1 buçuk ay bizde kalmak isteyen kaynım

Basta diklenip duruyodu bana ne olacak gelsin falan diye. Ben de basladim saydirmaya. Kabul etmeyecegimi söyledim. "Ben 1 bucuk ay boyunca tuvalete girerken banyoya girerken diken üstünde rahatsiz ola ola giremem, banyoda giyinmek zorunda değilim, evde sürekli üstüme başıma dikkat ederek dolaşamam, salonda yayılarak uzanmak istersem surekli gözüm kapida olacak gelir mi cikar mi diye bu sekilde surekli diken ustunde olamam kendi evimde de istedğim gibi hareket edemiyceksem nerde edicem dedim, ayrica kocaman oğlanla aksama kadar evde basbasa işim yok çok ısrar edersen o gelsin ben oglumu da alir annemlere giderim dedim. O senin de kardeşin sayilir ayni evde olsan ne olacak dedi, onun yaninda taytla askiliyla sortla dolasamiyorsam demekki o kadar da kardesim sayilmiyormus madem onun yaninda bunlari giyinemeyecegimi düşünüyorsun o zaman senin mantigina gore onunla evde başbaşa olmam da normal olmamali dedim. Ben kendi erkek kardesimin yaninda istedigim gibi yayilir uzanirim, sortumu da giyerim seninkinin yaninda bunlari yapamıyorsam demekki kardesim sayilmiyor dedim.
Hepsini gectim burası cocuklu bi ev gercekten burda ders çalışabileceğini aklin aliyor mu senin dedim, sen işten geldiğinde şu bilgisayara oturup rahat rahat oyun oynayamiyorsun burnundan getiriyor kaldi ki ders calismak, evde hep bi gürültü hep bi kaos havasi var kalan günlerini çöp etmek istiyorsa buyursun gelsin dedim.
Ayrica normali şudur dedim, x (buyuk gelin) defolur evine gider, y (oteki gelin) onun da kendi evi uzak sehirde suan ama kendi ailesi burda. y de öksüz yetim değil gider kendi babasının evinde kalir, onlarin kaldigi odayi da ogullarina oda yaparlar masa atarlar calisma ortamı saglarlar dedim. Senin ailen kendi ogullarini kendi evine sığdıramıyolar diye benim ne gunahim var ben mi ödiycem bedelini dedim, ne sacma hayatlar yasiyolar benim de suan kardesim sinava hazirlaniyo onun da o evde bi takim sıkıntıları oluyo ama herkes sorununu kendi evinin icinde çözüyor git ablanda kal çalış demiyorlar dedim.
Böyle baya icimdekileri bosalttim öylece suratıma baktı cevap veremedi. Ha cokta gelsin diye tutturursan ben annemlere giderim bakarsin kardesine dedim.

Bi de sunu da soyledim, zaten dogru duzgun bi ise yardım ettigin yok tüm yük benim uzerimde dedim. Çocukla ilgilen yedir giydir oynat eglendir evi temizle yemek yap sofra kur kaldir hersey bende zaten dedim. Omuzlarimdaki yük yetmezmis gibi bi tane daha yük bindirmene izin veremem cok yükümü hafifletirmissin gibi bi de ustune kardesini cagirmak istiyosun dedim.
Ben gündüz kahvalti saatimi falan herseyi cocuga gore ayarlıyorum gece uyumamissam gunduz onunla birlikte uyuyup öğle yemegini es geçebiliyorum dedim. Ama kardeşin gelirse boyle yapmamda sıkıntı olacak ben kendi duzenimi ona gore degistiremem kimsenin yemegiyle servisiyle camasiriyla uğraşamam oglunla sen bana yetiyosunuz zaten dedim. Hic bi cevap vermedi öylece bakti. Onun susup cevap verememesi iyiye isarettir bizde

Nitekim sonradan telefonunda kardeşiyle konusmasini gordum sanirim baska bi yer ayarlamislar ona. Artik telefonda falan ne konustularsa bilmiyorum. Mesajda baska bi yere gittigini okudum.

