uyumayan bebeğe dua lütfen bakın

Ya ben bunu bir anlık panikle yaptım ama anlamına da bakınca korktum açıkçası siz eminsiniz değil mi?
Biz düşmanlarının için hocaya gittik düşmana karşı tebbeti hem de bu şekilde önerdi. Nette de her yerde düşmana karşı bu ayetin okunduğu yazıyor. Bebeğe asla okunmamali bence

Biz düşmanlarının için hocaya gittik düşmana karşı tebbeti hem de bu şekilde önerdi. Nette de her yerde düşmana karşı bu ayetin okunduğu yazıyor. Bebeğe asla okunmamali bence
Nasıl yani biri bizim hakkımızda iftira falan atıyorsa kötülük düşünüyorsa ona karşı okuyunca ne oluyor bizden uzak falan mı duruyor beni aydinlatirsaniz sevinirim

Bnm bebegimde zor uyuyor hatta gunduz nerdeyse hic uyumuyor uyudugu zaman da en ufak citirtiya uyaniyo :KK43:( ayetel kursi okuyorum ama bilemiyormki nye boyle :KK43: cok SIK acikiyo 1,5 saatte bir onceki haftalarda 2 saati buluyodu acikmasi acaba sutum mu azaldi :KK43:

Benim de bebeğim uyumuyor
Üstelik çalışıyorum o halde bile emin olmadan dua okumam
Bildiğim bikaç dua var nazara iyi gelen okur geçerim
Ama bi duayı şu kadar adet şurasına kadar oku deyince onun belki başka bi şeyi vardır korkarım
Tebbeti kesebe kadar 6 kez okumayı yeni duydum, asıl amacı başkaysa dilden dile dolanıp bebeğe uygulamak sakıncalı olabilir

konu sahibinden helallik istiyorum evvela.birbirinden güzel esma-ül hüsnaları hergün birini okuyacak şekilde bzmle zikretmek isterseniz sizleri de rabbimizi daha çok zikretmek için aramıza bekleriz.Allah dualarımızı kabul etsn.semaya açtığımız ellerimizi boş bizleri boynu bükük bırakmasın..inanıyorum ki ne kadar çok yakarış o kadar çok kabul bulunan dua

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/hanimlar-gonuller-bir-olsun.778582/page-248

lütfen yardımcı olun çok çaresiz durumdayım bebeğime tek başıma bakıyorum ve uyumuyor çok yıprandım hergün dua ediyorum düzelmesi için ama gittikçe kötüye gidiyor neyapacağımı bilemiyorum.uyumayan bebek için okunacak bir dua var mı?
anason cayi verebilirsn rahtlatiyr uyutuyr

bebeğim üç buçuk aylık.yatırıyorum 10 dakka sonra uyanıyor sürekli kısır döngü halindeyiz.üçüncü aydan sonra düzelir dediler ama düzelme olmadı hatta giderek kötüleşiyor:KK43:
Merhaba yazınızın üzerinden çok zmana geçmiş bebeğiniz kocaman olmuştur ancak bende şuan aynı durumdayım bebeğim 3.5 aylık 3. Ayında düzelir dediler ama iyice kötüleşti tek başıma gurbette yaşıyorum kimse yok yanımda siz çare buldunuz mu bana önerebileceğiniz bişey varmı upksa kafayı yiycem

Bir çocuk uyumakta zorluk çekiyor ve bir türlü uyuyamıyorsa,aşağıdkai dua yazılıp beşiğine bağlanırsa inşallah şifa bulur ve rahat uyur.

“Bismillahirrahmanirrahim.Ve cealna nevmeküm sübata ve cealnalleyli libasa veceelnannehara meaşa birahmetike ya erhamerrahim.”
Besigi yoksa yastigina dikebilirmiyiz ki

Bir çocuk uyumakta zorluk çekiyor ve bir türlü uyuyamıyorsa,aşağıdkai dua yazılıp beşiğine bağlanırsa inşallah şifa bulur ve rahat uyur.

“Bismillahirrahmanirrahim.Ve cealna nevmeküm sübata ve cealnalleyli libasa veceelnannehara meaşa birahmetike ya erhamerrahim.”
Ben denedim

Merhaba. Benim annem de nazar için bu şekilde 6 yarım 1 tam tebbet suresi okuyor. sebebini hep merak etmiştim. Sordum çocukken gitiği kur'an hocası böyle öğretmiş fakat sebebini o da bilmiyor. Siz biliyorsanız yazabilirmisiniz rica etsem 🙂

Ağlayan Bebekler için Okunacak Dua​

“Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihî ve ikâbihî ve şerri ibâdihî ve min hemezati’ş-şeyetîni en yahdûrun.”

