100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

destinaaaa destinaaaa hosgeldin !
Tam zamaninda geldin, tam da yeni kurallardan konusuyoduk : )Ne tür bir kilo verme metodu uyguluyosun ?
Eger sonuç alamazsan sana aralikli orucu önerebilirim...

: ))) Illa herkesi kendime benzeticem ya : )))

Kizlar bu arada unutmadan günlük menümü vereyim. Bugün disçide randevum oldugu için sadece 4buçukta yiyebildim ilk yemegimi, o da haslanmis pirinç, salatalik ve kirmizi sogan dan olusan bir salata, feslegen domates avokado kirmizi sogan limon zeytin yagi ve çam fistiginin inanilmaz uyumunu ifade eden ve kendi ellerimle icat ettigim mükemmel ötesi, yeme yaninda yat dedirten supersonic sosum vardi : )))
Üstüne bir de 3 kare siyah çikolata.
Aksama da bal kabagi ve kestane çorbasi düsünüyorum

Haftaya baslarken, yeni bir basari örnegi gönderiyorum size, motivasyon amaçli :KK66:
weight-loss4-L.jpg

iyi akşamlar kızlar
bugün orucumu tuttum
akşam: 3 minik (hakikaten küçücüklerdi) dolma +3 sarma
3 kaşık yogurt
bol çoban salata
1 dilim ekmek
iki saat sonra 3 parça kabak tatlısı (az şekerli)

ADINIZ: Fatma

YAŞINIZ: 33

BOYUNUZ: 157cm

KİLONUZ: 112,5

HEDEF KİLONUZ:100

KİLO ALMA NEDENİNİZ:hareketsizlik ve sağlıksız beslenme

KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: sağlık sorunları

BİZE KENDİNİZİ ANLATSANIZA:33 yasında evli iki çocuk annesiyim bayan terzisiyim
Hoşgeldin canım umarım tez zamanda istediğin kiloya ulaşırsın

İyi gecelerrrr , bu gün 1 kase yoğurt 5 adet etli sarma , 2 adet haşlanmış patates , 2 adet yeşil elma, birazda zeytinyağda kızartılmış patlican yedim günü kapattım. Yarın biraz daha katılaştırıcam diyeti

destinaaaa destinaaaa hosgeldin !
Tam zamaninda geldin, tam da yeni kurallardan konusuyoduk : )Ne tür bir kilo verme metodu uyguluyosun ?
Eger sonuç alamazsan sana aralikli orucu önerebilirim...

: ))) Illa herkesi kendime benzeticem ya : )))

Kizlar bu arada unutmadan günlük menümü vereyim. Bugün disçide randevum oldugu için sadece 4buçukta yiyebildim ilk yemegimi, o da haslanmis pirinç, salatalik ve kirmizi sogan dan olusan bir salata, feslegen domates avokado kirmizi sogan limon zeytin yagi ve çam fistiginin inanilmaz uyumunu ifade eden ve kendi ellerimle icat ettigim mükemmel ötesi, yeme yaninda yat dedirten supersonic sosum vardi : )))
Üstüne bir de 3 kare siyah çikolata.
Aksama da bal kabagi ve kestane çorbasi düsünüyorum

Afiyet olsun canım. Öyle bir anlatmışsın ki tok olmama rağmen canım çekti :KK53::KK45:

İyi gecelerrrr , bu gün 1 kase yoğurt 5 adet etli sarma , 2 adet haşlanmış patates , 2 adet yeşil elma, birazda zeytinyağda kızartılmış patlican yedim günü kapattım. Yarın biraz daha katılaştırıcam diyeti
Bunlari hangi sirayla yedin ?
Toplam enerji çok düsük gibi geldi sanki.
Sakin gittikçe yediklerini azaltma gibi bir hata yapma. Diyet geçmisin nedir bilmiyorum ama, ilerde metabolizmani tamamen yavaslatip kilo vermeyi imkansiz hale getirmek istemiyosan sakin vücudunun ihtiyacindan az gidayla beslenme.

