Hayatı mahveden YAYGIN ANKSİYETEDEN kurtulalım artık!

merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 10 yıldır yaygın anksiyete bozukluğu var. gereksiz yere aşırı korku ve endişe duyuyorum. ilk yıllar ne yaşadığımı bilemediğim için her defasında çıldırıyorum herhalde diyerek kendimi acile atıyordum. yerimde duramıyorum aşırı bir andrenalin korku boşalması. ardından bir diyajem yapıp gönderiyorlardı. canıma tak ettiği bir dönemde bir öğrencimin tavsiyesi ile NLP Üsküdar hastanesine gittim. eeg çekildikten ilk teşhisi orada aldım. serotonin hormonu vücudumda cok fazla emiliyordu ve ben de bazı durumlar karısında yoksunluktan ataklar yasıyordum. Doktorum paxeraya başladı. sonra 7 yıl boyunca paxera kullandım büyük ölçüde rahattım. çok pozitif, neşeli bir insan olarak bilinirim çevremde. insanlara yardım etmeyi çok severim, birçok sosyal projede görev aldım. ara ara anksiyete ataklarım oluyordu bazı durumlarda (mesela acilde serum takıldığında yatmaktan bunalınca, otobüsle uzun yolculuğa çıkıp gece uyuyamayınca gibi) o zamanlarda ativan kullanıp atlatıyordum. 2 yıldır evliyim. bebek istediğimiz için ilacı kısmen yavas yavas kestim. başlarda idare ediyor gibiydim ama suan hayatım durma noktasına geldi. her sabaha kaygı ile uyanıyorum. beynim uyusuyor kalbim cok hızlı atıyor. her şey cok anlamsız geliyor. konsantre olamıyorum. tv sesini bile duymak istemiyorum. artık anksiyeteden kaygı duyar hale geldim bir kısır döngüye girdi. ben hiçbir şey yapamam, yalnız şehir dışına çıkamam, vb saçma sapan her şeyden endişe duyar haldeyim. en kötüsü de her sabaha böyle uyanıp bütün günü bu berbat hislerle çarpıntı uyuşmalarla geçiriyorum. Sadece derse girip çıkıyorum ve hemen eve geliyorum hiçbir sosyal yasantım, keyfim huzurum kalmadı. psikoterapi, nefes terapisi, regresyon terapisi her şeyi önerdiler ama suan biliş düzeyim buna uygun değil ailem cok destek oluyor ama ben hiçbir şeyi duymuyorum. bilincim duyuyor, o an anlamlandırıyor doğru söylüyorlar, bak şükredecek ne cok sey var diyorum kendime ama sonra anında yine kaygılar korku uyusukluk başlıyor. bilinçaltım beni duymuyor. sanki içimde bir adam sürekli benimle konusuyor. bugün doktorumu aradım ve paxeraya geri başladık. benimle aynı duygu durumunu paylaşanlar var mı? akla ve mantığa uygun ne gibi çözümler üretebiliriz. Bizi en iyi biz anlarız.
Merhaba ben de paxera kullanıyorum ativanla başlamıştık ativani ne kadar süre kullandınız paxera tam olarak ne zaman etki etti.2 ay oldu başlayalı son zamanlarda iyiydim ama iki gündür gene kötüyüm midem bı tuhaf içimde bı heyecan var tekrar başa dönmekten korkuyorum

offf yaşayan bilir ne zor durumdur o anksiyete çok ağır yaşadım ben oturamıyordum gece 11 gibi uyku ilacımı alırdım sabah 9da uyanırdım taki gece 11 e kadar...ve ben hep evin içinde yürürdüm bişi de yiyemezdim iştahsızlık hatsafhada yürümekten bacaklarda kemiklerde ağrılar oluşmaya başladı doktorum baktı böyle olmuyo tabi paxil de alıyodum gündüz ek olarak anksiyete giderici xanax verdi yeşil reçete zaten öyle dışarıdan alınmıyo yarım attığım gibi yarım saat içinde kendime geldim sonra 1 ay tek kullandım fazla kullanmak iyi değil xanaxı doktorum kesti ama paxile ve gece aldığım uyku ilacıma devam ediyorum şükür iyiyim bırakınca ne olacak bilmiyorum yani ne yaşadığınızı bilirim gebelikte de keşke kullanılıcak ilaçlar olsa hep düşünürüm çünkü bir gün gebelik olsa ne yaparım diye
Merhaba yıllar geçmiş ama şu an nasilsiniz

Grup kurmak yasak sanirim o yüzden de basglantiya girilmiyor.Siz nasılsınız sikayetleriniz neler ilaç ne kullaniyorsunuz
Bende sağlık anksiyetesi var hemde öyle böyle değil tetikleyem şeyler oluyor terapide aldım bir işe yaramadı ilaç başladım misol 50 mg biraz daha iyi hissediyorum ama şimdide bir antibiyotik kullanımı sonrası bağırsak problemleri başladı kafayı yemek üzereyim özellikle sabahları çok kötü oluyorum içimde sıkıntı ile uyanıyorum nefes alamıyorum sanki ben duruyorum dünya yaşamaya devam ediyor gibi

