Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

[ı]burda amaç sağlıklı beslenmeyi öğrenmek banu' cum. Eğer bunu öğrenir tüm hayatına yayarsan eğer emin ol verdiklerini tekrar almıyorsun. Bir süre sonra neyin zararlı neyin yararlı olduğunu öğreniyorsun. Dengeli ve düzenli beslenerek eminim ki tekrar istediğin kiloları göreceksin. Düşünsene ben diyete başladığımda 85,5 kiloydum. Hayatımdaki en kilolu halim. Hatta ilk hamileliğimde 82 ikinci hamileliğimde 83 kilo aldım yinede ulaşamadım 85,5 e. Sonra burayı buldum. Takıma geldiğimde 82 küsürlerde bir kilom vardı. Bu takımın sayesinde yaklaşık 6 ayda 61,8 kiloya kadar indim ve mezun oldum. Hemen arkasından ikinci bebeğime hamile olduğumu öğrendim ve tekrar 83 kiloya çıktım. şimdi bebişim 7 aylık ve ben 63,5 kiloyum. Beni örnek al. Veremezsem eğer ben veremezdim. :KK34:
[/ı]

[ı]ben diyet konusunda çok ama çok katıyım. Yememem gereken bir yiyeceği kimse asla bana yediremez. Her şeyden azar azar yemekte büyük bir sorun. Dediğin gibi sonrasında kendini tutamıyorsun. Katı olacaksın ve yememen gereken yiyeceğin tadına bile bakmayacaksın ben bu sayede yaklaşık 23 kilo verdim. Ama arada birde kendimi ödüllendirdim. Mesela şimdi 60 olayım çok güzel ödüllendireceğim kendimi :KK9:
[/ı]

sende çok iyi vermişisn ama hani demişsin ya veremezsem ben veremezdim diye onun altına imzamı atmak istiyorum neden dersen pko (polikisitk over hastasıyım) reglilerim çok düzensizdi ve glisemin endeksi düşük yiyeceklerle tanışınca beslenmemde , reglimde düzene girdi.
Inanki şuanda bir diyet kitabı yazacak kadar bilgiye sahibim
amaaa irademi kaybettim burada arıyorumm:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

çocuklara tatlı, pasta börek yapar agzıma sürmezdim ve ciddi kilollar verdimm
herşeyden az diyeti banada uymuyor malesefff dediigim gibi glisemi endeks e dikkat etmem lazım zaten..

Sen hç ekmek yemiyormusun?

sende çok iyi vermişisn ama hani demişsin ya veremezsem ben veremezdim diye onun altına imzamı atmak istiyorum neden dersen pko (polikisitk over hastasıyım) reglilerim çok düzensizdi ve glisemin endeksi düşük yiyeceklerle tanışınca beslenmemde , reglimde düzene girdi.
Inanki şuanda bir diyet kitabı yazacak kadar bilgiye sahibim
amaaa irademi kaybettim burada arıyorumm:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

çocuklara tatlı, pasta börek yapar agzıma sürmezdim ve ciddi kilollar verdimm
herşeyden az diyeti banada uymuyor malesefff dediigim gibi glisemi endeks e dikkat etmem lazım zaten..

Sen hç ekmek yemiyormusun?

Süpersin o zaman tebrik ediyorum seni. Allaha şükür benim hiç bir rahatsızlığım yok. Sen benden daha güzel vermişsin. Aradığın iradeyi buldun bence. Biz burda sonuna kadar destek veririz sana. Sen yeter ki iste. Ekmek konusuna gelince yaklaşık 2 yıldır beyaz ekmek yemiyorum arada tek tük mecbur kaldığımda az miktarda yemişimdir. Onun yerine sadece kahvaltılarda yiyorum. Çavdar ya da tam buğday ekmeği, birde arada kepekli sandwiç ekmeği. Ama diğer öğünlerde yemiyorum. Korumaya geçtiğim zaman da senin dediğin gibi besin değişimi yapmayı düşünüyorum. Yani her şeyden yiyeceğim ama dengeleyerek.

