1 ay

Yaşınız doğruysa 22 yaşında gencecik kadınsınız, 2 yıldır Hakkari’de yaşamışsınız bir kere bile kapınızı çalmamışlar, he bence ailelerin sürekli gelip gitmesi de yanlış ama eşiniz görevdeyken siz yalnız kaldığınızda bir kere dert ettiler mi bu kız orada yalnız diye? Hayır.

Şimdi Ankara’ya yerleşmişsiniz mis gibi Büyükşehir gezecek çok yeri var, hazır oğulları da görevde olacak bahane sağlam, gelinimiz yalnız kalmasın, siz buna inanıyorsanız genç ve toy oluşunuzdandır.

Sizi düşünüp yalnız kalmanıza gönlü razı gelmeyen insanlar olsalardı Hakkari’ye de gelirlerdi, koca 2 yıl Hakkari’de yaşadınız ve gelmediler ama Ankara’ya koşa koşa.

Gelmemeleri gelmelerinden daha hayırlıdır.
Aynen valla avm avm gezmeye geliyolar, asla kabul etmezdim

Merhabalar,, eşim bugün farklı bi yere göreve gitti 1 aylık .. ve ben Ankara’ya yeni taşındım 2 ay oldu. Öncesinde hakkarideydim Kayınvalidemgil Hakkari’deki evime hiç gelmediler bu arada 2 yıllık evliyim .. şimdi eşim 1 ay olmayacağı için bana gelmek istiyorlarmış ve ben istemiyorum çünkü onun gelmesini bekleyecekler 1 ay boyunca kayınpeder ile ikisi .. ben onlarla ne yapacağım ? Hiç istemiyorum 1 hafta durup gitmelerinde sıkıntı yok ama istemiyorum … otobüse vs para vermemek için eşim gelince bizi memlekete götürüver diyecekler diye tahmin ediyorum.. şimdi eşimle konuşsam yanlarında rahat konuşamam odaya gidip konuşsam farklı düşünürler ne yapacağım yaaa ayrıca ilk yalnız kalışım değil Hakkari’de de yalnız kalmıştım 1 ay
Eşin yoksa ne diye geliyorlar çok saçma geldi bana .. gelirlerse de artık başım gözüm üstüne de gelme de denmez ki yada ben de 1 ay yokum de aileniz varsa oraya gidin..

Merhabalar,, eşim bugün farklı bi yere göreve gitti 1 aylık .. ve ben Ankara’ya yeni taşındım 2 ay oldu. Öncesinde hakkarideydim Kayınvalidemgil Hakkari’deki evime hiç gelmediler bu arada 2 yıllık evliyim .. şimdi eşim 1 ay olmayacağı için bana gelmek istiyorlarmış ve ben istemiyorum çünkü onun gelmesini bekleyecekler 1 ay boyunca kayınpeder ile ikisi .. ben onlarla ne yapacağım ? Hiç istemiyorum 1 hafta durup gitmelerinde sıkıntı yok ama istemiyorum … otobüse vs para vermemek için eşim gelince bizi memlekete götürüver diyecekler diye tahmin ediyorum.. şimdi eşimle konuşsam yanlarında rahat konuşamam odaya gidip konuşsam farklı düşünürler ne yapacağım yaaa ayrıca ilk yalnız kalışım değil Hakkari’de de yalnız kalmıştım 1 ay
Gelin yalnız birakilmaz algısı vardır.

Eğer onlara açıkça istemiyorum demeye çekiniyorsanız eşinizi bu işi çözene kadar baskılayın. Pijamayla bile gezemem, duşa giremem utanırım falan abarttıkça abartın. Eşiniz arasın annesini, gelmeyin Nurcan rahat edemez çekinir desin. 1 ay boyunca kayınvalide, kayınpeder ve siz. Çok sıkıcı yani kabul etmeyin bunu

Orda birkaç gün duracak insanlar sizin yanınızda neden bir ay kalsınlar ki? Mersin’deki oğlunun arabası yok mu, Mersin büyük değil mi… varsayım üzerinden kafa yorduruyorsunuz şu anda
Mersin’deki oğlunda az durmaları oğluyla küs olduğundan dolayı oğlu ile iki üç aydır küs ona rağmen gidecek ve arabaları yok ondan sonra da bana gelecekler

hamılesınız sanırım, bu durumda esınız de aılesı de bırlıkte kalmanız ıcın daha ısteklı olacaktır. insanı bır nıyet ama ıstemedıgınızı esınızle konusmalısınız. ya da annemler gelecek dıyıp yalan soyleyıp sonra gelmedıler ben tek ıyıyım sorun yok dıyıp bu sureyı gecıstırebılırsınız

hakkari de sız tek kalırken, esınız aılesı nerdeydı ? ankara mı ? ve bır de dedıgım gıbı gebelık surecı de gelmelerıne etken olablır

