KEDİM MANTAR OLMUŞ :(

hayatbeninedenyoruyosun

Madem çok günah. oyunu sen bozuyorsun.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2022
954
516
Merhaba benim 1 yaşında scottish fold cinsi kedim var. Bu cins kedilerin hastalıklarının kronik olduğunu biliyorum eklem ve bağırsak oluyor genelde ama çok şükür şuana kadar o durumlardan hiç problem yaşamadık. Sorun şu ki temizliğine tuvalet temizliğine mamasına suyuna herşeyine dikkat etmeme rağmen 2. kez mantar oldu kedim ilk mantarında cenım yavruşumu traşladık sonra ecosin isimli tablet çözeltiyle yıkadım ve çok iyi geldi. bu arada tüm aşılarını vaktinde yaptırıyoruz aksatmadan. şuan üzerinde pire gördüm nerden nasıl geldi bilmiyorum ama geçmedi birtürlü sirkeyle tüylerini taradım iç dış parazit aşısı daha geçen ay yapıldı. 1 haftadır sesi kısık gibi miyavlıyor ama böyle yavru kedi gibi ses çıkmıyo bile bazen bir derdi varda acı çekiyo gibi. dün aşısı vardı veteriner yine ecosin tableti önerdi ben zaten sipariş vermiştim yarın yıkamasını yapıcam ama korkuyorum halsizleşti gibi geliyo bana yada ben öyle hissediyorum.
Şimdi sorum şu ki mantardan kurtulmamın en hızlı etkili yolu nedir? pire için haftaya tekrar iç dış yaptırıcam normalde 2 ayda 1 yapılıyor ama veteriner haftaya getir dedi dün başka aşısı olduğu için yaptıramadım.

Benim kedim cins değil, bildiğimiz sokak kedisi. Bebekken sürekli burnunda mantar oluşurdu, veteriner baticonla silmemizi söylemişti büyüdükçe geçti.
Tüm vücut mantarında ne yapılır bilmiyorum, konu üste çıksın diye yazıyorum.
Geçmiş olsun

Benim kedim cins değil, bildiğimiz sokak kedisi. Bebekken sürekli burnunda mantar oluşurdu, veteriner baticonla silmemizi söylemişti büyüdükçe geçti.
Tüm vücut mantarında ne yapılır bilmiyorum, konu üste çıksın diye yazıyorum.
Geçmiş olsun
Teşekkür ederim bende mantar olan kısımlarını baticonladım hep çünkü kaşıyor ve yara oluşunca kanıyor enfeksiyon kapmasından da korkuyorum. kedimin konfor alanı çok rahat oda yaptım ona stressiz rahat rahat tüm evi dolaşıyor ama gel gelelim mantar beni bitirdi zor bir tedavi :KK43:

Kedim bana ilk geldiğinde mantarı vardı, benden önce bulan kişiler tedavi ettirmiş ama sanırım fayda etmemiş hem yavrum hem biz mahvolduk bizede bulaştı 4 ayda anca geçti.
Vitamin kullanın, mantar olan bölgeye batikon sürün
Siz kendiniz içinde vitamin kullanın, bağışıklık çok önemli

Kedim bana ilk geldiğinde mantarı vardı, benden önce bulan kişiler tedavi ettirmiş ama sanırım fayda etmemiş hem yavrum hem biz mahvolduk bizede bulaştı 4 ayda anca geçti.
Vitamin kullanın, mantar olan bölgeye batikon sürün
Siz kendiniz içinde vitamin kullanın, bağışıklık çok önemli
Ne tür vitaminler kullanmalıyım siz neler yaptınız ve sizdeki mantar ne şekilde gosterdi kendini bilgi verwbilir misiniz

Pire kuşlardan geliyor olabilir. Benim balkonum yok ve parazit aşıları tam olmasına rağmen pirelendi 1 hafta da da ensesini yoldu. Kuş bitiymiş aslında. Camdaki havalandırma deliğinden gelmiş kedimi yıkadım kum kabını temizleyip yıkadım heryeri süpürüp sildim 2 hafta sonra da tekrar bi dış parazit damlası damlatıldı geçti ama sonbahar ve ilk baharda hep bi atlatıyoruz bu durumu çevrenizde kuş dolu ağaç falan var mı? Mantar da kuş biti yüzünden oluyor olabilir.

