Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

slm canlarım ee baktım 2 satır okudum yıne bom boşş sayfalar (( hadi kızlar toparlanalım bız guclu guzel bır takımız ıstersek bıraz caba gosterırsek gıder bu kılolar ....

hadi nisan ayına gırıyoruz hedef belırlemek lazım herkez eklesın adını canlarım

26 nisan hedefleri ::13:

sema : hedef 74

Benim nisan ayı hedefim 8 kg verip 57 olmak. zaten 55 te bırakcam . Ben hadisenin 13 kg verdiği diyeti yapıyorum siz ne yapıyosunuz ?

Bu 15 bitkiyi soranızdan eksik etmeyin !
1-ADAÇAYI:

Kalp krizi riskini azaltır. Aşırı terlemeye neden olan hastalıkları giderir. Kramp, omurilik rahatsızlığı, beze ve sinirsel titremelerde mucize etkileri vardır. Böcek sokmalarına karşı ısırılan bölgeye adaçayı
yaptığını toz olarak uygulamanız önerilir.

2-CEVİZ:

Damar koruyucu, ishal kesici, cildi temizleyici, siğil giderici, mantar hastalıklarında etkili, tümör engelleyici ve bağışıklık sistemini koruyucu özellikleri bulunmaktadır. Ceviz kanın pıhtılaşmasını önler, kan dolaşımını düzenler… Karaciğer için de çok faydalıdır.

3-IHLAMUR:

Gribal enfeksiyonların yanı sıra güzellik ve ciltteki lekelere karşı da mucize etkileri vardır. Cilt lekeleri için iyice kaynatılıp, leke olan kısma sürülmesi öneriliyor. Bunun yanında strese karşı da ıhlamuru mutfağınızdan eksik etmeyin...

4-HİNDİBA:

Safra kesesi ve karaciğer hastalıklarında mucizeler yaratır. Kronik karaciğer iltihaplanmalarına karşı tedavi edici özelliği vardır. Şeker hastalığına da iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra deri kaşıntıları ve sivilcelere karşı da şaşırtıcı derecede etkilidir.

5-KARABAŞ OTU:

Ağrıları dindirir, kalbe kuvvet verir… Özellikle sigara kullananlar için belirtelim, balgam sökücü özelliği vardır. Uyuşukluk gideren bu bitki zindelik kaynağıdır. Sara ve beyin hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

6-KEREVİZ:

Huysuz ve asabi biri misiniz? Kereviz tüketin. Sakinleştirici özelliği var. Böbrek için çok yararlı, kanı temizliyor, kilo almayı önlüyor ve cinsel gücü artırıyor.

7-KUŞBURNU:

Hangi vitamini ararsanız var. Grip ve soğuk algınlığı için bire bir. Kabızlık için de çare... Yorgunluk ve halsizlik için öneriliyor. Kan yapıcı ve tansiyon düzenleyici özelliği ile mutfaktan eksik edilmemeli.

8-MAYDANOZ:

Bir tutam maydanoz vücudun günlük C vitamini ihtiyacının tamamını karşılıyor. Toksinleri vücuttan atıyor, kanı temizliyor, kansızlığa, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi geliyor...

9-MEYAN KÖKÜ:

Balgam söktürücü özelliği olan bu bitki mide ülseri tedavisinde kullanılır. Böbreküstü bezlerini çalıştırdığı gibi kramp girmelerinde de çözücü etkisi vardır. Ayrıca iyi bir kabızlık gidericidir.

10-NAR:

Narda bol miktarda antioksidan, C vitamini, demir ve potasyum var. Bir bardak nar suyunun antioksidan özelliği, iki kadeh kırmızı şarap ve 10 bardak yeşil çay ile aynı seviyede. Üstelik, bu özellikleri sayesinde kalbi ilaç gibi koruyor.

11-SEMİZ OTU:

Uzmanlar, Parkinson tedavisinde hastalarına mutlaka semiz otu salatası yemelerini öneriyor. Zihin yorgunluğu, sinirlilik ve uykusuzluğa iyi gelir. Kanı temizleyici özelliği vardır...

12-PELİN OTU:

Mideniz ile sorun yaşıyorsanız, gastrit derdiniz varsa pelin otu birebir... Bu bitki sindirim zor besinlerin hazmını kolaylaştırıyor. Tonik etkisiyle de kan dolaşımını artırarak, vücuda zindelik veriyor. Bir önemli özelliği ise vücuda sürüldüğünde haşereleri uzaklaştırması...

13-SOĞAN:

Mümkün olduğu kadar çiğ tüketin. Zira çiğ tüketildiğinde mideyi güçlendirir, sindirim sistemini uyarır, idrarı arttırır. Grip, nezle, gırtlak iltihabı ve öksürüğü önleyici olarak kullanılır.

14-ZERDEÇAL:

Zerdeçal en etkin ve en yaygın kullanılan antioksidanlardan biridir. üst solunum yolu enfeksiyonu, astım, bronşit ve sinüzit tedavisinde kullanılır. Kansere karşı etkilidir. Beyni güçlü tutarak, alzheimerı önler.

