Yavru kedi, çok acil bakar mısınız

Ay çok sevindim şu anda o cok oynar ziplar hoplar korkmayın ısirarak oynar kediler kardesleriylede öyle, ısırıyor diye düsünmeyin 😁
Parazit olabilir dedikleri için çok aşırı müsade etmedik açıkçası evde gezmesine. Çocuklar çok ellemek istiyor, hem zarar vermelerinden hem zarar görmelerinden tedirgin oldum. Tabiki hapis durmuyor yine de bir keşfetti evi😄 genişçe bir karton kolinin kapaklarını kestik, altına döşeğini serdik😂 kutu çok büyük ama atlayıp çıkıyor cengaver😁

Parazit olabilir dedikleri için çok aşırı müsade etmedik açıkçası evde gezmesine. Çocuklar çok ellemek istiyor, hem zarar vermelerinden hem zarar görmelerinden tedirgin oldum. Tabiki hapis durmuyor yine de bir keşfetti evi😄 genişçe bir karton kolinin kapaklarını kestik, altına döşeğini serdik😂 kutu çok büyük ama atlayıp çıkıyor cengaver😁
Asılarını olunca bebekler kadar zararsız olacak 😍 şimdi senin bebeler onu darlayacak o onlara atlayacak falan baya hareketli günler goreceksin bence 🤣

Geliyor gelmekte olan 😂😂😂 Allahım sana sığınıyorum 😂
Ama bir alıstınız mı of çok guzel ya benim koca danamda yatiyor simdi 😍
Anası kurban olsun buna :anne:

Eklentiler

• Screenshot_20210526-234223_Gallery.jpg
    Screenshot_20210526-234223_Gallery.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 55
Ama bir alıstınız mı of çok guzel ya benim koca danamda yatiyor simdi 😍
Anası kurban olsun buna :anne:
Gerçekten koca bir dana bu🥰😂😂
Oğlan mı acaba bizdeki, hiçbir fikrim yok yaşasın yeter diye düşündük, sen demesen aklıma bir cinsiyeti olabileceği gelmezdi😂😂

Gerçekten koca bir dana bu🥰😂😂
Oğlan mı acaba bizdeki, hiçbir fikrim yok yaşasın yeter diye düşündük, sen demesen aklıma bir cinsiyeti olabileceği gelmezdi😂😂
Benimki dişi ama kocaman nedense erkek saniyorlar anasina cekmiş iri iri 🤣

yine burada okumustum yavru kediler eger mamayı reddiyor yemiyorsa kulak cubugunu ıslatip anus cikisina yavas yavas surup kaka yapmasini saglayin diye.

annesi olsa yalayarak yapiyormuş yavru kedilere. tuvaletlerini yapsınlar diye.

mamayi reddediyorsa deneyebilirsiniz.

Ben çok minik bebek bakmadım hiç ama bebişin fotolarını gördüm de çok küçük değilmiş. Mama da yemiş zaten :)

Açlıktan halsiz düşmüş olabilir ama sokaktan geldiği için paraziti de olabilir Esra Esra . Tekrar kusarsa panik yapmayın yani. Mamayı birden değil de azar azar vermeniz daha iyi olur.
Umarım hemen kavuşur sağlığına. Belki de evinizin yeni üyesi olur :KK68:

Ben de minik bebek bakmadığım için ne yazacağımı bilemedim, yanlış bir şey söylemeyeyim diye sizleri çağırdım. :)
Şimdi yorumlara baktım, yoluna koymuşlar, sevindim.

Esra Esra yavrunuz evinize neşe getirsin, kedili bir evin daha huzurlu bir enerjiyle dolduğunu söyleyebilirim.
Kızınıza da size de bravo ayrıca, merhametli, duyarlı çocukmuş, sevgi dolu yetiştirmişsiniz. :KK200:

