Yavru kedi, çok acil bakar mısınız

Çocuklar 4-10 yaşında. Kızım çok seviyor zaten o bulup getirdi sokaktan. Oğlum da öyle etrafından ayrılmıyorlar ama şükür zarar verecek şekilde hırpalamıyorlar, okşuyorlar sadece.
Bırakamaz mıyız gerçekten, ben daha hiç dokunmadım. Hizmetini sınırsız yapıyorum ama :) hayatımda hiç hayvana dokunmadım, çok tedirgin oluyorum. Biraz da dokunup da ayrılamazsam diye korkuyorum, ellersem ilk olacak ☺️

çocuklar zarar verir mi diye sormadım

bak hemen minik için endişe ediyorsun :)))

sana ne kadar bağımlılar diye sormak istedim, oğlan da artık adam sırasına katılmış :)))

öğretmendin galiba, olağan şartlarda herkes okulda tüm gün zaten

kedinin bakımında çok ekstra bir durum yok, tüyü kumu çok rahatsızlık vermiyorsa sorun değil

oğlum 2010 doğumlu

sınıfta bir çok kişinin hayvanı var, bir başka arkadaşı bu sene kedi sahiplendi, birine hemster almışlar, komşular tavşan almış vs vs

bu sıralar biraz da moda olmuş durumda, kedisi olmayanı dövüyorlar diyoruz

bunlar iyi yönleri ama bir de zorlukları var kedi hiç büyümeyen çocuk, tatile vs giderken sıkıntı

bir de tabii başına buyruk, yani yap dedim yaptı gibi bir durumu yok

çizikleri hoplamaları vs de cabası

ama çocuklar alışınca zor bırakabilir

bir de mesela bizim kedi bir ara hastalandı bir şey olacak diye ödümüz koptu

hatta hep yazarım oğlum hasta olunca doktora götürür ilacını verir okula gönderirdik

kedi hasta olunca doktora götürdük ilacını verdik ama işe gitmeyip başını bekledik

komik ama gerçek

bir de ilk yıl biraz daha cana yakınlar da büyüdükçe o ne derse o

yani biz kedi sahiplenmiyoruz, kedi kendine içinde uşakları ile bir konak ediniyor

lakin sizi tebrik ederim bu kadar dokunamam diyerek canla başla uğraştınız

bir süre sonra alışabilirsiniz de

hani bebek yeni doğduğunda alamam ben diyen babalar vardır ya bir haftaya canavar gibi baba olur, öyle düşünün

aynı benim annem :KK70: o da asla dokunmam, eve getirirseniz benim oturduğum odaya sokmayın ben görmek bile istemem diyordu.
şimdi her akşam geldiğinde oğluş nerde deyip onu arıyor, kucağına alıp seviyor :KK70:
sabahları işe gitmeden önce biraz ilgileniyor, oyun oynuyorlar falan.
son zamanlarda öpmeye de başladı :KK70:
bizden çok sorar oldu :KK70:
gerçekten bir kere dokunursanız bırakamazsınız öyle güzel kokarlar ve tüyleri de öyle yumuşacıktır ki.
hele bir de mırlamaya başlayıp gözleri kapatıyorsa siz severken, kucağınıza gelip uyumak istiyorsa hangi kalp dayanır? erir gidersiniz :)
bizim son zamanlardaki masraflarımız hep kediye.
bugün kapalı büyük tuvaleti geldi mesela.
yakında 7 kg mama alıcaz.
ilk sene biraz masraflı oluyorlar ama sonra fiksleşiyor masrafı. kum, mama bir de düzenli aşı haricinde masrafı yok başka, sağlık sorunu çıkmadığı sürece. kum ve mamayı yüksek kg alınca bayağı gidiyor.
mama konusunda seçici olun derim, iyi bir mama yerse belki bir tık yüksek fiyatlıdır ama sağlığı da yerinde olur en azından bağışıklığı güçlü, iyi beslenen bir kedi olursa sağlık sorunu yaşayıp daha fazla masraf etme ihtimalini azaltıyor, bilginiz olsun :)
Ben gerçekten sadece elleyemiyorum şu an. Yoksa güya çocuklar hayvansever, ben hiç ayrılmadım yanından. Yedi mi içti mi s.çtı mı😂😂😂 hiçbir şey yoksa yalnız kalıp sıkılmasın, korkmasın. Akşamdan beri hiçbir işimi yapamadım sürekli kedinin peşindeyim. Uyuduğu zaman ses yaptırmıyorum rahatsız olmasın diye, eve yeni bebek gelmiş gibi oldu😂😂😂

