Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

1 Dilim (orta/normal)
Kavun Kaç Kalori
70 Kalori
(270 gr)
1 Dilim (orta/normal) Kavun için besin değerleri:
100 gr. 1 Dilim (orta/normal)
Karbonhidrat (g) 5.30 14.3
Protein (g) 0.88 2.4
Yağ (g) 0.10 0.3
Kolestrol (mg) 0.00 0
Sodyum (mg) 12.00 32.4
Potasyum (mg) 309.00 834.3
Calsium 14.00 37.8
Vitamin A 333.00 899.1
Vitamin C 33.00 89.1
Demir 0.50 1.4

1 Porsiyon (orta)
Karpuz Kaç Kalori
57 Kalori
(150 gr)
1 Porsiyon (orta) Karpuz için besin değerleri:
100 gr. 1 Porsiyon (orta)
Karbonhidrat (g) 8.28 12.4
Protein (g) 0.60 0.9
Yağ (g) 0.20 0.3
Kolestrol (mg) 0.00 0
Sodyum (mg) 1.00 1.5
Potasyum (mg) 158.00 237
Calsium 11.00 16.5
Vitamin A 33.00 49.5
Vitamin C 6.00 9
Demir 0.40 0.6

BÖYLE YAZAYIM BAKALIM HANGİSİ İYİYMİŞ :KK43: BİLEMEDİM ŞİMDİ

slm kızlar uzun bır aradan sonra ... umarım herkes ıyıdır .... ben ıyı olmak ıcın elımden gelenı yapıyorum :KK43:( mayıs sonu hazıran bası çok yogundum gıremedım bılıyosunuz saoln ızınlı yazmışsınız benı ... nerden baslıcam nasıl anlatıcam ınanın bılmıyorum .. ben bır gece ateslendım hasta oldum dr. gıttım sınuzut dıye antıbıyotık aldım 1 haftada gectı sıkayetlerım ama duzelmedı tekrar ettı 10 gun 38.5 atesle yattım ve romotolojık bır hastalık cıktı ve 10 gundr tedavı goruyorum bagısıklık sıstemı cokmuş vıtamın degerlerım dusmus kansızlık b 12 eksıklıgı çıktı yanı bılınccsız dıyet ve kendıme bakmadıgım ıcın hersey bır bırıne gırdı .. 1 haftadr kortızon alıyorum ve uzun bır sure kullanmam gerekecek ve tedavım devam edecek umarım herşey eskısı gıbı olur eskı saglıgıma kavuşurum ....

Günaydın kazlaaaarrrr
Kahvaltı yaparken size yazmadan edemedim
Sabah kalkarkalkmaz ılık suyumu yesil elmamı yedim
Şimdi
2 dilim cavdar
Yarım domates
Yarım salatalık
5 zeytin
Roka
Maydanoz
Ve krem peynir den olusan kahvaltımı yapıyorum

slm kızlar uzun bır aradan sonra ... umarım herkes ıyıdır .... ben ıyı olmak ıcın elımden gelenı yapıyorum :KK43:( mayıs sonu hazıran bası çok yogundum gıremedım bılıyosunuz saoln ızınlı yazmışsınız benı ... nerden baslıcam nasıl anlatıcam ınanın bılmıyorum .. ben bır gece ateslendım hasta oldum dr. gıttım sınuzut dıye antıbıyotık aldım 1 haftada gectı sıkayetlerım ama duzelmedı tekrar ettı 10 gun 38.5 atesle yattım ve romotolojık bır hastalık cıktı ve 10 gundr tedavı goruyorum bagısıklık sıstemı cokmuş vıtamın degerlerım dusmus kansızlık b 12 eksıklıgı çıktı yanı bılınccsız dıyet ve kendıme bakmadıgım ıcın hersey bır bırıne gırdı .. 1 haftadr kortızon alıyorum ve uzun bır sure kullanmam gerekecek ve tedavım devam edecek umarım herşey eskısı gıbı olur eskı saglıgıma kavuşurum ....

