Nişan atanlar ve eski konumu bilenler nişan attim sonrası

senem4545

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
306
-11
25
Merhaba arkadaşlar öncelikle deprem dolayısıyla çok çok çok üzgünüm şuan yazicagim derdime şükürler olsun diyerek yazıyorum. Onceki konumdan beni bilen vardır çok yardımcı olmustunuz o surecte evet nişanı attim çok zorlandım nişanlım atmamam için dil döktü ama ailesi ile olan sorunlar kvnin beni istememesi kayınbaba nin istememesi beni bir kalıba sokmak istemeleri nişanlımın da ona ayak uydurması gibi bir çok nedenden dolayı içim kan ağlayarak atmak zorunda kaldım eski konumu okuyabilirsiniz. Nişan attıktan sonra eski nişanlım çok dramatik paylaşımlar yapmaya başladı ve bunları arkadaşlarım bana attı çok etkilendim yemek içme yok uyku yok sürekli ağlıyorum herşey onu hatırlatıyor yaşanan onca kötü şey aklımdan silindi sadece iyi şeyler aklıma geliyor ve bazen kendimi bile sucluyorum tabi bunları kimse bilmiyor birine desem yüzüme tükürür çünkü biliyorum neyse arkadaşlarımdandan çıkarttım artık ne attığı gelmiyo ama ben sahte hesaptan istek attım muhtemelen ben olduğumu anladı çünkü kabul eder etmez anne kuzusu erkeklerle ilgili laf paylaştım oda hemen çıkardı. Bidaha da böyle bişey yapmadım zaten. Sonrasında beni engelleyen istemeyen kv kuzenime istek attı sildirdim tabi sonra anneme istek atıp geri çekti muhtemelen yanlışlikla yaptı. Bu olanlar nişan attığımin ilk haftası oluyor tabi. Ondan başka bı haber iletişim hareketlilik olmadı taki düne kadar eski kv WhatsApptan bana "🌹❤️" attı ama iletildi şeklinde geldi mesaj yani başka sohbetten iletilmis numarası kayıtlı olmadığı için kim diye hemen girdim baktım eski kv bende ona "?" Attım çevrim içi oldu çıktı cevap vermeyince bende geri çektim oda bidaha yazmadı zaten. Şimdi ben buna bı anlam veremiyorum öncelikle kendim 21 gündür bu süreçle cebellesiyorum ayrıca çoğunlukla eski kv yüzünden ki yüzüğü at diye oğluna çok baskı yapıp benim atmam için de akıl oyunları oynadı çok güzel yüzük gitti gideli de ara bulmak için hiç bi çaba olmadı bence isine geldi zaten neyse ben şimdi anlam veremiyorum neden yapıyor bunu arkadaşlar aklım yetmiyor gerçekten. Nişan atan arkadaşlar nişan attıktan ne kadar süre sonra toparlandiniz hiç bı insan içine çıkmak istemiyorum sürekli yatmak ve yanlız kalıp ağlamak istiyorum. Hayatım bitmiş nefes almakta bile zorlaniyorum bu esnada aileme de eziyet ediyorum istemdden beni öyle görünce çok üzülüyolar bazen çok kiziyolar hatta ama bende böyle biriyim çok hassasım ve atamadım hala onu ne kalbimden ne aklımdan sonsuza kadar böyle olcak ve ben hep böyle kalicam gibi geliyor hayata devam edemiycem gibi böyle olanlar oldumu geçti mi sonradan bu hisler? Her sabah uyandığımda o boşluk hissi çok zor geliyor drama bağlıyorum hemen ağlamaya yer arıyorum ve beynimde 21 gündür her an her saniye olanları düşünüyorum aklıma hükmedemiyorum resmen sürekli onun ne halde olduğunu düşünüyorum hatta ağlıyomu oda benim gibi zorlanıyor mu muhtemelen zorlaniyodur onun sıkıntılarını da bana ver Allahım diye dua ediyorum vicdanım sızlıyor acaba bidaha evi olur mu birini sever mi yeniden hayata tutunur mu diye kendimden çok onu düşünüyorum. Birde zamanında yüzük atıp şimdi iyi olan insanlar var mı? Bide eski kv sizce ne yapmaya çalışıyor?