Uzun yazmisim baya kusura bakmayin :)

Ohhh içimin yağları eridi helal olsunn valla ağzına sağlık oh be ay nasıl rahatladım
Allahın cezası defolsun gitsin başka yere, seni iyi hizmetçi yapacaklardı manyaklar

Okurken çok sinirlenmiştim ama bunu okuyunca çok rahatladım senin adına🤩

Ohhh içimin yağları eridi helal olsunn valla ağzına sağlık oh be ay nasıl rahatladım
Allahın cezası defolsun gitsin başka yere, seni iyi hizmetçi yapacaklardı manyaklar

Okurken çok sinirlenmiştim ama bunu okuyunca çok rahatladım senin adına🤩
tek amaçları insan kullanmak nasıl insanlarmış ya. bi telefonda konuşsak bile tek muhabbetleri gel iş yap gel yemek yap gel yardım et. başka muhabbet yok sonra da diyorlar ki niye aramıyosun

Sen sınırı çizmezsen öyle yapıyorlar ..corona var ..eşimin ailesi gidip gelmek istiyor.ben de burnunu dısarı cıkartmıyorum.eger sen kabul edersen ben de sızin yüzünüzden korona olup hastanelere düşersem ölmem geri gelirsem sen de bu evde olmazsın ..dedim ve bitttiii...
Eşim akıllandı ama ailesi durmadı..onlara da ayar çektim.bozuldular ama sonuc temiz..yine arada nabız yokluyorlar taviz yok..
Kimse iyi oldugu için takdir görmüyor ben eşimin ailesi tarafından işe yaradığını görmedim.şimdi kötü tarafı göstermekle hiç olmazsa kafam rahat ...
Size de geçmiş olsun..eşiniz anlayışlı biri size değer veriyor.çok da üstüne gitmeyin bazen acıyorum eşime de..

Sen sınırı çizmezsen öyle yapıyorlar ..corona var ..eşimin ailesi gidip gelmek istiyor.ben de burnunu dısarı cıkartmıyorum.eger sen kabul edersen ben de sızin yüzünüzden korona olup hastanelere düşersem ölmem geri gelirsem sen de bu evde olmazsın ..dedim ve bitttiii...
Eşim akıllandı ama ailesi durmadı..onlara da ayar çektim.bozuldular ama sonuc temiz..yine arada nabız yokluyorlar taviz yok..
Kimse iyi oldugu için takdir görmüyor ben eşimin ailesi tarafından işe yaradığını görmedim.şimdi kötü tarafı göstermekle hiç olmazsa kafam rahat ...
Size de geçmiş olsun..eşiniz anlayışlı biri size değer veriyor.çok da üstüne gitmeyin bazen acıyorum eşime de..
acıma acınacak duruma düşersin demişler. ben pek acımıyorum çünkü taviz versem ailesinin her isteğine boyun eğsem benim mutsuz olmamı eşim umursamayacak, ben sırf o istiyor diye ilk evlendiğimiz zaman bi iki defa ailesinde yatılı kaldım eşim olmadan. köpek gibi kullanıyorlardı afedersiniz, eşimin çıtı çıkmıyordu, şimdi şuan gitsek laf soksalar can sıksalar ağzını açıpta siz ne diyosunuz demez. o bana zamanında acıdı mı? hayır. şimdi taviz versem hakkımı korumasam acır mı benim çektiklerime? hayır. bu iki sorunun cevabı hayırsa ben de ona acımam. ha o bu şekilde benim alanıma hakkıma saygı duyup bana istemediğim şeyler yaşatmazsa evde iyi davranırım mutsuz edecek davranışlar sergilemem olur biter :))

yine arada nabız yokluyorlar taviz yok.

buna da ayrıca sinir oluyorum zaten. reddedildikten sonra hala ısrarla nabız yoklamak nedir baya pişkinlik. dün de eşimin babası eşime demiş gelip sizi alayım haftasonunu burda geçirin demiş. eşim bana sordu asla gitmem dedim sizin dediğiniz gibi dedim senin bu köy sevdan yüzünden korona olursam yaşasam da senle eskisi gibi olmayız dedim. 30 yaşına geldin hala anne baba köyüm diye ağlıyorsun ben de en son aynı gün görmüştüm annemi babamı ama senin kadar ağlamıyorum gelmeye kalksalar asla kabul etmem dedim, hoş onlar öyle bi düşüncesizlik yapmazlar o ayrı dedim.
azıcık bakın azıcık taviz verelim hem eşimiz hem ailesi tepemize çıkarlar acımayın hiç.
böyle insanlar iyilikten anlamaz azıcık iyi yüzünüzü görsün sonuna kadar suistimal etmeye kullanmaya çalışırlar.
öyle de yaranılmıyo böyle de yaranılmıyo zaten. en azından böyle biz rahatız.

X