Ne kadar kıskançsınız ve Hayatınıza etkileri

trapist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2018
141
83
53
Merhabalar, kadınların kıskançlık dereceleri ve bunun ne kadar farkında oldukları konusundaki bir araştırma için lütfen yaşadığınız kıskançlıkları anlatınız. Kıskançlığınızdan rahatsız mısınız? Kendinizi kontrol edemeyip eşinizle veya sevgilinizle aranızın açılmasına neden oluyor musunuz ve sonunda pişmanlık duyuyor musunuz ?

Kıskançlık çok genel bi tabir değil mi? Mesela sende olmayan birşeyin hemcinsinde olmasından bile kıskançlık duyanlar var. İnstagram/youtube kısacası sosyal medyada çok fazla nisbet olayları dolaşıyor :) kk da da elti görümce kaynana kıskançlıkları fazlaca var. Bu yazdıklarımın hiç birisi bende yok. Ama eşimi kıskanıyorum evet. Hayatını cehenneme cevirecek kadar bi kıskançlık değil. Hatta yansıtmadığım bile oluyor :)

Haklısın kıskançlık çok göreceli ve her konuda kıskançlık olabilir. ama yazıda belirtmiştim üstü kapalı olarak eş veya sevgili arasındaki kıskançlık ve bunun ilişkilere nasıl yansıdığını soruyorum. Cevabın için teşekkür ederim

Bunların yanısıra çevrenizde gördüğünüz en anlamsız kıskançlık olaylarını da yazabilirsiniz

Hic kiskanc degilim , ne esimi ne baskasini kiskanmam
Sadece oglum dogdugunda ilk dort bes ay onu baskalarindan cok kiskanmistim , kimse dokunmasin , kimse ona yaklasmasin idtiyordum
yasadigim en yogun duygulardan biriydi ve nefret etmistim o duygudan , insanlar nasil yasiyorlar baskalarini kiskanarak anlayamiyorum gercekten

Yorumunuz için teşekkürler. Bu duyguyu yenebilen bir kişi olarak bu duyguyla yaşayan bayanlara verebileceğiniz en güzel mesaj ne olabilir ?

Yorumunuz için teşekkürler. Bu duyguyu yenebilen bir kişi olarak bu duyguyla yaşayan bayanlara verebileceğiniz en güzel mesaj ne olabilir ?
Beni alintilamamissiniz ama bana sordunuz sanirim :)
Cok sacma oldugunu kendi kendime telkin ederek yendim birkac ay icerisinde , zaten oglumun annesi oldugumu , onun beni cok sevdigini ve hep sevecegini dusundum bol bol , zamanla gitti bitti kiskanclik hissi ve rahatlikla baskalarina da vermeye basladim bebegimi

Karsi cins kiskancliginda ise bir numarali problem insanlarin kendilerine yeterince guvenmemesi ve ozellikle erkeklerin karsisindaki kadini da kendi gibi sanmalari
Bir erkegin gozu disarda olunca kendi sevgilisine fazlasiyla kiskanclik yapip baski kuruyor cunku tum erkekleri ve karsisindaki kadini kendisi gibi saniyor
Kadinlar ise karsilarindaki erkege kendilerine verdiklerinden daha fazl deger verip kendilerine guvenleri olmadiginda kiskanclik yapiyor
41 yillik hayat tecrubem ve gozlemlerimden gordugum bu

Kendime son derece guvenen bir kadinim ve kendimden baska ( cocuklarim haric) kimseye kendime verdigim degerden fazlasini vermiyorum , o yuzden de kiskanmiyorum , boyle bir duygu olusmuyor bende

Evet size sormuştum alıntılamayı unutmuşum :) Bir de yaşadığınız veya karşılaştığınız en saçma kıskançlık olayını anlatabilir misin vaktin varsa ?

