Yeni ev konusunda eşimin dayatması

Kızlar haftasonu yazamadım ev baktık. Öncelikle eşimle bir ev beğendik 2+1 güzeldi kiralık ama şuanda taşınmamız çok zor iş nedeniyle. Eşimle konuştuk bu ay sonuna kadar bakalım biraz satılık istediğimiz gibi bir ev bulursak alırız dedik çünkü sürekli taşınmak çok zor. Alamazsak kiralık düşünürüz dedik.
O dediği eve baktım beğenmedim, istemediğimi söyledim. Eğer evi satın alırsak yatak odamı vs değiştirmeyi düşünüyorum. Kira olursa tabi yatak odasını değiştirmeyiz ama diğer şeyleri istiyorum.
Hayırlısı artık.

Çok mühim bir konu değil ama görüşlerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Ben acaba çok mu katı ve hırçın bir insanım daha mı anlayışlı olmam gerekiyor okuyup yorumlarsanız sevinirim.
Yorumlarımı ve önceki konularımı okuyon tanır, ben kendi ailemden uzakta eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum.
Kendimi bildim bileli kendi kararlarımı kendim veririm ailem kararlarıma asla karışmaz, sadece sen daha mutlu olacaksan öyle yap derler.
Bundan iki sene önce bu şehre geldim, ilk başlarda birkaç ay eşimin ailesinde kaldım bazı sorunlar yaşadım, kırgınım.
Çalışıyorum, eşyalarımızı eşimle ikimiz aldık, düğünümüzü kendimiz yaptık.
İlk evim çalıştığım kurumun lojmanıydı, eşimin ailesinin ısrarlarıyla oraya taşındım, bakımsızdı ve 4-5 ay sonra tadilata girecekti tabi kesin değildi ben istemedim eşimin ailesi orası iyidir bir kaç yıl orda oturursunuz para biriktirip ev alırsınız dedi.
Aptallık bende gidip başvurdum çıktı, önce ilaçladılar böcek vardı evde sonra temizlettik bir sürü şey kırık döküktü onları yaptırdık.
Neyse taşındım, elimden böcek ilacı düşmedi, tam bitti derken mutfak dolabını bir açıyordum bir sürü böcek dolaşıyor, kabus gibiydi.
6 ay o evde kaldık sonra tadilat yapılcak dendi başladık ev aramaya.
Bir ev beğendim tam istediğim gibiydi, çok lüks değildi ama sıfırdı bir temizlik yapıp taşıncaktık.
Yine eşimin ailesi kirası çok, başka ev bakın bir sürü ev var dediler karar verdiğimizde çoktan tutulmuştu.
Sonra abisi bir ev buldu ona bakın dedi, gittik ev kiralık değil satılık ev sahibi kiraya vermek istemiyordu ama o dönemde satamadığı ve bizi kıramadığı için kiraya verdi.
Şimdi bir yıl olmadan ev satıldı ve yeni alanlar kendileri oturcak çıkmamız lazım.
Şimdi tekrar ev bakıyoruz, eşimin ailesi ev aldılar eşim onların çıktığı eve taşınmamızı teklif etti kabul etmedim. Eski evlerinin üst katları boşalıyormuş orayı söyledi ben onu da istemiyorum.
Gerçek şu ki kendimi ne gelin gibi ne de yeni evli gibi hissetmedim, taşıncağımız evin güzel olmasını istiyorum.
Eşim de bir iki sene sonra ev alırız, oraya taşınalım birkaç sene idare et diyor ama bende idare edicek hal kalmadı.
Eşimin ailesi biz evlenirken kiracısınız çok eşya almayın, pahalı olmasın taşınırken yıpranır kendi eviniz olduğunda değiştirirsiniz dediler şimdi evim inanın öğrenci evi gibi.
Bana da ilk başlarda mantıklı geldi, başkası ne der diye düşünmem, kıskanmam ama eşimin yeni evlenen arkadaşlarının evine gittiğim zaman kendimi kötü hissediyorum.
Onlar tek maaşla almışlar herşeyin en güzelinden ki onlar da kirada oturuyorlar.
Şimdi benim istediğim gibi bir eve çıkmak ve beğenmediğim birkaç parça eşyayı değiştirmek eksiklerimizi tamamlamak.
Bize bunları yaptıran ailesi şimdi lüksünden hiç fedakarlık yapmıyor, ev aldılar banyoyu falan yaptırdılar, daha yeni olan mutfağı değiştirmeyi düşünüyorlar.
Aldıkları ev daha büyük, yeni mobilya almayı düşünüyorlardı, ben de dert etmeyin zamanla alırsınız acelesi yok dedim bana o evi aldık herşey mükemmel olmalı herşeyin en iyisinden alıcaz dediler.
Sizce tekrar istemediğim, beğenmediğim bir eve daha tekrar taşınmalı bir iki yıl idare etmeli miyim yoksa taviz vermemeli miyim?
Uzun oldu hakkınızı helal edin, okuyup yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu yazdıklarınızdan sonra ne yaptınız ev alabildinizmi 10 yıl önce yazılmış ama merak ettim 😁

