Nisan-Mayıs Ayı Gebelik Planlayanlar 🤰🏼

Kızlar bir şey soracağım ilişkiden sonea ayaklarınızı dikiyormusumuz havaya veya sağa ve sola yatma gibi hangisi doğrudur acaba kaç dk yatmak gerekir
Ya bunu ilk duyduğumda yok yeaaaağ falan olmuştum hatta söyleyen hemşireye abart diyip güldüm ama malesef 3 akşamda totomun altında yastıkla önyargılarımla baş başa burada gezerken buldum kendimi😝

Bende de şişkinlik kasık ağrısı ve sarı akıntı var. Daha önceki gebeliğimle tek ortak yanı sarı akıntı. Kasık ağrısı ve şişkinlik yumurtlama gününden beri yani 1 haftadır hiç geçmedi. Doktor soldan yumurtlamışsın dedi ama benim sağ taraf ağrıyor daha çok bazen bacağıma ve belime vuruyor. Çok merak ediyorum ama daha 8 gün var bat’a🙈 ilk defa bu ay bu kadar merakla bekliyorum o da bu belirtiler yüzünden. İnşallah psikolojik değildir😄
Ya benimde yumurtlama gününden beri şişliğim inmedi yüz üstü yatarım normalde sağ tarafıma yatınca sağ kasık sola yatınca ya sol ya da sağ kasıkta batma oluyor gün içinde otururken aralıklı olarak ince ince sızı gibi, birde kendimi biraz zorlarsam tam vajinanın üst kısmı yani alt karnımda ağrı oluyor çok nadir belime kuyruk sokumuna vuruyor gün içinde. Akıntı da mübarek sarı mı beyaz mı anlayamıyorum sanki beyaz ama çok dikkatli bakınca sarı 🤔 genelde yavaş yavaş geliyor sanki adet gibi yani akıntı adeti goruyomuş gibi günlük ped koyuyorum bazen birden geliyor ama kesilmiyor işte 😐bide hasta gibi vücutta kırgınlık yapıyor gün içinde ufffffff şu berlisizlik🥲benim için normalde olmayan belirtilerin hepsini yazdım uzun oldu ama böyle
Dipnot: igrenmeyezseniz peceteye sildigim bir kısmını fotoğraf çektim akıntının paylaşabilirim berlisizlik birazda olsa azalır belki 😬

Biri gaz sorunuyla alakalı yazmıştı sanırım gaz sorunu bende de var gerçekten gebe çıkmazsam bunun için doktora gidicem böyle birşey yok kendim rahatsiz oluyorum kötü tarafı tutamıyorum da 🤠
Ben 2 gün önce bata 5 gün kala mahvoldum ya kendimden utandım bu ne böyle diye ama azaldı şuan

Kızlar son adet tarihim 31 marttı dün gece kan verdim 🥰🙈 Kaç haftalıktır sizce?
IMG_2744.jpeg

Kızlar son adet tarihim 31 marttı dün gece kan verdim 🥰🙈 Kaç haftalıktır sizce?
Eki Görüntüle 3420178
5 haftalık ya da 6 haftalık normalde ama tabi insandan insana değişiyor tebrik ederim sağlıkla gelsin inşallah bebişin.🩷
Doktorlar sat'ı baz alarak 3 ila 5 haftalık diyor diye biliyorum yani son adet tarihin 31 Mart o tarihten itibaren hamilesin gibi en azından benimki öyle anlatmıştı 🤔🤷🏼‍♀️

Canım kızlar bakar mısınız ben çok az bir gölge görüyorum fotoda tam belli değil ama 🥹🥹

Eklentiler

• 20240427_183852.jpg
    20240427_183852.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 52
aslında ben bunun saçma olduğunu düşünürdüm ama gecenlerde sağlık ocağında ki hemşire bu tezimi çürüttü Rahim her insanda farklı dedi kimisi aşağıda yukarıda ters olan bile var dedi onun için eskilerde çok yaparmış kalçanın altına yastık koyup ayakları kaldırıp en az bir saat yatmalıymılş. tabi bu sadece bir öneri diyede söyledi. herkesde işe yarayacak diye birşey yok
Evet bebcede mantıklı geldi suan bu fikir bana herkes tek bi sekılde hamile kalırdı herkes aynı yapıda olsaydı 🙏🏻 artık bahtımıza ne çıkarsa

Kızlar, 1 Nisan'da regl oldum 15 nisanda yumurtlama günümdü (artımed ovulasyon testi ile takip ettim). 14 ve 15 ini değerlendirdik, dün regl günümdü henüz gelen giden yok ☺️ hayırlısı bakalım. Henüz yumurtlama üstünden 10 gün geçtiği için test yapmadım, bende durumlar böyle
15 Nisan yumurtlama gününüzse regl tarihiniz değişir yumurtlamadan sonraki 15.gün regl günü olur onu beklemelisiniz , benim de 15i yumurtlamaydı ben de 15.günü bekliyorum, inşallah vardır 🙏🏻

15 Nisan yumurtlama gününüzse regl tarihiniz değişir yumurtlamadan sonraki 15.gün regl günü olur onu beklemelisiniz , benim de 15i yumurtlamaydı ben de 15.günü bekliyorum, inşallah vardır 🙏🏻
Uuuuuuu 2 gün kalmış ne güzel buraya da yazın nolur inşallah güzel haberler yazarsiniz

X