Evet size sormuştum alıntılamayı unutmuşum :) Bir de yaşadığınız veya karşılaştığınız en saçma kıskançlık olayını anlatabilir misin vaktin varsa ?
Benim yok valla 😂 ben karsimdaki insanin da beni kiskanmasina izin vermem , esim de benim gibi kiskanc degil

Ama kiskanclik hikayesi ariyorsaniz bir derdim var bolumunu okuyun , daha bugun acilmis bir konu vatdi kiskanclikla ilgili , absurt otesi , orada tonla var kiskanclik konusu

Sag ustte arama butonundan arama yapip bulursunuz tum kiskanclik konularini , bayagi bir malzeme cikar size

Ben cok kıskancım. Eskiden daha da kıskanctım ama devam ediyor malesef az da olsa
Eşimi cok kıskanıyorum elimde degil,ama onu boğmuyorum bu tip seylerle. Kıskanç oldugum herhalde 50 metre öteden belli oluyor ki,soyle bir olay yaşanmıştı.
Birgun eşimin eski komşusu (yani kayinvalidemin komsusunun kızı) esim sonucta bekarken muhattap oluyordu ister istemez
Bana sosyal medyadan esimin evde olup olmadigini sordu
Bende evde canım dedim. Birsey soracakmış kızın nişanlısı, arayacaktim dedi. Ben de ara dedim
Halbuki ne alaka degil mi, ara sor eşimi
Neyse bu kiz aradı,daha doğrusu kızın nişanlısı aradi esimle konustular esim kapadı bir konuda yardim istediler. (Kızın nisanlisinda esimin numarasi yok arasa yani esim açmaz bilmedigi no diye)

Iste bunlarin tum sebebi de sogulsun kayinvalidem 😁😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁

eşim hiç kıskanç değildir karşı cinsten bir arkadaşımla kafede oturabilir, yemeğe giderim, sosyal medyada foto da paylaşabilirim arkadaşımla (tanıdığı veya tanımadığı fark etmez.)
her zaman güzel, bakımlı görünmemi ister. ona göre cinsiyet ayırmadan herhangi birinin bana bakıp ne güzel kadın eşi ne şanslı diye düşünmeleri bile gurur vericiymiş
ben de kıskanç değilim
nerde ne yaptığını sormam genelde
eşimi birinin süzdüğü zaman bunun aramızdaki ilişkiyi güçlendireceğini, ilişkiye heyecan katacağını düşünürüm. (o an tutku boyutum değişir belki de kıskançlık bu)
bence belli bir iş hayatı olan, düzenini kurmuş ve birbirine güven sağlamış çiftler arasında sorun değil bu.
arkadaşlarımı veya ailemi de kıskanmam
kısacası kimsenin hayatına sahip değilim düşüncesi var bende.
herkes dilediğince yaşasın.

Kimsenin hiç bir şeyinde gözüm olmadı bu zamana kadar o tür bir kıskançlığım yoktur. Gösterişi severim ama başkasında olanı kıskanmam. İlişkim söz konusu olduğu zaman evet oldukça kıskancımdır. Fakat kıskandığım şey yüzünden trip atmam kavga etmem bu duyguyu sağlıksız boyutlara taşımam. Çünkü sevgilim her şeyin açık ve net ifade edilmesini isteyen biri. Rahatsızlığımı veya hoşuma gitmeyen bir durum olursa dile getiririm ve onun takdirine bırakırım. O da aynı şekilde.

Ben cok kıskancım. Eskiden daha da kıskanctım ama devam ediyor malesef az da olsa
Eşimi cok kıskanıyorum elimde degil,ama onu boğmuyorum bu tip seylerle. Kıskanç oldugum herhalde 50 metre öteden belli oluyor ki,soyle bir olay yaşanmıştı.
Birgun eşimin eski komşusu (yani kayinvalidemin komsusunun kızı) esim sonucta bekarken muhattap oluyordu ister istemez
Bana sosyal medyadan esimin evde olup olmadigini sordu
Bende evde canım dedim. Birsey soracakmış kızın nişanlısı, arayacaktim dedi. Ben de ara dedim
Halbuki ne alaka degil mi, ara sor eşimi
Neyse bu kiz aradı,daha doğrusu kızın nişanlısı aradi esimle konustular esim kapadı bir konuda yardim istediler. (Kızın nisanlisinda esimin numarasi yok arasa yani esim açmaz bilmedigi no diye)

