1 buçuk ay bizde kalmak isteyen kaynım

Ahh ahh ya ben nerelere gidem. Eşim çocuklar eve kapanmaz bahçede oynar diye bir hafta önce bizi köye getirdi. Sözde biz bize olacaktık. iki kaynım onların oğulları ve görumcemin kızı ile birlikte bayram sonuna kadar bizbizeyiz. Ha bir de inşaat işine girdiler. Şimdi bahceye çardak yapiyorlar. Daha balkonu büyütüp kapattıracak, eve yalıtım yaptıracak. Kömürlüğü büyütecek, bahçe duvarını yıkıp yenisini yatıracaklarmış. Ben de benimkilerle birlikte 3 çocuğa bakacak evi çevirip yemek yapacağım.

Liona Esposito Liona Esposito siz gidin eltiniz gelsin konu acsin olayin o kisminin detaylarini merak ettim?

saka bir yana hakikaten onun durumu daha vahim olabilir. iki cocuk var sana rahat vermezler deyin kayniniza direkt kendiniz. abisi seni evimde istemiyorum diyemez.. ama hicbir acidan uygun degil gelip sizde kalmasi..

muhtemelen yine bir sey yapabilecegi yok orda burda gun geciren sorumsuz ergenler bizde de var bir tane ana babasina kok sokturuyor..

bir bucuk ayla da kalmaz size gelirse.. sinava nerde basvurdu bilemem de virusun gidishati iyi degil.. geri hayatin devam ettigine vs bakmayin.. asi bulunmadan kurtulusumuz yok. yasak oluyor bilmem ne.. gelir yerlesir size..

Bi gün de şuraya açtığım bi konu eşimin ailesiyle ilgili olmasın kurban kesicem. yine bi problem ve yine tabiki eşimin ailesiyle ilgili. üni sınavına hazırlanan bi kaynım var ikinci hazırlanışı. gerçi pek hazırlandığı da söylenemez de son zamanlar diye korku sarmış.
kendi ailesinin evinde kalamıyormuş yer yokmuş. yer olmamasının sebebi de şaka gibi, evi barkı olan gelinlerini yanlarında tutmaya çalışıyorlar sırf işleri görülsün diye kendilerinde kalmaya zorluyorlar, onlar kaldığı için evin asıl bireyine kalacak yer kalmıyormuş.
ablasıyla aynı odada ders çalışamıyormuşmuş. halbuki odanın bi köşesine masa atsa gayet çalışılır, isteyen çalışır tabi.
daha önce de ders çalışabilsin diye yurda yazdırdılar o zaman da yurdu beğenmemişti ses yapıyolar diye. yani hep bi bahanesi var.

dün de eşime bizde kalıp ders çalışmak istediğini söylemiş sanırım eşim bana sordu. ben de kabul edemeyeceğimi söyledim ama eşimin ısrar etmesinden korkmuyor değilim.
ya bi de tutucu bi aile onlar. eşim de öyle. kardeşi burda olduğunda sürekli giyimime falan dikkat etmemi söylüyor ben kendi evimde diken üstünde oluyorum rahat edemiyorum.
benim evde giydiğim herşey açık saçık kıyafetler. ya askılı ya da önü tamamen açık olan tişörtler. altıma da genelde tayt. ama onun yanında böyle giyinemiyorum. çocuğumla duşa girip sonra havluyla salona gelip otururum ben.
yani tamamiyle benim rahatım düzenim bozulacak istediğim gibi giyinemiycem istediğim gibi oturup kalkamıycam rahat rahat banyoya giremiycem, salonumda rahatça uzanamıycam her an acaba odasından çıkar gelir mi diye. ki bi kaç kez bizde ders çalıştı zırt pırt ara verdim diye çıkıp çıkıp salona gelir.

ya ben yeri geliyor eşim varken sıkılıyorum 7 24 onunla aynı evde yaşamak zorunda değilim ki. ki eşimin yanındaki rahatlığımın zerresi bile olmaz onun yanında.

