Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Kızlar ben şimdilik kaçıyorum. İş yerinde fırsat bulursam gelirim. İnşallah bugün yoğun olmaz. Bugün herkes menülerine dikkat etsin lütfen. Yarın cuma. Şişkinlik yapacak, su tutacak yiyeceklerden kaçının. Yarın mutlaka ilk üçe girmemiz lazım çünkü takım olarak sarı kartımız var :KK50:

tamda adet olucak haftayı buldum :26:

günaydın kızlar. dün bayaa ateşim vardı. tüm gün yattım gelemedim. :KK14: bugün birz daha iyiyim. şimdi geçmişe bakayım :KK31:

geçmiş olsun gülüüüüm :KK54:

Kızlar yaaa bugün aç kaldım resmen. Öğle yemeğinin menüsü nohut yemeği, bulgur pilavı ve cacıktı. Ben sadece cacık yiyebildim. Birde diyet menüsünden 1 tane köfte. Aç kaldım resmen :KK9: Tam cuma öncesi çıkan menüye bakın yaaaa yesen bir türlü yemesen bir türlü. İki tane iddialı rakibim var. Yemek hiç işime gelmedi :KK9:

Bu arada dünkü mesaj sayılarını yazmadı hiç kimse. Hadi bakım pamuk eller klavyelere mesaj sayılarını mutlaka yazın. Haftaya listelemeye geçiyoruz.

ayy kıyamam sana ya arada felan bi meyve ye bari olmaz mı :KK31:
ben ne yapcam yarın tartılınca bakalım :26: ekside çıkarsan listesin dedi hem de ebru. şu şansıma bakın ya. 54.6 dan aşağıda çıkarım umarım yarın. valla deli gibi dukan yaptım eziyet çektim. diyetim de mahvoldu çöktü valla moralim yaa :KK5:

ah bebeğim bide bana sor :KK50: hiç kaçamak yapmim bu hafta sporumuda düzenli yapim yarın - de olamazsam vay halime hem reglim hem tuvaletimi yapamıyorum :KK14:
Kızlar benim minişim hasta oldu yine. Kreşte olunca sürekli hasta oluyor maalesef :KK50: Saat 15:00 te doktora götüreceğim. Akşam da dışarda işlerim var. Gelemezsem merak etmeyin. Kocaman öpüyorum hepinizi.

ayy yerim ben onuuu geçmiş olsun canım :KK31:

herkese günaydııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııın!!!!!!!!!!!!!!!!:KK8::KK8::KK8:

:KK49:hala kendimi aç hissediyorum demşsin canım.çünkü insanınn yedikçe yiyesi geliyor.ekmeği ben de cok severim.o yüzden ağzıma sürmüyorum.yok öyle bir şey yok.hadi topla kendini.:KK16:

:KK49:evet:)cok iyi oldu canım.günde 3 4 kez tartılır olmuştum.tartıdaki en ufak dalgalanma da moalimi bozuyordu.ama sakın senin tartının pili bitmesin :KK47:lazım o bize.yarın cuma...mübarek gün:KK1:

ay yok ya ben sık tartılmıyorum . :KK1:

Bence dene canım bakalım yapabilecek misin?

Hadi bakalım inşallah. Bizimde bu hafta ilk üçe girmemiz lazım mutlaka. Şimdiye kadar ilk defa sarı kart aldık. Bu aralar bizim takımda çok kötü durumda ama inşallah en kısa zamanda toparlanacağız.

Hoşgeldin canım. Merakta bıraktın beni. Biraz daha gelmeseydin arayacaktım zaten senide Buse' yide. İnşallah çok almamışsındır bu hafta. :KK9:

Günaydın canım. Hoşgeldin. Merak ettirdin sende. Birazcık düzelmene sevindim. Yarın bildirimini yap mutlaka. Umarım geçen haftaya göre - çıkarsın. - çıkarsan listeye alırım seni ama eğer + olursa bir hafta daha beklemen gerekecek. İnşallah güzel bir sonuç görürsün tartıda.