Iste bunlarin tum sebebi de sogulsun kayinvalidem 😁😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁🤣😁

Yani çok garip birşey görmedim aslında bunda. Sonuçta o da kendi nişanlısını konuşturmuş, siz yanlış anlamayın diye sizden habersiz aramak istememiş :)) Peki sonuç olarak bu olay eşinizle aranızda büyük/küçük bir tartışmaya sebebiyet verdi mi?

eşim hiç kıskanç değildir karşı cinsten bir arkadaşımla kafede oturabilir, yemeğe giderim, sosyal medyada foto da paylaşabilirim arkadaşımla (tanıdığı veya tanımadığı fark etmez.)
her zaman güzel, bakımlı görünmemi ister. ona göre cinsiyet ayırmadan herhangi birinin bana bakıp ne güzel kadın eşi ne şanslı diye düşünmeleri bile gurur vericiymiş
ben de kıskanç değilim
nerde ne yaptığını sormam genelde
eşimi birinin süzdüğü zaman bunun aramızdaki ilişkiyi güçlendireceğini, ilişkiye heyecan katacağını düşünürüm. (o an tutku boyutum değişir belki de kıskançlık bu)
bence belli bir iş hayatı olan, düzenini kurmuş ve birbirine güven sağlamış çiftler arasında sorun değil bu.
arkadaşlarımı veya ailemi de kıskanmam
kısacası kimsenin hayatına sahip değilim düşüncesi var bende.
herkes dilediğince yaşasın.

Cevabınız için teşekkürler, aslında siz biraz hayatta mutlu olmanın şifresini çözmüş gibisiniz :) Peki sizce şimdiye kadar ki duyduğunuz/şahit olduğunuz kıskançlık olaylarından çıkan tartışmalar abartılı mı yoksa kıskanan kişi kıskançlığında haklı mı?

Kimsenin hiç bir şeyinde gözüm olmadı bu zamana kadar o tür bir kıskançlığım yoktur. Gösterişi severim ama başkasında olanı kıskanmam. İlişkim söz konusu olduğu zaman evet oldukça kıskancımdır. Fakat kıskandığım şey yüzünden trip atmam kavga etmem bu duyguyu sağlıksız boyutlara taşımam. Çünkü sevgilim her şeyin açık ve net ifade edilmesini isteyen biri. Rahatsızlığımı veya hoşuma gitmeyen bir durum olursa dile getiririm ve onun takdirine bırakırım. O da aynı şekilde.

Cevabınız için teşekkürler. Aslında daha çok kıskançlığın boyutları hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Mesela benim şahit olduğum bazı kıskançlıklara örnek vereyim. Bir bayanın eşiyle birlikte televizyon izlerken minili veya dekolteli bayanları kıskanması ve eşiyle tartışması. Veya aynı olayın sinemada yaşanması. Daha da genellersek medya da çıkan görüntülerden kıskanması. Kıskanç bir kişi olarak bu konuda neler düşünüyorsunuz :))

Bende kıskancımdır ama olması gerektiği kadar. Bi kadının eşini kıskanması gerektiği kadar yani. Fakat eşim beni iş yerindeki erkek bi arkadaşımla işle ilgili bişey konuşsak bile kıskanır. Ne konuştun ne dedin diye her ayrıntısına kadar sorar. Ama kendisi iş yerindeki bayanlarla espri muhabbetleri bile yapar. Onun bana verdiği tepkiyi ben ona verdiğimde kendisinin hep haklı olduğunu söyler. Ama ben iş yerindeki erkeklerle, onun iş yerindeki bayanlarla kurduğu samimiyetin 10da 1ini bile kurmuyoken işle ilgili bişey dese bana biri olay çıkarır. Bu konuda aşırı bunalıyorum çözüm bulamıyorum

X