Bende sağlık anksiyetesi var hemde öyle böyle değil tetikleyem şeyler oluyor terapide aldım bir işe yaramadı ilaç başladım misol 50 mg biraz daha iyi hissediyorum ama şimdide bir antibiyotik kullanımı sonrası bağırsak problemleri başladı kafayı yemek üzereyim özellikle sabahları çok kötü oluyorum içimde sıkıntı ile uyanıyorum nefes alamıyorum sanki ben duruyorum dünya yaşamaya devam ediyor gibi
Hayatımda iki kere anksiyeteden hastanelik oldum ikisi de antibiyotik kullandığım sıradaydı.Antibiyotik ishal ediyor bağırsaktaki yararlı bakterileri öldürüyor.Mutluluk hormonu bağırsaktan salgılanıyor.Dolayisiyla bütün denge bozuluyor.Antibiyotige tovbe ettim rabbim dusurmesin

Benim de sabahları aynı şekilde başlıyor günün.Gun içinde de devam ediyor.Siz neler yapıyorsunuz bütün gün mü sürüyor yoksa geçiyor mu gün icinde

Benim de sabahları aynı şekilde başlıyor günün.Gun içinde de devam ediyor.Siz neler yapıyorsunuz bütün gün mü sürüyor yoksa geçiyor mu gün icinde
Ben nefes egzersizleri yapıyorum öğleden sonraya doğru biraz daha iyi hissediyorum. Esma çok okuyorum. Sabahları kortizol hormonu çok salgılanıyor o yüzden dikkat etmek lazım. Bazen yürüyüş yapıyorum yattığım zaman daha kötü oluyorum çünkü benim annemde böyleydi anksiyete kesinlikle aileden ve çevreden geçiyor…bu ilaç biraz daha iyi geldi. Antibiyotik konusunda haklısın çünkü toksinler bağırsakta birikiyor ve anksiyete depresyona sebep oluyor bazı insanlarda beyin sisi oluyormuş bende de olmuştu rüyada gibiydim. Bana doktorum bir kaç kitap önerdi onları okuyorum pdf olarak onları okuyırum telefonumdan. Birde hani abd de filmlerde olurya bir araya gelip yuvarlak sandalyelerde konusurlar dertlerini birbirleriyle paylaşırlar işte başkalarıyla dertleşmek iyi hissettirecektir aynı hisleri yaşayan başka insanların oldugunu bilmek iyi hissettirir dedi.
Her sabah dua ediyorum 🙏🏻 Allah’ım rahmetinin bir damlasına muhtacım diye…

Hayatımda iki kere anksiyeteden hastanelik oldum ikisi de antibiyotik kullandığım sıradaydı.Antibiyotik ishal ediyor bağırsaktaki yararlı bakterileri öldürüyor.Mutluluk hormonu bağırsaktan salgılanıyor.Dolayisiyla bütün denge bozuluyor.Antibiyotige tovbe ettim rabbim dusurmesin
Geçen hafta aynısı oldu aşırı ishal mide bulantım vardı bişey yiyemiyordum 3 kere acillik oldum bu yüzden 1.iğbe yaptı yolladı diğeri başka antibiyotik yazdı serum yaptı daha kötü oldum 3.ye serum yaptı ilaç falan verdi şimdi iyiyim ama bu sefer de sürekli kalp krizi geçirdiğimi düşünüyorum hep düşünüyorum sırtım ağrıo korkuyorum kolum ağrıo korkuyorum isyan etmiyorum ama çok yoruldum 😔

Arkadaşlar son 7 aydır çok yoğun bir anksiyetem var önce geçmişe takılı kalıp pişmanlık vicdan azapları çekmemle başladı. Şimdi ise hem onunla cebellleşiyorum hem de sağlık anksiyetesi ile nerdeyse her gün doktora gidiyorum kan veriyorum sürekli kendime teşhisler koyuyorum doktorların söylediklerine inanmıyorum aynı sonuçları birden fazla insana atıyorum ve sürekli araştırma halindeyim. Sürekli mide bulantısı vücudumda kulunçlar halsizlikler ağrılar ateş basması nefesimin kesilmesi kalp çarpıntım durmak bilmiyor. Bundan dolayı kendime her geçen gün kanser teşhisi koyuyorum. İnsanlara anlatıyorum takıntılı olduğumu düşünüyorlar takma diyorlar ama elimde değil. Sürekli kilo kaybı nefes darlığı yemekten tiksinme değersizlik hissi bu yaşadığım şeyler çoğu zaman beni intihar düşüncesine bile sürüklüyor. Hayattan zevk almıyorum her şeyi fazla kafama takıyorum ve bunlar yüzünden sağlığımdan olamktanda korkuyorum. Tedaviye başlamayı düşünüyorum ve umarım başladığım tedavide başarılı olurum. Aynı zamanda ben ve benim gibi olan herkes umarım biran önce sağlıklı düşünmeye ve hayattan zevk almaya başlar. Notmalde Böyle yerlere yazmam ama benim gibi olanların belki içi rahatlar ve sadece ben değilimişim demek ki çoğu insanın başına geliyormuş demesi için yazıyorum.