valla ebrucum bilmiyorum ama iki gündür adam gibi yemek yemedim hep dışardan yiyorum bakalım nolcak haftaya sınavlar var zaten full evdeyim düzen otrturum belki :KK14:

merhaba hoşbulduk cnm

nohut filan yemiyormusun şişiriyor insanı degilmi
ben ekmek yemiş gibi hissediyorum kenimi bakliyat yediigmde ama haftada bir hazır barbunya pilaki yiyorum mecburen

buse mrbb
48 kilomuu:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: ben hayatımd a5 leri bile göremeidm 48 ne dimekkkk yawww:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
dukan yaramadı mı?

evet canım :KK1: yalnız belirtmekte fayda var benim boyum 1.58 :KK31: dukan yaradı tabiki ama ben diyetin en önemli evresi olan güçlendirme yi yapmadım. ve birden deli gibi her şeyi sınırsız zamansız yemeye başladım. sonuç olarak 6,5 ayda 6,5 kg aldım :KK53:
ama bu kez dukan yapmaya bilirim. gerçi dukan yapmadan da nasıl kilo veririm bilmiyorum. daha öncesinde verememiştim 59 kg dan sonra ne yapsam veremedim. sonra dukanla verdim. ama yine de deniycem normal diyet le vermeyi kilolarımı :KK31:

Kızlar benim minişim hasta oldu yine. Kreşte olunca sürekli hasta oluyor maalesef :KK50: Saat 15:00 te doktora götüreceğim. Akşam da dışarda işlerim var. Gelemezsem merak etmeyin. Kocaman öpüyorum hepinizi.

kıyamam ben yaaa :KK50: çok geçmiş olsun minişimize öpüyorum mis ayacıklarından :KK54:

ah bebeğim bide bana sor :KK50: hiç kaçamak yapmim bu hafta sporumuda düzenli yapim yarın - de olamazsam vay halime hem reglim hem tuvaletimi yapamıyorum :KK14:

sağ ol canım yaa :KK50: valla noldu bize böyle. tek isteğim yarın eksi de çıkıp listeye girmek. hiç sanmıyorum ama belki olur :26: umarım sen de vermiş olursun kiloları. bu hafta ilk 3 olmamız gerekliymiş mutlakaaa :KK50:

anladım cnm , liste olayını

kaçamak olayınıd aşöle diyim alsınd abenim kaçamak dedigm mesela denir , pazar kahvaltısınd ayenilen 1 tatlı kaşıgı reçel ve ya 1 simit bunun gibi abartı kaçamaklar zaten yapmıyorumm. yada mesela ekmek yeirne diet bükivi yemek gibi
Anladım canım ama bizim için hepsi kaçamak :KK9: Ayrıca diyet ürünlerden mutlaka ama mutlaka uzak dur. Farkettiysen takımda kimse diyet bisküvi felan yemiyor. Canan Karatay ı mutlaka duymuşsundur. Dediği en önemli şey işlenmiş gıdalardan uzak durulması. Sağlığımız içinde gerekli bu. Ayrıca bir yiyeceği belirli bir süre tüketmezsen eğer tadını beyin unutuyormuş ve canın hiç çekmiyormuş. Yine de sen bilirsin ama listeye girdiğin zaman mutlaka kilo vermen gerekecek. Bu nedenle ne kadar uzak durursan zararlı yiyeceklerden o kadar iyi olur senin için. Hem kısa zamanda ulaşırsın hedefine.

Teşekkürler canım. Şükür çok önemli bişeyi yok ama burnu akınca kıyameti kopartıyor sildirmiyor. Bizim için bir işkence burun temizlemek. :KK14:

valla ebrucum bilmiyorum ama iki gündür adam gibi yemek yemedim hep dışardan yiyorum bakalım nolcak haftaya sınavlar var zaten full evdeyim düzen otrturum belki :KK14:
İnşallah güzel bir sonuç alırsın tartıda. İçimden bir ses öyle söylüyor :KK34:

evet canım :KK1: yalnız belirtmekte fayda var benim boyum 1.58 :KK31: dukan yaradı tabiki ama ben diyetin en önemli evresi olan güçlendirme yi yapmadım. ve birden deli gibi her şeyi sınırsız zamansız yemeye başladım. sonuç olarak 6,5 ayda 6,5 kg aldım :KK53:
ama bu kez dukan yapmaya bilirim. gerçi dukan yapmadan da nasıl kilo veririm bilmiyorum. daha öncesinde verememiştim 59 kg dan sonra ne yapsam veremedim. sonra dukanla verdim. ama yine de deniycem normal diyet le vermeyi kilolarımı :KK31:

kıyamam ben yaaa :KK50: çok geçmiş olsun minişimize öpüyorum mis ayacıklarından :KK54:

sağ ol canım yaa :KK50: valla noldu bize böyle. tek isteğim yarın eksi de çıkıp listeye girmek. hiç sanmıyorum ama belki olur :26: umarım sen de vermiş olursun kiloları. bu hafta ilk 3 olmamız gerekliymiş mutlakaaa :KK50:
Teşekkürler Buse' cim :KK16:

Anladım canım ama bizim için hepsi kaçamak :KK9: Ayrıca diyet ürünlerden mutlaka ama mutlaka uzak dur. Farkettiysen takımda kimse diyet bisküvi felan yemiyor. Canan Karatay ı mutlaka duymuşsundur. Dediği en önemli şey işlenmiş gıdalardan uzak durulması. Sağlığımız içinde gerekli bu. Ayrıca bir yiyeceği belirli bir süre tüketmezsen eğer tadını beyin unutuyormuş ve canın hiç çekmiyormuş. Yine de sen bilirsin ama listeye girdiğin zaman mutlaka kilo vermen gerekecek. Bu nedenle ne kadar uzak durursan zararlı yiyeceklerden o kadar iyi olur senin için. Hem kısa zamanda ulaşırsın hedefine.

Teşekkürler canım. Şükür çok önemli bişeyi yok ama burnu akınca kıyameti kopartıyor sildirmiyor. Bizim için bir işkence burun temizlemek. :KK14:

rica ederiiim :KK16:

ebrucum ben bugün yediklerime dikkat ediyorum. kahvaltıyı gerçi yaptıktan sonra gördüm listeye girebilme durumumu ondan sonrasını toparladım. su içiyorum bol bol. karnım ağrıyor. çok şişmiş durumda. umarım yarın eksi de çıkarım. çıkamasam da dukan yapmayayım diyorum. insanı çok zorluyor. bilsem ki başka şekilde kilo verebileceğimi yapmıycam valla. :26: basitime geliyor dukan bi tavuk koyuyorsun tencereye bi yumurta kırıyorsun ohh tamam. diğer türlü evde ne olursa annem ne yaparsa ondan yemeliyim azar azar çünkü bir yandan da ders çalışmam lazım. yemek yapmayı da bilmiyorum pek. ne yapcağımı şaşırdım :KK14:

kaç gündür derse falan bakamadım. biraz çalışmayı deniycem kızlar. görüşürüz :KK3:

ebrucum ben bugün yediklerime dikkat ediyorum. kahvaltıyı gerçi yaptıktan sonra gördüm listeye girebilme durumumu ondan sonrasını toparladım. su içiyorum bol bol. karnım ağrıyor. çok şişmiş durumda. umarım yarın eksi de çıkarım. çıkamasam da dukan yapmayayım diyorum. insanı çok zorluyor. bilsem ki başka şekilde kilo verebileceğimi yapmıycam valla. :26: basitime geliyor dukan bi tavuk koyuyorsun tencereye bi yumurta kırıyorsun ohh tamam. diğer türlü evde ne olursa annem ne yaparsa ondan yemeliyim azar azar çünkü bir yandan da ders çalışmam lazım. yemek yapmayı da bilmiyorum pek. ne yapcağımı şaşırdım :KK14:
Yine et tavuk ye bi sakıncası yok ki Sadece yememen gereken yiyecekleri yeme yeter. Emin ol normal diyet daha mantıklı. Dukan bana ters geliyor. Benim aklıma daha yatkın olanı Karatay ama karatayda da ekmek yok hiç. Gerçi sadece kahvaltıda bir dilim ekmek yiyorum ama diğerleri daha çok karataya benziyor. Hem dukanın böbreklere zararı olduğunu duydum ve mantıklı geldi. Bence sen dukanı bırak böyle bir dene eminim kilo verebileceksin. Olmazsa ilerleyen zamanlarda yine dönersin dukana. Mesela Burcu dukan yapmadı ama gayet güzel hedefine ulaştı. Bende öyle. Yapamazsak biz yapamazdık. Öyle düşün.