Süpersin o zaman tebrik ediyorum seni. Allaha şükür benim hiç bir rahatsızlığım yok. Sen benden daha güzel vermişsin. Aradığın iradeyi buldun bence. Biz burda sonuna kadar destek veririz sana. Sen yeter ki iste. Ekmek konusuna gelince yaklaşık 2 yıldır beyaz ekmek yemiyorum arada tek tük mecbur kaldığımda az miktarda yemişimdir. Onun yerine sadece kahvaltılarda yiyorum. Çavdar ya da tam buğday ekmeği, birde arada kepekli sandwiç ekmeği. Ama diğer öğünlerde yemiyorum. Korumaya geçtiğim zaman da senin dediğin gibi besin değişimi yapmayı düşünüyorum. Yani her şeyden yiyeceğim ama dengeleyerek.

beyaz ekmek zaten diyet için iyi bir şey degil
bende bimden alıyorum tam veya çavdar ekmegi
aslında fırında yapılanlar daha güzel fakat yuvarlak oluyor dilimi ayarlıyamıyorum.
bende günde 2 dlm ekmek yiyorum genelde sabah oluyor oda

bazende iş yerine sanviç getiriyorum öglen için
ozmand asabah 2 yumurta haşlayıp peynirle yiyorum protein ögünü olsun diye
yada kepekli makarna haşlıyorum 5-6 ym kaşıgı ofise getirip bol salata ile karıştırıp yiyorum .
makarna yiyceksem o sabah yumurta yiyorum. gib gib gibi
:KK24::KK24::KK24::KK24:

beyaz ekmek zaten diyet için iyi bir şey degil
bende bimden alıyorum tam veya çavdar ekmegi
aslında fırında yapılanlar daha güzel fakat yuvarlak oluyor dilimi ayarlıyamıyorum.
bende günde 2 dlm ekmek yiyorum genelde sabah oluyor oda

bazende iş yerine sanviç getiriyorum öglen için
ozmand asabah 2 yumurta haşlayıp peynirle yiyorum protein ögünü olsun diye
yada kepekli makarna haşlıyorum 5-6 ym kaşıgı ofise getirip bol salata ile karıştırıp yiyorum .
makarna yiyceksem o sabah yumurta yiyorum. gib gib gibi
:KK24::KK24::KK24::KK24:
Bende bimden alıyorum ekmeklerimi. Dediğin gibi dilimi tam diyetlik. Ayrıca gayet güzel besleniyorsun. Sen bu işi çözmüşsün zaten. Tek eksik motivasyon onun içinde çok doğru bir yerdesin. Sadece şimdiye kadar kepekli makarna yemedim. Yenilebilir mi tam da emin değilim. Ama denenebilir. :KK34:

Bende bimden alıyorum ekmeklerimi. Dediğin gibi dilimi tam diyetlik. Ayrıca gayet güzel besleniyorsun. Sen bu işi çözmüşsün zaten. Tek eksik motivasyon onun içinde çok doğru bir yerdesin. Sadece şimdiye kadar kepekli makarna yemedim. Yenilebilir mi tam da emin değilim. Ama denenebilir. :KK34:

ben yiyorum kepekli makarna ama abartmıyorum 4-5 kaşık en fazla yanınd abol salata
bir bardak ayran yag sos yok , hatta salatın için katıyorum makarnayı direk çok doyurucu oluyor deneyebilirisin:KK34::KK34::KK34:

motivasyonu burada bulacagım ainanıyorum cnm bende
şimdi kaçtım mesaim bitti benim, sabah tartılıcma pil aldım.
2 hafta önce 69.4 tüm bakalım kaç çıkıcam
menümüde sabah paylaşırım bye bye
:KK16::KK16:

ben yiyorum kepekli makarna ama abartmıyorum 4-5 kaşık en fazla yanınd abol salata
bir bardak ayran yag sos yok , hatta salatın için katıyorum makarnayı direk çok doyurucu oluyor deneyebilirisin:KK34::KK34::KK34:

motivasyonu burada bulacagım ainanıyorum cnm bende
şimdi kaçtım mesaim bitti benim, sabah tartılıcma pil aldım.
2 hafta önce 69.4 tüm bakalım kaç çıkıcam
menümüde sabah paylaşırım bye bye
:KK16::KK16:

Denerim inşallah ilerleyen zamanlarda. Görüşmek üzere :KK16:

MENÜMSabah (09:30)

İki dilim tam buğday ekmeği arasana beyaz peynirli tost

Öğle (12:00)

1 kase cacık
1 tane köfte
Azıcık salata

Ara (16:30)

3 tane galeta

Akşam (18:00)

1 kase sütlü nesfit

2 lt su, 1 fincan yeşilçay, bugün squatın dinlenme günü. Ama bel ve basen çalışmayı düşünüyorum. Yapınca yazarım.

Olmaz yedirmem ben doyamıyorum yemeye :KK9:

Ahajaha lutfen cimrilik yapmayalim hayat paylasinca gizel :KK70:

1 kase cacık
1 tane köfte
Azıcık salata

3 tane galeta

1 kase sütlü nesfit

2 lt su, 1 fincan yeşilçay, bugün squatın dinlenme günü. Ama bel ve basen çalışmayı düşünüyorum. Yapınca yazarım.

afiyet olsun canim :)

Menum

Sabah 8.30 : 1 kk peynir
1 yumurta
4 kasik suzme yogurt

Ogle 13.00: sandvic ekmeginde tavuk doner ( icinde zararli hicbisey yoktu hatta bol uesillik vardi )
1 kutu ayran

16.00: 2 tane mercimek kofte

Su 2. Litre simdilik
yesilcay icicem
spor yapinca yazarim :)

***13. TAKIM 334. ETAP ***

akashha (77.1///%) Geri dönmek üzere ayrıldı
buseb (54.6///%) Mezun üye geri döndü Hedef: 48
canan456 (65.3///%) Yeni üye Hedef: 57
cerenberen16 (87.6///%)
evamaria (67.8///%)
fndkkrdu (55.9///%)
JeLiboNuMm (84.5///%) Geri dönmek üzere ayrıldı
LAydLiNe (63.5///%)
mavera87 (65///%)
mtrci (59.5///%)
Yeni üye Hedef: 55

13.TAKIM ORTALAMASI:

Son düzenleme:

1 kase cacık
1 tane köfte
Azıcık salata

3 tane galeta

1 kase sütlü nesfit

Super canım :KK9:

Menum

1 yumurta
4 kasik suzme yogurt

Ogle 13.00: sandvic ekmeginde tavuk doner ( icinde zararli hicbisey yoktu hatta bol uesillik vardi )
1 kutu ayran

Su 2. Litre simdilik
yesilcay icicem
Keşke bugün köfte yemeseydin Hanife. Yarına şişkinlik yapacak. İnşallah yarın - de çıkarsın. Bundan sonra takım da + kilo görmeye dayanamam. :KK47:

Teşekkürler canım. Bana sanki biraz fazla yemişim gibi geldi. Keşke galetaları yemeseydim :KK50:

Dunku mesaj sayım: 11

Bugunku menum

9:00 sutlu nesfıt

13:30 yogurtlu ıspanak

14:00 sutsuz sade nescafe

15:00 1 portakal

2 ltresu daha ıcerım. Dınlenme gunuydu bıseyler yapıyım yıne dıyerekden yarım saat cross fıt yaptım

Sımdı bı sorum var mısafır gelcek 1 saate kadar sofraya oturması fıln epey zaman alır. Balık salata yapcam, yarında tartı gunu yememde aslında mısafır sımdı ayıp olur napıyım kızlar sıze bı soırıyım dedım. Bıseyler atıstırmazsamda ılerleyen saatlerde cok acıkıcam. Azck yesem mı??????? Gercı bu hafta regldım sanmıyorum pek vermıs olıyım ama haftaya sıslıkler regl bıtmıs olcak vs ıyı bı basarı elde edeım dıye dusunuyorum. Cunku cok dıkkat edıyorum gercekten. Veeeeeee uzun aradan sınra small gıymeye basladım :KK16::KK16::KK16::KK16: o kadar mutluyum kı , bugun alısverıse gıttım allam ne gıycem cuk oturuyo bayıldım bugun kendıme bayıldım , onuda paylasıyım dedım yazmısken. Hepınızı opuyorum aksam ıcın onerılerınızı beklıyorum. :KK52:

Keşke bugün köfte yemeseydin Hanife. Yarına şişkinlik yapacak. İnşallah yarın - de çıkarsın. Bundan sonra takım da + kilo görmeye dayanamam. :KK47:

Teşekkürler canım. Bana sanki biraz fazla yemişim gibi geldi. Keşke galetaları yemeseydim :KK50:

Evet aslında baska bıseyde yıyebılrıdın ama yınede kotu degıl dıye dusunuyorum canım.

Bugunku menum

2 ltresu daha ıcerım. Dınlenme gunuydu bıseyler yapıyım yıne dıyerekden yarım saat cross fıt yaptım

Sımdı bı sorum var mısafır gelcek 1 saate kadar sofraya oturması fıln epey zaman alır. Balık salata yapcam, yarında tartı gunu yememde aslında mısafır sımdı ayıp olur napıyım kızlar sıze bı soırıyım dedım. Bıseyler atıstırmazsamda ılerleyen saatlerde cok acıkıcam. Azck yesem mı??????? Gercı bu hafta regldım sanmıyorum pek vermıs olıyım ama haftaya sıslıkler regl bıtmıs olcak vs ıyı bı basarı elde edeım dıye dusunuyorum. Cunku cok dıkkat edıyorum gercekten. Veeeeeee uzun aradan sınra small gıymeye basladım :KK16::KK16::KK16::KK16: o kadar mutluyum kı , bugun alısverıse gıttım allam ne gıycem cuk oturuyo bayıldım bugun kendıme bayıldım , onuda paylasıyım dedım yazmısken. Hepınızı opuyorum aksam ıcın onerılerınızı beklıyorum. :KK52:

Şimdiye kadar menün çok güzel. Misafir varken zaten servisti hizmetti yemek zor oluyor. Sen şimdiden ye yemeğini çünkü saat geç oldu. Yarın tartı günü hem de listeye giriyorsun. Bence misafirle sofraya otur ama yiyormuş gibi yap yeme. Eminim kimse çakmaz. Sen bol bol hizmet et bebekle ilgilen. Ama vakit geç oluyor onlarla birlikte yeme. Alışveriş içinde tebrik ediyorum seni. Ne kadar mutlu olduğunu tahmin edebiliyorum. Aynı duyguları bende yaşadın. Büyük mutluluk darısı herkesin başına inşallah. :KK16:

Hanife, Canan ve Zeynep 5 ve 6 Kasımın mesaj sayılarını yazmamışsınız.

Ayrıca Yasemin ve Banu' cum 6 Kasım' da takıma yazdığınız mesajları sayıp buraya yazabilir misiniz?

Şimdiye kadar menün çok güzel. Misafir varken zaten servisti hizmetti yemek zor oluyor. Sen şimdiden ye yemeğini çünkü saat geç oldu. Yarın tartı günü hem de listeye giriyorsun. Bence misafirle sofraya otur ama yiyormuş gibi yap yeme. Eminim kimse çakmaz. Sen bol bol hizmet et bebekle ilgilen. Ama vakit geç oluyor onlarla birlikte yeme. Alışveriş içinde tebrik ediyorum seni. Ne kadar mutlu olduğunu tahmin edebiliyorum. Aynı duyguları bende yaşadın. Büyük mutluluk darısı herkesin başına inşallah. :KK16:

Tamamdır kaptan:KK34:

selam kızlar:KK16:

menüm:

sabah:08.30
3 kurukayıs
3 ceviz
1/2 domates
1 k k peynir
5 zeytin

ara:11.00
.1 mandalina

öğle:12.10
2 tane kabak kavurdum (1 yemek k.yağ koydum
cok mu az mı bilemedim artık)
1 kase yoğurt

ara:15.00
1 mandalina

akşam:18.00
11-12 tane istavrit :26:bu cok oldu galiba
bol salata
1 maden suyu

1.25 litre anca su içebildim,2.5 a tamamlayacağım
1 saat tempolu,bir saat temposuz yürüdüm,pazar yaptım daha doğrusu:)
hergün salata yediim için bir sürü salatalık şey aldım
saymadan geçemeyeceğim doğrusu
yeşil kıvırcık,kırmızı kıvırcık,turp,havuç,roka,dereotu,maydanoz,taze soğan,kara lahana oh mis missss:KK16::KK16::KK16::KK16:
birazdan yeşilçay içicem:KK51:

