Yeni ev konusunda eşimin dayatması

valla bi kadın için evi çok önemli, kadın çalışsın çalışmasın, kira olsun kendinin olsun, evi bi kadının kalesi gibi
erkekler için durum daha basit çoğu konuda olduğu gibi, hatta bazıları yatmadan yatmaya gidiyorum güzel olsa ne olmasa ne diye düşünüyo
bence içine sinmeyen eve girme, küçük ama şık bi ev bulabilirsin
maddi durumunuza göre 100-200 daha fazla para koyup daha hoş bi ev tutabilirsin, 200 liralık fark 2 senede atla deve kazandırmaz yani insana
önemli olan huzur, ama evi içine sinmiyosa bi kadın huzur bulamaz, en azından genelinin böyle olduğunu düşünüyorum
yazında dikkatimi çeken diğer şey, onlar böyle dediler böyle yptık onlar şöyle dediler şöyle yaptık...
bence iki yetişkin insan olarak artık kararlarınızı başkalarına sormadan kendiniz almalısınız, en azıdan tökezlerseniz bizim hatamız diyebilirsiniz böylece

Son düzenleme:
takma canım kimseyi,sen istediğin gibiş bir ev bul,istediğin eşyaları al ve hakettiğin hayatı yaşa.hem ne demekmiş seninmaşşla geçinelim,benimkini aileme verelim.o zaman sende söyle benim maaşımı da benim aileme verelim diye:KK34:
Bir kez böyle söyledim hayır sen kızsın ailene bakmak zorunda değilsin ben erkeğim ben bakmak zorundayım demişti. Öyle yapıcam artık haftasonu ev bakıcaz beğenmediğim yeri kabul etmicem.

Ben eşimin ve ailesinin mantığını anlamadım, eşim kendini onlara karşı sorumlu hissediyor. Evin reisiyim bakmak zorundayım diyor ama bizim evimizi düşünmüyor. Teşekkürler zaten geri adım atmayı düşünmüyorum. Çok mu agresif davranıyorum diye şüpheye düştüm kendimden.
:KK53::KK53::KK53:ne ağresifi ya ağresif değilsin olsan emin ol söylerdim iyi dayanmışsın böcüklü evde en nefret ettiğim şey kazancım olmasa amenna kalayım
birde ben eşim dışında kim olursa osun öneride bulunulmasına kızarım örneğin ev diyeli ben kalıcam kayınvalideme neki kayın pederime ne ben onlara karışmam onlarda bana karışmasın
he katkıda bulunucaklar ozaman bile karışmayan var...

valla bi kadın için evi çok önemli, kadın çalışsın çalışmasın, kira olsun kendinin olsun, evi bi kadının kalesi gibi
erkekler için durum daha basit çoğu konuda olduğu gibi, hatta bazıları yatmadan yatmaya gidiyorum güzel olsa ne olmasa ne diye düşünüyo
bence içine sinmeyen eve girme, küçük ama şık bi ev bulabilirsin
maddi durumunuza göre 100-200 daha fazla para koyup daha hoş bi ev tutabilirsin, 200 liralık fark 2 senede atla deve kazandırmaz yani insana
önemli olan huzur, ama evi içine sinmiyosa bi kadın huzur bulamaz, en azından genelinin böyle olduğunu düşünüyorum
yazında dikkatimi çeken diğer şey, onlar böyle dediler böyle yptık onlar şöyle dediler şöyle yaptık...
bence iki yetişkin insan olarak artık kararlarınızı başkalarına sormadan kendiniz almalısınız, en azıdan tökezlerseniz bizim hatamız diyebilirsiniz böylece
Kesinlikle haklısın, onlar için düğün eşya falan fasa fiso.
Ben eskiden başkalarının ne dediğini düşünen dert eden insanları anlamazdım başıma gelene kadar.
Ankaradan doğuya geldim, burada çevremde görüyorum insanlar diyor ki burdaya geldim sıkıntı çekiyorum madem biraz para biriktireyim.
Ama ben baktım ne para biriktirebiliyorum ne istediğimi yapabiliyorum.
Sürekli onların hizmetindeyiz aynı şehirde olduğumuz için ama çocuğumuz olunca diyorlar ki annen gelsin baksın nasıl bir mantıktır anlamadım.
Şimdi biraz akıllandım masrafları eşime yıktım, kendime birşeyler alıyorum, para biriktirmeye başladım.
Bu ev işini de halledersem mutlu olucam.

