1 yaşındaki bebeğim 7 kilo

Doktoru kilosunu normal buluyorsa sıkıntı yapmayın lütfen. Boyu ve doğum kilosuna göre belki normaldir mevcut kilosu. Kilolu olmak, iyi bir şey değil ki... Benim kızım 1.5 yaşına girmedi henüz. Mayalı poğaça hamurundan hallice yavrum. Herhangi bir sağlık sorunu yok, anne sütü fazlaca yaradı. Kilolu olduğu için daha yeni yeni yürüme aşamasına geçti. Benim 1.5 yılda bel ve boyun fıtıklarının kıyısında yüzmem de cabası... Benimkine de kimisi :"Ay ne tatlı bebek!" derken, kimisi : " Ay bu çocuk hasta mı neden kilolu! " dedi durdu bunca zaman. Yeme düzeni oturdukça yeni yeni kilosu normalleşmeye başladı. Canınızı sıkmayın, doktorunuzu dinleyin.

Ben emzirmeyi azalttım. Gundüz iki uyku uyuyor sadece bu uykulardan önce emziriyorum. Bir de akşam uyuyacakken emziriyorum. Gece de 2 kez alan emiyir. Gundüz özetle bunlar harici hic emzirmiyorum. Saat basi yemek meyve vs. Veriyorum kilo aldirdı bu yöntem bizde

Benim kızımın kilosu ortalamanın altında, boyuda üstünde gidiyor hep. Küçükken bende takıyordum kafama ama çok şükür sağlıklı bir çocuk. Umurumda değil şimdi. Eğer boyu uzuyor ve sağlık problemleri yaşamıyorsa çokta kafaya takmayın.

Ay büyük konuşmak hiç istemiyorum
Kilosuna doktor bi şey demediyse milleyi kafaya takmayın da
1 yaşındaki çocuğun ek gıda almadan beslenmesine ne yorum yaptı doktor? 👀👀

1yaşındaki bebeğim 7.700gr çok zayıf doktora götürdüm çok az kansızlık çıktı kan ilacına başladık ama hiç bir şey yemiyor sürekli emmek istiyor ne yaptıysam birşeyler yediremiyorum 3 kaşık yiyip bırakıyor yemeyi çevremde ki herkes de bu çocuk çok zayıf diyip duruyor iyice canım sıkılıyor tecrübeli anneler ne yapabilirim neler yedirirsem kilo alır ve yemeği nasıl yedirmeliyim daha iyi yemesi için
Sağlıklıysa ve bunu doktorda onaylıyorsa kilonun ne önemi var
Annemde beni çocukken doktor doktor gezdirirdi zayıfım diye hiç bir sorunda yoktu
32 yaşındayım hala manken gibiyim hayatımın hiç bir döneminde kilolu olmadım diyette yapmadım vs
Takmayın yani 😊

Yapıyor musunuz bilmiyorum ama öğün saatinde önce yemek verin. Memeye geçmek isterse oyalayın, sonra tekrar kaşıkla yemek deneyin. Emzirme aralarını açın, arada tatlı niyetine emsin

Benim kızımın kilosu ortalamanın altında, boyuda üstünde gidiyor hep. Küçükken bende takıyordum kafama ama çok şükür sağlıklı bir çocuk. Umurumda değil şimdi. Eğer boyu uzuyor ve sağlık problemleri yaşamıyorsa çokta kafaya takmayın.
Aynı sorun var büyüdükçe daha beter bi hal aldı 🙈
Boyu upuzun ama incecik yağ diye bişey yok

3 kilo doğdu ama 35 haftalık dogdu
Haftasına göre gayet iyimiş masalah kilosu .
Benim kızım 1 yasında 10bucuk kgydi suan 2 yasına girecek 12 kilo 750 gram. Zaten belli bi aydan sonra cok yavas kilo alıyorlar.

Sabah erken uyansın. Erken uyanan cocuklar daha iştahlı oluyor
sabah9;
Tereyağında omlet lor peynirli,Corek otlu.
Yanında el sıkması mandalina portakal suyu
Domates salatalık,gece suda bekletilmiş tuzu gitmiş zeytin,bir dilim ekmek kucuk dogranmıs .birgün omlet virgun yeşillikli yumurta Virgin haslanmıs yumurta defişiyor yani.bunları agzkna sıgacak seklde sofra catalla veya szn yardımınızla yesin ama kendileri yiynce daha cok yiyoalr.