Yazılmış ama yineleyelim kedilere genel anlamda süt verilmez sindirim sistemlerine uygun değil. Çok küçük kediler ısılarını koruyamazlar mümkünse sıcak su torbasını hazırlayıp üzerine havlu örtüp üzerine yatırın. yavru kediler için süt tozları var yarın ondan temin edersiniz şimdilik bebeniz varsa onlar için hazırlanan muhallebiler var ya hani ondna hazırlayabilirsiniz pirinç unu ile.
Bir de yavru kediler anneleri yalamadan tuvalet ihtiyaçlarını gideremiyorlar bi pamuğu ılık suyla ıslatıp kasıklarına sürmeniz lazım. Öksüz kediler çok küçükse anne sütü almadan yaşamaları çok zordur bol şans diliyorum

Arkadaşlar veterinere gittik, çok sıvısız kalmış dediler damardan beslemek istediler ama damar yolu açamadılar malesef. Bunun dışında bir sorunu yokmuş, iç dış parazit tedavisini yaptık dediler yanlış anlamadıysam, ilaç istediler onları aldım orda tedavisi yapıldı.
Formül mama gibi bir şey dediler, eşim alacak artık onu ben gidemedim derslerim vardı. Bir hafta onunla besleyin toparlansın sonra sahiplendirirsiniz dediler. Tabi ben bakamam dediğim için öyle söyledi😄
Kum aldık, oyuncak aldık, kaka küreği varmış onu aldık. Yani bilmiyorum bu bizim eve yerleşiyor gibi ama Allahtan hayırlısı 😂😂😂
Bibibella Bibibella cilek.yagmuru cilek.yagmuru D damdan Strobe Strobe W Wurstria N U R N U R
Aklımda kalan arkadaşları etiketledim, durumumuz budur
seamoms seamoms Y yenGEnC ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz Bubo Bubo C Calcifer

Arkadaşlar merhaba,
Daha önce hiç kedi bakmadım, hiçbir tecrübem yok. Kızım sokaktan hasta olduğunu söylediği minicik bir kedi getirmiş, iki gözü iki çeşme ağlıyor.
Eve aldık şimdi, sabah veterinere götüreceğim. Ama şimdi ne yer ne içer bu hayvan. Çok halsiz, iki üç dakikada bir uyuyakalıyor. Anneleri yok, bir haftadır sokakta olduğunu söylüyor kızım. Bir kardeşi daha varmış o ölmüş. Bu da ölmesin diye perişan oldu.
biz bu yavruya sabaha kadar nasıl bakalım lütfen yardımcı olur musunuz.
Kesinlikle süt değil süt tozu vermeniz gerekiyor. Yavru kedilerin vücuduna süt fazla geliyor

Arkadaşlar veterinere gittik, çok sıvısız kalmış dediler damardan beslemek istediler ama damar yolu açamadılar malesef. Bunun dışında bir sorunu yokmuş, iç dış parazit tedavisini yaptık dediler yanlış anlamadıysam, ilaç istediler onları aldım orda tedavisi yapıldı.
Formül mama gibi bir şey dediler, eşim alacak artık onu ben gidemedim derslerim vardı. Bir hafta onunla besleyin toparlansın sonra sahiplendirirsiniz dediler. Tabi ben bakamam dediğim için öyle söyledi😄
Kum aldık, oyuncak aldık, kaka küreği varmış onu aldık. Yani bilmiyorum bu bizim eve yerleşiyor gibi ama Allahtan hayırlısı 😂😂😂
Bibibella Bibibella cilek.yagmuru cilek.yagmuru D damdan Strobe Strobe W Wurstria N U R N U R

yerleşmiş bile

oyuncak bile alınmış

çocuklar kaç yaşında

o bir haftadan sonra zaten bırakamazsınız ki

ben bizim kıza bebek yapamıyorum ya bırakamazsam yavruları diye

e çok iyi başka bir sorunu kalmadıysa :)
biz de bundan birkaç sene önce sokaktan 1 aylık yavru kedi kurtardık. o da çok halsizdi sıvısız kalmıştı serum vs verildi. mama yeme sorunu falan vardı. biz 2 hafta gözümüz gibi baktık tam toparlıyor derken kaka yapma ile alakalı sorun yaşadı sonra 2 gün içinde kaybettik maalesef. sindirim sisteminde doğuştan gelişim sorunu varmış. annesiz sokak kedilerinde bu tarz sorunlar yetersiz beslenme kaynaklı oluyormuş. böyle minik yavrularda ilk etapta çiş kaka ve yeme döngüsünde sorun yoksa diğer problemleri olsa bile hallediliyor bir biçimde.