Son düzenleme:
Hiç takip etme bak kurtulmussun bu tuzağa dusme keşke demek daha ağır yıllar sonra kucağında bebekle sana huzur vereni bul evlilik huzur bulmak için yapılır belanı bulmak için degil

Hiç takip etme bak kurtulmussun bu tuzağa dusme keşke demek daha ağır yıllar sonra kucağında bebekle sana huzur vereni bul evlilik huzur bulmak için yapılır belanı bulmak için degil
Evet öyle ama nişan atmak kolaydı sonraki süreç beni çok yoruyor ne zaman geçicek hiç bilmiyorum o kadar hayaller yaşanmışlıklae yıllar şimdi sesini bile duymuycam bidaha şaka gibi geliyor bazen

Evet öyle ama nişan atmak kolaydı sonraki süreç beni çok yoruyor ne zaman geçicek hiç bilmiyorum o kadar hayaller yaşanmışlıklae yıllar şimdi sesini bile duymuycam bidaha şaka gibi geliyor bazen
Bak psikolojide 63 gün kuralı var 2 ay 3 ay yasını tut .. beyin oyun oynar herkes için bu böyle hep iyiler gelir aklına zaten o iyiler için sevdin Nisan yaptın ama kötüler ağır bastı ki gittin..sakın dönme sadece 1 sene sonra iyiki kurtuldum iyiki yakmadım kendimi diyeceksin ..Ya da kalbine yenilirsen 3 sene sonra ah aptal kafam gözüm kör olmuş ben niye kalbime yenildim niye o yüzüğü taktım yeniden Allah kurtarmış ben niye attım kendimi ateşe diyeceksin.. beynin oyun oynuyor unutma çektiğin acılar yüzünden bitti hersey senin sucun değildi 3 ay sık dişini her yerden sil o ajitasyon yapan arkadaşlarını sana haber getiren tüm manyakları da sil at acına saygı duymayani sil çünkü şimdi dön diye sana bunu yapanlar bosandiginda seni çayına meze yapacaklar çektiğin acılarla basbasa kalacaksın şimdi sil at onlari

Söyle bir zamanda nişanlımla ayrıldım dünya üzerime çöküyor diye konu açmakta nasıl bir akıl tutulmasıdır?
Cok sey yazasım var ama anlayacağınız sasanmıyorum.
Hepimizin içi kan ağlıyor ama insan kendi cehenneminde iken bazen bir dal arıyor kız ilk gün yapmamış ki bu paylasimi belki bu kız senden benden çok bağış yaptı namaz kıldı dualar etti bilemezsin .. şimdi böyle şeyler yazarak bir de sen üzme bence onu hesap soracaksak seçim.zamani sandıkta hesap soralım çünkü hala sorumluluk almayıp kader planı diyen adı bir hükumet var duyar kasilacak

Hepimizin içi kan ağlıyor ama insan kendi cehenneminde iken bazen bir dal arıyor kız ilk gün yapmamış ki bu paylasimi belki bu kız senden benden çok bağış yaptı namaz kıldı dualar etti bilemezsin .. şimdi böyle şeyler yazarak bir de sen üzme bence onu hesap soracaksak seçim.zamani sandıkta hesap soralım çünkü hala sorumluluk almayıp kader planı diyen adı bir hükumet var duyar kasilacak
Duyar falan kasmıyorum.
Gayet olanı söylüyorum.
Şurada bile enkazdan kurtulan ya da evi yıkılan, yakınlarını kaybeden bir sürü insan konu açtı, yorum yaptı.
Böyle bir zamanda nişanlımdan ayrıldım dünya üzerime çöküyor diye konu açmak aymazliktan başka bir şey değildir. İnsanların gerçekten dünya üzerine çökmüş durumda. Birazcik empati yapabilen bu cümleleri kullanmaz.
Bu kişilerin üzüntüsü en son düşüneceğim şey olur şu anda.

Bir de çok hassas bir insanım yazmış, insanların gerçekten dünyası başına yıkıldı kurabildiği cümleye bak Allah ıslah etsin.
Ya sen benim kaç gündür neler yaptığımı ne dualar ettiğimi maddi manevi ne yardım yaptığımı biliyomusun da konuşuyorsun böyle belkide tam depremin göbeğinde olan bı şehirden yazıyorum bunu burda şuanda bile bdv hala aile sorunları açıp akıl isteyen yardım arayan insanlar var duyar kasma birilerine yük yükleyerek kimse acısını hafifletemez bunu yapmaya hakkınız yok.