Saat 10.30
Yogurda dogranmıs meyve parcaxıkları mevsime göre nar,elma,çilek kivi evde hangisi varsa ,yanında varsa kuru yemiş kuruuzum kru incir kuru kayısı kucuk kucuck dograyıp ne varsa işte

Saat 12;
Az bi makarna haslatıp tereyagda ceviriyorum,ya da öyle haslanmıs uzerune sut mısır ekliyorum biraz yiyor.

Sonra emerek:KK43: uykuu.. o sırada bir corba yapıyorum tereyagına un at kavur salcalı veya ypgurtlu sehriye corbları,ıspanak çorbası işte ne varsa evde...

Uyanınca
Bi kendine gelene kadar emiyor sonra
Saat14
Corba, bir dilim ekmek

Saat16;
Bu sırada atıstırma olsun diye aburcuvur verdigim oluyor acıkcası ya atıstırmalık organik bıskuvıler ya danone oda az yiyor.ya da havucu elmayı Cook ince dilimler seklınde kesıyorum yanı onun koparıp ogutebilcegi incelikte eline veriyorum kendi kendine yiyor

Saat18;
Aksam yemekte ne varsa oda bizle yiyor

Saat20;
Ona yulafın ıcıne sut ,pekmez,muz veya elma,birtane de bebe biskuvısı tabi varsa genellikle koymuyorum.karıstırıp mama gibi yediriyorum.bu malzemeler yoksa irmigi tereyagda pişirip sonradan içine pekmez,meyve parcaxıkları dogruyorum onu yedirmek biraz zor geliyor ama mecbur telefondan ninni falan acıyorum. Onu izleyerek yyior sonra emerek uyku zaten.

Şimdi benim ögünlr böyle ve hepsini yiyormu tabi ki hayır ya tükürüyoe ya ben onune koyyorum geldigmde hepsini dokmus buluyorum ya da ogun saatlerımı ertelıyorum yani yemiyorsa biraz acıkınca yedireyin diyorum.acıkınca zaten anne mama diye dolaba vuruyor. Ama ogunlerunde mutlaka onune oyuncaklar koyun oyuncakları konustursrak yedirin tam kafası oyuncaga gtmşlken at agzına. Ya da büyük xizimli kitaplar koyun onune kitapta olanları anlatarak yedirin yiyorlar.ama acıkcası bazen bende ev temızlıyceksem onune koyyorum mecbur TV acıyorum bi yandan yiyor.kovalamax oynuyoruz her yakaladığında agzına atıyom bişey yiyerek kosuyor falan

Boyu uzuyorsa kiloyu sorun yapmayın. Acikirsa yer. Kafaya takmayın hiç zamanla geçiyor. U
üstelerseniz yemek istemez inatlaşir.
Benim çocuğum çok çok zayıftı iştahı çok iyi açıldı 2 aydır balık etli olma yolunda.

Tam başlık açacaktım benzer konuya denk geldim. Benim kızım 18 aylık 8400gr bugün doktordan ağlayarak çıktım.
İlk önce çevrenize açıklama yapmayın ben artık yoruldum.
Benim kızımın 1 yaşından sonra alerjisi çıktı. Aslında hep varmış ama pediatristler mukuslu kaka, kanlı kaka, deride döküntü görmeden alerjiden şüphelenmiyorlar. Bu durum bizi çok oyaladı.
Kızımın kilo alımı 8. Aydan itibaren azaldı. 7800 dü o zaman hala 1 kilo alabilimiş değil.
Aleji için diyet yaptığımız dönem biraz kilo aldı sonra Dr tüm besinleri açtı. Biz kontrolü kaçırdık her şeyi verdik kilo alsın diye nafile.
Bugün gastolojiye gittik. Kilo için gelişim geriliğ dedi. Diyetisyenle beraber beslenmemizi ayarlayacağız. 3 hafta sonra kilo alamadıysa mamaya başlatacak.
Çalışıyorum bu süreçte evde olmam lazım.
Allah yardımcınız olsun. Ben de emziriyorum. Gerekirse bırakacağım. Hayalim hep 2 yaşına kadar emzirmekti.

Üzmek istemem ama kilosu cok az emzirmeyeceksiniz yemek yemesini istiyorsaniz emerek aclik hissinden kurtuluyor ve yemiyor emmezse yemeye baslar yada gunduz emzirmeyin yada her istediginde vermeyin bir duzen kurun yani. Balkonda yedirin sizinle birlikte yesin sevecegi bir yol bulursunuz illaki eline verin vs istah acici suruo tarzi seyleri deneyin bir sekilde yoluna girer insallah

1yaşındaki bebeğim 7.700gr çok zayıf doktora götürdüm çok az kansızlık çıktı kan ilacına başladık ama hiç bir şey yemiyor sürekli emmek istiyor ne yaptıysam birşeyler yediremiyorum 3 kaşık yiyip bırakıyor yemeyi çevremde ki herkes de bu çocuk çok zayıf diyip duruyor iyice canım sıkılıyor tecrübeli anneler ne yapabilirim neler yedirirsem kilo alır ve yemeği nasıl yedirmeliyim daha iyi yemesi için
Uzgunum ama bana da az geldi kilosu. Doktoru ne diyor?