Kesinlikle zaten kardeşinin borcunu üstlendi, bir kaç sefer para gönderdi, hatta bana birkez kardeşi için kredi çekmemi istedi kabul etmedim ben ödücem diyor bir de, kredinin taksiti benim maaşımdan düşücek sanki bana al kredinin taksiti dicek.

Hatta bir kez bana senin maaşınla geçiniriz benim maaşımı da aileme veririz demişti.
Teşekkür ederim inşallah istediğim gibi bir ev bulup zamanla istediğim şeyleri alırım.
Kocanız aileci. Siz ne kadar kısarsanız ü kadar ailesine harcar.
İstediğiniz gibi ev tutun ve eşyaları alın. Eşinizi borca sokun. Yoksa ailesi için çalışmaya devam edersiniz.
İnşallah 10 yılda hallolmuştur :)

Bu yazdıklarınızdan sonra ne yaptınız ev alabildinizmi 10 yıl önce yazılmış ama merak ettim 😁
Çok eski bir konu nasıl buldunuz? Onların istediği eve taşınmadık, güzel bir sitede kiraya taşındık 6,5 sene orada oturduk sonra ev aldık, orayı satıp başka bir ev aldık taşınalı 4-5 ay oluyor.

Çok eski bir konu nasıl buldunuz? Onların istediği eve taşınmadık, güzel bir sitede kiraya taşındık 6,5 sene orada oturduk sonra ev aldık, orayı satıp başka bir ev aldık taşınalı 4-5 ay oluyor.
Altta önerilenlerde çıktı oradan yeni konu sanıp açmıştım eskiymiş meğer okuyuncada merak ettim yazmak istedim. Sorunlarınızı çözmenize sevindim hep mutlu olun inşallah

Al eşini karşına rahatsız olduğun ne varsa anlat yani şu kv karışma kısmına dur demen lazım sen diyemiyorsan eşine söyle ben diliyle rahatsız oldugunu anlat ayrıca da sen nerede oturmak istiyorsan orası olsun o öyle dedi bu bnu dedi diye düşünme sen oturacaksın senin mutlu olman lazım

Al eşini karşına rahatsız olduğun ne varsa anlat yani şu kv karışma kısmına dur demen lazım sen diyemiyorsan eşine söyle ben diliyle rahatsız oldugunu anlat ayrıca da sen nerede oturmak istiyorsan orası olsun o öyle dedi bu bnu dedi diye düşünme sen oturacaksın senin mutlu olman lazım
Canım o kadar çok anlattım ki, karşında görmeyen duymayan biri olunca duvara konuşmuşsun fayda yok. Bunları bize dayatan kv değildi eşimin abisi idi. Sonrasında o da evlendi, eltim bana yaptıklarının bin kat fazlasını ona çektirdi. Hayat çok garip insan bazı şeyleri unutuyor burası olmasa geriye dönüp bakmayacaktım. Şimdi ailesi ile aramız iyi, ben çoğu şeyi unuttum, onlar da bana karşı iyiler.