:KK53::KK53::KK53:ne ağresifi ya ağresif değilsin olsan emin ol söylerdim iyi dayanmışsın böcüklü evde en nefret ettiğim şey kazancım olmasa amenna kalayım
birde ben eşim dışında kim olursa osun öneride bulunulmasına kızarım örneğin ev diyeli ben kalıcam kayınvalideme neki kayın pederime ne ben onlara karışmam onlarda bana karışmasın
he katkıda bulunucaklar ozaman bile karışmayan var...
Teşekkür ederim canım. Ben onların yanında agresif görünüyorum çünkü onlar yapacaklarını yapıyorlar ben sinirlenince suçlu oluyorum.
Zaten onların niyeti belli siz harcamayın biz harcayalım.

Teşekkür ederim canım. Ben onların yanında agresif görünüyorum çünkü onlar yapacaklarını yapıyorlar ben sinirlenince suçlu oluyorum.
Zaten onların niyeti belli siz harcamayın biz harcayalım.
ben çok iyimserimdir ama eşya konusunda falan taviz vermedim evlenirken yeni gelinsin imkan olmasa ses çıkarmazsın..ama iyi kötü kazanıyorsun karı -koca...

:KK70: canım arkadaşım allah başka sıkıntı vermesin inşallah...
fikrim canım içine sinen bir eve taşınman ve örneğin oturma odanı yemek danı ikisini değiştirirsin güzel bir şey bak derim allahın izni ile kendi evine çıkarkende götürürsün...
be salonumu değiştirdim duvarı açık renge boyattım insana moral veriyo böyle şeyler
sen çalışan bir kadınsın neden öğrenci evi gibi evde oturasınki...
Bu arada hayırlı olsun güle güle kullan.
Ben beyaz eşyalarımdan memnunum, ben yatak odamı,koridora serilen yollukları bir de bir tek salona perde diktirmiştik diğerleri öylesine aldık onları değiştirmek, mutfağa yemek masası ve sandalyelerini almak istiyorum. Aslında çok ta birşey yok istediğim. Salon takımımdan da memnunum. Oturma odası yapmadık şimdilik gerek yok diye düşünüyorum.

Bir kez böyle söyledim hayır sen kızsın ailene bakmak zorunda değilsin ben erkeğim ben bakmak zorundayım demişti. Öyle yapıcam artık haftasonu ev bakıcaz beğenmediğim yeri kabul etmicem.

eşin saçmalamış.ne demek ben erkeğim bakmak zorundayım.artık sizde bir ailsiniz.kazancınız size lazım.hastalık olur,acil ihtiyaç olur verilir tabiiki ama keyfi verip niye skıntı çekesinizki:KK50:

arkadaşım kooperatife falan girseniz yok mu orda hem oturursun hem kira öder gibi ödersin en fazla 1 yılda biter evin . ev almak için de 1 yıl eziyet çekmek fazla değil bana göre

insan içine sinmeyen , kendi zevkini yansıtmayan bi evde mutsuz , huzursuz oluyor,misafir ağırlamak bile istemiyor. yaşadım, bilirim. çok şükür ben 6 yıl sonra kendi evime kendi eşyalarıma kavuştum, ama giden yıllarıma oldu olan. içinize sinmeyecekse asla kötü bi evde kötü eşyalarla oturmayın, zaten artık mobilyalar o kadar ucuzki, imkanız varsa değiştirebildiklerinizi değiştirin. insan ömrü için 2 sene de bir saat de uzun bi zaman, yarın ölmeyeceğimizin garantisi var mı. neden en güzel yıllarımızı kötü yaşayalım.insan mecbur kalmadıkça güzel yaşamalı. ben şimdiki aklım olsa asla eski evde eski eşyalarla yaşamazdım, elime ne geçti, o paralar sizin gibi benimde eşimin ailesine aktı. ne birikti, nede bana bi faydası oldu. kışkırtmak gibi olmasın ama içinize sinen bi ev bulun, beğenmediğiniz her şeyide değiştirin. erkekler anlamaz ama kadın için ev en önemli yerdir, sadece akşamdan akşama gidilen otel değildir.

