100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

30 yaşındayim kendimi bildim bileli toplu diye tabir ettiğimiz kitleye tabiydim yani hayatımın hemen hemen hiç bir evresinde fit olmadım. Evlendim bir yıl sonra hamile kaldım 10 haftalıkken kaybettim. Sonra 3 ay sonra yeni bir gebelik çok şükür sağlıklı bir doğum emzirme derken kilolarla savaşmaya fırsatım olmadı birde baktım daha bebeğim 7 aylıkken rabbim bize bir bebek daha nasip etti tabi tartıya çıkmaya korkar oldum. Kendimi öyle kötü hissediyordumki doğumdan sonra tartiyla yüzleştigimde 120 yi gördüm. Bir endokrin doktoruna gittim. Obez olduğumu söyledi emzirmeseydim ilaç verecekti diyetisyene yönlendirdi ve yine o klasik diyet listesini elime alıp eve geldim. Her seferinde bir umutla başlayıp bir haftayı geçmeyen bir diyet girişiminden sonra ufak tefek değişikliklerle bir 6 kilo verdim. Şu anki kilom 114 boyum 1,64 ve istediğim kilo bundan 10 yıl önce bisiklete binerek zayıflamayi başardığım günlerdeki görüntüme kavuşmak istiyorum. Şimdi öyle bir imkanım yok bisikletın çok faydasını görmüştüm. Şimdi evde eliptik var yatak odasında bazen bornoz asiyorum. Nasıl olacak bilmiyorum ama 70 kiloya düşmeyi çok istiyorum. Eşim bana motive olmam için elinden geleni yapıyor sağolsun. Onunda fazlalıklari var sayemde samsunluyum bizim buralarda keşkekler haşhaşli çörekler gözlemeler yapılmadan olmaz 2016 yılı için umut dolu olmayı istiyorum. Eşimin kartını harika ciciler alarak patlatmak istiyorum. Çokmu şey istiyorum
Merhaba
eliptik normal bisikletten daha fazla kalori yaktiriyo, hem de daha zevkli. bu nedenle hemen uzerine astigin kiyafetler için baska bir yer bul ve yarindan itibaren kullanmaya basla lütfen :)
Haftaya degil, onumuzdeki pazartesi degil, "su pastayi da yedikten sonra" degil, belki bir gün degil, hemen yarin sabah. Baslamak için en iyi gün bugündür :KK66:
Esinin karti için bir sey diyemiycem, sen bilirsin ancak :)

Aynı şeyleri hissediyorum bende artık gitmeli bu kilolar başlayalım canım motivasyona çok ihtiyacım var benimde
Super o zaman ! Hemen yarin baslayalim. Ben sabahlari, açlik döneminin sonlarina dogru yapmayi dusunuyorum.
Bugun 5 tur dayanabilmistim, yarin da aynisini yaparim herhalde. Haftalik raporla beraber bilgi veririm :)
Senin de haberlerini bekliyo olucam, ona göre :KK66:

Merhaba
eliptik normal bisikletten daha fazla kalori yaktiriyo, hem de daha zevkli. bu nedenle hemen uzerine astigin kiyafetler için baska bir yer bul ve yarindan itibaren kullanmaya basla lütfen :)
Haftaya degil, onumuzdeki pazartesi degil, "su pastayi da yedikten sonra" degil, belki bir gün degil, hemen yarin sabah. Baslamak için en iyi gün bugündür :KK66:
Esinin karti için bir sey diyemiycem, sen bilirsin ancak :)
Eliptıkte bir süre sonra sıkılıyordum. Diğerinde öyle bir sorunum olmuyordu hem geziyor hemde spor yapıyordum. Ama inşallah yarından itibaren o bisiklet kullanılacak.