çocuklar zarar verir mi diye sormadım

bak hemen minik için endişe ediyorsun :)))

sana ne kadar bağımlılar diye sormak istedim, oğlan da artık adam sırasına katılmış :)))

öğretmendin galiba, olağan şartlarda herkes okulda tüm gün zaten

kedinin bakımında çok ekstra bir durum yok, tüyü kumu çok rahatsızlık vermiyorsa sorun değil

oğlum 2010 doğumlu

sınıfta bir çok kişinin hayvanı var, bir başka arkadaşı bu sene kedi sahiplendi, birine hemster almışlar, komşular tavşan almış vs vs

bu sıralar biraz da moda olmuş durumda, kedisi olmayanı dövüyorlar diyoruz

bunlar iyi yönleri ama bir de zorlukları var kedi hiç büyümeyen çocuk, tatile vs giderken sıkıntı

bir de tabii başına buyruk, yani yap dedim yaptı gibi bir durumu yok

çizikleri hoplamaları vs de cabası

ama çocuklar alışınca zor bırakabilir

bir de mesela bizim kedi bir ara hastalandı bir şey olacak diye ödümüz koptu

hatta hep yazarım oğlum hasta olunca doktora götürür ilacını verir okula gönderirdik

kedi hasta olunca doktora götürdük ilacını verdik ama işe gitmeyip başını bekledik

komik ama gerçek

bir de ilk yıl biraz daha cana yakınlar da büyüdükçe o ne derse o

yani biz kedi sahiplenmiyoruz, kedi kendine içinde uşakları ile bir konak ediniyor

lakin sizi tebrik ederim bu kadar dokunamam diyerek canla başla uğraştınız

bir süre sonra alışabilirsiniz de

hani bebek yeni doğduğunda alamam ben diyen babalar vardır ya bir haftaya canavar gibi baba olur, öyle düşünün
Kızım da 2011’li. Dile geldi geleli kedi ister, ben hep ya kedi ya ben derdim😂 şu an beklenmedik bir şekilde böyle bir şey oldu. Gelip gidip sarılıyor anne inanamıyorum sana nasıl aldık eve diye. Birçok arkadaşının kedisi var dediğin gibi kedisi olmayanı dövüyorlar artık😂
Bakalım süreç bizi nerelere götürecek, nasipte ne varsa☺️

Ben gerçekten sadece elleyemiyorum şu an. Yoksa güya çocuklar hayvansever, ben hiç ayrılmadım yanından. Yedi mi içti mi s.çtı mı😂😂😂 hiçbir şey yoksa yalnız kalıp sıkılmasın, korkmasın. Akşamdan beri hiçbir işimi yapamadım sürekli kedinin peşindeyim. Uyuduğu zaman ses yaptırmıyorum rahatsız olmasın diye, eve yeni bebek gelmiş gibi oldu😂😂😂
Annelik işte ya
İnanın size çok iyi gelecek

Çocuklarnıza sorumluluk verin ben öyle yapıyorum
oğlum mamasını suyunu tazeler eşim vet işi diğer işler de bende
Tatil işi zor oluyor sadece
bıraksanız bile bakacak birine aklınız hep onda kalıyor
ben gecen sene günde 5 kere annemi arıyordum kızım napıyor diye ve dayanamadım erken döndüm bıraktığım için bana küsmüştü:63:

tüy kıl işini robot süpürgeniz varsa güzel temizliyor kıyafetler için tüy toplayıcı alabılırsınız
Tarakla sürekli tararsanız tüyü de az dökülür
güzel mamalar da tüy dökümünü azaltıyor
ömrü uzun olsun hep beraber mutlu mesut yaşarsınız insallah iyi ki var sızın gibi insanlar:KK200:

Esra Esra nasıl kedişle araniz inş. Çok iyidir 😍
Kedişi sahiplendirdik Bibi. Ağlaya ağlaya verdim birkaç günde bile alışmışız. Tedavisini yaptırdık, iyileşti şükür. Yakından tanıdığım bir aile de talip oldu. Ben zaten bakamayacağımı biliyordum, ikinci günde bile çocuklar ilgilerini başka işlere yöneltmeye başladı kedinin her şeyini ben düşünüyordum. İlerleyen zamanda sorun yaşayacağımız belliydi. Miniş bize de iyice alışmadan yeni evine gitti ama yine de iki günde evimizi doldurmuş. Evde hiç dokunamamıştım ama verirken okşadım, sevdim. Ömrümde ilk defa bir hayvana elimi sürdüm, eve geldim ağladım😞 niye böyle oldum ki😔

Kedişi sahiplendirdik Bibi. Ağlaya ağlaya verdim birkaç günde bile alışmışız. Tedavisini yaptırdık, iyileşti şükür. Yakından tanıdığım bir aile de talip oldu. Ben zaten bakamayacağımı biliyordum, ikinci günde bile çocuklar ilgilerini başka işlere yöneltmeye başladı kedinin her şeyini ben düşünüyordum. İlerleyen zamanda sorun yaşayacağımız belliydi. Miniş bize de iyice alışmadan yeni evine gitti ama yine de iki günde evimizi doldurmuş. Evde hiç dokunamamıştım ama verirken okşadım, sevdim. Ömrümde ilk defa bir hayvana elimi sürdüm, eve geldim ağladım😞 niye böyle oldum ki😔
Üzülme canım biraz daha büyuduklerinde alırsinız bi bebiş inş. 🙏 Verdikleriniz iyi bakabilcekse ne mutlu ona en azindan sokakta kalmadı 😍 takibini yap ama bazen alıp sokaklara geri bırakiyorlar eve alışan hayvanda sokakta yapamiyor ☹️
Üzülürsün tabi masum bir can insan baglaniyor 😔

Üzülme canım biraz daha büyuduklerinde alırsinız bi bebiş inş. 🙏 Verdikleriniz iyi bakabilcekse ne mutlu ona en azindan sokakta kalmadı 😍 takibini yap ama bazen alıp sokaklara geri bırakiyorlar eve alışan hayvanda sokakta yapamiyor ☹️
Üzülürsün tabi masum bir can insan baglaniyor 😔
İçim çok rahat verdim, tanıdığım bir aile. Tek çocukları var, kız öğrencim. Anne baba da hayvan beslemek konusunda hevesliydi, ben öğrencilerime bahsettim biraz sonra beni aradılar. Ne zamandır eve kedi almak istiyorduk zaten dedi annesi, uzun uzun konuştuk çocuğun hevesi uğruna alıp sonra bırakmayacaksınız değil mi diye de sordum.
Evlerimiz yakın zaten, benim kızım da biraz üzüntüsünü atlatırsa arada gidip seveceğiz, şu an kedi deyince ağlamaya başlıyor. Hazır değil tekrar görmeye :)
Günlük fotoğraflarını, videolarını gönderiyorlar bana. Keyfi yerinde görünüyor miniğin.
Dediğin gibi çocuklarım gerçekten sorumluluk alabilecek olursa ilerde evde bir hayvan bakmayı da düşünebiliriz belki.

Yeni yuvasında cok mutlu olsun insallah. Elinizi üstünden çekmeyin. Aşı takibi yapılsın. Vakti gelince kısırlaştırma yapılsın. Pencerelerde saglam sineklikler olsun. Balkona tasmasız yalnız çıkarmasinlar. Iyi mama ile beslesinler. Duzenli tarama yapilsin. Malt verilsin. Insallah upuzun yaşar böyle.