Arkadaşlar son 7 aydır çok yoğun bir anksiyetem var önce geçmişe takılı kalıp pişmanlık vicdan azapları çekmemle başladı. Şimdi ise hem onunla cebellleşiyorum hem de sağlık anksiyetesi ile nerdeyse her gün doktora gidiyorum kan veriyorum sürekli kendime teşhisler koyuyorum doktorların söylediklerine inanmıyorum aynı sonuçları birden fazla insana atıyorum ve sürekli araştırma halindeyim. Sürekli mide bulantısı vücudumda kulunçlar halsizlikler ağrılar ateş basması nefesimin kesilmesi kalp çarpıntım durmak bilmiyor. Bundan dolayı kendime her geçen gün kanser teşhisi koyuyorum. İnsanlara anlatıyorum takıntılı olduğumu düşünüyorlar takma diyorlar ama elimde değil. Sürekli kilo kaybı nefes darlığı yemekten tiksinme değersizlik hissi bu yaşadığım şeyler çoğu zaman beni intihar düşüncesine bile sürüklüyor. Hayattan zevk almıyorum her şeyi fazla kafama takıyorum ve bunlar yüzünden sağlığımdan olamktanda korkuyorum. Tedaviye başlamayı düşünüyorum ve umarım başladığım tedavide başarılı olurum. Aynı zamanda ben ve benim gibi olan herkes umarım biran önce sağlıklı düşünmeye ve hayattan zevk almaya başlar. Notmalde Böyle yerlere yazmam ama benim gibi olanların belki içi rahatlar ve sadece ben değilimişim demek ki çoğu insanın başına geliyormuş demesi için yazıyorum.
İrem çok geçmiş olsun bende sağlık anksiyetesini had safada yaşayan biriyim. Geçmişe takılı kalmak depresyon belirtisi geleceği düşünüp kaygılanmak anksiyete bende benzer bir süreçten geçtim geçiyorum doktora gittin mi ? İlaç kullanıyor musun ?

İrem çok geçmiş olsun bende sağlık anksiyetesini had safada yaşayan biriyim. Geçmişe takılı kalmak depresyon belirtisi geleceği düşünüp kaygılanmak anksiyete bende benzer bir süreçten geçtim geçiyorum doktora gittin mi ? İlaç kullanıyor musun ?
Çok teşekkür ederim. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama ailem ne kadar yanındayız desede beni yargılıyorlar her şey kafada bitiyor diyip geçiştiriyorlar ve şuan her şey o kadar pahallı ki ailemden terapi isteyemiyorum. Berbat bir döngünün içindeyim. Dün gece yine kanser miyim diye araştırırken benim gibi insanların var olduğunu görüp buraya yazdım. Bir süre burada moral bulmaya çalışacağım en kısa sürede de terapi almaya çalışacağım ve eski benliğime geri dönebilirsem herkese her süreci yazmayı düşünüyorum sizlerden de aynı şeyi istiyorum.

Çok teşekkür ederim. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama ailem ne kadar yanındayız desede beni yargılıyorlar her şey kafada bitiyor diyip geçiştiriyorlar ve şuan her şey o kadar pahallı ki ailemden terapi isteyemiyorum. Berbat bir döngünün içindeyim. Dün gece yine kanser miyim diye araştırırken benim gibi insanların var olduğunu görüp buraya yazdım. Bir süre burada moral bulmaya çalışacağım en kısa sürede de terapi almaya çalışacağım ve eski benliğime geri dönebilirsem herkese her süreci yazmayı düşünüyorum sizlerden de aynı şeyi istiyorum.
Ben de cok benzee seyler yasadim bir grup kurdum whatsupdan ayni dertten muzdarip kisiler birbirine moral versin diye malum terapi ucretleri tavan …. Istersen gelebilirsin ama emin ol ilac cok yardimci oluyir devlet hastabeside olsa mutlaka bi doktora gorun canim

Ben de cok benzee seyler yasadim bir grup kurdum whatsupdan ayni dertten muzdarip kisiler birbirine moral versin diye malum terapi ucretleri tavan …. Istersen gelebilirsin ama emin ol ilac cok yardimci oluyir devlet hastabeside olsa mutlaka bi doktora gorun canim
Merhaba, grubunuza ben de katılabilir miyim

Bende aynı şuan çok kötüyüm ramazan ilk gin oruc tuttum ishal oldum o günden beri bı ishal bı kabız çok kötüyüm kafama çok takıyorum sürekli karnım dönüyor buruntu var midemde öyle aşırı takıyorum eşim ailem kızıyor herkes de normal bu diye ama niye oldu böyle dediğiniz gibi antibiyotik içmiştim ondan sonda bütün düzenim bozuldu 😔

Merhaba. Geçmiş olsun herkese. Ben de gruba katılabilir miyim ? Aynı durumdayım ilaç kullanıyorum sürekli kafama bir şey takıyorum

X