1 yıllık evliyim ve tartışsak da tartışmasak da eşim bana soğuk davranıyor. Şimdi ailesinin yanındayız ve bana yabancıymışım gibi davranıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazı biraz uzun geldi başlığa yorum yapacağım. Çoğu erkek tabi hepsi değil ama ailenin evine gidince karısına soğuk yabancı gibi davranıyor zaten. Sebebini bilmiyorum artık utanıyorlar mı çekiniyorlar mı yoksa bir ego savaşı hiç bilmiyorum ama böyle bir durum var sadece sizin kocanıza has değil

Adam sizi sevmiyor cok belli. 3 yil uzaktan iliskinin, bir insani 3 ay yakindan tanimaktan bir farki yok gozumde. Ki adam bu surecte bile belli etmis kendini. Evlenmeden once yasanan her sey evlendikten sonra olacaklarin fragmanidir.
Adam bekar hayati yasamak istiyor. Bir aylik evli adam evden cikmaz karisi ile vakit gecirir. Sizinle evlenme motivasyonu neydi cok merak ettim.
Sizin de evlenme motivasyonunuzu merak ettim acikcasi. Size uc yil boyunca uzaktan bile sevgi gostermeyen bir adamla neden evlendiniz?
Bosanmak icin gec degil, cocugunuz da yok. Omrunuzu bu sekilde heba etmeyin.

Neyse evlenmeden önce eşim çok yakın olmak istemezdi. Konuşmalarında da sevgi sözcüklerinde duygularında da sadece evlendiğim kişiye bazı şeyleri söylemek isterim özel kalsın isterim diyordu.
Paravan evlilik kokusu alıyorum

Lütfen kendine değer ver ve sana sarılmak bile içinden gelmeyen o koca müsveddesini bırak.Belli ki sevmiyor ve belli ki evlilik ona göre değil.Onunla kaldığın her dakika kendine yazık edersin.

Çift olamamışsınız. Eşiniz hem soğuk ilgisiz hem de alanını çok net korumaya çalışıyor. Evlilik birbirini idare etmektir. Sen onunidare ediyorsun o da seni idare ediyordur. İki tarafın da diğerinin gözünden olayı ele alması iyi olur.

Bir kadın değerini bilen ellerde elmas gibi işlenir. Böyle bir adamla hayatınızı, gençliğinizi tüketmeyin. Sizi sevmiyor. Çocuğunuz da yok, hiçbir engeliniz yok; lütfen çocukla belki düzelir diyerek çocuk yapmak gibi bir hata yapmayın ve bu adamla ayrılın.

Uzak mesafe ilişkisiyle yazışarak, konuşarak ilişki yaşayamazsınız, karşınızdaki insanı böyle tanıyamazsınız. Karşınızdaki insanı baş başa uzun bir süreç geçirerek, mümkünse beraber bir süre yaşayarak tanırsınız. Aksi kumar oynamak oluyor.

Siz 3yılda bu adamı hiç tanıyamadınızmı?

Gerçekten bu nasıl bir evlilik adam odun ötesi bencil sevgisiz.

Kendini bunun ifin heba etme yol yakınken çocuk galanda yapma.
Sanki zorla görücü usulü evlendilirmiş gibi bir evlilik.

Ben şunu tam anlayamadım cimri mi yoksa yaşamaya hevesi mi yok?

Yoksa kendine, başkalarına eli bol ama sana özel mi cimri?

Ne yazık ki öylesinide gördüm de :/

Her şekilde ortada değer vermeyen bir öküz var. Daha iyi olur sanma daha beterine hazırlıklı ol. Çocuk düşünme.
Birer birer bencilleş, uzaklaş sen de.

Eşiniz sizi sevmiyor muhtemelen evlendiğine pişman. Başka bir açıklama olamaz diye düşünüyorum.

Aslında adamın ne olduğu belliymiş siz “sevgi dili böyle heralde “diye önemsememişsiniz ama ortada bi sevgi yok. Her şeyi geçtim dile dökmesede insan eşi açken nasıl kendi yer bitirir, vakit geçirmek istemez. Bunlar dile dökmekten daha ağır şeyler. Hani seni seviyorum diyemez aşkım hayatım diyemez ama sensiz sofraya oturmaz, sen seviyorsun diye sevdiğin tatlıyı alır,film izler vs işte sevgi dili böyle dersin.
Boşanın diyemem önce terapi alın çocuk yapmayın bu sürede.
Dip not: Erkekler çocuk yapınca düzelmez, birden evine bağlı karısına aşık koca olmaz.

Bu adama karşı çok adım atmışsın inan değmez. İlgini alakanı bitir. O istemiyor mu sarılmayı sen hiç isteme. Aptal değilse bir şeylerin değiştiği anlar adım atar. Atmassa da demek ki çoktan kafada bitirmiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…