Kesinlikle zaten kardeşinin borcunu üstlendi, bir kaç sefer para gönderdi, hatta bana birkez kardeşi için kredi çekmemi istedi kabul etmedim ben ödücem diyor bir de, kredinin taksiti benim maaşımdan düşücek sanki bana al kredinin taksiti dicek.
Son iki aya kadar evimizin kirasını masraflarını ben ödüyordum, baktım o sürekli ailesine veriyor.
Hatta bir kez bana senin maaşınla geçiniriz benim maaşımı da aileme veririz demişti.
Teşekkür ederim inşallah istediğim gibi bir ev bulup zamanla istediğim şeyleri alırım.

canım o nasıl bir teklif öyle ya? inşallah bu sorunu aşmışsınızdır, durumunuzu bilmiyorum ama yerinde olsam çektiririm kredi aldrırım ev, madem senin maaşınla geçinebilecek durumdasınız, kocanın maaşını da krediye verin. sen kendinden kıstıkça daha değerli görmüyorlar seni, aferdesin ama enayi yerine koyuyorlar, gelin çalışsın biz yiyelim mantığı. aynılarından bende de var tatlım, allah kolaylık versin:KK31:

insan içine sinmeyen , kendi zevkini yansıtmayan bi evde mutsuz , huzursuz oluyor,misafir ağırlamak bile istemiyor. yaşadım, bilirim. çok şükür ben 6 yıl sonra kendi evime kendi eşyalarıma kavuştum, ama giden yıllarıma oldu olan. içinize sinmeyecekse asla kötü bi evde kötü eşyalarla oturmayın, zaten artık mobilyalar o kadar ucuzki, imkanız varsa değiştirebildiklerinizi değiştirin. insan ömrü için 2 sene de bir saat de uzun bi zaman, yarın ölmeyeceğimizin garantisi var mı. neden en güzel yıllarımızı kötü yaşayalım.insan mecbur kalmadıkça güzel yaşamalı. ben şimdiki aklım olsa asla eski evde eski eşyalarla yaşamazdım, elime ne geçti, o paralar sizin gibi benimde eşimin ailesine aktı. ne birikti, nede bana bi faydası oldu. kışkırtmak gibi olmasın ama içinize sinen bi ev bulun, beğenmediğiniz her şeyide değiştirin. erkekler anlamaz ama kadın için ev en önemli yerdir, sadece akşamdan akşama gidilen otel değildir.

O kadar haklısınız ki içimden geçenleri söylediniz, ben kibirli bir insan değilim kimse yanlış anlamasın ama imkanım varken kısıp daha zor şartlarda yaşamak istemiyorum.

canım o nasıl bir teklif öyle ya? inşallah bu sorunu aşmışsınızdır, durumunuzu bilmiyorum ama yerinde olsam çektiririm kredi aldrırım ev, madem senin maaşınla geçinebilecek durumdasınız, kocanın maaşını da krediye verin. sen kendinden kıstıkça daha değerli görmüyorlar seni, aferdesin ama enayi yerine koyuyorlar, gelin çalışsın biz yiyelim mantığı. aynılarından bende de var tatlım, allah kolaylık versin:KK31:
Şuanda o sorunu aştık ama eşim hala kendini onlara karşı sorumlu hissediyor, yanlış anlaşılmasın onların evine de bizimki kadar para giriyor, abisi çalışıyor annesi kızkardeşi emekli aylığı alıyor ki az değil biliyorum. Gelinin maaşını yiyelim mantığı var ama evlerine gidince yine benden iş beklerler. Hepsinden nefret ediyorum.