Eliptıkte bir süre sonra sıkılıyordum. Diğerinde öyle bir sorunum olmuyordu hem geziyor hemde spor yapıyordum. Ama inşallah yarından itibaren o bisiklet kullanılacak.
Bu konuda sana tamamen katiliyorum. Benimki de bu nedenle senelerce bi kenarda kaldi.
Simdi yeni bir spor yapma metodu kesfettim, HIIT deniliyo, aralikli antrenman sistemi. 15-20 dakika suruyo en fazla. Ben bugun basladim. 5 dakika dayanabildim ama olsun :)

Aynı şeyleri hissediyorum bende artık gitmeli bu kilolar başlayalım canım motivasyona çok ihtiyacım var benimde

canım zaten işin çoğunu yapmışsın önemli olan gerçekten istemek ve başlamamak her giden kilo ile moral bulup biraz daha gayretlenmek gerçekten isteyince olur şuan mende devam ediyorum yazın başında 137 idim çok şükür şimdi 118 civarıyım kilolarımız ve boylarımız çok yakın biz kilolular bu işin nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz yalnızca yapmak moral çok önemli stresle yorgunlukla hayatımızdaki yoğunlukla bşedip karar verelim mesela çoçklar uydu vaktin var hemrn mutfağa işlere değilda sporuna kendini 1.sıraya koy diğer yaptığimiz işleri yapınca kendimizi hep atlıyoruz inanmak istemek başlamanın yarısı kutlarım yarısını başardı şimdi sıra diğer yarısında

Bu da denemeye değer bende de çamaşır askılığı görevi gören kondisyon bisikleti var onunla yapayım
ama çok tembelim ben ya ne zaman yapmaya çalışsam bilinçaltım hemen bi iş buluyor yapılacak yok gidiyim mutfağı toplayı ya da çamaşır asacaktım onu yapıyım diye
halbuki bisiklete çıkmasam bişey yaptığım yok sırf tembellik

aynı ben :KK53:

Bende ayniyim o bisiklet tam 7 senedir duruyo, toplam 2 ay ancak kullanmisimdir.
Ama yertek artik diyorum kendi kendime, bu böyle devam etmez, kilo oldu 113, herseye yoruluyorum nefes nefese kaliyorum, insan içine karismaya utaniyorum, kompleksliyim bu yuzden sosyal hayati da kendi kendime yasakliyorum, istedigimi giyemiyorum, giydiklerim yakismiyo, bi yerden baslamak lazim, ertele ertele nereye kadar. Zaman geçip gidiyo, bir gun geri dönüp baktigimda kilolarla zehir olmus butun bir hayat gormek istemiyorum. Zararin neresinden dönülse kardir.
Bu sabah toplam 5-6 dakikami aldi bisiklete binmek, butun turlari yapabilseydim 15 dakika surucekti. hiç bir sey degil. 1 saat suren egzersizlere bahane bulmayi anlarim, ama 5 dakika içinde üsenirsem kendimden utanmam lazim artik : ))

Hadi sen de basla beraber yapalim, birbirimizi motive ederiz ne dersin ? Indirdigim uygulamanin ismi HIIT interval trainin timer, ne zaman yavaslayip ne zaman hizlanacagini bildiriyo senin girdigin bilgilere göre.

Selam kıslar geçmı kaldım bilmiyorum bende size katılabilirmıyim

30 yaşındayim kendimi bildim bileli toplu diye tabir ettiğimiz kitleye tabiydim yani hayatımın hemen hemen hiç bir evresinde fit olmadım. Evlendim bir yıl sonra hamile kaldım 10 haftalıkken kaybettim. Sonra 3 ay sonra yeni bir gebelik çok şükür sağlıklı bir doğum emzirme derken kilolarla savaşmaya fırsatım olmadı birde baktım daha bebeğim 7 aylıkken rabbim bize bir bebek daha nasip etti tabi tartıya çıkmaya korkar oldum. Kendimi öyle kötü hissediyordumki doğumdan sonra tartiyla yüzleştigimde 120 yi gördüm. Bir endokrin doktoruna gittim. Obez olduğumu söyledi emzirmeseydim ilaç verecekti diyetisyene yönlendirdi ve yine o klasik diyet listesini elime alıp eve geldim. Her seferinde bir umutla başlayıp bir haftayı geçmeyen bir diyet girişiminden sonra ufak tefek değişikliklerle bir 6 kilo verdim. Şu anki kilom 114 boyum 1,64 ve istediğim kilo bundan 10 yıl önce bisiklete binerek zayıflamayi başardığım günlerdeki görüntüme kavuşmak istiyorum. Şimdi öyle bir imkanım yok bisikletın çok faydasını görmüştüm. Şimdi evde eliptik var yatak odasında bazen bornoz asiyorum. Nasıl olacak bilmiyorum ama 70 kiloya düşmeyi çok istiyorum. Eşim bana motive olmam için elinden geleni yapıyor sağolsun. Onunda fazlalıklari var sayemde samsunluyum bizim buralarda keşkekler haşhaşli çörekler gözlemeler yapılmadan olmaz 2016 yılı için umut dolu olmayı istiyorum. Eşimin kartını harika ciciler alarak patlatmak istiyorum. Çokmu şey istiyorum

