1 buçuk ay bizde kalmak isteyen kaynım

Tek nefeste okudum
çok güzel konuşmuşsun

Hah şöyle. Cok cok guzel konusmussun. O da mesajı almis ve yerden goge haklısın.
Aslında sunları sıralamaya gerek bile yok, istemiyorum bıttı ama. İnsanı mecbur ediyorlar.
Senın adına sevindim, aynen boyle devam.

haklısınız ama istemiyorum bitti ye saygı duyacak birisi olsa baştan kendisi düşünüp teklif etmez

Kabul etmeyın gayet basit hayır diceksınız

E madem gelini kendi evlerinde tutuyorlar evi varken
Kaynı da gitsin gelinin evinde çalışsın bomboş ev işte
Gelin kendi evine yatmadan yatmaya geliyorsa ona göre ayarlar
Sabah 10dan akşam 4 5e kadar çalışsa kafi
Ki bahane, arayana çoktur
20 kişilik evde tvnin dibinde ders çalışıp doktor olan tanıdığım var benim
Ufacık bi seste modu dağılan sınavlarda mülakatlarda sunumlarda yıkılır o zaman
Saçmalık

gelini keşke evine yatmadan yatmaya gitse ona bile razı olur. elinde bi valizle haftalarca orda kalır. evine gider 3 gün sonra yine gidip alırlar yine haftalarca kalır. saçma sapan hayatları var işte değişikler

evet reddettim kabul etmedim

Korona var ne gelmesi hem ya?

o ayrı bi konu zaten. emziriyorum bronşitim var risk grubundayım yani. kabul etmedim zaten ama bunu düşünmemeleri teklif etmeleri bile çıldırtıyo insanı.

baktığınız çocukların anneleri neden gelmemiş?

siz gidin eltiniz gelsin konu acsin olayin o kisminin detaylarini merak ettim?

detaylara hakimim ne öğrenmek istiyosunuz :))

Çok güzel konuşmuşsunuz ne eksik ne fazla. Erkeklerin hepsi böyle ya. Ayrıntı düşünebilme yetenekleri olmadığı için bunları göremiyorlar. Halbuki senin düşeceğin durumu aklına getirmek çok zor değil. Susuyorsa sana hak verdiğindendir. Mal gibi kalıyorlar çünkü gerçekleri duyunca.

Kayınvalideniz madem evi barkı olan gelinini yanına almakta ısrarcı sınava hazırlanan çocuğunu da onun evine göndersin size değil. Mecburi bir durum olur; o zaman eşinizin kardeşi, yardım etmelisiniz tabii ki bir buçuk ay nedir ki derim. Ancak böyle laylaylom sebepler için kimse evinizin düzenini bir günlüğüne de olsa bozmamalı.

olay ne yani eltinize neden rahat vermiyorlar? evi varken neden orada kaliyor hizmet mi ettiriyorlar?
evet aynen sırf işlerini yaptırmak için sürekli yanlarında tutuyolar. kız evine gitsin 3 gün sonra torun özleme bahanesiyle alıp yine götürüyolar. akşama kadar işlerini hizmetçiliklerini yaptırıyolar yemeklerini yaptırıyolar daha bide yaptığı işi beğenmez hesap sorarlar falan. çocuklarıyla bile ilgilenemez doğru düzgün. ama kendisinde de suç var sesini çıkarmıyo istemediği halde hayatından memnunmuş gibi davranıyo çok pısırık. bana da öyle yapmaya çalıştılar ben ilk evlendiğim sene çok uğraştım şimdi çok şükür benden öyle çok bi beklentileri kalmadı hala ara ara laf sokarlar anlamazlıktan gelirim

Yok artik olaya bak ya.. annesi onu sana hizmetci olsun diye mi dogurdu gelin verdi..

kimse kusura bakmasın ama erkekler anca şu üslupla ikna edilebiliyor "ben seninle evimde istediğim her an sevişebilmek istiyorum güzel çamaşırlarla gezmek istiyorum"

Kesinlikle haklısın. Ben burda gördüm başkasının evine gidip aylarca kalanları bana çok ters bir durum. Ailemde de yoktur böyleleri. Bekarken de hiç bir akrabam da öyle kalmışlığımi hatırlamam
Ben buna katılmıyorum şöyle mesela dershaneye gidilecek ama oturulan ilcede yok, kimi aileler kız çocuğunun tek başına kalmasına izin vermiyor diye kimileri de maddi durumdan göndermiyor mecbur abinin/ablanın/akrabanın yanına gönderiliyor. Ama orada her türlü yardimi yapıyor yan gelip yatmıyor. Ben de böyle oldu en azindan. Baska bir kız arkadaşımda ablasiyla enistesinin yanına gitti ama evde her işi yapıyor. Lise ve üniversitede de bu sekilde tanidigim çoktu. Ama konu sahibindeki örnek suistimale giriyor.

Sizin gorumce de yaninizdaydi o gitti mi?

Eşinize istemediğinizi, rahat edemeyeceğinizi, kendi evinde kalıp ders çalışmasının onun için daha iyi olacağını net ifade edin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…