%100 Detoks Diyeti Deneyimlerimiz

bu detoksu yazandan allah razıı olsuuunnn binn keree ay allahımm ben bu gün başladım bunu yapmayaaa sabah
1 yumurta domates yedim (baharatlı )

sonra arada yeşil çay içtimde anca pişti hepsi yiyorum ne kadarr lezzetli olmuşş bayılldım bayıldıımm zevkle yerim ben bunu hem lezzetli hem kilo verdiriyor heyy allahımmmm :))

ben 1 kilo ev yoğurduna 2 salata rendeledim
4 kaşık bulgur
4 kaşık yeşil mercimek
4 kaşık nohut
ekledim üerinede zencefil zerdeçal ( 1 er tatlı kaşığı )
birer tutan nane ve kekik attımm
varyaa yemeye kıyamazsın bide trtıda az çıkarsamm öpüp başına koymak ne kelimee :KK70: :KK70:

bende bugün yapmaya başladım 3.5 litre de su içtim kurallara da uydum yarın sabah bakalım ne olacak. 2 aydır kalori sayımıyla 6 kilo verdim ama durdu kilo vermem. inşallah işe yarar.

buğday ve nohut koydum ben sadece haşlayıp, üzerine de nane ve kekik az da pul biber ve tuz.. harika oldu hakkaten diyet niyetiyle değil çok sevdiğim için yiyebilirm gün boyu =) salatalık bu mevsimde koymak istemedim, tadı bu haliyle bile hoşuma gitti=)

ben de bu gün başladım...geçen hafta spor ve diyetle 64 leri görmüştüm ama bu hafta hem spor yapamadım hem de pilav,pide herşeyi bolca yedim...sonuç bu sabah 65.6 yı gördüm :KK14: şimdi kahvaltımı yaptım,gidiyorum ayranımı hazırlamaya :KK55:

bende bu sabah başladım belirtildiği gibi 1 yumurat 1 dilim ev ekmeği 2 domate 1 salatalı ve küçük peynirimle 9.30 da kahvaltımı yaptım sonra ayranımı yaptım 1.5litreden iiçine haşlanmış verilen ölçulerde nohut mercimek nane salatalık koydum tuz yok saat 10dan başlayarak içtim şu anda gyet iyiyim ve tokum 2 lt suyu bitirdim bile perşembe günü sonuçalrı yazarım :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:: 34:

Son düzenleme:

once yenı gelen arkadaslarımız ıcınnn dıyetımızzzzz şu şekıldedır;--------------------------------------------------------------------------------

ARKADAŞLARRR:bir arkadasımın dıyetısyenı obez olanlar ıcın ayda 2 kez olmayanlar ıcın sadece 1 kezlık uygulanması gereken bır kür vermiş.ve kür sonucunda sadece yag verıyorsunuz ANCAK DIKKAT AYDA SADECE 1 VEYA 2 KEZ kılonuza gore!!!!(her ay uygulanabılır ama dıkkatt)
2 gunluk bır kürdür:KK43: 1,5-2 KG VERILMEKTEDIR BIZZATTTT DENENMISTIR..dıyet bıtınce tartılın ılk gun asla degıl :))
1. ve 2. gün beslenme aynı sekıldedır.
sabah saat 09-10 kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek,1 yumurta,az mıktarda beyaz peynır ve (bolca yenebılır) domates,salatalık,yeşıllık.
2 saat arayla en son saat 21-22:00
1,5-2 lıtre yagsız ayranın ıcıne (gunluk hazırlanacaktır eger ıstenırse hazır ayran ılede yapılabılr) ;2 adet salatalık(rendelenecek) , 4 yemek kasıgı haslanmıs bulgur,4 yemek kasıgı haslanmıs nohut ve 4 yemek kasıgı yeşil mercımek eklenecek,ıstenırse baharatlar konulup her 2 saat arayla bır corba kasesı ıçılecektır.yesıl cay-cay-su serbest sınırsız(ıstenırse)...kafeınlı asıtlı sekerlı ıcecekler ve tuz yasaktır :) ve kesınlıkle baska bırsey yenmeyecektır.
2.gunde aynı sekılde beslenılecektır
.
kolay gelsınnnnnnnnnn :) bu dıyet şok dıyet degıldır vucudumuzda bırıken artıkları uzaklastırma dıyetıdır(abur cubur gıbı hihi )

bu arada sayfa 63de ozamana kadar kılo verenlerın lıstesı mevcut tabıkı yenı eklenenler harıç :)

arkadaşlarrrr konumuz kılıtlendığı ıcın buradan yazmaya devam edelım...benım bugun 2.gunum yaın sonucu bıldırecegım sızlerınde sonuclarınızı beklıyorum :)

ay şunu bi yapiyim bendee.. ilk defa lezzetli birşeyle diyet yapıldığını duyuyorum.. :KK53: 2 saatte bi keyifle içerim ben bunu.. :KK53: :KK52: :KK56:

Merhaba kızlar bende bu diyeti denedim sizi demoralize etmek gibi olmasın ama bende daha ilk günden şiddetli baş ağrısı yaptı hafif miğde bulantısıda oldu bir gün dayanabildim.

sali gunu bende basliycam bu diyete! zaten baksana sadece 2gun suruyor :))
suan baska bir diyet yapiyorum 4gunluk. 3ncu gunundeyim.