• Ağlayan Bebekler için Okunacak Dua
  • Çok Ağlayan Çocuğa Hangi Dua Okunur?
    • Çocuğun Korkmaması İçin Hangi Dua Okunur?
    • Hareketli Çocuğa Hangi Dua Okunur?
    • Huysuz Bebekler için Hangi Dua Okunur?
Sebepsiz yere sürekli ağlayan bebekler için okunacak dualar, çocukların rahatlamasına ve sebepsiz ağlamalarının son bulmasına yardımcı olmaktadır. Geceleri sebepsiz yere ağlayan çocuğa okunacak dua olarak tavsiye edilen duanın, Peygamberimizin torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’e okuduğu dua olduğu bilinmektedir. Bu dua ile çocuğun kötülüklerden korunması ve sakinleşmesi sağlanmaktadır.

Huysuz sürekli ağlayan çocuğa okunacak duanın okunuşu şu şekildedir:

• “Üîzüke bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin.”
Ağlayan bebekler için okunacak duayı çocuğunuza okumanın yanı sıra temiz bir kağıda yazdıktan sonra yatağının kenarına iliştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Ağlayan Bebekler için Okunacak Dua

Ağlayan bebekler için okunacak dualar, bebeğin rahat uyumasına ve sakinleşmesine yardımcı olmaktadır. Bebeğiniz huzursuz olduğunda ilk olarak fiziksel ihtiyaçlarını gidermeli ve neden huzursuz olduğunu araştırmalısınız. Bir yandan da dua okumanız bebeğinizi sakinleştirecektir. Bu noktada bebeklerin sakinleşmesi ve huzursuzluğunu atması için en etkili duanın İnşirah Suresi olduğu bilinmektedir.

Ağlayan bebekler için okunacak İnşirah Suresi’nin okunuşu şu şekildedir:

• “Elem neşrah leke sadrek, Ve vada’na ‘anke vizreke, Elleziy enkada zahreke, Ve refa’na leke zikreke, Feinne me’al’usri yüsren, İnne me’al’usri yüsren, Feiza ferağte fensab, Ve ila rabbike ferğab.”

Çok Ağlayan Çocuğa Hangi Dua Okunur?

Ağlayan bebekler için okunacak dua
Çok ağlayan çocuklar için dua, çocuğun ağlamasını kesmesine yardımcı olmaktadır. Nedensizce çok ağlayan çocuğunuzun ihtiyaçlarını giderdikten sonra Fatiha ve İnşirah Suresi okumanız, çocuğunuzun sakinleşmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanında ağlayan bebekler için okunacak dualar kapsamında okunabilecek esmaların da bebeği rahatlattığı bilinmektedir.

Ya Hasiybü zikrini bir bardağa yazmanız ve çocuğunuza suyu bu bardaktan içirmeniz ağlamasını azaltmak için yardımcı olacaktır. Bunun yanında 7 gün boyunca “Hasbiyallahü Hasiybü” zikrini 70 defa okumanızın da faydasını görmeniz mümkündür. Bu zikri gece ve gündüz 70’şer defa okumanızın çocuğunuzu nazara ve kötülüklere karşı korumanıza da yardımcı olacağı düşünülmektedir.

Ağlayan bebekler için tavsiye edilen diğer esmalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

• Ya Halim: 88 Defa
  • Ya Muksit: 209 Defa
  • Ya Rauf: 286 Defa
Ağlayan bebekler için okunacak dua ve bu esmaları arka arkaya belirtilen miktarda okuyanların çocuklarının Allah’ın izniyle sakinleşeceği kabul edilmektedir.

Çocuğun Korkmaması İçin Hangi Dua Okunur?

Korkan bebekler için dualar, çocukların özellikle gece uykusundan uyanmamalarına yardımcı olmaktadır. Gece veya gündüzleri uykusunda korkan ve sıçrayan çocuklar için Peygamberimizin tavsiye ettiği bir dua bulunmaktadır. Uykusunda korkan Halid b. Velid (r.a.) Peygamberimiz tarafından tavsiye edilen dua şu şekildedir:

• “Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihî ve ikâbihî ve şerri ibâdihî ve min hemezati’ş-şeyetîni en yahdûrun.”
Bunun yanında okunması tavsiye edilen bir diğer dua ise şu şekildedir:

• “Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi’ul alim.”
Ağlayan bebekler için okunacak dualar ve bu duanın sabahları ve akşamlar üç kere okunması tavsiye edilmektedir. Kişiyi her türlü beladan ve tehlikeden koruduğu bilinmektedir.

