100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

Günaydin hanimlar !!! Moraller iyidir umarim : )
Kizlar bugün çok mutluyum ! Yaptigim program ise yariyo !!

Hemen raporu vereyim :

Baslangic kilosu (14.09) : 114,5
Geçen hafta : 112,6
Simdiki : 112
Fark : 600 gram
Toplam : 2,5
Geçen cumaya göre sadece 600 gram vermisim. Ama hafta sonu baya bi saçmalamistim ve pazartesi tartildigimda tekrar 113,5a çikmistim. Ve ben bu programa sadece pazartesi basladim, tam bir hafta olmadi.
Ay valla acayip sevinçliyim, sanki butun kilolari verdim : )))
Sevinçliyim çunku gercekten uzun vadede dayanabilecegim bir program, hatta kendime yasam tarzi bile yapabilirim gerekirse.
Simdiye kadar yaptigim rejimlerde daha baslarken "umarim sonuna kadar dayanabilirim" diyodum, ve daha ilk gunden yasak olan herseyi canim çekiyodu. Simdi boyle bir durum yok, zaten yasak yok. Dolayisiyla biliyorum ki ne kadar gerekirse hiç aksatmadan dayanabilecegim bir metod. Ve gitsin kilolar : ))
Bunun üzerine, gidip limonlu suyumu hazirlayim, sonra da hava almak için biraz yuruyus yapayim :)

Herkese iyi günler

melaniecim işe yaradığına çok sevindim canım seninle tam bir kilodaşız :KK19: ama ben 200 gr almışım sen 600 vermişsin:KK9: Ben de Pazartesi listelerimi uygulamaya başlıyorum En Büyük KK

Günaydın arkadaşlar;
Başlangıç kilom: 112
Salı günü :109.6
Bu sabah :109.1
Fark :500 gr.
Toplam fark :2.9 kilo

iyi günler sevgili takımım
2 hafta önce 118.0
geçen hafta 120.2
bu hafta 118. 1
fark + 100 gr
yüzde +0.08
ne yapalım sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim geçen hafta aldığim kilolar çok şükür gitmiş ondan önceki haftaya göre 100gr artıdayım ama çık şükür toparlanmışım başarılar bir katkım olmadı üzgünüm

fatmanurkaya, 21 dakika önceK.İ.B.Favorilere Ekle
#164935+ Çoklu AlıntıCevapla
Tabiiki sevinmelisin guzelim. Kaçamaklarin bir bedeli oldugunu biliyoruz hepimiz. Yaptigimiz kaçamak bu bedele degermi diye dusunmek lazim bence.
Sen bayrami sevdiklerinle kutladin, hos vakit geçirdin, simdi eminim guzel anilarin olmustur. 100 gram buna degmezmi ? :)
16 kilo vermissin, super bisey bu. 16 kilonun kutlamasiydi diye dusun, sadece ufak bir ara verdin ve simdi kaldigin yerden devam etmeye hazirsin.
Hem kaçamaklar olmazsa sonuna kadar zor dayaniriz, bozma moralini

sabah
yarım bardak kombu mantar çayı
1 saat sonra
2 dilim patatesli börek
1 haşlama yumurta
domates salatalık

@Melanie81 daha önce yazdıysan kaçırmış olabilirim canım ama serbest saatlerde neler yiyorsun anlatır mısın biraz

2 ögün yiyorum ben. Ancak belirtmeliyim, diyet disinda veganim ve çig beslenmeye çalisiyorum mümkün oldukça.
Ama her türlü beslenme sekli ile yapilabilir.
Aksam 9, ertesi gün 1e kadar yemek yemiyorum. 1de hafif bir seyler hazirliyorum : yesil salata, taze hazirlanmis meyve veya sebze suyu, veya sebze çorbasi olabilir, zeytinyagli bir tabak yemek olabilir.
Aksama kadar acikirsam yine hafif bir seyler atistiriyorum : meyve veya findik, ceviz, meyve suyu, vs
Aksam yemeklerim en keyiflisi oluyo, salata ve 1 tabak sicak herhangi bir yemek yiyorum. Benim yemeklerim sebzelerden ve pirinçten olusuyo haliyle, ama sen kendine göre uyarlayabilirsin.