Canınızı başkaları yüzünden sıkmayın . .Çalışıyorsunuz imkanınızda var . . Eee daha ne.Canınız hangi evde oturmak istiyorsa onda oturun . . .
Başkalarının söylediklerine kulak asmayın . Kendi ihtiyaçlarınızdan kısıp ta eşinizin ailesini rahata kavuşturmayın .Zevkine yapılan masraflarını kısıp eşinize muhtaç olmasın onlarda . .
:KK74:

seni nasıl anlıyorum bilemezsin bizde yeni evlenirken bana herşeyin en ucuzundan aldılar kiradayız diye ordan oraya gidip durduk şimd iyine taşıncaz bende milletin evlerine özeniyorum çalışıyorum istediğim evi tutamıyorum he paynı tarz aynı mahalle sinir oluyorum bi şöle daireye çıkamadım. ama ben derimki madem kira vermiceniz bi kaç yıl daha dayan sonra her istdiğini alırsın sabret cnm bende öle yapıyorum

Bugüne kadar eşinizin ailesinin fikirleriyle birşeyler yapmışsınız ve mutlu olmamışsınız.
Size de sadece fikirleriyle destek çıkmışlar sağolsunlar, zaten birşey yapmaya geldi mi kimse yok ortada ama fikirleri çok maşallah.
Bu fikirler şimdiye kadar sizi mutlu etmemiş, aynı hataları tekrarlamanın anlamı yok bence.
İnsan kira da oturur ama gönlüne göre bir yerde oturur.
Kendi evinizi de nasip eder Rabbim inş.

Canım biz de evlenirken eşya konusunu abartmamıştık. Şimdi görüyorum, çiftler kiraya çıkarken 4-4lük ev düzüyorlar, sonra başka eve talınırken o mobilyalar uymuyor, sıkıntı oluyor.

Bence iyi etmişsin, kendi evine geçerken en güzelini alırsın, son moda ve kafana göre olanını alırsın.
Evlenirken en güzelini alanların mobilyası eskidi bile, hevesleri kaçtı.
Ama ben yeni evimi gönlümce ve şimdiki aklımla, şimdiki zevkimle döşedim. İnan daha iyi böylesi..

Ev konusunda gelince.. 1-2 sene eşinin istediği evde idare edersen sonrasında ne olacak, ne dğeişecek, tam anlamadım ben.
Şu an borca girip ev alma şansınız yok mu, hani birkaç yıl daha kira ödemeseniz diye söylüyorum?

sevgili labellevie, seni diğer konulardan da tanıyorum ve fazlasını isteyecek bir kadın olmadığını düşünüyorum, yorumumu da buna göre yapacağım...
al ödenir, sat yenir der benim annecim hep, tabii ki çok abartmamak kaydıyla. bence evliliğiniz henüz yeni sayılırken, yeni ev görmenin, eşyalarını istediğin gibi düzmenin senin hakkın olduğuna inanıyorum. ayrıca belli ki eşin ailesine yardım etmeye meğilli bir insan, eğer karşı tarafın ihtiyacı varsa, bu ara sıra yapılabilir; ama siz daha kendi evinizi almadan, kendi eşyalarınızı düzmeden kısacası kendi hayatınızı kurmadan kör topal da olsa ki değilmiş, süregelen bir haneye şimdilik katkıda bulunmanıza gerek yok bence.
bana kira ödemek hep zor gelmiştir, artık kira öder gibi ev sahibi olunmasını sağlayan kampanyalar var, etrafınızda öyle bir ev varsa, onlara bakın derim ben. sen mutlu olrusan, borç da ödesen, o ev senin evin olcak sonuçta. bana borç ödemek, biriktirmekten daha kolay gelmiştir hep :)
hakkında hayırlısı olsun canım, umarım mutlu olacağın şekilde gelişir her şey.

bence küçük ama yeni temiz bir ev kiralayıp eşya konusunu da fazla abartmadan içine sinen bir evde yaşayabilirsin ama eğer imkanınız varsa bence bir an önce evinizi alın hiç kiraya çıkmayın:KK31:

X