Ne kadar kıskançsınız ve Hayatınıza etkileri

Bu duyguyu nasıl yenebilirler peki? Bir kaç arkadaşım kıskançlıklarının farkında olduğunu ama elinden birşey gelmediğini yazmıştı. Sizce nasıl bir yol izlemeliler
Kendilerine meşguliyet edinsinler eğer çok uç noktadaysa böyle tavsiyeyle olacak şey değil gidip tedavi olsun.
Ayrıca bu biraz mizaç meselesi eğer küçükken güvenli bir ortamda büyümüşse guvenmeyi öğrenir değilse sonrası yaşayarak kendi davranış kalıbını oluşturacak kendisi aşacak ya da terapi tedavi...

Kendilerine meşguliyet edinsinler eğer çok uç noktadaysa böyle tavsiyeyle olacak şey değil gidip tedavi olsun.
Ayrıca bu biraz mizaç meselesi eğer küçükken güvenli bir ortamda büyümüşse guvenmeyi öğrenir değilse sonrası yaşayarak kendi davranış kalıbını oluşturacak kendisi aşacak ya da terapi tedavi...

cevaplarınız için teşekkür ederim iyi günler dilerim...

Kıskançlık yaratacak durumlara girmemeye özen gösterebilirsiniz bu güzel birşey. Ancak bazı durumlar vardır siz istemesenizde kendinizi olayın ortasında bulursunuz. Aşağıdaki durumlardaki davranışlarınız neler olur?

1-) Eşinizle beraber dizi/sinema izlerken dekolteli / minili bir bayanın ekranda görünmesi

2-) Eşinizin bayan akrabalarıyla olan şakacı güldürücü sohbetler içine girmesi

3-) Kız arkadaşınızın eşiyle birlikte size oturmaya geldiği bir durumda kız arkadaşınızla kendi eşinizin espriler yapması

4-) Bir düğününe gittiğinizde eşiniz oynayan bayanları görmesi

5-) Otobüste/dolmuşta eşiniz önceden oturduğu halde yanına bir bayanın gelip oturması

6-) eşinizin facebook/instagram/twitter gibi sosyal medya hesabına sahip olması

ben de kıskanç olduğumu düşünüyordum ama
bunlardan ciddi anlamda herhangi birini kıskanan birinin düzgün bir sosyal yaşatınısı olabileceğini düşünmüyorum.
çok ciddi kendine olan güvensizliği gösterir bu tarz kıskançlıklar.
bu şekildeki insanlara eş/sevgilisine olan güveni aşılamaktan çok kendisine karşı sevgisini nasıl geri kazanır bunun yollarını aramasını öğütlerdim.

ben de kıskanç olduğumu düşünüyordum ama
bunlardan ciddi anlamda herhangi birini kıskanan birinin düzgün bir sosyal yaşatınısı olabileceğini düşünmüyorum.
çok ciddi kendine olan güvensizliği gösterir bu tarz kıskançlıklar.
bu şekildeki insanlara eş/sevgilisine olan güveni aşılamaktan çok kendisine karşı sevgisini nasıl geri kazanır bunun yollarını aramasını öğütlerdim.

mesela somut olarak neler yapmalı nasıl başlamalı işe ?

Yapı meselesi derken biraz açar mısın? Sıkıntılı bir hayata dayanacak bir yapıda olduğunu mu söylemek istiyorsun ?
Hayır olumsuz getirilerine karşın engel olamadığım yapımdan bahsediyorum.
Sıkıntılı bir hayata dayanacak yapıda olduğumu söylemek isteseydim kıskancım değil, güçlüyüm derdim :)

Kıskançlık yaratacak durumlara girmemeye özen gösterebilirsiniz bu güzel birşey. Ancak bazı durumlar vardır siz istemesenizde kendinizi olayın ortasında bulursunuz. Aşağıdaki durumlardaki davranışlarınız neler olur?

1-) Eşinizle beraber dizi/sinema izlerken dekolteli / minili bir bayanın ekranda görünmesi

2-) Eşinizin bayan akrabalarıyla olan şakacı güldürücü sohbetler içine girmesi

3-) Kız arkadaşınızın eşiyle birlikte size oturmaya geldiği bir durumda kız arkadaşınızla kendi eşinizin espriler yapması

4-) Bir düğününe gittiğinizde eşiniz oynayan bayanları görmesi

5-) Otobüste/dolmuşta eşiniz önceden oturduğu halde yanına bir bayanın gelip oturması

6-) eşinizin facebook/instagram/twitter gibi sosyal medya hesabına sahip olması
bunların hiç biri sorun olmazdı benim için eğer eşime güveniyorsam fakat bir kere güvenimi kırdıysa her şeyi batardı

X