genel anlamda durumu keyfi nasıl, canlandı mı biraz? bol bol uyur yavru kediler.

bizim rahmetli çok cansız bir kediydi mesela, hep halsizdi. şimdi allah uzun ömür versin 2.5 aylık bir sarman oğlumuz var. evde doğdu zaten akrabadan sahiplendik. enerjisi, keyfi her şeyi yerinde. yavru kedilerde sağlık sorunu yoksa kıpır kıpır enerjik, aşırı meraklı falan oluyorlar genelde.

bu arada kediniz hayırlı olsun o yerleşmiş artık, ayrılamazsınız :)

bizimki mesela çok bağ kurdu bizimle, bizi evin içinde 5 dk görmesin kıyameti koparıyor. gece beraber uyuyoruz falan. uyuyacağı zaman yanımızda uyuyor.

e çok iyi başka bir sorunu kalmadıysa :)
biz de bundan birkaç sene önce sokaktan 1 aylık yavru kedi kurtardık. o da çok halsizdi sıvısız kalmıştı serum vs verildi. mama yeme sorunu falan vardı. biz 2 hafta gözümüz gibi baktık tam toparlıyor derken kaka yapma ile alakalı sorun yaşadı sonra 2 gün içinde kaybettik maalesef. sindirim sisteminde doğuştan gelişim sorunu varmış. annesiz sokak kedilerinde bu tarz sorunlar yetersiz beslenme kaynaklı oluyormuş. böyle minik yavrularda ilk etapta çiş kaka ve yeme döngüsünde sorun yoksa diğer problemleri olsa bile hallediliyor bir biçimde.

genel anlamda durumu keyfi nasıl, canlandı mı biraz? bol bol uyur yavru kediler.

bizim rahmetli çok cansız bir kediydi mesela, hep halsizdi. şimdi allah uzun ömür versin 2.5 aylık bir sarman oğlumuz var. evde doğdu zaten akrabadan sahiplendik. enerjisi, keyfi her şeyi yerinde. yavru kedilerde sağlık sorunu yoksa kıpır kıpır enerjik, aşırı meraklı falan oluyorlar genelde.

bu arada kediniz hayırlı olsun o yerleşmiş artık, ayrılamazsınız :)

bizimki mesela çok bağ kurdu bizimle, bizi evin içinde 5 dk görmesin kıyameti koparıyor. gece beraber uyuyoruz falan. uyuyacağı zaman yanımızda uyuyor.
Çok yemiyor, ama tabi normalini de bilemiyorum. Sıvı mamasından çok az içiyor onun yerine kuru mamayı yedi , sıvının tadını sevmedi galiba.
Çok enerjik değil tam toparlanamadı daha, ama dünkü gibi baygın da değil. Kızımı çok seviyor onun kucağında durmak istiyor sürekli.
Sizin kedinize çok üzüldüm , inşallah öyle bir durum yaşamayıx çiş kaka döngüsü hakkında bir bilgim yok, sabah bir kere kaka yaptı. Az beslendiği için az yapıyor galiba. Çişini kutuya yaptıysa fark edemedik altı seriliydi, su falan da döküldü emin olamıyorum.
Kum aldık şimdi ona alışır inşallah

yerleşmiş bile

oyuncak bile alınmış

çocuklar kaç yaşında

o bir haftadan sonra zaten bırakamazsınız ki

ben bizim kıza bebek yapamıyorum ya bırakamazsam yavruları diye
Çocuklar 4-10 yaşında. Kızım çok seviyor zaten o bulup getirdi sokaktan. Oğlum da öyle etrafından ayrılmıyorlar ama şükür zarar verecek şekilde hırpalamıyorlar, okşuyorlar sadece.
Bırakamaz mıyız gerçekten, ben daha hiç dokunmadım. Hizmetini sınırsız yapıyorum ama :) hayatımda hiç hayvana dokunmadım, çok tedirgin oluyorum. Biraz da dokunup da ayrılamazsam diye korkuyorum, ellersem ilk olacak ☺️

Öncelikle ne güzel bir evladınız varmış merhametli iyi yürekli ömrü de kendi gibi güzel olsun inşallah:)

Kedinizde hayırlı olsun:) Güzel bir ömrü yuvası olsun miniğin.