bütün diyetleri denedim ben şimdiye kadar ama bi dukana cesaret edemedim.
atak evresi geçiyorda sonrası önemli olan , aslında bend iyorumki hftaya dayanayım poteine 1 hafta kadar meyve ve ekmeksiz
ama sonrasında hemen geliveriyor çok sıkıncada,

eskisi gibi kilo verdiigm günleir özleidm ya 64 tüm haziran ayında
onu begenmezken şimdilerde 70 lerdeyim:KK43:

Yine et tavuk ye bi sakıncası yok ki Sadece yememen gereken yiyecekleri yeme yeter. Emin ol normal diyet daha mantıklı. Dukan bana ters geliyor. Benim aklıma daha yatkın olanı Karatay ama karatayda da ekmek yok hiç. Gerçi sadece kahvaltıda bir dilim ekmek yiyorum ama diğerleri daha çok karataya benziyor. Hem dukanın böbreklere zararı olduğunu duydum ve mantıklı geldi. Bence sen dukanı bırak böyle bir dene eminim kilo verebileceksin. Olmazsa ilerleyen zamanlarda yine dönersin dukana. Mesela Burcu dukan yapmadı ama gayet güzel hedefine ulaştı. Bende öyle. Yapamazsak biz yapamazdık. Öyle düşün.

Selam yine ben.:KK9: Dukan yapmış biri olarak sohbetinize dahil oluyorum.
Eee ben takıma girmeden evvel 108 kilo idim. Takıma geldiğimde 101,2 idim sanırım. Ramazan bayramına kadar dukana devam ettim evet güzelde kilo verdim. Fakat geçmeyen bir kabızlık problemim oluştu. buda kilo verip vermediğimi anlamama engel oldu. Ayrıca uzun vadede tatlı krizlerine alternatifi olmadığından diyeti bozmaya meyilliydim. Şimdi dukan yapmıyorum dukansız devam ediyorum. Meyvem olduğu için tatlı krizleri yok. Herşeyden azıcık yiyorum en önemli karbonhidrat protein i dengeli alıyor çok az yağ kullanarak çok güzel aç kalmadan kilo verdim. Bence sevgili arkadaşım buse sende daha rahat bir psikolojiyle kilo vermeye devam edebilirsin. Çünkü gerek sinidirim problemleri gerek nefsini köreltmede dukan çok iyi değil. Şuan diyetisyene gidiyorum . Ve inan yine protein ağırlıklı besleniyorum. Menülerde et yoksa yoğurt var. Aralarda süt var. Sabahları yumurta peynir yani protein hep var. Önemli olan sağlıklı beslenerek kilo vermek olduğundan dukandan vazgeçerek daha keyifli kilo verirsin en önemlisi "sağlıklı dengeli beslenmeyi hayat standardın haline getiriyorsun" dukan yapmış biri olarak tereddüt etmene gerek yok diyor sevgili kaptanınız Ebru'ya katılıyorum...

anladım ebrucum. suyu günde 2 lt içmezsek böbreklere zararlı bunu dukan da söylüyor. zorunlu kılıyor. bu diyeti yapan her gün 2 lt su içmek zorunda en az :) ben daha önce 59 kg da kilitlendim ne yaptıysam veremedim. sonra dukan yaptım o şekilde verdim. yine denerim dukan olmadan vermeyi tabi. şu hastalıktan bir kurtulayım senin gibi menüler yapmaya çalışcam. bakalım neler olcak :KK31:

evde de öyle sıkıldım ki bu hastalık yüzünden günlerdir evdeyim cogu zaman da yataktayım :KK14:

atak evresi geçiyorda sonrası önemli olan , aslında bend iyorumki hftaya dayanayım poteine 1 hafta kadar meyve ve ekmeksiz

dukan gerçekten zor ve bütün evreler yapılmalı aksi taktirde öyle ya da böyle kilolar geri alınıyor. ben dur demeseydim kendime geri alıcaktım hepsini :KK31:
:KK47:
yine verirsin canım. bana da şuan 48 çok uzak geliyor. nasıl vermişim bu kiloları diyorum. ama yapmıştım yine yapmalıyım.