Canimmmm çok gecmis olsun semacim yaaa şimdi nasilsin?
Alaalalaaa neden olmuş acaba doktor bisi söyledi mı ?:KK50:

geçmiş olsun güzelim dikkat et kendine bir süre diyetten uzak kal madem bundan kaynaklı olmuş :KK43: pekmez filan ye ıspanak ye ıspanağı yoğurtla yeme...

günaydın güzeller,

dün cezalarımı yerine getirdimmmm... mekikte 20 den sonra biraz zor geldi ama hallettim... işten sonra evime uzak yerde indim yürüdüm sonra parka girdim birazda aletlerde spor yaptım. ohhh

dün ne yedim yazayım

sabah: 2 dilim tam buğday ekmeği + krem peynir 1 dilim

ara: 3 kırmızı erik

öğle: kıymalı ıspanak 2 kaşık bulgur pilavı 1 dilim tam buğday ekmek

ara: karpuz avuç içi

ara: 1 kepekli galeta 1 üçgen peynir

akşam: sebzeli şehriye çorba + közlenmiş patlıcan 3 kaşık 2 dilim tam buğday ekmek

ara: yok

2 lt su 30 dk yürüyüş, 10 dk aletlerde spor, 30 mekik

Günaydin kizlar :KK16:

Isler cok oldugundan giremiyorum :KK17::KK17:

Dünkü yediklerim:

Sabah: 2 etimek + 1 sürme peynir + salatalik + 2/3 zeytin
Ara: 1 elma + 1 portakal suyu
Öglen: Salata : Marul + yarim dilim tost ekmegi üzerinde zeytin ezmesi + mantar + beyaz peynir + domates + sogan + 1 minik kase çilek
Ara: 1 meyveli yogurt
Aksam: 1 paket çizi
Ara: 1 avuç badem
Spor yok, 2 litre su + 1 kupa yesil cay :KK34:

Aksam yemegini gecistirdim toplantim vardi :KK31:

Bugün spora gidicem insallah yeter artik yan gel yat durumu :KK1::KK1:

Son düzenleme:
slm kızlar:KK3::KK3:işler çok yoğun pek fırsatım olmuyo girmeye:KK53::KK53:sanırım bu hafta böyle olucak,malum ay sonu,işçi ödemeleri falan buraya zaman kalmıyo:KK53::KK53:

umarım herşey yolundadır,geçmişede göz ucuyla baktım

semacımm öncelikle çok çok geçmiş olsun canım,lütfen dikkat kendine,aslında hepimiz dikkat etmeliyiz,zayıflayalım derken sağlığımız elden gidiyo haberimiz yok,Rabbim şifa versin canım:KK16::KK16:

elifcim aşılamaya başlamışsın sende inş.bebişin sana tutunur canım,bizi gelişmelerden heberdar et,seni dikkatle izliyor olucam,malum yolundan gelebilirim:emir_bebek::emir_bebek:

özlemcim şehir dışında olucam demişsin izinli değil kilo bildirmedi olarak yazarım,boşu boşuna 3 hafta uzak kalma bencede:KK16::KK16:

çiğdemcim sende yoğunmuşsun canım kolay gele:KK16::KK16:

deryayı ve seheri göremedim hiçç:26::26:

mutlum ve edacımm sizide öpüyorum kızçeler:KK16::KK16:

bendede durumlar maalesef haftasonu pek iyi değildi ama sadece diyet açısından yoksa gayet keyifli bi haftasonu geçirdim,hatta pazartesi işe hiç gelmek istemedimm:KK50::KK50:

neyse şimdi yine kaldığımız yerden devam:KK34::KK34:

20 Mayıs 2013 - 26 Haziran 2013 tarihleri arasında yaptığım analizlerin sonuçları aşağıdadır.

Aldıkları derecelere göre takımların başarı sıralamaları:

Not: Bir sonraki analiz Ekim 2013 döneminde yapılacaktır.

slm kızlar.. gene yazamadım bi süredir.. umarım atılmam burdan :KK43:( eşimin köyüne gittik ordaydık teknoloji namına birşey olmadığı için internete giremedim haliyle yazamadım :KK43: bugün akşam hızlı trenle eskişehire gidiyorum sonunda .. :) neler oldu neler yazacam hepsini.. şimdi ev işlerimi bir toparlayayım akşam eskişehire gittiğimdede yazarım bol bol.. 300 gr almışım :KK43: ama vercem hepsini ramazan ayıda geldi :) çok veririm inşallah :) Yaa neslihan ablacım atmayın beni burdan ne olur :KK43: sizde olmazsanız ben kimle muhabbet ederim..

evet kızlar sevgili püskütün yaptığı analiz sonuçlarında hiç derecemiz olmadığı gibi bide en sonuncu olmuşuz:KK50::KK50:,ben takımın kaptanı olarak çok utandım:KK17:,her hafta diyoruz bu hafta bi atak yapalım diye ama olmuyo bi türlü,ama yinede en azında ekimde yapılacak analizlerde ilk üçe girmemiz lazım diye düşünüyorum ne dersiniz:KK34::KK34:

günaydın kızlar,

yine yoğun birgün başladı bana bugün personeli akciğer filmine götürücem ve dışarda olacam. peeehhh öyle yoğun bir gün ki yine yarın danışmanlar son kez gelecek inşallah bu iş yarın bitecek. dünkü menümü de yazayım abarttım dün bir yemek istiyor canım ki sormayın. sanırım adetim yaklaşıyor ağrılar başladı hiç olmazdı sanırım ilaçlar etkiliyor aslında kullandığım ilaçta yok sadece infolic diye bir toz var.

sabah: simit + 4 yeşil zeytin + 1 kk beyaz peynir + 1 haşlanmış yumurta (daha yeseydim dimi :)))

ara : yok :)

öğle: zyt taze fasülye + yoğurt + 1 dilim tam buğday ekmek

ara: 3 kırmızı erik

ara: 1 galeta + çilekli kefir

akşam: 3 et köfte + salata + yoğurt + 2 dilim kepek ekmek

ara: 2 kayısı + 1 mini şeftali + 3 kiraz

az önceki mesajı yazmaya 8.30 da başladım. bölünmelerle anca paylaştım :KK43:

yine yeni bir ürün buldum ganoexcel diye. eşimin yeğenini sınava götürdüğümde bahçede beklerken birileriyle tanıştım. aile tabi. bundan bahsettiler eda dururmu hemen aldım denedim. kırmızı reishi mantarından çay kahve ilaç falan filan var. o konuştuklarım bir diyetisyen arkadaşımın akrabası çıktı o arkadaşımdan da teyit ettim. kullanmışlar ben faydasını artık bıraktım yan etkisi oldumu diye sormaya başladım :)))))) aman aman kilo verdirme özelliği yokmuş arkadaşıma göre gerçi 1 aydır kullanıyormuş ama migren ağrıları geçmiş bana buda yetti :))

yogunluk devam ediyor bugünde

dün sabah güzel baslayan günüm aksam cozutmamla kötü sonlandi kizlar :KK5:

yazayim bari ne yedigimi:

Sabah: 1 haslanmis yumurta + beyaz peynir + 1 seftali
Ara: 1 elma
Öglen: 1mini porsiyon soya salatasi + 1 porsiyon pilav (haslama) + biraz et + 3 dilim ananas
Aksam: 3 dilim karpuz + 2 tane twix dondurma

Spor yok (isim cikti gidemedim dün)
2 kupa yesil cay + 2 litre su

aksam cok dengesiz yedim, acikmadimda Allahtan, o kadar seker aciktirirdi beni :26:

Dün aksam patlican közledim zar zor, benim ocagim vitroseramik onun üstünde yaptim ve lekeleri pek cikmadi, özel ilacimdan kalmamis; ilaç alip ugrasmam gerek :KK5: insallah cikar yaaa :KK5: deneyen var mi böyle :26:

Bu aksam arkadasima içli köfte yapmaya gidicem, ramazan yaklasiyor hazirliklar tam gaz valla çevremde :KK31:

az önceki mesajı yazmaya 8.30 da başladım. bölünmelerle anca paylaştım :KK43:

yine yeni bir ürün buldum ganoexcel diye. eşimin yeğenini sınava götürdüğümde bahçede beklerken birileriyle tanıştım. aile tabi. bundan bahsettiler eda dururmu hemen aldım denedim. kırmızı reishi mantarından çay kahve ilaç falan filan var. o konuştuklarım bir diyetisyen arkadaşımın akrabası çıktı o arkadaşımdan da teyit ettim. kullanmışlar ben faydasını artık bıraktım yan etkisi oldumu diye sormaya başladım :)))))) aman aman kilo verdirme özelliği yokmuş arkadaşıma göre gerçi 1 aydır kullanıyormuş ama migren ağrıları geçmiş bana buda yetti :))

:KK1::KK1::KK1: yan etkisi kilo verdirme olan bi ilaç ariyorum deme bana eda :KK53::KK53::KK53:
sen ki dogru dürüst beslenmeyi biliyosun nerde ne yenilir içilir biliyorsun sakin böyle bisey yapma :KK52:
Migrenini geçirsin sana yeter :KK34:

yogunluk devam ediyor bugünde

dün sabah güzel baslayan günüm aksam cozutmamla kötü sonlandi kizlar :KK5:

yazayim bari ne yedigimi:

Sabah: 1 haslanmis yumurta + beyaz peynir + 1 seftali
Ara: 1 elma
Öglen: 1mini porsiyon soya salatasi + 1 porsiyon pilav (haslama) + biraz et + 3 dilim ananas
Aksam: 3 dilim karpuz + 2 tane twix dondurma

Spor yok (isim cikti gidemedim dün)
2 kupa yesil cay + 2 litre su

aksam cok dengesiz yedim, acikmadimda Allahtan, o kadar seker aciktirirdi beni :26:

Dün aksam patlican közledim zar zor, benim ocagim vitroseramik onun üstünde yaptim ve lekeleri pek cikmadi, özel ilacimdan kalmamis; ilaç alip ugrasmam gerek :KK5: insallah cikar yaaa :KK5: deneyen var mi böyle :26:

Bu aksam arkadasima içli köfte yapmaya gidicem, ramazan yaklasiyor hazirliklar tam gaz valla çevremde :KK31:

:KK1::KK1::KK1: yan etkisi kilo verdirme olan bi ilaç ariyorum deme bana eda :KK53::KK53::KK53:
sen ki dogru dürüst beslenmeyi biliyosun nerde ne yenilir içilir biliyorsun sakin böyle bisey yapma :KK52:
Migrenini geçirsin sana yeter :KK34:

güzelim menünde hiçte çozutmamışsın. dondurma iyi karpuz biraz fazla ama bir öğün olarak düşünürsek kalori konusunda sıkıntı yok. dondurmada dikkat et güzelim üstü çikolata kaplı olmasın yada meyveli buz tarzı olmasın yeter meyveli buzlarda kalori konusunda değil katkı maddeleri konusunda önermem... patlıcanı ocakta zor oluyor közlemek ben koyuyorum fırın tepsisine dibine yarım çay bardağı su veriyorum fırına en azından ocağım kirlenmiyor. yarına larnıyarık yapıcam mesela kızartmak yerine yine fırına vericem patlıcanları sonra içini doldurucam.

