Usak///64

amin canim ben ayni mahalleede oturuyorum kaynanamla ama bayramdan bayrama gidiyorum olmadik seyler söylüyo bende saygisizlik yapmaktan korkuyorum

arkadaşlar 1 haftadır oğlum hastaydı gıremedım hoş normaldee gündüzleri hiç vakit bulamıyorum ancak gece yarıları şimdide alel acele yazıp cıkıcam ama buralardayım

Kynana mevzuları acılmış bende dertlıyım bu konuda birazcık o yuzden hiç ağzımı açmıyayım çünkü bi başlarsam sayfalar dolusu döktürebilirim o yüzden susuyorumohaoldumsmile

arkadaşlar 1 haftadır oğlum hastaydı gıremedım hoş normaldee gündüzleri hiç vakit bulamıyorum ancak gece yarıları şimdide alel acele yazıp cıkıcam ama buralardayım

cok gecmis olsun canim bizde iki oglum ben hastayiz zor bi durum insallah hemen gecer

Kynana mevzuları acılmış bende dertlıyım bu konuda birazcık o yuzden hiç ağzımı açmıyayım çünkü bi başlarsam sayfalar dolusu döktürebilirim o yüzden susuyorumohaoldumsmile

cok gecmis olsun canim bizde iki oglum ben hastayiz zor bi durum insallah hemen gecer

Hepinize gecmis olsun..opuyorumnanaktan
Kizlar size bi tavsiyede bulunmak istiyorum evli degilim ama okudugum kitapta öyle anlatiliyordu..
size diken verene siz gül vermeye dvm edin elbet bigun o evin gül koktugunu görüceksiniz..

Böyle birseydi sanirim cümleyi tam toparlayamadim..o size ne kadar kotuluk yapsada
siz ona iyi davranmaya dvm edin dua edip sabirli olun Rabbim insallah ona dogru yolu gostericektir

Kizlar size bi tavsiyede bulunmak istiyorum evli degilim ama okudugum kitapta öyle anlatiliyordu..
size diken verene siz gül vermeye dvm edin elbet bigun o evin gül koktugunu görüceksiniz..

Böyle birseydi sanirim cümleyi tam toparlayamadim..o size ne kadar kotuluk yapsada
siz ona iyi davranmaya dvm edin dua edip sabirli olun Rabbim insallah ona dogru yolu gostericektir

evet canim bende öyle düsünürüm ama nankör olan insanlar bu sinifin disinda kaliyo benim icin hayatta sevmedigim yalanci ve nankörinsandir sen ne yaparsan yap onun gözünde her zaman sifirsindir yani olan sana olmustur ve emeklerine yinede en azindan kalbini kirmadan o kötülük yapsa bile mesafe koymak daha saglikli esimle benim durumum yani annesi gille dizi film tadinda hani bazen cikiyoya piyangodan Allah sabrini denemek icin cikariyo bu insanlari isin icinde yetim hakki da var sen onca yil bütün isini esime yaptir calistigi parayi al cocuk parasini al öz babasinda gelen parayi al sonrada sen bu eve gelme bi daha yakamdan düsün de kim kimin yakasinda anlamadim zaten öz cocuklari konusmuyo torunlarini görmedi adam tanimiyo bile 8 tane torunu var hic kimse gidip gelmez bir tek biz variz gelip giden ama beklenen oldu dün esimle kavga ettiler esim 30 yasina gelmeden saci sakali beyazlarla doldu bendede basladi sac beyazlmasi yinede Allah herseyin hayirlisini versin cok zor oluyo böyle isler Allahim kimsenin basina vermesin ailenle problem yasamak berbat bisey yabanci olsa konusmassin tartisip küsersin biter ama ayni mahalledeyiz zor

kusura bakmayin kizlar dünden beri cok dooluyum yaziyim dedim :1shok:

bende katılıyorum sana canım ben saygısızlık yapmamak için ağzımı acıpta tek kelime etmem sırf eşimin hatrı için.Sadece birkere cok dolmustum ve sabrım taşmıştı artık hem ağladım hem söyledim söyliyeceklerimi ama yinede siz haksızsınız ben haklıyım deyip cıktılar işin içinden. gecenlerdede bizde yemekteydi k.validem aklından ne geçiyosa bi tanıdığmıza söylemiş bide gelip benim yüzüme böyle böyle söyledim diye anlatı cok kırıldım ama ağzımı acıpta tek kelime söylemedim maddi problemle yüzünden canı sıkkındı birde ben üzmek istemedim bişey olmamış gibi davrandım ama anlayana işte.