kaldı ki burası çocuklu bi ev ya. çocuklu eve ders çalışmak için gelinir mi? hadi düşüncesizliği benim umursanmayışımı da geçtim çocuklu bi evde ders çalışma ortamı nasıl olabilir?
benim oğlum artık 2 buçuk yaşında, akşam babası geldiğinde bilgiyasar oyunu bile oynayamıyor dilediği gibi. odanın kapısını kapatsam ağlar gider yapışır oyun ister evde gürültü yapar.
ne bileyim ben iş yaparken son ses müzikle yaparım neden başkaları için biz kendimizi bu kadar kısıtlamak zorundayız ki? kendi evimde misafir gibi olmak istemiyorum.
ihtiyacı olmadığı halde keyfi yere 1 buçuk aylığına gelinir mi ya evi var barkı var. kendi ailesi kendi evine sığdıramıyor diye benim ne günahım var? gelinlerini yanlarında tutmaya çalışacaklarına bıraksınlar herkes gitsin evinde kalsın odanın biri de oğlunuzun olsun ben çocuklu olan evi ders çalışma ortamına çeviremem ki.
Ben aynı hatayı yaptım canım ama kimsenin suçu yok ben kabul ettim 3 ay kaldı bende dediğinin hepsini yaşadım kapalı biriyim bende rahat edemedim. İnan varya çok pişman oldum o kaldıktan sonra hiçbir sorunumuz olmayan kaynanam minnet edeceğine benimle saçma sapan benim haberim dahi olmayan bir konudan küstü hâlâ konuşmuyoruz huylandim iyice diyeceğim o ki kesinlikle engel ol iyiyken kötü olma eşinle bile sorun yaşarsın ki yaşanıyorda.

Çok haklısınız,hastalık gibi bir şey olsa da size ihtiyac olsa tamam da bu olmaz.Siz muhafazakarliklarina oynayın.İnsan evde her zaman dikkat edemiyor ,ben günaha girmek istemiyorum diyin.Kesinlikle kabul etmeyin .
O yaşlardaki insanları kendi ana babası cekemiyor ,siz niye cekesiniz.

İlla gelmek isterse de siz çocuğa gürültülü oyunlar oynatın. Duramasın gitsin.
En sevmediği neyse onu pişirim. Öğlen yemeklerimi atlayın, atıştırmalık çıkarmayın. Rahat ettirmeyin.
2,5 yaş çocuk güzel kudurtulur. Odasına girdi öi yüksek sesle saya saya saklambaç oynayın, bas bas bağırtın yani. En yüksek çığlık kim atacak oynayın mesela. Banyoda daha uzun kalın çocuğu babasıyla amcası oyalamak zorunda kalsın.
Rahat vermezseniz mecbur gider

Bi gün de şuraya açtığım bi konu eşimin ailesiyle ilgili olmasın kurban kesicem. yine bi problem ve yine tabiki eşimin ailesiyle ilgili. üni sınavına hazırlanan bi kaynım var ikinci hazırlanışı. gerçi pek hazırlandığı da söylenemez de son zamanlar diye korku sarmış.
kendi ailesinin evinde kalamıyormuş yer yokmuş. yer olmamasının sebebi de şaka gibi, evi barkı olan gelinlerini yanlarında tutmaya çalışıyorlar sırf işleri görülsün diye kendilerinde kalmaya zorluyorlar, onlar kaldığı için evin asıl bireyine kalacak yer kalmıyormuş.
ablasıyla aynı odada ders çalışamıyormuşmuş. halbuki odanın bi köşesine masa atsa gayet çalışılır, isteyen çalışır tabi.
daha önce de ders çalışabilsin diye yurda yazdırdılar o zaman da yurdu beğenmemişti ses yapıyolar diye. yani hep bi bahanesi var.

dün de eşime bizde kalıp ders çalışmak istediğini söylemiş sanırım eşim bana sordu. ben de kabul edemeyeceğimi söyledim ama eşimin ısrar etmesinden korkmuyor değilim.
ya bi de tutucu bi aile onlar. eşim de öyle. kardeşi burda olduğunda sürekli giyimime falan dikkat etmemi söylüyor ben kendi evimde diken üstünde oluyorum rahat edemiyorum.
benim evde giydiğim herşey açık saçık kıyafetler. ya askılı ya da önü tamamen açık olan tişörtler. altıma da genelde tayt. ama onun yanında böyle giyinemiyorum. çocuğumla duşa girip sonra havluyla salona gelip otururum ben.
yani tamamiyle benim rahatım düzenim bozulacak istediğim gibi giyinemiycem istediğim gibi oturup kalkamıycam rahat rahat banyoya giremiycem, salonumda rahatça uzanamıycam her an acaba odasından çıkar gelir mi diye. ki bi kaç kez bizde ders çalıştı zırt pırt ara verdim diye çıkıp çıkıp salona gelir.

