10 yıllık uzun bir hikaye......

O kadar yanlış değerlendirmişsinizki konuyu...ben hiç bi zaman babasız büyüyen bi çocuğa gösterilen ilgiden istiyorum demedim...Böyle bi beklenti içinde olacak kadar düşmedim ayrıca.Konuyu iyi okusaydınız yeğenime tüm yaşananlara rağmen en ilgili teyzesinin ben olduğumu anlardınız...benim anne babamda öyle aman aman bi torun sevgisi zaten yoktu...
Hele ablamın aldatma durumundan sonra soğudular aksine..Birde ablamın kin dolu söylemleri bunu körükledi..
Benim sıkıntım bu on yıl içinde en ufak konuda bile yediğim öldüresiye dayak ve hakaretler..Yıllar geçti abim pişman özür diledi.Ablam bende iyi değildim o dönem diyerek hesabını anne babadan sor diyerek geçiştiriyor...Ayrıca benim 6 tane yeğenim var çok yakın karşılıklı oturduğumuz hergün birlikte geçen babamların çok sevdiği yeğenlerimde var..bu çok normal ve benim konum bu değil..

Hevesle upuzun konuyu okudum.tam cevam yazacaktimki telden sizin alintiniz yuzunden telefonun ekrani bitti.ya yapmayin allah askina.su yazilari alintamanin ne anlami var.tel ile girenleride dusunun artik!

konu uzun evet en başından detaylı anlattığım yerler oldu..o yüzden başlıktada belirttim kusura bakmayın.

Ee tamam işte herkes pişman zaten, herkes hata olduğunu kabul ediyor. Sen 10 senedir bunları unutamıysan sorun sende. Yeğeninde hala öyle devam ediyosa bu ablanın suçu. Sen ablanı çok severken, ondan ayrı kalamam derken bütün faturayı küçük bir çocuğa kesmen yanlış.

yeğenim hala öyle devam ediyor.ya en basiti mesela geçen yaz el vurmaca oyunu oynuyoruz bilirsiniz birinin dikkati dağıldığı an karşıdaki vururya ben yeğenimin canı acımasın şakadan vuruyorum...teyzesiyim oyun oynuyoruz ve sıra ona geldiğinde bütün gücüyle elime bi vurması vardı dedim sen napıyosun sanki dayak atar gibi..zaten iri yarı gücü kuvveti yerinde.suratıma bakıp gülüyor ve ben teyzesi olarak oynadığıma bişeyleri paylaştığıma pişman oluyorum.
Neden unutmuyorum çünkü bi abim var tavrı halen aynı bu yaşımda en ufak bişeyi yapma desem çok az sesim yükselse herkesin içinde beni rezil ediyor halen.....
işte sebep bu.çıkış yolu yok ben hiçbirini affetmiyorum.annem ablam ve beni döven küçük abim durumu anlamış ve pişman olmuş durumda babamınsa hiç haberi yok.ben çok yıprandım bu konuda.evet onlar hatırlattıkçada unutamıyorum.

Ama hayatta böyle sürmez bunu sende çok iyi biliyosun. Yeğenin seni kendine rakip olarak görüyo ona yaşı en yakın olan sen olduğun için. Yani şu anda senin ortamda rezil olman onun hoşuna gider. Ergenlikte sonuçta o da. Ve abin sana bağırdığında buna annen, ablan tepki vermiyorsa bu onların suçu. Ya o evden uzaklaşıcaksın ya da takmıcaksın. Başka türlüsü zor.

olay yaşanırken annem bişey demiyor.ablam susuyor.annem sonra arkadan abimi uyarıyor sen bilmiyosun diyor ecenin saygısızlıkğı çok o yüzden böyle.abim susuyor ve çözüm yok.yeğenimse içten içe hoşuna gidiyor tabii savunulmak..yani ben ne yaparsam yapayım teyzeme kızacaklar durumunda.
İşin şu tarafıda var abim yada babam gidip ona kızsalar ben buna sevinmemki.babasız büyümesi ve vicdanım sus diyor hep.Ama bu sebeptende yaşamadığım kalmadı diyebilirim..
yorumunuz iiçinde teşekkür ederim.Benim tek çarem uzak durmaktı şuanda onu yapıyorum..

emin ol belli bir süre aileden kimseyi görmessen kenddine odaklanırsan iyileşirsin...
fiziksel şiddet hariç bende çok kötü şeyler yaşadım ailede...
ne zaman ki uzaklaştım o zaman anladım olan biteni...kendimi nasıl hırpaladığımı
başkalarının hatalarını çekmek kendine yapacağın en büyük kötülüktür bunu unutma ve buna bir dur demelisin
yok mu uzaklaşman için bir bahanen..?

İşte onun bu tepkisi ablanın zamanında söyledikleri ve seni rakip görmesi. O büyüdükçe anlar durumu. Ama sen bununla yaşamamalısın. Mesleğini almışsın eline, al başını git uzaklara kafanı dinle. Hayatı kendine zehir etme. Ne yeğen için, ne aile için bile değmez. Şans seninle olsun.

Ben de telden giriyorum.

Telefonunuz sorunluysa ben ne yapayim yani?

Ayrica konuya ilk yazan, konu sahibinin konuyu silme ihtimaline karsi altinti yapar. Eger uzun geldiyse konu sahinine kizin bana degil...

Telefonum sorunlu falan degil.konu zaten uzun.bide alinti yapip insanlari cinnette sokmanin anlami varmi.sahibine kizmam.icini dokmus.

kpss den atanmak yada özelde başka bi şehirde iş bulmak..
zaten bu sene ablamda kazanırsa onlarda giderler.
bazen uzak olduğum oluyor tabii aylarca o zaman çok iyiyim ama nasıl eve döneceğim zaman geliyor psikolojim bozuluyor.kimi zaman aşıyorum artık yılların verdiği bi tecrübe var diyorum hangi tavır olursa olsun umrumda değil..Nasılki rüyalarımda kabuslar görüyorum o zaman canlanıyor herşey.

teşekkür ederim.Aynen bu dediklerinizi yapma yolunda ilerliyorum.ben zaten bu konuyuda çoğu zaman aşmış kabullenmiş oluyorum.yani burda yazınca canlandı birden.yoksa olan oldu biten bitti.Diğer ablam ve annemde aynısını diyor.geçmiş geri gelmez.umursama.kendi yoluna bak diye.Allahın izniyle bende öyle yaparım umarım.

Geçmişle yaşanmaz. Eğer yaşarsan her zaman mutsuz olmaya mahkum olursun. Unut demek kolay, unutmak zor çok iyi biliyorum ama unutmaktan başkada çaren yok. Allah kolaylık versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…