15-ZEYTİN:

Özellikle zeytinin yağı mucize kaynağı olarak görülür. Vücudun ihtiyaç duyduğu omega 6 yağ asidine sahiptir. Hücre yenileyici özelliği ile cildi besleyip, güçlendirir... Zeytin ve zeytinyağı asla mutfaktan eksik edilmemeli, bolca tüketilmeli.

Benim nisan ayı hedefim 8 kg verip 57 olmak. zaten 55 te bırakcam . Ben hadisenin 13 kg verdiği diyeti yapıyorum siz ne yapıyosunuz ?

canım benim öncelikle hoşgeldin diyeyim ama 16 yaşındasın.çok gençsin.bence bu yaşında metabolizmanı bu tür diyetlerle bozma.hatta kilon bence fazla değil.senin yaşında oğlum var benim.yaklaşık senin kilonda.bu normal.siz daha büyüyeceksiniz.boyunuz uzayacak.hafif yiyerek istediğin kiloya yavaşça inmeni tavsiye ederim sana.tabi yine sen bilirsin....

tünaydın arkadaşlar.......yeni bir hafta..yeni verilecek kilolar.......hadi bakem..

kahvaltı:
öğle yemeği:
akşam yemeği:
kaçamak:
su:
bitki çayı:
spor:

kızlar böyle bir tablo yaptım.buraya herkes bişeyler yazmaya vakit bulamayabilir ama gün içinde ya da sonunda vakit ayırıp buraya var,yok şeklinde karşılıklar yazarak en azından günlük bildirim vermiş oluruz...kopyala yapıştırla bi deneyelim olur mu.....

kahvaltı:var
öğle yemeği:var
akşam yemeği:
kaçamak:var
su:çok az
bitki çayı:yok
spor:yok

Merhaba kizlar herkese iyi haftalar
Tatildeyim kaplıcalara giriyoruz yüzüyoruz yatıyoruz şimdilik güzel

İnsaallah güzel sonuclar alırız dua edin
Öpüyorum herbiriniziiiii

günaydın kızlar çok şükür işlerim bitti bu hafta listedeyim kaç gündür tartılmıyordum bu sabah şok oldum :26::26::26:çok kilo almışım ama unuttum geçmişi tekrar başladımsiz neler yaptınız herkes yoğun herhalde

kahvaltı:2 dilim ekmek peynir zeytin
öğle yemeğitlıcan yemeği ve az pilav
akşam yemeği:salata ve yoğurt
kaçamak:kesinlikle yasak
su:2.5 litre
bitki çayı:3 kupa yeşil çay
spor:1 saat yürüyüş
ara:aralarda meyve

hadfi kızlar toparlanalım artık her hafta sonuncu oluyoruz ve bireyselde bizden kimse yok hadi bu hafta herkes çaba göstersin ben kendi adıma söz veriyorum çok artıdayım ama elimden geleni yapıcam ve her gelen mutlaka bir şey yazsın kimse yok diye çıkıp gitmesin

Selam kizlar ben geldim...
Tatildeydim 4 gün boyunca dogal olarak artidayim, 1.4 kilo kadar.. (66.5)
Eminim sislik var patlamis tuzlu misiri bol yedim
onun disinda cok kaçamagim olmadi düzgün beslendim
Neyse en azindan bu 1.4'ten kurtulsam iyi olcak cumaya kadar

Sabah kahvaltim: 2 etimek, sürme peynir, salatalik, zeytin ve 1 elma : 200 kalori..

öglene kadar yesil çay ve su ve bir elma...

selammm hatunlarrr ben geldımmmmmmmm
ve gidiyorum desemde şaka şaka
bı bakayım dedım nevar ne yokkk
benım işler feci durumda kafamı kaldıramıyorum
ama gececek hersey gececek,benım oncelıgım daha farklı artık kafama takmıyorum iş olayını
ve oyuzden artılarla gecen bı haftanın daha başında tekrar start alıyorum bugun regl bıtıyo ben sporuma dün başladım gerci ama artık aralıksız spor yapıcam
havalarda düzeldıgı için artık yavas yavas dışarda yürüme zamanı koşu bandı sıkıyo cünkü
ama bu hafta artılardayım haberınız ola takımı batıracak durumda olursam ızne cıkarım 1 haftalık
haftaya en azından eskı kılomdan tekrar girerim diyorum

selam esracim nasilsin? is durumlarindan haber var mi ki?
havalarin düzelmesi iyi olcak ya hakkaten sıkıyo kosu bandi.. bende artik disarda yürümeye baslicam firsat buldukça :13:
bence izne cikma, listede fazla görürsen kendini, daha fazla gaza gelirsin haftaya için

bencede izne çıkma bende artıdayım burdan ayrılınca diyet falan unutuyor insan

bugünkü menümde

sabah;2 dilim ekmek arası tost yanında yeşillik
ara:elma
öğlen:çorba yaprak sarma ve salata
ara:5 kayısı 5 fındık
ara;1 bardak ayran
akşam;salata ve çorba

dükkanı ben açtım ben kapayım bari kaçamaksız bir gün olsun 2 gün kaldı cumaya umarım fazlalıklar gider

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…