1 kase cacık
1 tane köfte
Azıcık salata

3 tane galeta

1 kase sütlü nesfit

afiyet olsun canım.:KK16:maşallah yaaa hiç birşy yememişsin sen:KK53: ,ama cok az değilmi bu menü :44:?sağlıklı mı yani?köfte yoğurt cacık var gerçi de,çok düşük kalorili değilmi kaptan???
Menum

1 yumurta
4 kasik suzme yogurt

1 kutu ayran

Su 2. Litre simdilik
yesilcay icicem
afiyet olsun canım:) akşama yoğurt ya da salata ekleseydin keşke:)

Bugunku menum

afiyet olsun:)

bu arada
6 kasım:4
5 kasım :8 mesaj

selam kızlar:KK16:

menüm:

sabah:08.30
3 kurukayıs
3 ceviz
1/2 domates
1 k k peynir
5 zeytin

ara:11.00
.1 mandalina

öğle:12.10
2 tane kabak kavurdum (1 yemek k.yağ koydum
cok mu az mı bilemedim artık)
1 kase yoğurt

ara:15.00
1 mandalina

akşam:18.00
11-12 tane istavrit :26:bu cok oldu galiba
bol salata
1 maden suyu

1.25 litre anca su içebildim,2.5 a tamamlayacağım
1 saat tempolu,bir saat temposuz yürüdüm,pazar yaptım daha doğrusu:)
hergün salata yediim için bir sürü salatalık şey aldım
saymadan geçemeyeceğim doğrusu
yeşil kıvırcık,kırmızı kıvırcık,turp,havuç,roka,dereotu,maydanoz,taze soğan,kara lahana oh mis missss:KK16::KK16::KK16::KK16:
birazdan yeşilçay içicem:KK51:
Menün gayet güzel olmuş canım. İstavritleri nasıl pişirdin? Eğer yağda kızarttıysan çok olmuş. Onun haricinde aldığın yeşillikler hakikaten mis mis bayılırım yeşilliğe. Suyu mutlaka 2,5 yap. Yoksa çok az olur.

afiyet olsun canım.:KK16:maşallah yaaa hiç birşy yememişsin sen:KK53: ,ama cok az değilmi bu menü :44:?sağlıklı mı yani?köfte yoğurt cacık var gerçi de,çok düşük kalorili değilmi kaptan???

afiyet olsun canım:) akşama yoğurt ya da salata ekleseydin keşke:)

afiyet olsun:)

bu arada
6 kasım:4
5 kasım :8 mesaj
Canan cım sabah evde hiç bişey yoktu. Yumurta bitmiş, salam bitmiş. Ekmekle peynir vardı tost yaptım. Öğle yemeğinde hastane menüsü bulgur pilavı, nohut yemeği ve cacık tı. Nohut ve bulgur cuma öncesi şişireceği için yiyemedim. Hatta sadece cacık yiyecektim. Kızımda yemeğe geldi bugün benimle. Diyet menüsün de köfte vardı. Çocuk köfte diye tutturunca ona diyet menüsünden iki tane köfte aldım. Onun birisini de ben yedim. Yani mecburen aç kaldım. Eve gelince çok acıktım başka birşeylere saldırmayayım diye galeta yedim. Ama sonradan onu yediğime pişman oldum sanki çok yemişim gibi hissettin. Arkasından da bir kase nesfit yedim o çok doyurdu. İnşallah yarın tartıda iyi bir sonuç görürüm çünkü ağzımdan en ufak bir kaçamak dahi geçmedi. Bakalım yarın ne diyecek tartı :KK52:

X