Hayatı mahveden YAYGIN ANKSİYETEDEN kurtulalım artık!

Değil mii herkes yaşadıklarını paylaşır deneyimlerini vs.
Uzun zaman oldu yazamadım 😊 Anksiyetesi olan insanlar için hiç tanımadığı insanlarla WhatsApp grubu oluşturup konuşmak bile aşırı stresli olabilir. Mesela hem istiyorum hem de çekiniyorum ben🙈 Bağlantıyı koparmayalim buradan yine de. Bir iki arkadaş daha olursa çok da güzel olur aslında 😘

Uzun zaman oldu yazamadım 😊 Anksiyetesi olan insanlar için hiç tanımadığı insanlarla WhatsApp grubu oluşturup konuşmak bile aşırı stresli olabilir. Mesela hem istiyorum hem de çekiniyorum ben🙈 Bağlantıyı koparmayalim buradan yine de. Bir iki arkadaş daha olursa çok da güzel olur aslında 😘
Katılmak isteyenler için zaten ama ikimizden başka kimse yok sanirim 😃

Nasıl oldunuz ilaçlara devam ediyor musunuz grup açtıysanız alır mısınız beni de
Bu aralar ataklar zorluyor maalesef pek iyi olduğum söylenemez grupta açmadık katılım olmadı ki isterdim hepimiz konuşalım yardımcı olalım

İlaç kullanıyor musunuz yükseltmek gerekiyor olabilir. Grup isteyen olursa bende isterim sürekli panik atak konuşursak olumsuz olabilir ama telkin edebiliriz birbirimizi 🌸

Merhaba benimde 1 sene oldu ilk atağımi yaşayalı sonrası hiç eskisi gibi olmadı zaten. Çarpıntı nefes alamama ölecek gibi olma her gün her saniye aklımdan hiç çıkmayan kötü düşüncelerler beynimin işleyişini bozdum sanırım düzelmiyor o kadar yoruldum ki😔 hergun titreme kalp atışımı bütün vücudumda hissetme her anım son anımmis gibi gelmesi hissizlik hevessizlik çok zor geçiyor günlerim. Grup açılırsa bende katılmak isterim ✨

Bugün ben de iyi hissetmiyorum paxera kullanıyorum 20 mg 2 ay olacak.Bugun gene çok kötüyüm inşallah sadece bugünlük bir seydir

merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 10 yıldır yaygın anksiyete bozukluğu var. gereksiz yere aşırı korku ve endişe duyuyorum. ilk yıllar ne yaşadığımı bilemediğim için her defasında çıldırıyorum herhalde diyerek kendimi acile atıyordum. yerimde duramıyorum aşırı bir andrenalin korku boşalması. ardından bir diyajem yapıp gönderiyorlardı. canıma tak ettiği bir dönemde bir öğrencimin tavsiyesi ile NLP Üsküdar hastanesine gittim. eeg çekildikten ilk teşhisi orada aldım. serotonin hormonu vücudumda cok fazla emiliyordu ve ben de bazı durumlar karısında yoksunluktan ataklar yasıyordum. Doktorum paxeraya başladı. sonra 7 yıl boyunca paxera kullandım büyük ölçüde rahattım. çok pozitif, neşeli bir insan olarak bilinirim çevremde. insanlara yardım etmeyi çok severim, birçok sosyal projede görev aldım. ara ara anksiyete ataklarım oluyordu bazı durumlarda (mesela acilde serum takıldığında yatmaktan bunalınca, otobüsle uzun yolculuğa çıkıp gece uyuyamayınca gibi) o zamanlarda ativan kullanıp atlatıyordum. 2 yıldır evliyim. bebek istediğimiz için ilacı kısmen yavas yavas kestim. başlarda idare ediyor gibiydim ama suan hayatım durma noktasına geldi. her sabaha kaygı ile uyanıyorum. beynim uyusuyor kalbim cok hızlı atıyor. her şey cok anlamsız geliyor. konsantre olamıyorum. tv sesini bile duymak istemiyorum. artık anksiyeteden kaygı duyar hale geldim bir kısır döngüye girdi. ben hiçbir şey yapamam, yalnız şehir dışına çıkamam, vb saçma sapan her şeyden endişe duyar haldeyim. en kötüsü de her sabaha böyle uyanıp bütün günü bu berbat hislerle çarpıntı uyuşmalarla geçiriyorum. Sadece derse girip çıkıyorum ve hemen eve geliyorum hiçbir sosyal yasantım, keyfim huzurum kalmadı. psikoterapi, nefes terapisi, regresyon terapisi her şeyi önerdiler ama suan biliş düzeyim buna uygun değil ailem cok destek oluyor ama ben hiçbir şeyi duymuyorum. bilincim duyuyor, o an anlamlandırıyor doğru söylüyorlar, bak şükredecek ne cok sey var diyorum kendime ama sonra anında yine kaygılar korku uyusukluk başlıyor. bilinçaltım beni duymuyor. sanki içimde bir adam sürekli benimle konusuyor. bugün doktorumu aradım ve paxeraya geri başladık. benimle aynı duygu durumunu paylaşanlar var mı? akla ve mantığa uygun ne gibi çözümler üretebiliriz. Bizi en iyi biz anlarız.
Merhaba ben de sizin gibiyim paxera kullanıyorum iki aydır ativanla baraber başlamıştık.Artik ativan bulunmuyormus sanırım ativan yerine ne kullanıyorsunuz sakinleşmek icin

X