Tarif coook guzele benziyor!!!

arkadaşlar ben bunu araştırdım burda bulgur yazıyor ama bazı yerlerde aşurelik buğday diye okudum. acaba hangisi daha etkili doğrusu hangisidir ikisindede var evde ,
ben 2 gün yapacagım sadece kahvaltımız aynı ve sonrası hep 2 saat aralıklarla bu çorbadanve başka birşey yemek yok sanırım. peki aralarda bu kahvaltıda serbest olan salatalık vs gibi yeşillikler tüketebiliyor muyuz?

bende bugün başladım sabahtan beri ayran içmekten helak oldum valla hepinize aferin bide ben yarım saatte bir acıkıyorum ya :KK43: alışamadım galiba

ben de yapıyorum 5. kaseyi içiyorum şuan ,yarında devam edicem ama regl şuan ,ayran içmeme ragmen reglim azalmadıda :KK53:

Merhaba arkadaşlar,

Bu detoksu yapanlara kolay gelsin, umarım başarılı sonuçlar elde edersiniz :KK8:

Ben de heveslendim yapmak istiyorum ama birşey sorsam size;

Hangi miktarlarda bulgur, nohut ve yeşil mercimek haşlamalıyım ki , iki günlük detoksa yetecek 8 er kaşık malzeme elde edeyim :44:
malum bulgur da yeşil mercimek te haşlanınca şişiyor ve miktar olarak artıyor , o yüzden tecrübeli arkadaşlarım bana bir fikir verebilirlerse çok sevinirim. ( Örneğin 1 su bardağı yeşil mercimeği haşla, 8 kaşık haşlanmış mercimek elde edersin gibi )
Herkese başarılar, hızlı ve bol kilo vermeler diliyorum :KK55:

ayda bir kere yapin denmişya daha fazla yapsak ne olur ya ? yapabilirmiyiz bilen var mi ?

çok sık yapılırsa aynı etki alınmıyorda ondan .
ama 1 ayda uzun süre ,15 gün iyidir ...yada haftada 1 gün .
bu diyetde etkili olan aslında yogurt birde tuz şeker ve yag 0 olunca etki ediyor .ama her bünyede aynı deyil !

Detoks Diyet Listesi
Detoks diyeti zaman isteyen bir diyettir. Vücudumuzdaki toksinler bir günde oluşmadığı gibi onları atmak da bir günle gerçekleşmez. Bu yüzden sabırlı olmak ve kontrollü şekilde detoks diyeti uygulamak gerekir.Geçen ay Bodrum’da tatil yaparken çekilen bikinili fotoğrafları Özgü Namal’a 5 kilo verdirdi.

Fotoğralarına yapılan “Çok kilo almış” yorumları sonrası detoksa başlayan Namal, günde 2.5 litre su içti. Kahvaltıda havuç-elma suyu, öğlen çim suyu içen güzel oyuncu 1 haftada 5 kilo verdi. Özgü Namal, kilosunu korumak için şimdi de diyet ağırlıklı bir diyet uyguluyor.

Buğday Çimi Suyu Tarifi

Buğday çimeni tohumlarını bir gece boyunca 8-12 saat arası suda bekletin.

Sonraki 16-24 saat içinde, tohumları üzeri delikli bir kavanozda filizlendirin. Tohumu günde 3 kere ısıtın ve durulayın.Tohumu toprağa küçük bir kuyruk göründüğünde ekin. Tepsinin yarısını dolduracak şekilde ve tohumlar sıkı sıkı olacak şekilde.

Tepsiyi sulayın ve tohumları toprak ile örtün ilk 3 gün kurumaları için.

İlk 3 günkü büyüme sürecinde toprağı günde bir kere sabahları iyice sulayın. Akşamları da hafifçe spreyle tohumları nemlendirin.4. günden itibaren günde bir kere sulayın. Gölgede tutun direk olarak ışığına temas etmemeli.

Küf ve çürüme problemlerine karşı, bir vantilatörle hava akımını 21-26 derece arasında ayarlamaya çalışın.

Çimeni kenarından ikinci bir uzantı çıktığında kesebilirsiniz. Normalde 7-12 gün arasında yetişir ancak havaya göre değişebilir.

Dolayısıyla çimeni kesmek için mutlaka bu uzantının çıkıp çıkmadığı takip edilmeli.

Günde sadece bir kere biçebilirsiniz. Kesilmiş çimen buzdolabında 7 güne kadar saklanabilir.Buğday Çimi Suyu ne kadar içilmeli?Günde 2 çay bardağını geçmeyecek şekilde sabah ve öğleden sonra birer çay bardağı içilebilir. daha fazla içilirse kusarsınız çünkü çok güçlü olduğundan vücut absorbe edemez.

A, B, C, E vitaminleri içerir, B17 ile kanser hücrelerine karşı savaşır.
Topraktan bitkiye geçebilen 102 elementten 92′sine sahiptir.
Kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum kaynağıdır.
Gaz, şişkinlik gibi sorunları rahatlatmaya destek verir.
Enerji verir, daha az uykuya ihtiyaç duyarsınız.
Sindirime yardımcı olur.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Kandan ve hücrelerden toksinleri temizler. Alkalize eder, kanın PH’ını dengeler.
Kanın oksijen taşıma kapasitesini artırır.
Kan şekerini dengeler.
Kırımızı kan hücrelerini artırır. Antibakteriyel etkiye sahiptir.
Antioksidandan zengindir, anti-aging etkisi vardır.
Kilo vermeye yardımcı olur.

yarın sabah bende bu detoksu uygulamaya başlamayı düşünüyorum.. başlarsam eğer sonuçlarını buraya yazacağım, aslında amacım vücudumun biraz dinlenmesi ve toksinlerden arınması, bakalım ne gibi değişiklikler olacak bende ... paylaşacağım..

evettt ayranımı hazırladım,, birazdan ilk kasemi içeceğim, sabahleyin 4-5 zeytin beyaz peynir kaşar peynir domates ve 2 parça helvadan oluşan güzel bir kahvaltı yaptım... sabah uyanır uyanmaz tartıldığımda 57,7 gr geldim... bakalım pazartesi kilom ne gelecek..

X