Sağolsun eşimde beni hep kollayıp korur ezdirmez asla.O yüzden olayları büyütmemek ve eşime olan sevgimden ses çıkarmıyorum bende.

evet canim bende öyle düsünürüm ama nankör olan insanlar bu sinifin disinda kaliyo benim icin hayatta sevmedigim yalanci ve nankörinsandir sen ne yaparsan yap onun gözünde her zaman sifirsindir yani olan sana olmustur ve emeklerine yinede en azindan kalbini kirmadan o kötülük yapsa bile mesafe koymak daha saglikli esimle benim durumum yani annesi gille dizi film tadinda hani bazen cikiyoya piyangodan Allah sabrini denemek icin cikariyo bu insanlari isin icinde yetim hakki da var sen onca yil bütün isini esime yaptir calistigi parayi al cocuk parasini al öz babasinda gelen parayi al sonrada sen bu eve gelme bi daha yakamdan düsün de kim kimin yakasinda anlamadim zaten öz cocuklari konusmuyo torunlarini görmedi adam tanimiyo bile 8 tane torunu var hic kimse gidip gelmez bir tek biz variz gelip giden ama beklenen oldu dün esimle kavga ettiler esim 30 yasina gelmeden saci sakali beyazlarla doldu bendede basladi sac beyazlmasi yinede Allah herseyin hayirlisini versin cok zor oluyo böyle isler Allahim kimsenin basina vermesin ailenle problem yasamak berbat bisey yabanci olsa konusmassin tartisip küsersin biter ama ayni mahalledeyiz zor

kusura bakmayin kizlar dünden beri cok dooluyum yaziyim dedim :1shok:

kusura bakılacak birşey yok canım insan paylaşıp dertleşince rahatlıyo biraz yoksa öbür türlü saatli bomba gibi geziyosun.
Allah sizede sabır ve kolaylık versin nediyim. Hep evladız, küçüğüz diye biz kabahatli oluyoruz keşke şu büyükler küçüklerede birazcık saygı gösterilmesi gerektiğini bilseler.

kusura bakılacak birşey yok canım insan paylaşıp dertleşince rahatlıyo biraz yoksa öbür türlü saatli bomba gibi geziyosun.
Allah sizede sabır ve kolaylık versin nediyim. Hep evladız, küçüğüz diye biz kabahatli oluyoruz keşke şu büyükler küçüklerede birazcık saygı gösterilmesi gerektiğini bilseler.

saol canim amin
evet katiliyorum ama esimin üvey babasi ve annesi diger cocuklarinida evden kovmuslar istisnai bi durum yani evlenme yasina geldilermi evden atiliyolar cocuk parasida kesilince defolun birakin yakami diyo ben yinede güler yüzümü tatli dilimi degistirmem ayniyim hep sesim cikmaz ne demisler

suskunlugumuz korkumuzdan degil asaletimizdendir guclubacismile

bende katılıyorum sana canım ben saygısızlık yapmamak için ağzımı acıpta tek kelime etmem sırf eşimin hatrı için.Sadece birkere cok dolmustum ve sabrım taşmıştı artık hem ağladım hem söyledim söyliyeceklerimi ama yinede siz haksızsınız ben haklıyım deyip cıktılar işin içinden. gecenlerdede bizde yemekteydi k.validem aklından ne geçiyosa bi tanıdığmıza söylemiş bide gelip benim yüzüme böyle böyle söyledim diye anlatı cok kırıldım ama ağzımı acıpta tek kelime söylemedim maddi problemle yüzünden canı sıkkındı birde ben üzmek istemedim bişey olmamış gibi davrandım ama anlayana işte.