hoşgeldin Safiderun Safiderun

kızlar bende de eliptik var.. acaba bi organizasyon mu yapsak :KK8: ne de olsa bugün yeni bi gün yeni bi başlangıç :KK36:

Çocuklarımin biri 26 diğeri 10 aylık ikisininde uyku düzeni yok düzensiz uyuyorum dinlenemıyorum enerjim düşük olunca bütün gün öyle gidiyor hiçbirşey yapmak istemiyorum.

Günaydin hanimlar !!! Moraller iyidir umarim : )
Kizlar bugün çok mutluyum ! Yaptigim program ise yariyo !!

Hemen raporu vereyim :

Baslangic kilosu (14.09) : 114,5
Geçen hafta : 112,6
Simdiki : 112
Fark : 600 gram
Toplam : 2,5
Geçen cumaya göre sadece 600 gram vermisim. Ama hafta sonu baya bi saçmalamistim ve pazartesi tartildigimda tekrar 113,5a çikmistim. Ve ben bu programa sadece pazartesi basladim, tam bir hafta olmadi.
Ay valla acayip sevinçliyim, sanki butun kilolari verdim : )))
Sevinçliyim çunku gercekten uzun vadede dayanabilecegim bir program, hatta kendime yasam tarzi bile yapabilirim gerekirse.
Simdiye kadar yaptigim rejimlerde daha baslarken "umarim sonuna kadar dayanabilirim" diyodum, ve daha ilk gunden yasak olan herseyi canim çekiyodu. Simdi boyle bir durum yok, zaten yasak yok. Dolayisiyla biliyorum ki ne kadar gerekirse hiç aksatmadan dayanabilecegim bir metod. Ve gitsin kilolar : ))
Bunun üzerine, gidip limonlu suyumu hazirlayim, sonra da hava almak için biraz yuruyus yapayim :)

Herkese iyi günler

iyi günler sevgili takımım
2 hafta önce 118.0
geçen hafta 120.2
bu hafta 118. 1
fark + 100 gr
yüzde +0.08
ne yapalım sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim geçen hafta aldığim kilolar çok şükür gitmiş ondan önceki haftaya göre 100gr artıdayım ama çık şükür toparlanmışım başarılar bir katkım olmadı üzgünüm

fatmanurkaya, 21 dakika önceK.İ.B.Favorilere Ekle
#164935+ Çoklu AlıntıCevapla

iyi günler sevgili takımım
2 hafta önce 118.0
geçen hafta 120.2
bu hafta 118. 1
fark + 100 gr
yüzde +0.08
ne yapalım sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim geçen hafta aldığim kilolar çok şükür gitmiş ondan önceki haftaya göre 100gr artıdayım ama çık şükür toparlanmışım başarılar bir katkım olmadı üzgünüm

fatmanurkaya, 21 dakika önceK.İ.B.Favorilere Ekle
#164935+ Çoklu AlıntıCevapla
başlangıç kilo 134.4
fark 16 kilo
gelecek hafta hedefim 116 5

Harikasın ya maşallah süper motive olmuş durumdasın darısı başıma

Hemen raporu vereyim :