bende annem geldiğinde hallettim yuvalamaları yaptım buzluğa attım ekşili ufak köftenin köftelerini de yaptım ben hazırım ramazana :))) ne yenilir ne içilir herşeyi biliyorum ekmek yemek nerdeyse aylar oldu gözümde ama kilo verme dersen gıdımla :KK43:

güzelim menünde hiçte çozutmamışsın. dondurma iyi karpuz biraz fazla ama bir öğün olarak düşünürsek kalori konusunda sıkıntı yok. dondurmada dikkat et güzelim üstü çikolata kaplı olmasın yada meyveli buz tarzı olmasın yeter meyveli buzlarda kalori konusunda değil katkı maddeleri konusunda önermem... patlıcanı ocakta zor oluyor közlemek ben koyuyorum fırın tepsisine dibine yarım çay bardağı su veriyorum fırına en azından ocağım kirlenmiyor. yarına larnıyarık yapıcam mesela kızartmak yerine yine fırına vericem patlıcanları sonra içini doldurucam.

bende annem geldiğinde hallettim yuvalamaları yaptım buzluğa attım ekşili ufak köftenin köftelerini de yaptım ben hazırım ramazana :))) ne yenilir ne içilir herşeyi biliyorum ekmek yemek nerdeyse aylar oldu gözümde ama kilo verme dersen gıdımla :KK43:

Malesef twixler cikolata kapliydi canim :26: bidaha öyle yemicem gözüm döndü canim cok istedi bi an tatli :KK53:
neyse bugün dikkat ediyorum :KK47:

karniyarigada bayilirim ya sirf kizartma diye yapmiyordum bide senin yönteminle denicem edacim :KK16::KK16:

oh seninde hazirda var yemegin, buzluktan al pisir cok pratik olur :KK16: aslinda bende yuvarlayip atsam buzluga fena fikir degil :KK16:
Rahat ederim sonrasinda :KK31:

yeme içme konusunda sen iyi masallah biliyosun iste yavas olsun kalici gitsin :KK34: seker direnci zorluyordur seni degilmi :26:

Malesef twixler cikolata kapliydi canim :26: bidaha öyle yemicem gözüm döndü canim cok istedi bi an tatli :KK53:
neyse bugün dikkat ediyorum :KK47:

karniyarigada bayilirim ya sirf kizartma diye yapmiyordum bide senin yönteminle denicem edacim :KK16::KK16:

oh seninde hazirda var yemegin, buzluktan al pisir cok pratik olur :KK16: aslinda bende yuvarlayip atsam buzluga fena fikir degil :KK16:
Rahat ederim sonrasinda :KK31:

yeme içme konusunda sen iyi masallah biliyosun iste yavas olsun kalici gitsin :KK34: seker direnci zorluyordur seni degilmi :26:

en azından çikolata olmasın içinde zaten onlar gerçek çikolata değil kokolin denen bişey boş yere alma vücuduna... karnıyarık dediğim gibi mükemmel oluyor hatta aynı tepsiyle devamını da fırında yapabilirsin hatta ben eşim çok yağlı yaptım sansın diye onun karnıyarıklarının et kısmını zeytin yağı dolduruyorum hiç anlamıyor farkı...

buzluğum eşimin deyimiyle seferberlik durumuna hazır :)))))))))))))

ah ah bu insülin direnci neyse artık zorlama bir yana sinirden bitiriyor beni

İnsan vücudundaki her bir hücrenin fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için suya ihtiyacı vardır. Vücut, vücut ısısını korumak ve regüle etmek için, eklemlerin kayganlığını sağlamak ve organları koruyabilmek, sindirim sisteminin düzgün çalışabilmesi için suya ihtiyaç duyar. Cildin elastikiyetini ve nemini koruması içinde suya ihtiyacı vardır. Çoğumuz her gün yeteri miktarda su içeriz, fakat gelen yaz ayları ve sıcaklıklarla beraber her zamankinden daha fazla su tüketmek oldukça önemli.