Ben olsam güzel bi ev alıp taşınırım onlara yedirmektense.Bir de kötü evlerde canın çıkıyor milletin boğazına üç kuruş girsin diye.Bağla şu kocanı borca yedirmek zorunda değilsin kimseye evinin rızkını

Suanda kadar isteklerinden (ii bir evde oturmak istek değil ihtiyactır. Kırık dökük lojmanda gerek yokmuş yani) vazgeçtiğin için pişman olmuşsun. Ne zaman ev alınacağı belli değilse orta halli bir eve girin

Çok mühim bir konu değil ama görüşlerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var. Ben acaba çok mu katı ve hırçın bir insanım daha mı anlayışlı olmam gerekiyor okuyup yorumlarsanız sevinirim.
Yorumlarımı ve önceki konularımı okuyon tanır, ben kendi ailemden uzakta eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum.
Kendimi bildim bileli kendi kararlarımı kendim veririm ailem kararlarıma asla karışmaz, sadece sen daha mutlu olacaksan öyle yap derler.
Bundan iki sene önce bu şehre geldim, ilk başlarda birkaç ay eşimin ailesinde kaldım bazı sorunlar yaşadım, kırgınım.
İlk evim çalıştığım kurumun lojmanıydı, eşimin ailesinin ısrarlarıyla oraya taşındım, bakımsızdı ve 4-5 ay sonra tadilata girecekti tabi kesin değildi ben istemedim eşimin ailesi orası iyidir bir kaç yıl orda oturursunuz para biriktirip ev alırsınız dedi.
Aptallık bende gidip başvurdum çıktı, önce ilaçladılar böcek vardı evde sonra temizlettik bir sürü şey kırık döküktü onları yaptırdık.
Neyse taşındım, elimden böcek ilacı düşmedi, tam bitti derken mutfak dolabını bir açıyordum bir sürü böcek dolaşıyor, kabus gibiydi.
Bir ev beğendim tam istediğim gibiydi, çok lüks değildi ama sıfırdı bir temizlik yapıp taşıncaktık.
Yine eşimin ailesi kirası çok, başka ev bakın bir sürü ev var dediler karar verdiğimizde çoktan tutulmuştu.
Sonra abisi bir ev buldu ona bakın dedi, gittik ev kiralık değil satılık ev sahibi kiraya vermek istemiyordu ama o dönemde satamadığı ve bizi kıramadığı için kiraya verdi.
Şimdi bir yıl olmadan ev satıldı ve yeni alanlar kendileri oturcak çıkmamız lazım.
Şimdi tekrar ev bakıyoruz, eşimin ailesi ev aldılar eşim onların çıktığı eve taşınmamızı teklif etti kabul etmedim. Eski evlerinin üst katları boşalıyormuş orayı söyledi ben onu da istemiyorum.
Gerçek şu ki kendimi ne gelin gibi ne de yeni evli gibi hissetmedim, taşıncağımız evin güzel olmasını istiyorum.
Eşim de bir iki sene sonra ev alırız, oraya taşınalım birkaç sene idare et diyor ama bende idare edicek hal kalmadı.
Eşimin ailesi biz evlenirken kiracısınız çok eşya almayın, pahalı olmasın taşınırken yıpranır kendi eviniz olduğunda değiştirirsiniz dediler şimdi evim inanın öğrenci evi gibi.
Bana da ilk başlarda mantıklı geldi, başkası ne der diye düşünmem, kıskanmam ama eşimin yeni evlenen arkadaşlarının evine gittiğim zaman kendimi kötü hissediyorum.
Onlar tek maaşla almışlar herşeyin en güzelinden ki onlar da kirada oturuyorlar.
Şimdi benim istediğim gibi bir eve çıkmak ve beğenmediğim birkaç parça eşyayı değiştirmek eksiklerimizi tamamlamak.
Bize bunları yaptıran ailesi şimdi lüksünden hiç fedakarlık yapmıyor, ev aldılar banyoyu falan yaptırdılar, daha yeni olan mutfağı değiştirmeyi düşünüyorlar.
Aldıkları ev daha büyük, yeni mobilya almayı düşünüyorlardı, ben de dert etmeyin zamanla alırsınız acelesi yok dedim bana o evi aldık herşey mükemmel olmalı herşeyin en iyisinden alıcaz dediler.
Sizce tekrar istemediğim, beğenmediğim bir eve daha tekrar taşınmalı bir iki yıl idare etmeli miyim yoksa taviz vermemeli miyim?
Uzun oldu hakkınızı helal edin, okuyup yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
Ah canım Ağustos da 5 yıl olcak o hikayeler 5 senedir dönüp duruyo bizim evde de tanışmadan önce ailesi ev almis onada eşim evlenene kadar otur demişler 2 sene falan oturmuş bizim telasimiz başladı tam düğünden 1 hafta önce çıktı evden ne tadilat ne kapı ne cam temizle temizle helak olduk yaptırılsin edilsin girince yapılmaz dedikse de yok yapılır hallolur ya holloldu dolaplar dökülüyo vc banyo kalkip gidiyo parkeler kapılar felaket rahat bı 50 60 bin masraflı ama 5 senedir yapilcak ! Ne yeni eve yanasiyo eşim ne evi yaptırmaya ne gelinliğimi bildim ne esyam güzel duruyo sanki 30 senelik eve yeni koltuk vs alınmış gibi oturuyorum 🤐 tamam başımızı söküyoruz ama 5 senede yaptirilmadi da eşimde umursuz aman nolcak sanki havalarında herşey içimde kaldı şimdiden sonra da tobe yapılmaz hamileyim olmayınca tüp bebek yaptirdik borç harç masraf diycek konuyu açsam hakkımı Allah'a havale ettim ama şimdi de yeni elti gelcek kendi evini ona vercek başka ilçeden kendine sıfır 4 4 Luk lüks daire aldı oraya gidecek bu evide gelin hanım girmeden her yerini yaptiricak yaptırsın dişini gösterip hakkıdır ama ben helal etmiyorum hiç bı şekilde hakkımı