Kedi candır. Benim 4 oğlum 1 kızım var. İlk defa bakacağınızı düşünerek bazı bilgileri yazıyorum umarım işinize yayar. Kediler köpek gibi eğitilmez derler ama bence yanlış siz nasıl büyütürseniz öyle olurlar. 4 oğlum yemek saati masaya asla yaklaşmaz (kızım ölümlerden döndü hasta o yüzden ona her şey serbest evde ) dışarıda üzerimdeki tüyü görmeseler kedim olduğunu anlamazlar ne bir ısırık ne bir çizik asla olmadı. 5ide farklı yıllarda geldi ama hiç evde kavga dövüş yoktur hepsi birbirine saygılı ve sevgilidir. Yaz geliyor eviniz yüksekse ve sineklik yoksa çok tehlikeli bir durum onlar için lütfen önlem alın düşmez diye düşünmeyin düşüyorlar:KK43: veterineriniz öneride bulunur ama aminosol vitamin alın mutlaka verin. Daha yavruyken tırnaklarını kesmeye alıştırın veterinerden öğrenin nasıl kesileceğini. birkaç aya diş değiştirir diş kaşıyıcı oyuncak alın elinizi ısırmasına izin vermeyin alışıyorlar sonra maalesef. yanlış birşey yaptığı zaman ismiyle hitap etmeyin sert ses tonuyla hayır deyin yapmaya devam ederse parmağınızla burnunun üstüne pıt pıt vurun yine devam ederse parmaklarınızla kulağına fiske vurun. Bunlar canını yakmaz merak etmeyin dikkatini çeker sadece.

Umarım ondan vazgeçmez sonuna kadar ailesi olursunuz

Çocuklar 4-10 yaşında. Kızım çok seviyor zaten o bulup getirdi sokaktan. Oğlum da öyle etrafından ayrılmıyorlar ama şükür zarar verecek şekilde hırpalamıyorlar, okşuyorlar sadece.
Bırakamaz mıyız gerçekten, ben daha hiç dokunmadım. Hizmetini sınırsız yapıyorum ama :) hayatımda hiç hayvana dokunmadım, çok tedirgin oluyorum. Biraz da dokunup da ayrılamazsam diye korkuyorum, ellersem ilk olacak ☺️
aynı benim annem :KK70: o da asla dokunmam, eve getirirseniz benim oturduğum odaya sokmayın ben görmek bile istemem diyordu.
şimdi her akşam geldiğinde oğluş nerde deyip onu arıyor, kucağına alıp seviyor :KK70:
sabahları işe gitmeden önce biraz ilgileniyor, oyun oynuyorlar falan.
son zamanlarda öpmeye de başladı :KK70:
bizden çok sorar oldu :KK70:
gerçekten bir kere dokunursanız bırakamazsınız öyle güzel kokarlar ve tüyleri de öyle yumuşacıktır ki.
hele bir de mırlamaya başlayıp gözleri kapatıyorsa siz severken, kucağınıza gelip uyumak istiyorsa hangi kalp dayanır? erir gidersiniz :)
bizim son zamanlardaki masraflarımız hep kediye.
bugün kapalı büyük tuvaleti geldi mesela.
yakında 7 kg mama alıcaz.
ilk sene biraz masraflı oluyorlar ama sonra fiksleşiyor masrafı. kum, mama bir de düzenli aşı haricinde masrafı yok başka, sağlık sorunu çıkmadığı sürece. kum ve mamayı yüksek kg alınca bayağı gidiyor.
mama konusunda seçici olun derim, iyi bir mama yerse belki bir tık yüksek fiyatlıdır ama sağlığı da yerinde olur en azından bağışıklığı güçlü, iyi beslenen bir kedi olursa sağlık sorunu yaşayıp daha fazla masraf etme ihtimalini azaltıyor, bilginiz olsun :)

X