Doktoru kilosunu normal buluyorsa sıkıntı yapmayın lütfen. Boyu ve doğum kilosuna göre belki normaldir mevcut kilosu. Kilolu olmak, iyi bir şey değil ki... Benim kızım 1.5 yaşına girmedi henüz. Mayalı poğaça hamurundan hallice yavrum. Herhangi bir sağlık sorunu yok, anne sütü fazlaca yaradı. Kilolu olduğu için daha yeni yeni yürüme aşamasına geçti. Benim 1.5 yılda bel ve boyun fıtıklarının kıyısında yüzmem de cabası... Benimkine de kimisi :"Ay ne tatlı bebek!" derken, kimisi : " Ay bu çocuk hasta mı neden kilolu! " dedi durdu bunca zaman. Yeme düzeni oturdukça yeni yeni kilosu normalleşmeye başladı. Canınızı sıkmayın, doktorunuzu dinleyin.
kilolu olmak sağlıklı değil tabi ki ama bahsedilen kişi henüz küçücük bir çocuk. en iyi ihtimalle kız bebekse bile 3 persentilin altında. elbette doktoru daha iyi yorum yapar ama fazlası da azı da zarar kilonun

Konu sahibi detaylı kan bakıldı mı ? Mesela b12 filan

Hıııı doğru sonra da bebekte missss gibi bir kansızlık oluşsun bravo 👏🏼

Kansızlık sütle mi oluyormuş yanlış bilgi çocuk sütle büyür 7 yaşında kızım hala süt içmesine önem gösteriyorum çok şükür normal yaşıtlarına göre kansızlıkta yok konu sahibi dr Kadir tuğcu makalelerini googleyin bol bol okuyun tavsiyem sizedir

Kansızlık sütle mi oluyormuş yanlış bilgi çocuk sütle büyür 7 yaşında kızım hala süt içmesine önem gösteriyorum çok şükür normal yaşıtlarına göre kansızlıkta yok konu sahibi dr Kadir tuğcu makalelerini googleyin bol bol okuyun tavsiyem sizedir
😄 güldüm size kusura bakmayın . 1 yaşındaki çocuğa günde 500 cc süt vermek nedir ? Ancak cahiller yapar bunu . Bu çocuk et yoğurt sebze balık meyve yumurta peynir herşeyden eşit şekilde yemeli . Çocuk sütle büyür diye birşey yok bunu size kim söylediyse büyük yanlış . Ayrıca da sütle ilgili bir sürü polemik varken ? İçi hormon dolu olan sütler varken ? Söylenecek şey değil bu .

😄 güldüm size kusura bakmayın . 1 yaşındaki çocuğa günde 500 cc süt vermek nedir ? Ancak cahiller yapar bunu . Bu çocuk et yoğurt sebze balık meyve yumurta peynir herşeyden eşit şekilde yemeli . Çocuk sütle büyür diye birşey yok bunu size kim söylediyse büyük yanlış . Ayrıca da sütle ilgili bir sürü polemik varken ? İçi hormon dolu olan sütler varken ? Söylenecek şey değil bu .
Cok var boyle sut iciren evet. Kuzenlerimde boyle buyudu. Yanlis ama insanlar bilgisiz. Bir sey soyleyincede suclu olursun. Herseyden yemeli. Benimkinin corbasina hersey karistirmaya calisiyorum. Istahsiz ama 1 saat ugrasiyorum yiyene kadar. Mesela kemik kaynaktiyorum ilikleri cikana kadar suyundan corbasina ekliyorum koyden sut alip yogurt yapiyorum vs.

Cok var boyle sut iciren evet. Kuzenlerimde boyle buyudu. Yanlis ama insanlar bilgisiz. Bir sey soyleyincede suclu olursun. Herseyden yemeli. Benimkinin corbasina hersey karistirmaya calisiyorum. Istahsiz ama 1 saat ugrasiyorum yiyene kadar. Mesela kemik kaynaktiyorum ilikleri cikana kadar suyundan corbasina ekliyorum koyden sut alip yogurt yapiyorum vs.
İlik suyu kemik gelişimi için çok önemli gerçekten . Sütün içinde ne var allah aşkına 🤦🏻‍♀️ Yaaaa

X