Geçen cumaya göre sadece 600 gram vermisim. Ama hafta sonu baya bi saçmalamistim ve pazartesi tartildigimda tekrar 113,5a çikmistim. Ve ben bu programa sadece pazartesi basladim, tam bir hafta olmadi.
Sevinçliyim çunku gercekten uzun vadede dayanabilecegim bir program, hatta kendime yasam tarzi bile yapabilirim gerekirse.
Simdiye kadar yaptigim rejimlerde daha baslarken "umarim sonuna kadar dayanabilirim" diyodum, ve daha ilk gunden yasak olan herseyi canim çekiyodu. Simdi boyle bir durum yok, zaten yasak yok. Dolayisiyla biliyorum ki ne kadar gerekirse hiç aksatmadan dayanabilecegim bir metod. Ve gitsin kilolar : ))
Bunun üzerine, gidip limonlu suyumu hazirlayim, sonra da hava almak için biraz yuruyus yapayim :)

Herkese iyi günler

Hemen raporu vereyim :

Herkese iyi günler
Tebrik ediyorum :KK9: canım pazartesiden cumaya gayet iyi :KK66:
Buarada HIIT uygulasına indirdim gündüz hiç vaktim yok koşa koşa yetişiyorum işe akşamları yapacağım bende azdan başlayıp yavaş yavaş artırmayı düşünüyorum rapor veririm bende :KK56:

gelelim benim kilo bildirimime
pazartesi günü aranıza katıldım diyete de pazartesi başladım
başlangıç kilom 103
Simdiki : 102.3
Fark : 700 gram
Toplam : 700 gram :-)

Melanie bu hafta senin programını deneyeceğim inşallah haftaya çok daha düşük rakamları görürüz

----------KİLO BİLDİRİM FORMATI--------
Başlangıç Kilosu:
(Topiğe Girdiği Kilo)
Boy :
Geçen Hafta:
( 25.09.2015 günü) (Eğer o günkü kilo bilinmiyorsa en son tartıldığı kilo)
Güncel Kilo: (02.10.2015 günü sabah)
Fark: (Geçen hafta-güncel kilo)
Toplam fark: (Başlangıç kilosu-güncel kilo)
Yüzde: (Geçen hafta- güncel kilo) X 100 / Geçen hafta
Toplam Yüzde: (Başlangıç kilosu-güncel kilo) X 100 / Başlangıç kilosu
Hedef:
----------KİLO BİLDİRİM FORMATI--------

Topiğimizin 3. Etap listesi 02.10.2015 günü öğleden sonra (en geç 17:30'a kadar) tarafımdan yayınlanacaktır :KK59:

Dikkatinize :KK28:

100 Kilo ve Üzeri Grubu Üye Adayları

@yst38
nartanesi66 nartanesi66
Antepia27 Antepia27
ekim2009 ekim2009
evsizmutsuzcocuksuz evsizmutsuzcocuksuz
zatenn zatenn
E esbur
Bernako2 Bernako2
ikialinganasik ikialinganasik
asksizmevsim asksizmevsim
zhrraa zhrraa
@hedef52
A ayhan zeynep
pinarada pinarada
metra metra
@Melanie81
dilek... dilek...
sunshine78 sunshine78
candy_candy candy_candy :KK53:

Yukarıda etiketlediğim arkadaşlar Grup listesine girmek istiyorlarsa bu cuma sabah aç karnına tartıldıkları kiloyu yukarıda belirttiğim formata uygun olarak en geç saat 13:30'a kadar bildirsinler!!!

saat 13:30'dan sonra bildirenler bir sonraki hafta cuma günü bildirim yaparlarsa o zaman listeye alınacaklar.

Pazartesi günü de yeni kararlar ve hızlı başlangış olsun inşallah.

Ben birazdan bi dehşet tablosu yayınlicam :KK42:

100 Kilo ve Üzeri Birlikte Zayıflıyor 3.Etap Sonuç Listesi (25.09.2015-02.10.2015):nazar::nazar::nazar:

candy_candy (112,6/112,8/+0,2/+%0,17)
fatmanurkaya(120,2/118,1/2,1/%1,75)
Melanie81 (112,6/112,0/0,6/%0,53)
sunshine78 (103,0/102,3/0,7/%0,68)

Genel Toplam (////%)

Şimdilik listemiz bu şekilde arkadaşlar. Saat 13:30'a kadar bildirim yapanları eklicem listeye :KK15:

Hemen raporu vereyim :

Herkese iyi günler
@Melanie81 daha önce yazdıysan kaçırmış olabilirim canım ama serbest saatlerde neler yiyorsun anlatır mısın biraz

X