Bence imkanlarınız dahilinde en güzel eve taşının ve beğendiğiniz şekilde döşeyin.
Hayatın ilerde ne göstereceğini bilemeyiz. Hep ileriki zamanı düşününce şimdiyi kaçırıyoruz.

Hele ki siz kendinizden kıstıkça para başkalarına gidiyorsa hiç acımayın.

sizin evinizden kısıp ailesine veriyorsa ben olsam o adamı borca sokarım. ayıp yahu. bir de utanmadan senin maaşla geçiniriz, benimkini aileme veririz mi dedi? şaka gibi. yedirmeyin paranızı. kira da olsa gidin istediğiniz gibi bir yer bulun, taşının, eşyanın da en güzelini alın. taşınma sırasında da çok öyle yıpranmıyor eşyalar. nakliye vs dikkat edersiniz onu kafaya takmaya gerek yok. dayayın, döşeyin istediğiniz gibi. kira da olsa satın da alsanız sonuçta siz içinde yaşayacaksınız. insanın evi içine sinmiyorsa anlamı yok, yaşamasının bile anlamı yok. ben buna benzer bişey yaşadım. annem ve kardeşimle küçük bir eve çıktım ama ev çok küçüktü, sığamadık. ev gibi göremedim, benimseyemedim. kapıdan içeri girmek istemiyordum. sanki sürekli eski eve geri gidecekmişim gibi geliyordu. daha büyük bir yere taşındık, burda daha rahatız. pandemi sebebiyle doğru düzgün eşya alamadık ama yasaklar bi kalksın, neye özeniyorsam alacağım. mesela salondaki koltukları küçük eve göre almıştık ve çok rahatsızlar. iade edilmeyecek gibi değiller ama diğer eşyalar öyle olmayacak. halılar istediğim gibi mesela. mutfağa masa lazım. dandik bi masa var şu an yaz gelsin balkona koyucam onu. odama baza vs almam lazım. gidip en beğendiğimi alacağım. küçük bir odamız var mesela, sessiz bir oda ama biraz küçük. güzel bir kanepe uydurup değerlendirmeyi düşünüyoruz. paraya acımayacağım alacağım, aldıracağım yani. dünyaya bir kez geliyoruz. tv aldık mesela 1,5 ay kadar önce, 5000 tl idi ki şu hayat pahalılığında aa ucuzmuş falan dedik. aynı tv 4500e düştü bu aralar ama hiç umrumda değil. 10 kere tv almıyoruz. misal.

Valla siz evden eve tanışırken yemişsiniz paratı zaten. Eşinizin ailesi ne derse onu yapmışsınız.kendi iradenizle hareket etmemişsiniz hiç. Ben olsam istediğim gibi bir eve çıkardım.