Hareketli Çocuğa Hangi Dua Okunur?

Hareketli çocuğa okunması gereken dualar, çocuğunuzun sakinleşmesine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte çocuğunuzda hiperaktiflik problemi olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bir uzmandan destek almanız gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir. Çocuğunuza devamlı “Maşallah” demeniz gerekmektedir. Ayrıca şu surelerin okunmasının da çocuğun sakinleşmesine yardımcı olacağı düşünülmektedir:

• Fatiha Suresi
  • Felak Suresi
  • Nas Suresi
  • İnşirah Suresi
Son olarak Rad Suresi de ağlayan bebek duası gibi bebeğin sakinleşmesine yardımcı olmaktadır. Bu sureyi çocuğunuzun üzerine okumanız gerekmektedir.

Huysuz Bebekler için Hangi Dua Okunur?

Huysuz sürekli ağlayan çocuğa okunacak dua
Huysuz bebekler için okunacak dualar, çocukların sakinleşmesine ve iyi huylu olmasına yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda okunması tavsiye edilen birçok esma ve dua bulunmaktadır. Okunabilecek esmalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

• Ya Hadi: Ya Hadi ismini günde 400 defa okumanız gerekmektedir.
  • Ya Şehid: Bu ismi şerifin sabah namazından sonra okunması gerekmektedir. 21 defa okuyup çocuğun yüzüne üflenmesi tavsiye edilmektedir.
  • Ya Berru: Yedi defa üzerine doğru okunması tavsiye edilmektedir. Çocuğun güzel ahlaklı olmasının yanı sıra korunmasına da vesile olduğu bilinmektedir.
  • Ya Vacid: Çocuğun iyi huylu olmasını sağlayan bu ismi şerifin her gün 14 defa okunması gerekmektedir. Aynı zamanda çocuğun dindar olmasına da vesile olduğu bilinmektedir.
Ahkaf Suresi 15. Ayetin 3 defa çocuk için dua niyetiyle okunduğunda huysuzluğun giderilmesine vesile olmaktadır. Ahkaf Suresi 15. Ayet şu şekildedir:

• “Ve vassaynâl insâne bi vâlideyhi ihsânen, hamelethu ummuhu kurhen ve vadaathu kurhen, ve hamluhu ve fisâluhu selâsûne şehran, hattâ izâ belega eşuddehu ve belega erbaîne seneten kâle rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele sâlihan terdâhu ve aslıh lî fî zurriyyetî, innî tubtu ileyke ve innî minel muslimîn.”
  1. Uyumayan Bebekler için Okunacak Dua
  2. Doğumdan Sonra Bebeğe Okunacak Dualar
  3. Huysuz Bebekler İçin Dua
  4. Bebeklerin Yürümesi için Okunacak Dua
  5. Sürekli Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur?

Son düzenleyen: Moderatör:
lütfen yardımcı olun çok çaresiz durumdayım bebeğime tek başıma bakıyorum ve uyumuyor çok yıprandım hergün dua ediyorum düzelmesi için ama gittikçe kötüye gidiyor neyapacağımı bilemiyorum.uyumayan bebek için okunacak bir dua var mı?
Merhaba etkili oldu dediğiniz bir dua var mı, bebeğim bi buçuk aylık bugün 8bucukta bir uyandı saat su an 23.00 ve sala ayagimda sallıyorum. Bugün toplasam 1 saat uyumadı.sadece ayagimda uyukluyor yatağa alınca 5 dk geçiyor uyanıyor bittim artık ne yemek yapabildim bugün de ne de bi iş. 3 saat önce yıkadıgim çamaşırları hala asamadim

tebbet suresini "keseb"e kadar 6 kez okuyup (keseb dendikten sonra besmele çekip tekrar başa dönüyoruz), 7. de tamamını okuyup çocuğa üflüyoruz. Allahın izniyle çocuk sakinleşip uyuyor. kızım 4-5 aylıkken sebepsiz yere çatlayacak derecede ağlamaya başladı. ne yaptıysak susmadı teyzem bendeydi aklına geldi bir hoca söylemiş, bu şekilde tebbet suresini okudu ve kızım bi anda sakinleşip uyudu.
Ben de şimdi yaptım bakalım uyuyacak mı saat oldu 23.20

X