Bunun bir çok nedeni var. Birincisi, uzun zaman bu ritme dayanamazsin ve er yada geç kendini abur cubur yerken bulursun. (nerdeyse 20 senesini rejim yaparak geçirmis ve 5 verip 7 geri almis biri olarak bunu söylüyorum).
Ikincisi, vücudun bir hafizasi vardir. Sen ne kadar yediklerini azaltirsan, vücudun yag yakmayi o kadar azaltir. Genetik olarak, hayatta kalmaya kurulu bir bünyemiz var, bu herkes için böyledir. Normal çalismasi için gereken seyleri bulamazsa yada nadiren bulursa, vücut hayatta kalmak için metabolizma hizini düsürür ve böylece yediklerin yag olarak depolanir. Bir süre sonra kilo vermen yavaslar, ve devam etmek için yediklerini yine azaltman gerekir, vs. Bu yüzden çok kati diyet yapan insanlarda bir süre sonra üsüme, yorgunluk, bas agrisi gibi belirtiler ortaya çikar.

Beslenme uzmani filan degilim. Sadece simdiye kadar butun omrumu piyasada olan her rejimi yaparak geçirdim, her basarisizliktan sonra okuyup arastirdim nerde hata yaptim diye. Ancak hizli kilo verme hevesi hep agir bastigi için ayni hatalara her seferinde yeni bastan düstüm. Ve bugün metabolizmam öyle bir hale geldiki, sabah uyandigimda yorgun oluyorum, bazen kolumu kaldiricak gücüm olmuyo, çok çabuk yoruluyorum, çok çabuk hastalaniyorum, ve en kötüsü, 2 senedir, ne yaparsam yapim tek gram veremedim.

Uzun bir süre, hatta bir ömür boyu yapabilecegin bir beslenme seklini seçmen daha dogru olucaktir. Bütün omrünü, her gün yediklerini azaltarak geçirebilirmisin ? Bence hayir. Mecburen bir gün gelicek ve tekrar normal yemeye basliycaksin, hatta o kadar zamanin acisini çikarmak için gereginden daha fazla yeme riskin bile çok fazla. O zamanda verdiklerini geri alicaksin. Ve az önce dedigim gibi, vucudun hafizasi oldugu için ve tekrar kisitlanma dönemine hazirlanmak için, tüm yediklerin direk yag hücreleri olarak depolanicak.

Bunlar sadece tavsiye tabii ki, sonuçta bu gurup birbirimizi desteklemek için var :) Karar senin elbette.

Saolun kızlar hoş buldum ben iki öğün karatay yapıyorum yaklaşık 15 yıldır denemediğim diyet kalmadı en kolay yaptığım ve en uzun koruduğu karatay diyeti oldu bana en uygun diyet karatay diyeti geri almamak koşuluyla herkes ideal kilosuna ulaşır umarım
Bugün yediklerim
Kahvaltı 8 de
. 2 yumurtalı omlet zeytin peynir yeşillik domates 1 CB cekirdek
Akşam 4 te
Kabak yemeği peynirli salata

Saolun kızlar hoş buldum ben iki öğün karatay yapıyorum yaklaşık 15 yıldır denemediğim diyet kalmadı en kolay yaptığım ve en uzun koruduğu karatay diyeti oldu bana en uygun diyet karatay diyeti geri almamak koşuluyla herkes ideal kilosuna ulaşır umarım
Bugün yediklerim
Kahvaltı 8 de
. 2 yumurtalı omlet zeytin peynir yeşillik domates 1 CB cekirdek
Akşam 4 te
Kabak yemeği peynirli salata
çekirdeeekkkk... baslayinca nasil birakabiliyosun ? : )

Gece gece yine bisey geldi aklima : )
Bir site de ulastiginiz her hedef için kendinizi ödüllendirin diye yaziyordu. Güzel bir fikir gibi geldi bana, ve uygulamaya karar verdim :)
Tabii bu, "5 kilo verince bütün bir çikolatali pasta yiycem" tarzinda bir ödül degil, hehe
Yeni bir elbise alicam, tiyatroya gidicem, seyahata çikicam, vs vs gibi seyler.
Ben de 100 kiloya düsünce saçlarimi kesmeye karar verdim : )

Siz ne gibi bir ödül vermek istersiniz kendinize ?

Bunlari hangi sirayla yedin ?
Toplam enerji çok düsük gibi geldi sanki.
Sakin gittikçe yediklerini azaltma gibi bir hata yapma. Diyet geçmisin nedir bilmiyorum ama, ilerde metabolizmani tamamen yavaslatip kilo vermeyi imkansiz hale getirmek istemiyosan sakin vücudunun ihtiyacindan az gidayla beslenme.