İnsan vücudundaki her bir hücrenin fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için suya ihtiyacı vardır. Vücut, vücut ısısını korumak ve regüle etmek için, eklemlerin kayganlığını sağlamak ve organları koruyabilmek, sindirim sisteminin düzgün çalışabilmesi için suya ihtiyaç duyar. Cildin elastikiyetini ve nemini koruması içinde suya ihtiyacı vardır. Çoğumuz her gün yeteri miktarda su içeriz, fakat gelen yaz ayları ve sıcaklıklarla beraber her zamankinden daha fazla su tüketmek oldukça önemli.

Vücuttaki su miktarının azalması dehidrasyon olarak tanımlanır. Peki susuzluk hakkında bilinen ve uygulanan yöntemlerin ne kadarı doğru?

1-Açık renk ve berrak bir idrar yeteri miktarda su aldığının bir göstergesi midir?
Böbrekler kandaki toksin maddeleri süzerek atılmasını sağlar ve idrarın konsantrasyonunu ayarlar. Suyun yetersiz miktarda tüketilmesi idrar konsantrasyonu yükseltir ve renginin koyulaşmasına sebep olur. İdrar renginin açık sarı olması beklenir. Ancak yeterli miktarda su tüketilse dahi multivitamin alımlarında idrar koyu sarı renkte olabilir.

2-Herkes günde en az 8 bardak su içmeli midir?
Yapılan araştırmalara göre erkeklere günde 3 litre kadınlara ise 2.2 litre sıvı alımı önerilmektedir. Ancak beslenme ve egzersiz tarzı nasıl kişiye özgü ise su tüketimi de kişiye özgü olmalıdır. Kimi için 1 litre su tüketimi yeterli iken kimi için bu miktar daha fazla olabilir. Kişi susuzluğunu tahlil ederek su tüketimini arttırmalı veya azaltmalıdır. Gün içerisindeki aktivitesine ve beslenme tarzına bağlı olarak alması gereken su miktarı değişiklik gösterebilir.

3-Kahve tüketimi susuzluğa sebep olur mu?
Yeteri miktarda su tüketilmediğinde su yerine çay, kahve, kola, meyve suları, enerji içecekleri ve bira gibi su kaybettiren osmotik yükü fazla sıvıları tüketmek kronik susuzluğa neden olabilir. Kahve tüketimininin su tüketimine yansımaması için erkeklerin 3 fincan kadınların 2 fincan ile sınırlandırmasının faydası olacaktır.

4-Egzersiz yapıldığında susuzluk hissi ve su ihtiyacı artar mı?
Egzersiz sırasında artan vücut ısısını dengelemek için vücut suya ihtiyaç duyar. Egzersiz ile beraber ter ve idrar çıkışının artması vücuttan su atılımını artırır. Atılan suyun yerine konması için egzersiz öncesi, sırası ve sonrası su tüketimini arttırmanın faydası vardır. Ter ile atılan mineral kaybını önlemek için bu durumda maden suyu tüketebilirsin.

5- Fazla su tüketmek sağlıklı mıdır?
Aşırı miktarda su tüketimi hiponatremiye sebep olabilir Sağlıklı bir insanın kanındaki sodyum miktarının 130’un üstünde olması gerekir. Kandaki sodyum oranının 120’nin altına düşmesi kişide yorgunluk, halsizlik, dikkat dağınıklığı gibi belirtilerle ortaya çıkabilir. Bu oranın 110’un altına düşmesi hayati riski başlatır. Hiponatreminin sebebi her zaman tek başına aşırı miktarda su tüketmek değildir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçların etki mekanizmaları, bağırsak hareketlerindeki bozukluklar da hiponatremiye sebep olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı kişi kendini analiz ederek su tüketimini ayarlamalıdır. Aşırı su tüketmek hiponatremi riskinin yanı sıra böbreklerin aşırı çalışmasına sebep olarak böbrek solüt yükünü arttırır. İleri dönemlerde böbrek hastalıklarının sebebi olabilir.

X