ya ben yeri geliyor eşim varken sıkılıyorum 7 24 onunla aynı evde yaşamak zorunda değilim ki. ki eşimin yanındaki rahatlığımın zerresi bile olmaz onun yanında.

kaldı ki burası çocuklu bi ev ya. çocuklu eve ders çalışmak için gelinir mi? hadi düşüncesizliği benim umursanmayışımı da geçtim çocuklu bi evde ders çalışma ortamı nasıl olabilir?
benim oğlum artık 2 buçuk yaşında, akşam babası geldiğinde bilgiyasar oyunu bile oynayamıyor dilediği gibi. odanın kapısını kapatsam ağlar gider yapışır oyun ister evde gürültü yapar.
ne bileyim ben iş yaparken son ses müzikle yaparım neden başkaları için biz kendimizi bu kadar kısıtlamak zorundayız ki? kendi evimde misafir gibi olmak istemiyorum.
ihtiyacı olmadığı halde keyfi yere 1 buçuk aylığına gelinir mi ya evi var barkı var. kendi ailesi kendi evine sığdıramıyor diye benim ne günahım var? gelinlerini yanlarında tutmaya çalışacaklarına bıraksınlar herkes gitsin evinde kalsın odanın biri de oğlunuzun olsun ben çocuklu olan evi ders çalışma ortamına çeviremem ki.
kazanamazsa çocuk ses yaptı diye kazanamaış olur hep bi bahane bulur çalışası yok bence ortam değişikliği istiyo. kabul etmeyn tabiki hani hiç çalışıamayacak internet vs çekmeyen mahrumiyet bölgesinde falan yaşıyor olur dersin ki gelsin burada internetten vs güzzel çalışır. bence hiç ama hiç kabul etmeyin bi iki günlük bi misafirlik değil bu.

En sevmediği neyse onu pişirim. Öğlen yemeklerimi atlayın, atıştırmalık çıkarmayın. Rahat ettirmeyin.
2,5 yaş çocuk güzel kudurtulur. Odasına girdi öi yüksek sesle saya saya saklambaç oynayın, bas bas bağırtın yani. En yüksek çığlık kim atacak oynayın mesela. Banyoda daha uzun kalın çocuğu babasıyla amcası oyalamak zorunda kalsın.
Bence amacı ders çalışmak değil. Gürültülü oyun da oynasalar gitmez. Arsız olduğu önceki konulardan belli

Bence amaç ders çalışmak.degil evden uzaklaşmak. O da konu sahibiyle saklanmbac filan oynarsa şaşırmam.

Herhangi bir bahane sunmaniza gerek var mı ki? Orası sizin eviniz sizin ozeliniz. Kim bir buçuk ay keyfi yatılı misafir ister. Ayrıca eşinizin kardeşine gelme diyebileceğini sanmıyorum. Siz söyleyin mümkünse. İlle de ders calisacaksa diğer gelinin evi boşmus oraya gitsin

Bence amaç ders çalışmak.degil evden uzaklaşmak. O da konu sahibiyle saklanmbac filan oynarsa şaşırmam.

Öyle de olsa bir gün kapuska, bir gün kereviz, bir gün ıspanak pişen evde, sürekli çığlık bağırma olan evde genç insan kalmaz.
Tv açamayız çocuğa yasak kusura bakma denecek mesela.
Yada genç insan geç yatıyorsa sabah sekizde Yüksek sesli aktiviteler yapıp uyandırmak, uyanınca kendi kahvaltını hazırla ben çocukla ilgileniyorum demek ki hayatını zorlaştırmaktan bahsediyorum
Bu tip rahatsız etme teknikleri işe mutlaka yarar.