Bunun bir çok nedeni var. Birincisi, uzun zaman bu ritme dayanamazsin ve er yada geç kendini abur cubur yerken bulursun. (nerdeyse 20 senesini rejim yaparak geçirmis ve 5 verip 7 geri almis biri olarak bunu söylüyorum).
Ikincisi, vücudun bir hafizasi vardir. Sen ne kadar yediklerini azaltirsan, vücudun yag yakmayi o kadar azaltir. Genetik olarak, hayatta kalmaya kurulu bir bünyemiz var, bu herkes için böyledir. Normal çalismasi için gereken seyleri bulamazsa yada nadiren bulursa, vücut hayatta kalmak için metabolizma hizini düsürür ve böylece yediklerin yag olarak depolanir. Bir süre sonra kilo vermen yavaslar, ve devam etmek için yediklerini yine azaltman gerekir, vs. Bu yüzden çok kati diyet yapan insanlarda bir süre sonra üsüme, yorgunluk, bas agrisi gibi belirtiler ortaya çikar.

Beslenme uzmani filan degilim. Sadece simdiye kadar butun omrumu piyasada olan her rejimi yaparak geçirdim, her basarisizliktan sonra okuyup arastirdim nerde hata yaptim diye. Ancak hizli kilo verme hevesi hep agir bastigi için ayni hatalara her seferinde yeni bastan düstüm. Ve bugün metabolizmam öyle bir hale geldiki, sabah uyandigimda yorgun oluyorum, bazen kolumu kaldiricak gücüm olmuyo, çok çabuk yoruluyorum, çok çabuk hastalaniyorum, ve en kötüsü, 2 senedir, ne yaparsam yapim tek gram veremedim.

Uzun bir süre, hatta bir ömür boyu yapabilecegin bir beslenme seklini seçmen daha dogru olucaktir. Bütün omrünü, her gün yediklerini azaltarak geçirebilirmisin ? Bence hayir. Mecburen bir gün gelicek ve tekrar normal yemeye basliycaksin, hatta o kadar zamanin acisini çikarmak için gereginden daha fazla yeme riskin bile çok fazla. O zamanda verdiklerini geri alicaksin. Ve az önce dedigim gibi, vucudun hafizasi oldugu için ve tekrar kisitlanma dönemine hazirlanmak için, tüm yediklerin direk yag hücreleri olarak depolanicak.

Bunlar sadece tavsiye tabii ki, sonuçta bu gurup birbirimizi desteklemek için var :) Karar senin elbette.
Fırsatım olmuyor yemek için. Şöyleki benim evim dubleks hatta 2. Katında birde asma kat var 2,5 kat diyebiliriz. Mutfak 1. Katta ve ben Bebek'le 2. Kattayım çocukla ilgilenirken 1. Kata ancak uyuduğunda inebiliyorum ki bu çok nadir çünkü gündüz uykusu yok. Yada 10 dk uyuyor. Bebeğe tek bakıyorum. 2 saatte 1 yada 1 saatte 1 Mama yiyor, çok iştahlı bir bebeğim var. mama için gerekli olan ılık su 3 adet termosta yedekli hazır bekliyor. Biberonlar yanımda. biberonları steril eden makine gene yanımda 2. Katta. O yüzden Bebeğin beslenmesi için 1. Kata inmiyorum. ( ilk haftalar inip çıkıyordum inanılmaz zordu sonra bu sistemi kurduk) eşim 18:15 de evde oluyor. O saatten sonrada zaten yemek yemem. Gün içinde ağzıma ne sokuşturursam kar oluyor. İlk 6 ay katı gıdaya gecene kadar sanırım böyle devam edecek. Sonra daha düzenli yerim. Yemek yapmıyorum şuan için. Annem kayın validem teyzemler destek oluyor, eşim aç kalmasın diye :)))) durumum bu. Yani gün içinde mümkün değil kurulu sofrada düzenli yemek yemem yaklaşık 3-4 ay daha

kahvaltı
1 kabak
3 yeşil soğan
dere otu maydanoz
kimyon, köfte baharatı. karabiber. acı pul biber
2 yumurtayla unsuz az zeytin yağlı omletin yarısından biraz fazlasını yedim
bildiğimiz mücver gibi olmuştu :))