ıstegınızı cok haklı buluyorum, ınsan kendı evınde rahat etmek ıstıyor
Hamile değilim kalp atışı olmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldım .. haziranda

Arkadaşlar hepinize tek tek katılıyorum ve teşekkür ediyorum eşimle tekrar konuştum bu konuyu telefonda şuan burada değil çünkü ailenle konuştuğun zaman gelmek istiyorsanız bile bir haftayı geçirtmeyin ben geldiğimde gelirsiniz eve alışsın diyecek inşallah anlarlar ve gelseler de uzatmadan giderler 🙏🏻🥺

O kadar kolay değil maalesef hiç ikna olmuyorlar mesela şimdi de Mersin’e eltime gidecekler oğlu ile küs oldukları halde… hemde söyleme sürpriz olsun diyorlarmış yani böyle sürpriz çatkapı gelen tipler bahane bulsam da bi kaç gün sonra gelirler
O halde sadece burda sabır duası zinciri oluşurabiliriz. Başka yapacak şey kalmıyor.

Söylemeye de çekiniyorum maalesef çünkü ilk defa gelecekler yaa bizi istemiyor diye bi ton huzursuzluk çıkarabilirler

Evet bide gelelim mi demiyorlar geleceğiz diyorlar acaba ben istiyor muyum bi sorun yaa
Siz de hem karnım doysun istiyorsunuz hem de köfte dursun istiyorsunuz. Söylemeye çekiniyorsunuz, hem eşinizle gerektiği şekilde konuşamıyorsunuz hem sıkılacağım onlarla diyorsunuz ama huzursuzluk da çıkar diyorsunuz. Napmayı planlıyorsunuz? Böyle bir dünya yok ki...

Arkadaşlar hepinize tek tek katılıyorum ve teşekkür ediyorum eşimle tekrar konuştum bu konuyu telefonda şuan burada değil çünkü ailenle konuştuğun zaman gelmek istiyorsanız bile bir haftayı geçirtmeyin ben geldiğimde gelirsiniz eve alışsın diyecek inşallah anlarlar ve gelseler de uzatmadan giderler 🙏🏻🥺
Seni çok iyi anlıyorum canım yapacak tek şey vardı onu da yapmışsın eşinle konuşmak. Bişey olmaz biraz idare ediver artık eşinin hatrına. Ama sürekli böyle alışmasınlar yoksa her göreve gittiğinde gelirler. İyiki uzaktalar mış yine benim kayınvalide bana arabayla 5 dakikalık mesafede eşim şehırdışına gitse hemen beraber kalırız asla gelini yalnız bırakmazlar kaynım şehirdışında çalışıyo 40 gün eltim kayınvalidemle yaşıyo öyle diyim bize göre şanslısın. Ve kaynanam gille görüşmekten nedret ediyorum bi o kadar da yakın oturuyoruz düşün 😤

Eşinize istemediğinizi söyleyin. Kendi aileme gidiyorum deyin, hatta yalan olmasın gidin bir kaç gün kalın sonra da eğer orada kalmak istemiyorsanız Ankara'daki evinize dönün ama onlar sizi annenizde bilsin.

canım bize yazacağına eşine söyle durumu biz klavyeden anca nasihat akıl veririz napalım şimdi😂 neyin aklını istiyorsun ki sonuçta gelmelerini istemiyorsun e git eşine söyle

Oğlularını evine gelseler ne olacak 1 haftalığına biz misafir kabul etmedikten sonra bu hallere düştük torunlar büyüklerini tanımıyorlar büyük aile kavramı kalmadı artık insanlar da ne sevgi ne saygı bir tabak yemek paylaşamaz olduk o anne baba o evladı büyütene kadar ne zorluklar cekmişler hiçmi hakları yok mu evlatlarının evine gelmeye bu gün onları kabul etmesen yarında muhakkak gelinin veya damadında seni kabul etmez

Oğlularını evine gelseler ne olacak 1 haftalığına biz misafir kabul etmedikten sonra bu hallere düştük torunlar büyüklerini tanımıyorlar büyük aile kavramı kalmadı artık insanlar da ne sevgi ne saygı bir tabak yemek paylaşamaz olduk o anne baba o evladı büyütene kadar ne zorluklar cekmişler hiçmi hakları yok mu evlatlarının evine gelmeye bu gün onları kabul etmesen yarında muhakkak gelinin veya damadında seni kabul etmez
OFFF

X