Selam yine ben.:KK9: Dukan yapmış biri olarak sohbetinize dahil oluyorum.
Eee ben takıma girmeden evvel 108 kilo idim. Takıma geldiğimde 101,2 idim sanırım. Ramazan bayramına kadar dukana devam ettim evet güzelde kilo verdim. Fakat geçmeyen bir kabızlık problemim oluştu. buda kilo verip vermediğimi anlamama engel oldu. Ayrıca uzun vadede tatlı krizlerine alternatifi olmadığından diyeti bozmaya meyilliydim. Şimdi dukan yapmıyorum dukansız devam ediyorum. Meyvem olduğu için tatlı krizleri yok. Herşeyden azıcık yiyorum en önemli karbonhidrat protein i dengeli alıyor çok az yağ kullanarak çok güzel aç kalmadan kilo verdim. Bence sevgili arkadaşım buse sende daha rahat bir psikolojiyle kilo vermeye devam edebilirsin. Çünkü gerek sinidirim problemleri gerek nefsini köreltmede dukan çok iyi değil. Şuan diyetisyene gidiyorum . Ve inan yine protein ağırlıklı besleniyorum. Menülerde et yoksa yoğurt var. Aralarda süt var. Sabahları yumurta peynir yani protein hep var. Önemli olan sağlıklı beslenerek kilo vermek olduğundan dukandan vazgeçerek daha keyifli kilo verirsin en önemlisi "sağlıklı dengeli beslenmeyi hayat standardın haline getiriyorsun" dukan yapmış biri olarak tereddüt etmene gerek yok diyor sevgili kaptanınız Ebru'ya katılıyorum...

çok teşekkür ederim yardımcı olduğun canım. adın nedir bu arada? :KK31: ben daha önce dukanla 10-11 kg verdim. tatlı krizleri için toz tatlandırıcı light sütle puding vs. tatlılar yapıyordum. normal diyetle kilo vermeyi deneyeceğim umarım verebilirim. elbette canımın çektiği diğer şeylerden yiyebilecek ya da tadına bakabilecek olmak benim de hoşuma gidecek bir durum. bakalım neler olcak. hele şu gribi bir atlatıp şu regl den de bi kurtulayım :KK31:

anladım ebrucum. suyu günde 2 lt içmezsek böbreklere zararlı bunu dukan da söylüyor. zorunlu kılıyor. bu diyeti yapan her gün 2 lt su içmek zorunda en az :) ben daha önce 59 kg da kilitlendim ne yaptıysam veremedim. sonra dukan yaptım o şekilde verdim. yine denerim dukan olmadan vermeyi tabi. şu hastalıktan bir kurtulayım senin gibi menüler yapmaya çalışcam. bakalım neler olcak :KK31:

evde de öyle sıkıldım ki bu hastalık yüzünden günlerdir evdeyim cogu zaman da yataktayım :KK14:

dukan gerçekten zor ve bütün evreler yapılmalı aksi taktirde öyle ya da böyle kilolar geri alınıyor. ben dur demeseydim kendime geri alıcaktım hepsini :KK31:
:KK47:
yine verirsin canım. bana da şuan 48 çok uzak geliyor. nasıl vermişim bu kiloları diyorum. ama yapmıştım yine yapmalıyım.

48 çok az dgilmi boyun kaç?

çok teşekkür ederim yardımcı olduğun canım. adın nedir bu arada? :KK31: ben daha önce dukanla 10-11 kg verdim. tatlı krizleri için toz tatlandırıcı light sütle puding vs. tatlılar yapıyordum. normal diyetle kilo vermeyi deneyeceğim umarım verebilirim. elbette canımın çektiği diğer şeylerden yiyebilecek ya da tadına bakabilecek olmak benim de hoşuma gidecek bir durum. bakalım neler olcak. hele şu gribi bir atlatıp şu regl den de bi kurtulayım :KK31:

Eda ben. 14. takım kaptanıyım. Yani kardeş takımdan :KK9:

Bende daha önce dukan yaptım (yani 2 kere dukan deneyimim var) İkisinde de güzel kilo verdim. Fakat ben toplamda 50 kilo vermeyi hedeflediğimden dukan sağlığımı bozar endişesiyle bıraktım çünkü kabızlıktan kurtulamadım. Diyet kola tatlandırıcı vs hepsini kullandım ama sonra düşündüm tatlandırıcıda şeker gibi. Onun yerine meyveden doğal şeker almayı tercih ettim. Sonuçta hepsi aynı kapıya. Şuan diyetisyenim reçel bal bile veriyor. İnan bıraktığım için pişman değilim. Kurban bayramında bir daha kilo almayacağımı anladım. Çünkü artık herşeyden yiyip dengelemeyi öğrendiğimi fark ettim:) Hayat güzel tadını çıkara çıkara yapmak lazım herşeyi diyet bile olsa... :KK9:

[ı]anladım canım ama bizim için hepsi kaçamak :KK9: Ayrıca diyet ürünlerden mutlaka ama mutlaka uzak dur. Farkettiysen takımda kimse diyet bisküvi felan yemiyor. Canan karatay ı mutlaka duymuşsundur. Dediği en önemli şey işlenmiş gıdalardan uzak durulması. Sağlığımız içinde gerekli bu. Ayrıca bir yiyeceği belirli bir süre tüketmezsen eğer tadını beyin unutuyormuş ve canın hiç çekmiyormuş. Yine de sen bilirsin ama listeye girdiğin zaman mutlaka kilo vermen gerekecek. Bu nedenle ne kadar uzak durursan zararlı yiyeceklerden o kadar iyi olur senin için. Hem kısa zamanda ulaşırsın hedefine.
[/ı]

[ı]teşekkürler canım. şükür çok önemli bişeyi yok ama burnu akınca kıyameti kopartıyor sildirmiyor. Bizim için bir işkence burun temizlemek. :KK14:
[/ı]

[ı]inşallah güzel bir sonuç alırsın tartıda. Içimden bir ses öyle söylüyor :KK34:
[/ı]

[ı]teşekkürler buse' cim :KK16:
[/ı]

diyet ürünleri çok çok nadir kullanırım cnm zaten
besin degişimi yapmıyorusnuz sanırım degilmi
yani ekmekse ekmek olarak yiyorusnuz makarna pilav olark degil

ben çok katıyım bu idyet konusnda herşeyden yiyerek 15 kilo vermişitim
sonrası mont ile gitti ama hep katıydım ne zmann herşeyden yiyim az da olsa dedimm
ozamn film koptu bende:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ay insallah eksi cikariz canim ya :KK43:

Uerim ben onun burnunu :KK70:

Burda amaç sağlıklı beslenmeyi öğrenmek Banu' cum. Eğer bunu öğrenir tüm hayatına yayarsan eğer emin ol verdiklerini tekrar almıyorsun. Bir süre sonra neyin zararlı neyin yararlı olduğunu öğreniyorsun. Dengeli ve düzenli beslenerek eminim ki tekrar istediğin kiloları göreceksin. Düşünsene ben diyete başladığımda 85,5 kiloydum. Hayatımdaki en kilolu halim. Hatta ilk hamileliğimde 82 ikinci hamileliğimde 83 kilo aldım yinede ulaşamadım 85,5 e. Sonra burayı buldum. Takıma geldiğimde 82 küsürlerde bir kilom vardı. Bu takımın sayesinde yaklaşık 6 ayda 61,8 kiloya kadar indim ve mezun oldum. Hemen arkasından ikinci bebeğime hamile olduğumu öğrendim ve tekrar 83 kiloya çıktım. Şimdi bebişim 7 aylık ve ben 63,5 kiloyum. Beni örnek al. Veremezsem eğer ben veremezdim. :KK34:

diyet ürünleri çok çok nadir kullanırım cnm zaten
besin degişimi yapmıyorusnuz sanırım degilmi
yani ekmekse ekmek olarak yiyorusnuz makarna pilav olark degil

ben çok katıyım bu idyet konusnda herşeyden yiyerek 15 kilo vermişitim
sonrası mont ile gitti ama hep katıydım ne zmann herşeyden yiyim az da olsa dedimm
ozamn film koptu bende:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Ben diyet konusunda çok ama çok katıyım. Yememem gereken bir yiyeceği kimse asla bana yediremez. Her şeyden azar azar yemekte büyük bir sorun. Dediğin gibi sonrasında kendini tutamıyorsun. Katı olacaksın ve yememen gereken yiyeceğin tadına bile bakmayacaksın ben bu sayede yaklaşık 23 kilo verdim. Ama arada birde kendimi ödüllendirdim. Mesela şimdi 60 olayım çok güzel ödüllendireceğim kendimi :KK9:

X