Sokakta bulduğum kedi. Acil bakın lütfen

blackgray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2022
450
798
Az önce işten dönerken halsiz düşmüş bir kedi buldum. Ağzı burnu akıntı içinde,tek gözü kızarık ve beyaz bir perde var. Ben veteriner fakültesi personeliyim. Hemen hocamı aradım,konum attım,uzaktayım ama gelemeyebilirim veya birini yönlendirebilirim dedi ama hayvancağız inliyor resmen. Hayvan hastanemiz bu saatte kapalı. Bulunduğum konumda tek veteriner var,o da kapalı. Yarın hemen götüreceğim ama yarına kadar (hocam da gelmezse) dayanması için ne yapabilirim? Evime getirdim,sıcak tutuyorum ama ne yapmam gerektiği konusunda bilgim yok. Yardımcı olun lütfen🥺

Son düzenleme:
Veterineri arayıp actira bilirsiniz belki. Benim kedim 3 kattan düştü ben farklı günlerde 2 farklı veterineride açtırdım gece 3 4 gibi rica ederseniz çok önemli olduğunu söylerseniz açacaklarina eminim.

Çorbalık dediğimz uzun sıvı yaş mamalar var onlardan alabilirsiniz.101 de var. Gözlerini nemli ılık bezle silip sıcak tutun inşAllah düzelir. Minnoşa şifalar dilerken size çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız...

Evde yüzünü,burnunu silip temizledim ve ishalinin de olduğunu fark ettim. Yavrum nasıl da inliyordu. Hocam geri dönüş yaptı sağ olsun,evime geldi. Durumuna baktı,yaşayabileceğini düşünmüyorum dedi.🥺 Alıp götürdü. Elimizden geleni yapacağız,üzülme dedi ama ben ağlamamı durduramıyordum. Ağladığımı gören, yahu bi kedi kadar değerimiz yok diyen eş kişisiyle de ayrıca uğraştım.😡 Hocam pek ihtimal vermedi ama ben iyi haberlerini bekliyorum yavrucağın. İyi olursa hemen sahipleneceğim. Dua edin kızlar🥺

Az önce işten dönerken halsiz düşmüş bir kedi buldum. Ağzı burnu akıntı içinde,tek gözü kızarık ve beyaz bir perde var. Ben veteriner fakültesi personeliyim. Hemen hocamı aradım,konum attım,uzaktayım ama gelemeyebilirim veya birini yönlendirebilirim dedi ama hayvancağız inliyor resmen. Hayvan hastanemiz bu saatte kapalı. Bulunduğum konumda tek veteriner var,o da kapalı. Yarın hemen götüreceğim ama yarına kadar (hocam da gelmezse) dayanması için ne yapabilirim? Evime getirdim,sıcak tutuyorum ama ne yapmam konusunda bilgim yok. Yardımcı olun lütfen🥺
Gözünü siyah yada papatya cayiyla silseniz inşallah iyi olur 🥺

Evde yüzünü,burnunu silip temizledim ve ishalinin de olduğunu fark ettim. Yavrum nasıl da inliyordu. Hocam geri dönüş yaptı sağ olsun,evime geldi. Durumuna baktı,yaşayabileceğini düşünmüyorum dedi.🥺 Alıp götürdü. Elimizden geleni yapacağız,üzülme dedi ama ben ağlamamı durduramıyordum. Ağladığımı gören, yahu bi kedi kadar değerimiz yok diyen eş kişisiyle de ayrıca uğraştım.😡 Hocam pek ihtimal vermedi ama ben iyi haberlerini bekliyorum yavrucağın. İyi olursa hemen sahipleneceğim. Dua edin kızlar🥺
Inşallah kediye birşey olmaz keşke herkes sizin gibi olsa.Eşinizinde tavrina anlam veremedim kediyle kendisini birmi tutuyor.😁

İnşallah toparlanır minnoş buraya yazın olurmu iyileşince 🥲
Ah inşallah inşallah… Baygın yatan hayvan, yanına yanaşınca acı acı miyavlamaya başladı, yardım ister gibi… Dili yok ki zavallımın derdini söyleyebilsin. Sesi hala kulaklarımda. Allah bilir kaç saat o şekilde kalmış ve tek bir Allah’ın kulu dönüp bakmamış. Yani nasıl bir döneme denk geldik,aklım almıyor.

Inşallah kediye birşey olmaz keşke herkes sizin gibi olsa.Eşinizinde tavrina anlam veremedim kediyle kendisini birmi tutuyor.😁
Aynen öyle… Yuh dedim yani. Karnı açmış, e ben de işten dönmüşüm yani,ben de açım. Ama hayvan o haldeyken yemeği düşünemedim diye adamın kedi olası gelmiş. Senden kedi olmaz dedim zaten,olsa olsa…. Noktaları doldurun arkadaşlar.

Ah inşallah inşallah… Baygın yatan hayvan, yanına yanaşınca acı acı miyavlamayabaşladı, yardım ister gibi… Dili yok ki zavallımın derdini söyleyebilsin. Sesi hala kulaklarımda. Allah bilir kaç saat o şekilde kalmış ve tek bir Allah’ın kulu dönüp bakmamış. Yani nasıl bir döneme denk geldik,aklım almıyor.
Evet çok aci keşke hepsinin bir yuvası olsa ne kadar mahsumlar tvde bazen öyle iğrenç şeyler görüyorum ki inanın içim kan ağlıyor ne güzel rabbim sizin gibi merhameti yüce birine denk getirmiş Allah hayrinizi size cennet eylesin insallah🌸

Aynen öyle… Yuh dedim yani. Karnı açmış, e ben de işten dönmüşüm yani,ben de açım. Ama hayvan o haldeyken yemeği düşünemedim diye adamın kedi olası gelmiş. Senden kedi olmaz dedim zaten,olsa olsa…. Noktaları doldurun arkadaşlar.
Bazi erkeklerin aklı anca midesine çalışıyor.Yada o kadar dikkatli olamıyorlar amaan kedi yada köpek işte diyorlar ama onlarda bir can bizim nasil canımız yanıyorsa o hayvanlarında acıyor.

X