Yeni yuvasında cok mutlu olsun insallah. Elinizi üstünden çekmeyin. Aşı takibi yapılsın. Vakti gelince kısırlaştırma yapılsın. Pencerelerde saglam sineklikler olsun. Balkona tasmasız yalnız çıkarmasinlar. Iyi mama ile beslesinler. Duzenli tarama yapilsin. Malt verilsin. Insallah upuzun yaşar böyle.
Çok teşekkürler, inşallah🥰
Burdan öğrendiğim her şeyi konuştum onlarla, balkonlara kadar anlattım, yoksa hiç aklıma gelecek şeyler değil. Hepsi sayenizde, kediciği el birliğiyle hayata döndürdük.
Aile daha önce bahçeli evlerinde çok kedi bakmış, benden çok daha iyi biliyorlardı ne yapmaları gerektiğini. Evleri de çok geniş, yeni taşındılar, yeni hayata yeni üyeyle başlamak istemişler.
Benim çok tedirgin emanet ettiğimi görünce öğrencim benim kardeşim yok yalnızım, eve yeni kardeş olarak alıyorum onu dedi. Öyle deyince içim rahatladı benim de. İnşallah çok iyi bakarlar, ben sürekli iletişimdeyim zaten.

Çok teşekkürler, inşallah🥰
Burdan öğrendiğim her şeyi konuştum onlarla, balkonlara kadar anlattım, yoksa hiç aklıma gelecek şeyler değil. Hepsi sayenizde, kediciği el birliğiyle hayata döndürdük.
Aile daha önce bahçeli evlerinde çok kedi bakmış, benden çok daha iyi biliyorlardı ne yapmaları gerektiğini. Evleri de çok geniş, yeni taşındılar, yeni hayata yeni üyeyle başlamak istemişler.
Benim çok tedirgin emanet ettiğimi görünce öğrencim benim kardeşim yok yalnızım, eve yeni kardeş olarak alıyorum onu dedi. Öyle deyince içim rahatladı benim de. İnşallah çok iyi bakarlar, ben sürekli iletişimdeyim zaten.
Cok sevindim. upuzun ömrü olsun, huzurla yaşasınlar birlikte.

Arkadaşlar merhaba,
Daha önce hiç kedi bakmadım, hiçbir tecrübem yok. Kızım sokaktan hasta olduğunu söylediği minicik bir kedi getirmiş, iki gözü iki çeşme ağlıyor.
Eve aldık şimdi, sabah veterinere götüreceğim. Ama şimdi ne yer ne içer bu hayvan. Çok halsiz, iki üç dakikada bir uyuyakalıyor. Anneleri yok, bir haftadır sokakta olduğunu söylüyor kızım. Bir kardeşi daha varmış o ölmüş. Bu da ölmesin diye perişan oldu.
biz bu yavruya sabaha kadar nasıl bakalım lütfen yardımcı olur musunuz.
Hemen yarı süt, yumurtsa sarisi, bir iki damla zeytinyagi cok cok az seker (tutam seklinde) karistirin ilindiktan sonra onune koyun yalasin buyuk ihtimalle uzun suredir aç. Parmaginizla agzina karisimi surun yalar o sonra yonlendirerek icmesini saglayin veterinere goturene kadar. Bu dedigim cok acil durumlar icin evde bir sey yoksa. Asla sut vermeyin.

Hemen yarı süt, yumurtsa sarisi, bir iki damla zeytinyagi cok cok az seker (tutam seklinde) karistirin ilindiktan sonra onune koyun yalasin buyuk ihtimalle uzun suredir aç. Parmaginizla agzina karisimi surun yalar o sonra yonlendirerek icmesini saglayin veterinere goturene kadar. Bu dedigim cok acil durumlar icin evde bir sey yoksa. Asla sut vermeyin.
Kedi iyileşti, teşekkürler

Eklentiler

• F0A2CF27-F88E-414E-BBE3-B6CB8836E83A.jpeg
    F0A2CF27-F88E-414E-BBE3-B6CB8836E83A.jpeg
    83,4 KB · Görüntüleme: 48
X