Bu programi basariyla yapabilmek için, aç kalmanin neden zayiflattigini anlamak gerekiyo. Öylesine de yapilabilir elbette ama arkasindaki bilimsel verileri anlayinca daha kolay oluyo :
- Vücutta kiloyu dengeleyen 2 tane önemli hormon bulunuyo, insulin ve glukagon. Insulin her yemek yedigimizde pankreas tarafindan üretiliyo. Kanda bulunan sekeri gerekli organlara dagitarak depolanmasini sagliyo. Fazlaligi da yag olarak depoluyo. Ve her yemek yedigimizde oluyo bu. Kandaki seker azaldikça insulin üretimi de duruyo.
Aç kaldigimizda, yine pankreas ta üretilen, glukagon denilen baska bir hormon çikiyo sahneye. Onun rolü de insulin gibi kan daki seker oranini normal bir seviye de tutmak. Ama, önemli nokta bu : insulin gibi depolayarak degil, depolardaki stoklari kullanarak yapiyo bunu, yani yaglari sekere çeviriyo. Bu programda açlik süresini uzun tutmanin nedeni bu, ne kadar uzun zaman glukagon hormonu üretirsek, vücuttan o kadar yag gidiyo.
Yani glukagon bizim arkadasimiz : ))

Bunun disinda, bazi ufak kurallar var :
- Aclik süresi boyunca sadece kalorisiz sivilar tüketmek mümkün. Yani su, sekersiz çay, sekersiz kahve, maden suyu, limonlu su... Içinde seker içeren her sey yasak, bir damlasi bile => sekerin 1 grami bile vücuda girdiginde insulin üretiliyo.
- 8 saat yemek yeme süresi için herhangi bir kural yok, istersen 2 veya 3 ögün yapabilirsin, veya minik minik 4-5 ögün yapabilirsin.
- En doyurucu yemek aksam yemegi olmali
- Her seyi yemek serbest, ama saglikli yiyecekleri tercih etmek elbette en iyisi. Karbonhidratli yiyecekler ve seker yasak degil, ama azaltmakta fayda var. Hem saglik açisindan hem de kilo vermeyi hizlandirmak açisindan.
- Vücudu dinlemeyi ögreniyoruz : yemek yerken açlik hissine dikkat edilmesi gerekiyo, doyduktan sonra tabakta daha yemek varsa bile birakiyoruz.
- Yemek yemedigimiz zamanda mümkün oldugunca yemegi dusunmuyoruz

Okudugum kitapta bu yazmiyodu ama ben ekliyim : yemek yeme süresi abartiya kaçma süresi degil. Her sey yemek serbest ama hergün kizartma pasta börek vs yenilirse olmaz tabii ki :)

Vücut ilk 2 haftadan sonra alisiyomus, ve ilk günler zor olabiliyomus. -mus diyorum, çünkü ben hiç bir zorlugunu görmedim ve alistim bile bir kaç günde.

2 ögün yiyorum ben. Ancak belirtmeliyim, diyet disinda veganim ve çig beslenmeye çalisiyorum mümkün oldukça.
Ama her türlü beslenme sekli ile yapilabilir.
Aksam 9, ertesi gün 1e kadar yemek yemiyorum. 1de hafif bir seyler hazirliyorum : yesil salata, taze hazirlanmis meyve veya sebze suyu, veya sebze çorbasi olabilir, zeytinyagli bir tabak yemek olabilir.
Aksama kadar acikirsam yine hafif bir seyler atistiriyorum : meyve veya findik, ceviz, meyve suyu, vs
Aksam yemeklerim en keyiflisi oluyo, salata ve 1 tabak sicak herhangi bir yemek yiyorum. Benim yemeklerim sebzelerden ve pirinçten olusuyo haliyle, ama sen kendine göre uyarlayabilirsin.

Bu programi basariyla yapabilmek için, aç kalmanin neden zayiflattigini anlamak gerekiyo. Öylesine de yapilabilir elbette ama arkasindaki bilimsel verileri anlayinca daha kolay oluyo :
- Vücutta kiloyu dengeleyen 2 tane önemli hormon bulunuyo, insulin ve glukagon. Insulin her yemek yedigimizde pankreas tarafindan üretiliyo. Kanda bulunan sekeri gerekli organlara dagitarak depolanmasini sagliyo. Fazlaligi da yag olarak depoluyo. Ve her yemek yedigimizde oluyo bu. Kandaki seker azaldikça insulin üretimi de duruyo.
Aç kaldigimizda, yine pankreas ta üretilen, glukagon denilen baska bir hormon çikiyo sahneye. Onun rolü de insulin gibi kan daki seker oranini normal bir seviye de tutmak. Ama, önemli nokta bu : insulin gibi depolayarak degil, depolardaki stoklari kullanarak yapiyo bunu, yani yaglari sekere çeviriyo. Bu programda açlik süresini uzun tutmanin nedeni bu, ne kadar uzun zaman glukagon hormonu üretirsek, vücuttan o kadar yag gidiyo.
Yani glukagon bizim arkadasimiz : ))