Duyar falan kasmıyorum.
Gayet olanı söylüyorum.
Şurada bile enkazdan kurtulan ya da evi yıkılan bir süŕü insan konu açtı, yorum yaptı.
Böyle bir zamanda nişanlımdan ayrıldım dünya üzerime çöküyor diye konu açmak aymazliktan başka bir şey değildir. İnsanların gerçekten dünya üzerine çökmüş durumda. Birazcik empati yapabilen bu cümleleri kullanmaz.
Öyleyse konuma artık daha fazla yorum yapma şuanda bdv da hala boşanma aşamasında olan görümcesi ile sorunları olan kaynanası ile sorunları olan insanların konularına gidip duyar kasmaya devam edebilirsiniz

Böyle şeyler söylemez ama gerçekten ilk 3 gün tamamen yardım toplama merkezlerinde gönüllü olarak çalıştım sabahtan akşama kadar ailem maddi olarak elimizden geldiğince yardımlarını yaptı ama hala burda konuyu tek açan benmişim gibi duyar kasıyor ya

Duyar falan kasmıyorum.
Gayet olanı söylüyorum.
Şurada bile enkazdan kurtulan ya da evi yıkılan, yakınlarını kaybeden bir sürü insan konu açtı, yorum yaptı.
Bide oturduğunuz yerden yapıyosunuz ya bunu deli oluyorum ya yemek yeme o zaman uyku uyuma hatta WC ihtiyacını bile karşılama bu durumda bunları yapmaya hakkınız yok insanlar orda ne halde bu platformun amacı belli şuanda bile hala güncel konu aciyolar kaç günün acısını saldırarak birinden çıkarmaya çalışıyorsunuz anlıyorum ama inanın en son kişiyim telefonumdaki WhatsApptan gruplarını görseniz o zaman bile utanirsiniz bana bu yüklemeyi yaptığınız için kendi ellerimle insanların evinden tek tek eşya toplayıp götürdüm paylaşımlar yaptım birine bir yararım dokunsa o kar diye yapmayın Allah aşkına ...

Ya sen benim kaç gündür neler yaptığımı ne dualar ettiğimi maddi manevi ne yardım yaptığımı biliyomusun da konuşuyorsun böyle belkide tam depremin göbeğinde olan bı şehirden yazıyorum bunu burda şuanda bile bdv hala aile sorunları açıp akıl isteyen yardım arayan insanlar var duyar kasma birilerine yük yükleyerek kimse acısını hafifletemez bunu yapmaya hakkınız yok.
Sizin konu açmanıza bir şey diyen mi oldu yoksa “dünya üzerime göçtü” yazınıza mı dellendi insanlar?
Kaç gündür neler yaptığınız zerre umrumda değil bir şey yaptıysanız bana kendinizi açıklamak zorunda hissetmenize gerek yok suçlu gibi. Ben açıklamam mesela. Siz de hiç bilemezsiniz benim kim olup neler yaptığımı.
Duyarla da işim olmaz, sonuçta herkes kendi vicdanın kaldırdığını yapar, benim vicdanımla başkasınınki aynı olmaz başkasıyla da benimki.
Dünya üzerime göçtü lafı bana çok dokundu, dün mezarlıktaydım aynı aileden 6 kişinin cenaze namazı kılındı.. Dünya gerçekten onların üzerine çöktü biliyor musunuz? Bu duyar değil o kadar yüreklerimiz yanıyor ki inan değil ya.

Bide oturduğunuz yerden yapıyosunuz ya bunu deli oluyorum ya yemek yeme o zaman uyku uyuma hatta WC ihtiyacını bile karşılama bu durumda bunları yapmaya hakkınız yok insanlar orda ne halde bu platformun amacı belli şuanda bile hala güncel konu aciyolar kaç günün acısını saldırarak birinden çıkarmaya çalışıyorsunuz anlıyorum ama inanın en son kişiyim telefonumdaki WhatsApptan gruplarını görseniz o zaman bile utanirsiniz bana bu yüklemeyi yaptığınız için kendi ellerimle insanların evinden tek tek eşya toplayıp götürdüm paylaşımlar yaptım birine bir yararım dokunsa o kar diye yapmayın Allah aşkına ...
Acı falan çıkarmıyorum. Yazdıklarım gayet net.
Benim tepkim konu açmanıza da değil sonradan sildiğiniz dünya üzerime çöktü lafınızaydi. Sizde rahatsız oldunuz ki sildiniz o kısmı.
Beni alintilamazsaniz konunuza yazmayacağım daha fazla.

X