Yeni ev konusunda eşimin dayatması

Çok eski bir konu nasıl buldunuz? Onların istediği eve taşınmadık, güzel bir sitede kiraya taşındık 6,5 sene orada oturduk sonra ev aldık, orayı satıp başka bir ev aldık taşınalı 4-5 ay oluyor.
Bende yeni konu sandım merak etmiştim ne yaptınız diye sevindim çözüldüğüne Allah sağlıklı ağız tadıyla oturmayı nasib etsin

Sizin yerinizde olsam ben hep şu kafadayim ben çalışıyorum istesigimd evde otururum.mutlu olurum.benim psikolojimi moralimi bozan evde neden oturayım heleki eşimin jatri için .benim duyvularim heveslerim ne olucak.ailesi büyük ev alsın ohhh ben kirada böcekli evde gezeyim kusura bakmayın ama bu çalışan bayanlar neden böylesine.kime yarnilmis bu dünyada.ben gençken saglikliyken geniş temiz evde iateidgim.esyayla oturmazsan bana sonra psikolojim bozulup yaşlanınca ev alınsa ne olur alinmasa ne olur

İstediğin eve çık istediğin eşyayı da al. Kaliteli bir eşya olursa, iyi bir taşıma şirketi bulursan 1 tane bardağın bile kırılmadan taşınırsın. Ufak tefek çizikler vs oluyor da onlar evin içinde otururken de oluyor.(KONU HORTLAMIŞ CİDDİ CİDDİ YORUM YAPMIŞTIM 🤦)

Edit: Konu 2011 yılına ait, köprünün altıdan çok sular aktı. Konuya hala yorum yazıldığı için edit yapmak istedim.

Çok mühim bir konu değil ama görüşlerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Ben acaba çok mu katı ve hırçın bir insanım daha mı anlayışlı olmam gerekiyor okuyup yorumlarsanız sevinirim.
Yorumlarımı ve önceki konularımı okuyon tanır, ben kendi ailemden uzakta eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum.
Kendimi bildim bileli kendi kararlarımı kendim veririm ailem kararlarıma asla karışmaz, sadece sen daha mutlu olacaksan öyle yap derler.
Bundan iki sene önce bu şehre geldim, ilk başlarda birkaç ay eşimin ailesinde kaldım bazı sorunlar yaşadım, kırgınım.
Çalışıyorum, eşyalarımızı eşimle ikimiz aldık, düğünümüzü kendimiz yaptık.
İlk evim çalıştığım kurumun lojmanıydı, eşimin ailesinin ısrarlarıyla oraya taşındım, bakımsızdı ve 4-5 ay sonra tadilata girecekti tabi kesin değildi ben istemedim eşimin ailesi orası iyidir bir kaç yıl orda oturursunuz para biriktirip ev alırsınız dedi.
Aptallık bende gidip başvurdum çıktı, önce ilaçladılar böcek vardı evde sonra temizlettik bir sürü şey kırık döküktü onları yaptırdık.
Neyse taşındım, elimden böcek ilacı düşmedi, tam bitti derken mutfak dolabını bir açıyordum bir sürü böcek dolaşıyor, kabus gibiydi.
6 ay o evde kaldık sonra tadilat yapılcak dendi başladık ev aramaya.
Bir ev beğendim tam istediğim gibiydi, çok lüks değildi ama sıfırdı bir temizlik yapıp taşıncaktık.
Yine eşimin ailesi kirası çok, başka ev bakın bir sürü ev var dediler karar verdiğimizde çoktan tutulmuştu.
Sonra abisi bir ev buldu ona bakın dedi, gittik ev kiralık değil satılık ev sahibi kiraya vermek istemiyordu ama o dönemde satamadığı ve bizi kıramadığı için kiraya verdi.
Şimdi bir yıl olmadan ev satıldı ve yeni alanlar kendileri oturcak çıkmamız lazım.
Şimdi tekrar ev bakıyoruz, eşimin ailesi ev aldılar eşim onların çıktığı eve taşınmamızı teklif etti kabul etmedim. Eski evlerinin üst katları boşalıyormuş orayı söyledi ben onu da istemiyorum.
Gerçek şu ki kendimi ne gelin gibi ne de yeni evli gibi hissetmedim, taşıncağımız evin güzel olmasını istiyorum.
Eşim de bir iki sene sonra ev alırız, oraya taşınalım birkaç sene idare et diyor ama bende idare edicek hal kalmadı.
Eşimin ailesi biz evlenirken kiracısınız çok eşya almayın, pahalı olmasın taşınırken yıpranır kendi eviniz olduğunda değiştirirsiniz dediler şimdi evim inanın öğrenci evi gibi.
Bana da ilk başlarda mantıklı geldi, başkası ne der diye düşünmem, kıskanmam ama eşimin yeni evlenen arkadaşlarının evine gittiğim zaman kendimi kötü hissediyorum.
Onlar tek maaşla almışlar herşeyin en güzelinden ki onlar da kirada oturuyorlar.
Şimdi benim istediğim gibi bir eve çıkmak ve beğenmediğim birkaç parça eşyayı değiştirmek eksiklerimizi tamamlamak.
Bize bunları yaptıran ailesi şimdi lüksünden hiç fedakarlık yapmıyor, ev aldılar banyoyu falan yaptırdılar, daha yeni olan mutfağı değiştirmeyi düşünüyorlar.
Aldıkları ev daha büyük, yeni mobilya almayı düşünüyorlardı, ben de dert etmeyin zamanla alırsınız acelesi yok dedim bana o evi aldık herşey mükemmel olmalı herşeyin en iyisinden alıcaz dediler.
Sizce tekrar istemediğim, beğenmediğim bir eve daha tekrar taşınmalı bir iki yıl idare etmeli miyim yoksa taviz vermemeli miyim?
Uzun oldu hakkınızı helal edin, okuyup yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Taviz verme para bu harcanıp gidiyor idare edeyim dersen daha çok beklersin ev almak için

Canım o kadar çok anlattım ki, karşında görmeyen duymayan biri olunca duvara konuşmuşsun fayda yok. Bunları bize dayatan kv değildi eşimin abisi idi. Sonrasında o da evlendi, eltim bana yaptıklarının bin kat fazlasını ona çektirdi. Hayat çok garip insan bazı şeyleri unutuyor burası olmasa geriye dönüp bakmayacaktım. Şimdi ailesi ile aramız iyi, ben çoğu şeyi unuttum, onlar da bana karşı iyiler.
O zaman sen ne istiyorsan onu yapacaksın zorla yaptıramayacağı için o unutkanlık bende de var maalesef ..

Ev ve eşyaların istediğin gibi olması içine sinmesi çok önemli. Kirada bile otursa insan güzel bir evde oturmak istiyor. Zaten yeteri kadar sabretmişsiniz bence maddi durumunuzun elverdiği sürece istediğiniz eve çıkıp eşyalarınızı alın👍

X