Fırsatım olmuyor yemek için. Şöyleki benim evim dubleks hatta 2. Katında birde asma kat var 2,5 kat diyebiliriz. Mutfak 1. Katta ve ben Bebek'le 2. Kattayım çocukla ilgilenirken 1. Kata ancak uyuduğunda inebiliyorum ki bu çok nadir çünkü gündüz uykusu yok. Yada 10 dk uyuyor. Bebeğe tek bakıyorum. 2 saatte 1 yada 1 saatte 1 Mama yiyor, çok iştahlı bir bebeğim var. mama için gerekli olan ılık su 3 adet termosta yedekli hazır bekliyor. Biberonlar yanımda. biberonları steril eden makine gene yanımda 2. Katta. O yüzden Bebeğin beslenmesi için 1. Kata inmiyorum. ( ilk haftalar inip çıkıyordum inanılmaz zordu sonra bu sistemi kurduk) eşim 18:15 de evde oluyor. O saatten sonrada zaten yemek yemem. Gün içinde ağzıma ne sokuşturursam kar oluyor. İlk 6 ay katı gıdaya gecene kadar sanırım böyle devam edecek. Sonra daha düzenli yerim. Yemek yapmıyorum şuan için. Annem kayın validem teyzemler destek oluyor, eşim aç kalmasın diye :)))) durumum bu. Yani gün içinde mümkün değil kurulu sofrada düzenli yemek yemem yaklaşık 3-4 ay daha
yanına meyve yıka koy 20ml küçük paket sütlerden de koy daha bedenin toparlanmadı ne kadar sağlıklı beslenirsen o kadar iyi olur en azından kilo alsan bile sağlıksız şeylerden olmaz sadece hareketsizlikten olur küçük uyumayan bebekle insan wc ye bile gidemiyor benim sıpa küçükken kıyameti koparırdı babası gelene kadar gidemezdim bile

Sana hak veriyorum canım küçük bebeğe tek başına bakmak hakikaten çok zor. Ama Ekim önerileri çok mantıklı süt meyve hatta ceviz badem kuru kayısı galeta gibi şeyler elinin altında olursa bunlarla ara öğün yapabilirsin aşırı acıkmanı ve vücudun güçsüz kalmasını engeller. bebek uyudukça da akşamdan kalan yemeklerden ısıtıp yiyebilirsin. Allah kolaylık versin uyumayan bebek nedir çok iyi bilirim. oğlumda 5 dakika bile uyumazdı uyuduğu sürede ya emecek ya sallanacak bende ayak üstü ekmek arası geçiştirirdim sonuç doğumdan sonra 15 kilo aldım. sen benim yaptığımı yapma sağlıklı atıştırmalıklarla ara öğün yap ve ana öğünleri ihmal etmemeye çalış:KK19:

Gelelim bana dün orucumu tuttum kendime göre abartmadan dikkatli bir akşam yemeğiydi (tatlı kısmını yamıyorum) ama fatsecret diye bir uygulama var yediklerinizi yazıyorsunuz o da kalorisini hesaplıyo ben bir öğünde tatlıyla beraber tam 1150 kalori tüketmişim:KK57: 3 öğün yediğini farzedersek 3450 kalori eder :KK57::KK57: yani ben kilo almayımda kimler alsın:KK23:.
Bugün yine IF devam ama bunun yanında kalori saymaya da başlayacağım.

Aralikli oruç tutan arkadaslar, eger detayli ve benim anlatimimdan daha açiklayici bir yazi istiyosaniz : http://www.mutlumikrop.com/icerik-detay/1780/aralikli-oruc-dusuk-kalorili-diyetlerden-daha-etkili

:KK66:

verdiğin linki okudum canım ve
"Unutmayın, bu diyeti uygulamak genellikle birkaç hafta alır ve bunu kademeli olarak yapmanız gerekir, fakat yağ yakma moduna geçmeyi başardığınız anda 18 saat boyunca oruç tutabilme kabiliyetine sahip olacak ve açlık çekmeyeceksiniz. Çoğu insanın çektiği “açlık” aslında şeker yeme ihtiyacıdır ve bu ihtiyaç başarılı bir şekilde şekerden yağ yakma moduna geçiş yaptığınız anda sanki sihirli değnekle dokunulmuş gibi ortadan kaybolacaktır.

vücudunuzun etkin bir şekilde birincil yakıt olarak yağı kullanmasını sağlayan yağ yakıcı enzimleri devreye sokmasını öğretmek birkaç ay alabilir. Bu yüzden pes etmeyin! "

yazıları dikkatimi çekti bu bir süreç ve hemen hızlıca kiloların gitmesini beklememek gerekiyor anlaşılan yüksek beklentiler büyük hayalkırıklıkları yaratıyor malesef

X