Ben olsam güzel bi ev alıp taşınırım onlara yedirmektense.Bir de kötü evlerde canın çıkıyor milletin boğazına üç kuruş girsin diye.Bağla şu kocanı borca yedirmek zorunda değilsin kimseye evinin rızkını

Suanda kadar isteklerinden (ii bir evde oturmak istek değil ihtiyactır. Kırık dökük lojmanda gerek yokmuş yani) vazgeçtiğin için pişman olmuşsun. Ne zaman ev alınacağı belli değilse orta halli bir eve girin

Bence imkanlarınız dahilinde en güzel eve taşının ve beğendiğiniz şekilde döşeyin.
Hayatın ilerde ne göstereceğini bilemeyiz. Hep ileriki zamanı düşününce şimdiyi kaçırıyoruz.

Hele ki siz kendinizden kıstıkça para başkalarına gidiyorsa hiç acımayın.

Valla siz evden eve tanışırken yemişsiniz paratı zaten. Eşinizin ailesi ne derse onu yapmışsınız.kendi iradenizle hareket etmemişsiniz hiç. Ben olsam istediğim gibi bir eve çıkardım.
Kızlar konu çok eski o günleri çoktan geçtik. Dediklerini yapmadım istediğimiz bir siteye taşındık o dönem, sonrasında ev aldık. Onu da satıp şuanda oturduğumuz evi aldık, eşyalarımızı da yenilemiştik ev alınca.

Kayinvalideniz kayinpederiniz neden yardımcı olmuyor ev almanıza?

Kızlar konu çok eski o günleri çoktan geçtik. Dediklerini yapmadım istediğimiz bir siteye taşındık o dönem, sonrasında ev aldık. Onu da satıp şuanda oturduğumuz evi aldık, eşyalarımızı da yenilemiştik ev alınca.
Ayyy şimdi baktım konunun tarihine.Yine hortlatmışlar bi konu daha.Neyse dilediğiniz gibi olmuş her şey ne güzel

Kayinvalideniz kayinpederiniz neden yardımcı olmuyor ev almanıza?
Kayınvalidem eşinden kalan emekli maaşı ile geçiniyor, oğulları da yardım ediyor tabi, eşim dahil. Kimse yardım etmek zorunda değil ki. Konuyu hortlatmışlar ev aldık kendimiz.

Kayınvalidem eşinden kalan emekli maaşı ile geçiniyor, oğulları da yardım ediyor tabi, eşim dahil. Kimse yardım etmek zorunda değil ki. Konuyu hortlatmışlar ev aldık kendimiz.
Hadi hayırlı ugurlu olsun guzel haber

tamam ben de yeni gelin evinde a dan z ye her seyin dizilmesini gereksiz buluyorum sahsen,
insan kullandikca ihtiyaclarini netlestiriyor, kafasinda oturtuyor tarzini,
ama bu da demek degil ki ogrenci evi dizilsin ev alana kadar.

evi yuva yapmak meseledir,
kendinizden dokunuslariniz olacak,
sizin tarzinizi yansitacak.
bu zamana kadar onlari dinlemissiniz, mutlu da olmamissiniz,
yine ayni seyi yapmayin.
istekleriniz konusunda israrci olun.

edit: pardon ya, ne kadar eski konuymus.
eski yaralari desmedik umarim.
eviniz hayirli olsun diyeyim son olarak.

Kesinlikle zaten kardeşinin borcunu üstlendi, bir kaç sefer para gönderdi, hatta bana birkez kardeşi için kredi çekmemi istedi kabul etmedim ben ödücem diyor bir de, kredinin taksiti benim maaşımdan düşücek sanki bana al kredinin taksiti dicek.
Son iki aya kadar evimizin kirasını masraflarını ben ödüyordum, baktım o sürekli ailesine veriyor.
Hatta bir kez bana senin maaşınla geçiniriz benim maaşımı da aileme veririz demişti.
Teşekkür ederim inşallah istediğim gibi bir ev bulup zamanla istediğim şeyleri alırım.
kusura bakma ama okurken eşine öyle bi sinirlendim ki. ailesine bakmaya o kadar meraklıymış madem seni niye dahil etmiş işin içine? mecbur musun sen o ailesine para göndersin diye maaşını harcamaya. ben olsam isteyen kızsın isteyen küssün olay çıkartırdım sende büyük sabır var.

X