Kedi zorunlu haller dişinda yıkanmaz. Yıkamak tüy altı eri floryasını bozduğu için mantar enfeksiyonlarına daha açık hale gelir. Mantar bağışıklık sisteminin düşük olması ile de ilgilidir. Bağışıklığının güçlenmesi için beslenmesine ve stres faktörelerine dikkat edin.
Önceki yıkadığımda yine mantar için olan ilaçla yıkamam gerekiyordu öyle yıkadım Dün akşam da aynı şekilde mantar ilacı ile yıkadım sadece

Pire kuşlardan geliyor olabilir. Benim balkonum yok ve parazit aşıları tam olmasına rağmen pirelendi 1 hafta da da ensesini yoldu. Kuş bitiymiş aslında. Camdaki havalandırma deliğinden gelmiş kedimi yıkadım kum kabını temizleyip yıkadım heryeri süpürüp sildim 2 hafta sonra da tekrar bi dış parazit damlası damlatıldı geçti ama sonbahar ve ilk baharda hep bi atlatıyoruz bu durumu çevrenizde kuş dolu ağaç falan var mı? Mantar da kuş biti yüzünden oluyor olabilir.
Evet var yan Komşumun kuşu var ve kapımın Önüne de bayağı ağaç var dediğiniz gibi olabilir. Geçen gün karma aşısını yaptırdığım için 2 aşıyi aynı anda yapamadıklarını söylediler Ben de büyük ihtimalle Damla alıp damlatacağım bir hafta daha beklersem diğer ilacın da bir faydası kalmayacak

Mantar sokakta bir kedide de gördüm neden çıkıyor belli değil bağışıklık düşük olabilir. Uff ne yaptıysak geçmiyor nüksediyor,.
Bizimde aynı ya 3 ay kadar önce tüylerini kestik tıraşladık o zaman vücudu düzeldi Hiç yara falan kalmadı ama bu ay tüyleri Tam oturdu Hani güzelleşti uzadı derken tekrar mantar oldu Ne yapmam gerekiyor Hiç bilmiyorum artık her yolu denedim Çünkü krem batikon fısfıs mantar ilacı

Bizimde aynı ya 3 ay kadar önce tüylerini kestik tıraşladık o zaman vücudu düzeldi Hiç yara falan kalmadı ama bu ay tüyleri Tam oturdu Hani güzelleşti uzadı derken tekrar mantar oldu Ne yapmam gerekiyor Hiç bilmiyorum artık her yolu denedim Çünkü krem batikon fısfıs mantar ilacı

Bı iğne vardı 2 tane şeklinde yapılan o işe yarıyor mu bilmiyorum bizimkinin ağır mantar enfeksiyonu var.

o iç dış parazit sanırım 2 tane yapılan bit pire için

Hayır mantara özel dedi 700 TL bandın da tanesi ama ise yarıyor mu bilmiyorum içeriği de bilmiyorum iğnenin.
İlk götürdüğümde başka sakinleştirici bir iğne yapmıştı bu biraz rahatlatır kaşınmaz demişti enazından cidden güzelleşti sanki dedik etkisi gitti sanki şimdi de. Daha o 2 iğneyi yaptirmadim ama.

Hayır mantara özel dedi 700 TL bandın da tanesi ama ise yarıyor mu bilmiyorum içeriği de bilmiyorum iğnenin.
İlk götürdüğümde başka sakinleştirici bir iğne yapmıştı bu biraz rahatlatır kaşınmaz demişti enazından cidden güzelleşti sanki dedik etkisi gitti sanki şimdi de. Daha o 2 iğneyi yaptirmadim ama.
aşısı olduğunu bilmiyordum cumartesi veterinere götürdüm ama bahsetmedi hiç ilk mantar olduğunda ecosin tablet kullandım çoook çok iyi geldi iyileşmişti. dün yine uyguladım veteriner onu tavsiye etti hafta da 1 defa 2 hafta yapıcam

aşısı olduğunu bilmiyordum cumartesi veterinere götürdüm ama bahsetmedi hiç ilk mantar olduğunda ecosin tablet kullandım çoook çok iyi geldi iyileşmişti. dün yine uyguladım veteriner onu tavsiye etti hafta da 1 defa 2 hafta yapıcam

Birde öğren karma aşılar da var aslında galiba mantar aşısı belki de oldu ama yine yaramıyor işe.
Sakinleştirici iğne de var kedi kaşınmıyor en azından birde sprey varmış onu ogrencem clotrimazole içerikli veterinere sormak lazım uygun mu diye.

Birde öğren karma aşılar da var aslında galiba mantar aşısı belki de oldu ama yine yaramıyor işe.
Sakinleştirici iğne de var kedi kaşınmıyor en azından birde sprey varmış onu ogrencem clotrimazole içerikli veterinere sormak lazım uygun mu diye.
Ben karma 2 yi cumartesi yaptırdım şimdi bi tedaviye başladım hepsini aynı anda yapmak istemiyorum ağır gelir ters teper diye şuanki ilacı uyguladım ve kabarık olan yerlerine madecasol terramyecin sürüyorum veteriner onları kullanabilirsin dedi kaşıntısını azaltıyor

X