1 ay

nnurrcann nnurrcann bebeğinizin kalp atışı durduğu için kaybetmişsiniz başınız sağ olsun, kürtajı Hakkari’de oldunuz değil mi? Bu kızın bakıma ihtiyacı vardır deyip kayınpederin gelmesi uygun olmaz ama işine geldiğinde çat kapı giden kayınvalideniz geldi mi? Bunun da cevabı hayır sanırım, zor bir coğrafyada yalnız kaldığınızda yanınızda olmayan, bebeğinizi kaybettiğinizde bir tas çorba kaynatırım diye düşünüp de çat kapı gelmeyen kayınvalidenin Ankara’ya gelişi kara kaşınız kara gözünüze değil.

nnurrcann nnurrcann bebeğinizin kalp atışı durduğu için kaybetmişsiniz başınız sağ olsun, kürtajı Hakkari’de oldunuz değil mi? Bu kızın bakıma ihtiyacı vardır deyip kayınpederin gelmesi uygun olmaz ama işine geldiğinde çat kapı giden kayınvalideniz geldi mi? Bunun da cevabı hayır sanırım, zor bir coğrafyada yalnız kaldığınızda yanınızda olmayan, bebeğinizi kaybettiğinizde bir tas çorba kaynatırım diye düşünüp de çat kapı gelmeyen kayınvalidenin Ankara’ya gelişi kara kaşınız kara gözünüze değil.
Sağolun çok teşekkür ederim Hakkari’de kalp atışı olmadığını öğrendim Van’da kürtaj oldum.. gelmediler evet sadece aramakla yetindiler eşim göreve gittğinde de aradılar sürekli onun harici hiç bir şey yapmadılar

Sen gel dediler ben gelmek istemediğimi söyledim yeni taşındığım için evle uğraşıyorum dedim onlar da biz seni yalnız koymayız dediler çok hevesliler ben gerek yok korkmam ben dediğim halde
Anladığım kadarıyla sizi yalnız bırakmamak için gelmek istiyorlar, siz net bir şekilde kendi başımın çaresine bakabilirim gerek yok diyeceksiniz. Daha da ısrar ederlerse siz kendi ailenize gidin. Ne alaka yani eşiniz yokken gelip bir ay ne işi var sizin yanınızda? Sizi tek bırakmamak istemesinin sebebi ne? Sizi çocuk olarak mı görüyorlar?

Anladığım kadarıyla sizi yalnız bırakmamak için gelmek istiyorlar, siz net bir şekilde kendi başımın çaresine bakabilirim gerek yok diyeceksiniz. Daha da ısrar ederlerse siz kendi ailenize gidin. Ne alaka yani eşiniz yokken gelip bir ay ne işi var sizin yanınızda? Sizi tek bırakmamak istemesinin sebebi ne? Sizi çocuk olarak mı görüyorlar?
Ahh bi anlasam çok sinir bozucu gerçekten de

Merhabalar,, eşim bugün farklı bi yere göreve gitti 1 aylık .. ve ben Ankara’ya yeni taşındım 2 ay oldu. Öncesinde hakkarideydim Kayınvalidemgil Hakkari’deki evime hiç gelmediler bu arada 2 yıllık evliyim .. şimdi eşim 1 ay olmayacağı için bana gelmek istiyorlarmış ve ben istemiyorum çünkü onun gelmesini bekleyecekler 1 ay boyunca kayınpeder ile ikisi .. ben onlarla ne yapacağım ? Hiç istemiyorum 1 hafta durup gitmelerinde sıkıntı yok ama istemiyorum … otobüse vs para vermemek için eşim gelince bizi memlekete götürüver diyecekler diye tahmin ediyorum.. şimdi eşimle konuşsam yanlarında rahat konuşamam odaya gidip konuşsam farklı düşünürler ne yapacağım yaaa ayrıca ilk yalnız kalışım değil Hakkari’de de yalnız kalmıştım 1 ay
Annenlere kaç sen de eşin gidince çalışmıyor isen. Ya da onlardan evvel senin ailen gelsin.
Çalışıyorsan da uğraşamam de. Ankara'nın göbeğinde ne olabilir yani zaten evlenmişsin açık açık söyle annenler gelmesin, bitti gitti. Sen varken gelsinler de geç

Söyledim biliyor zaten.. ama annesi Ankara’da tek başına ne yapacak diyip çıkıyor işin içinden
Kurt mu yiyecek sizi? Çok saçma düşünceleri var. Arayın güzelce kırmadan, zahmet etmeyin gelmenize gerek yok. Yalnız kalmaktan sıkılırsam kendi aileme giderim onlarla kalırım deyin bakalım ne diyecekler?

En güzeli konuşarak kendiniz halledin. Şimdi bunu yaptınız yaptınız yoksa yandınız.

Mersin’de bi kaç gün duracaklarmış sonra bana gelecekler
Orda birkaç gün duracak insanlar sizin yanınızda neden bir ay kalsınlar ki? Mersin’deki oğlunun arabası yok mu, Mersin büyük değil mi… varsayım üzerinden kafa yorduruyorsunuz şu anda

Kesinlikle bu yoruma katılıyorum. Amaçları farklı..

Merhabalar,, eşim bugün farklı bi yere göreve gitti 1 aylık .. ve ben Ankara’ya yeni taşındım 2 ay oldu. Öncesinde hakkarideydim Kayınvalidemgil Hakkari’deki evime hiç gelmediler bu arada 2 yıllık evliyim .. şimdi eşim 1 ay olmayacağı için bana gelmek istiyorlarmış ve ben istemiyorum çünkü onun gelmesini bekleyecekler 1 ay boyunca kayınpeder ile ikisi .. ben onlarla ne yapacağım ? Hiç istemiyorum 1 hafta durup gitmelerinde sıkıntı yok ama istemiyorum … otobüse vs para vermemek için eşim gelince bizi memlekete götürüver diyecekler diye tahmin ediyorum.. şimdi eşimle konuşsam yanlarında rahat konuşamam odaya gidip konuşsam farklı düşünürler ne yapacağım yaaa ayrıca ilk yalnız kalışım değil Hakkari’de de yalnız kalmıştım 1 ay
hamılesınız sanırım, bu durumda esınız de aılesı de bırlıkte kalmanız ıcın daha ısteklı olacaktır. insanı bır nıyet ama ıstemedıgınızı esınızle konusmalısınız. ya da annemler gelecek dıyıp yalan soyleyıp sonra gelmedıler ben tek ıyıyım sorun yok dıyıp bu sureyı gecıstırebılırsınız

hakkari de sız tek kalırken, esınız aılesı nerdeydı ? ankara mı ? ve bır de dedıgım gıbı gebelık surecı de gelmelerıne etken olablır

ıstegınızı cok haklı buluyorum, ınsan kendı evınde rahat etmek ıstıyor

Annenleri çağır. Ben zaten tek olmayacağım deyin ayağını kesin. Gelseler de aileni yine de çağır giderler. Belli ki niyetleri kötü değil ama bir ay uzunmuş cidden

Ya normalde yapmaz ama ilk defa gelecekleri için gelsinler bir hafta kalsınlar diyor gözüm arkada kalmaz diyor ama bir hafta olsa ben yine okeyim bi ay kalacaklar belki de
Gelecekler gibi duruyor bu durumda sonuçta eşinin ailesi ne diyebilirsin bi gelsinler bakalım abartırlarsa o zaman başka yol izleriz

X