Bunun disinda, bazi ufak kurallar var :
- Aclik süresi boyunca sadece kalorisiz sivilar tüketmek mümkün. Yani su, sekersiz çay, sekersiz kahve, maden suyu, limonlu su... Içinde seker içeren her sey yasak, bir damlasi bile => sekerin 1 grami bile vücuda girdiginde insulin üretiliyo.
- 8 saat yemek yeme süresi için herhangi bir kural yok, istersen 2 veya 3 ögün yapabilirsin, veya minik minik 4-5 ögün yapabilirsin.
- En doyurucu yemek aksam yemegi olmali
- Her seyi yemek serbest, ama saglikli yiyecekleri tercih etmek elbette en iyisi. Karbonhidratli yiyecekler ve seker yasak degil, ama azaltmakta fayda var. Hem saglik açisindan hem de kilo vermeyi hizlandirmak açisindan.
- Vücudu dinlemeyi ögreniyoruz : yemek yerken açlik hissine dikkat edilmesi gerekiyo, doyduktan sonra tabakta daha yemek varsa bile birakiyoruz.
- Yemek yemedigimiz zamanda mümkün oldugunca yemegi dusunmuyoruz

Okudugum kitapta bu yazmiyodu ama ben ekliyim : yemek yeme süresi abartiya kaçma süresi degil. Her sey yemek serbest ama hergün kizartma pasta börek vs yenilirse olmaz tabii ki :)

Vücut ilk 2 haftadan sonra alisiyomus, ve ilk günler zor olabiliyomus. -mus diyorum, çünkü ben hiç bir zorlugunu görmedim ve alistim bile bir kaç günde.
su v.s. de olmasa bildiğimiz oruç gibi aynı çok güzel

Evet aynen, türkçe ismi zaten aralikli oruç. Dini oruçla bir alakasi olmasa da, fikir olarak benzerlikler var.
aslında ben bunu yapabilirim zaten 2 öğün yiyorum sabah 6 da kalksam bile 10 a kadar bişey yiyemiyorum akşam 6-6.5 gibi de 2. öğünü yiyorum

aslında ben bunu yapabilirim zaten 2 öğün yiyorum sabah 6 da kalksam bile 10 a kadar bişey yiyemiyorum akşam 6-6.5 gibi de 2. öğünü yiyorum
Yapilmiycak bir zorlugu gerçekten yok.
Hem yemek saatlerini de sen ayarliyosun, onemli olan en az 16 saat yemek yememek.
Ben 9-1 arasi yapiyorum, ama 7-11 de olabilir, 8-12 olabilir, yada sen nasil istersen. Bu sürenin yarisi zaten uykuda geçiyo

Yapilmiycak bir zorlugu gerçekten yok.
Hem yemek saatlerini de sen ayarliyosun, onemli olan en az 16 saat yemek yememek.
Ben 9-1 arasi yapiyorum, ama 7-11 de olabilir, 8-12 olabilir, yada sen nasil istersen. Bu sürenin yarisi zaten uykuda geçiyo
kombu çayına başladım
sabah akşam aç karnına içiliyor mantarı demli şekerli çayla formente ediyorsun şeker olunca olmaz değil mi

:nazar::nazar::nazar:100 Kilo ve Üzeri Birlikte Zayıflıyor 3.Etap Sonuç Listesi (25.09.2015-02.10.2015) :nazar::nazar::nazar:

candy_candy (112,6/112,8/+0,2/+%0,17)
carpediem55 (114,0/114,0/0/%0)
ekim2009 (96,8/97,9/+1,1/+%1,14)
esbur (109,6/109,1/0,5/%0,46)
fatmanurkaya(120,2/118,1/2,1/%1,75)
Melanie81 (112,6/112,0/0,6/%0,53)
sunshine78 (103,0/102,3/0,7/%0,68)

Genel Toplam (/768,8/768,3/0,5/%0,06)

Buyrun arkadaşlar listemiz :KK52:

Önemli Bilgi: Bu saatten sonra bildirim yapanlar önümüzdeki cuma tekrar bildirim yapmaları halinde listeye eklenecektir.

:nazar::nazar::nazar:100 Kilo ve Üzeri Birlikte Zayıflıyor 3.Etap Sonuç Listesi (25.09.2015-02.10.2015) :nazar::nazar::nazar:

candy_candy (112,6/112,8/+0,2/+%0,17)
carpediem55 (114,0/114,0/0/%0)
ekim2009 (96,8/97,9/+1,1/+%1,14)
esbur (109,6/109,1/0,5/%0,46)
fatmanurkaya(120,2/118,1/2,1/%1,75)
Melanie81 (112,6/112,0/0,6/%0,53)
sunshine78 (103,0/102,3/0,7/%0,68)

Genel Toplam (/768,8/768,3/0,5/%0,06)

Buyrun arkadaşlar listemiz :KK52:

Önemli Bilgi: Bu saatten sonra bildirim yapanlar önümüzdeki cuma tekrar bildirim yapmaları halinde listeye eklenecektir.
eline sağlık
oyy oyy oyy +1.100 ben öleyiiimmm:KK45::KK45:

Ben şimdi tahkikata gidicem akşama girerim öpüldünüz :KK15:

Son düzenleme:
X