Herkes bakabileceği,evine sığdırabileceği kadar çocuk yapsın bak ben bir taneye bakabiliyorum ancak dersiniz.Yada kv ler büyükkkkkk bir ev alsınlarki kolonilerini sığdırsınlar.

Cevap bekliyorum sonuc ne oldu 😂
Basta diklenip duruyodu bana ne olacak gelsin falan diye. Ben de basladim saydirmaya. Kabul etmeyecegimi söyledim. "Ben 1 bucuk ay boyunca tuvalete girerken banyoya girerken diken üstünde rahatsiz ola ola giremem, banyoda giyinmek zorunda değilim, evde sürekli üstüme başıma dikkat ederek dolaşamam, salonda yayılarak uzanmak istersem surekli gözüm kapida olacak gelir mi cikar mi diye bu sekilde surekli diken ustunde olamam kendi evimde de istedğim gibi hareket edemiyceksem nerde edicem dedim, ayrica kocaman oğlanla aksama kadar evde basbasa işim yok çok ısrar edersen o gelsin ben oglumu da alir annemlere giderim dedim. O senin de kardeşin sayilir ayni evde olsan ne olacak dedi, onun yaninda taytla askiliyla sortla dolasamiyorsam demekki o kadar da kardesim sayilmiyormus madem onun yaninda bunlari giyinemeyecegimi düşünüyorsun o zaman senin mantigina gore onunla evde başbaşa olmam da normal olmamali dedim. Ben kendi erkek kardesimin yaninda istedigim gibi yayilir uzanirim, sortumu da giyerim seninkinin yaninda bunlari yapamıyorsam demekki kardesim sayilmiyor dedim.
Hepsini gectim burası cocuklu bi ev gercekten burda ders çalışabileceğini aklin aliyor mu senin dedim, sen işten geldiğinde şu bilgisayara oturup rahat rahat oyun oynayamiyorsun burnundan getiriyor kaldi ki ders calismak, evde hep bi gürültü hep bi kaos havasi var kalan günlerini çöp etmek istiyorsa buyursun gelsin dedim.
Ayrica normali şudur dedim, x (buyuk gelin) defolur evine gider, y (oteki gelin) onun da kendi evi uzak sehirde suan ama kendi ailesi burda. y de öksüz yetim değil gider kendi babasının evinde kalir, onlarin kaldigi odayi da ogullarina oda yaparlar masa atarlar calisma ortamı saglarlar dedim. Senin ailen kendi ogullarini kendi evine sığdıramıyolar diye benim ne gunahim var ben mi ödiycem bedelini dedim, ne sacma hayatlar yasiyolar benim de suan kardesim sinava hazirlaniyo onun da o evde bi takim sıkıntıları oluyo ama herkes sorununu kendi evinin icinde çözüyor git ablanda kal çalış demiyorlar dedim.
Böyle baya icimdekileri bosalttim öylece suratıma baktı cevap veremedi. Ha cokta gelsin diye tutturursan ben annemlere giderim bakarsin kardesine dedim.

Bi de sunu da soyledim, zaten dogru duzgun bi ise yardım ettigin yok tüm yük benim uzerimde dedim. Çocukla ilgilen yedir giydir oynat eglendir evi temizle yemek yap sofra kur kaldir hersey bende zaten dedim. Omuzlarimdaki yük yetmezmis gibi bi tane daha yük bindirmene izin veremem cok yükümü hafifletirmissin gibi bi de ustune kardesini cagirmak istiyosun dedim.
Ben gündüz kahvalti saatimi falan herseyi cocuga gore ayarlıyorum gece uyumamissam gunduz onunla birlikte uyuyup öğle yemegini es geçebiliyorum dedim. Ama kardeşin gelirse boyle yapmamda sıkıntı olacak ben kendi duzenimi ona gore degistiremem kimsenin yemegiyle servisiyle camasiriyla uğraşamam oglunla sen bana yetiyosunuz zaten dedim. Hic bi cevap vermedi öylece bakti. Onun susup cevap verememesi iyiye isarettir bizde

Nitekim sonradan telefonunda kardeşiyle konusmasini gordum sanirim baska bi yer ayarlamislar ona. Artik telefonda falan ne konustularsa bilmiyorum. Mesajda baska bi yere gittigini okudum.

Uzun yazmisim baya kusura bakmayin :)

X