Sağolsun eşimde beni hep kollayıp korur ezdirmez asla.O yüzden olayları büyütmemek ve eşime olan sevgimden ses çıkarmıyorum bende.

ayni durumdayiz anlasilan canim esim bile der bazen sen gibi saygili gelin kalmamistir diyo düsün yani saksiya fazla su dökmüsüm diye bagirip cagirdi mahalle dinledi sesini bende korkumdan balkona kactim bekledim orda bagir bagirdi kayinbabamla gezmeye gitti kapiyi carpip ama Allah ezilenin hep yanindadir esimle ben babasiz büyüdük ikimizde ben 5 yasindayken kaybettim babami esim daha dogmadan
komsumuz bile dedi gecen 15 yasinda cocuk yastageldin 30 yasindaki kadinlardan da olgun ciktin diyo ben anlatmam kaynanamla sorunlarimi ama bagirip cagirdigi icin daire sonucta duymuslar komsular simdiki aklim olsa ilk cocuguma hamile kaldigimda ayirirdim evleri onun yüzünden oglum sekiz aylik dogdu ve konsantrasyon bozuklugu ve dikkat verememe var sinifta kalma ihtimali yüksek terapi görüyo

artik son gelinen nokta hic hos degil esimle babasi kavgalilar iki gün önce kavga ettiler kaynanam arkamizdan konusa konusa adamida doldurdu 15 yasinda yetim yigeniyle ugrasmak bunlara mal oldu simdi kayin babam esimin yüzüne demis ki kaynanama karsi bunlari bu eve sokarsan seni döverim girmiycekler demis esimin yaninda oglundanda oldu

aslinda davranislarimizin sonucunu görebilsek önceden bunlarin hic biri yasanmaz ......

canım ya senınkler edepsiliği iyce ele almışlar allah yardımcınız olsun cok zor böyle insanlarla uğraşmak.
Benim kayın validem öyle değil allhdan özünde cok ii ilk evlendiğimiz zamanlar beni öz kızlarından bile cok sever bunuda belli ederdi.Bizim nolduysa oğlum doğdukdan sonra oldu ondan sonra sürekli bi inatlaşma başladı kayın validemde ama asla öle bana bağırıp azarlamaz.Zaten benim için şu an varsa yoksa oğlum onun dışında artık zamanla hersey düzelir tekrardan diye umuyorum.

sen yine biraz daha sanslisin ben 15 yasinda evlenip avrupaya geldim duymadigim laf kalmadi son olay iyice kopardi zayif olan baglarimizi benim halam üstelik ama psikolojisi normal degil kardeslseri konusmaz pek etrafinda kimse kalmadi artik gitgide yalnizlastilar yazik görümceminde psikolojisini bozdular kiz istemiyo annesini laflari cok agirdir saolsun ama 8 yillik evliyim daha bi kere karsi gelmedim kardesim cok kizar ezdirme kendini diye ama simdi yüzünü gören kim Allah nasil biliyosa öyle yapsin ne gerek vardiki bunlari yasamaya gecinmek varken hayati güzellestirmekte insanlarin elinde sonunda yalniz kalicak asil yaslaninca koycak onlara pisman olcaklar ama tabikki is isten gecmis herkes yolunu secmis olcak inanirmisiniz annemde yasadi bunlari benim
ayrica baabaannem varmis cok iyi bi kadin ismi benimki gibi esma kaderlerimiz ayni ikimizinde kaynana ismindan tutunda anne oldugumuz yas bile ayni
mesafemi koydum rahatim

unutmadan soriyim kizlar usakta ev yapi magazasi varmi ben mobilya kaplamasini sorcaktim forumda var ev bölümünde cok güzel oluyo kaplama yapinca onu nerden bulurum acaba

süper valla canim ben lise iki terk derslerimde iyiydi ama kader diyelim ve maddi imkansizliklar

hayırlısı tabi canımm ama istersen açık öğretimden okuyabilirsin liseyi
sonra açık öğretimden de anaokulu öğretmenliği
açık öğretimden anaokulu öğretmenliğinin ataması da oluyorr

X