Anksiyete mi kalp ritim bozukluğu mu

aysetugba44

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mart 2014
78
11
Herkese merhaba. 2 yıl önce korona gecirdim. Koronanin 8 tane ilacini ictikten 5 saat sonra bende bi Haller oldu. Uykuya dalamama sıçrama ve kalp atislarimda hizlanma. Hani arabayla yüksekten inerken karnimizda bir yanma olur ya o his eşliğinde oluyor bunlar. 4 saat uykuya dalmaya çalıştım ama yok olmadi acilde aldım soluğu. Ekg çekildi panik yapmışsın dendi sakinlestirici yapıldı ama bana misin demedi yani etki etmedi bana. En son yarim zanax verildi ve o şekilde uyuya kaldim. Neyse koronayi atlattim aradan 1 ay geçti ayni sikayetler bir gece aniden yine oldu yine doktor falan ve yine panik atak dendi. Tam 2 yıldır yaptırmadigim test kalmadi. Hatta bt yani sanal anjiyo dahi oldum kalpten. Sebepsiz yere gelen bir iç huzursuzluğu kaygi korku böyle mide bulantısı tedirginlik ve ardindan mutlaka yaşadığım ekstrasistol yani kalbimde ek atimlar. Merak ettigim şu benim derdim gerçekten anksiyetemi yoksa kalbimde bir ritim bozukluğu mu var. 2 defa holter takıldı ama ben bu yasadiklarimi holter takiliyken yasamadim holter de kaydetmedi dogal olarak. 10 doktora gitmistirim herhalde. Artik bıktım. İyilesmek istiyorum. Suan çarpıntım yok. Ek atım ve bu hisler sebepsiz hicbir sebep yokken evde arabada misafirlikte buluyor beni. Bu sebepsizlik de hastalikmi var diye beynimi kemiriyor. Birşeyi kafaya taksam birşey i panik yapsam ve o an olsa gercekten anksiyete dicem ama hicbir sebep yokken oluyor.

Panik atak hastasıyım hastalık hastasıyım iki yıldır böyleyim geçen yıl kalp krizi geçiyorum sandım sayısız kez ekg çekildim psikolojik ilacı kullandim geçti nasıl geçti beş ay sadece beş ay sonra ilacı bıraktım bende bu sefer de hastalık hastası oldum boğaz ağrısı oldu bı buçuk aydır üç usg çekildi KBB gidildi kan değerleri bakıldı usg çekim olurken doktor lenf bezleri mevcut yağlı hiluslu dedi çok korktum hemde çok bende bir şey oldu acilik oldum iki defa ben çok korkuyorum halen de korkuyorum.ya çok doktorlar bişey yok diyor ağrılarım var ama eskisi gibi değil ama ağrı var bugün de çene ağrısı oldu şimdi de niye mi böyle oldum internet girdim kötü hastalık yazıyor iste bende başladı bu tedirginlik yarattı ben çok üzgünüm iki ekimden beri böyleyim canım namaz kilinca rahatlıyorum kime anlatsam abartıyorm diyorlar inan ki abartmıyorum bunları yaşıyorum

Panik atak hastasıyım hastalık hastasıyım iki yıldır böyleyim geçen yıl kalp krizi geçiyorum sandım sayısız kez ekg çekildim psikolojik ilacı kullandim geçti nasıl geçti beş ay sadece beş ay sonra ilacı bıraktım bende bu sefer de hastalık hastası oldum boğaz ağrısı oldu bı buçuk aydır üç usg çekildi KBB gidildi kan değerleri bakıldı usg çekim olurken doktor lenf bezleri mevcut yağlı hiluslu dedi çok korktum hemde çok bende bir şey oldu acilik oldum iki defa ben çok korkuyorum halen de korkuyorum.ya çok doktorlar bişey yok diyor ağrılarım var ama eskisi gibi değil ama ağrı var bugün de çene ağrısı oldu şimdi de niye mi böyle oldum internet girdim kötü hastalık yazıyor iste bende başladı bu tedirginlik yarattı ben çok üzgünüm iki ekimden beri böyleyim canım namaz kilinca rahatlıyorum kime anlatsam abartıyorm diyorlar inan ki abartmıyorum bunları yaşıyorum
Keske çareyi bilsem de yardimci olabilsem 😞

Keske çareyi bilsem de yardimci olabilsem
Tek diyebilecegim kesinlikle internete guvenmeyin inanmayin. Benim 2 yıldır yaşamam mucize internete göre.

Girmeyin. Bakmayin. Çünkü internette yazanlarin hicbir dogruluk payi yok. Gercekten ikna olun yoksa bu kalbinizde ek atimlar baslar. İste o zaman doktor doktor gezersiniz benim gibi.
Teşekkür ederim canım inşallah iyileşirriz çok sağolun rabbim gönlüne göre versin inşallah

Direkt psikiyatriste gidin. Muhtemelen panik atak hastasisiniz
Doktorda öyle diyor. Ama gercekten birsey düşünüp de olmuyor. Kendi kendine oluyor. Ve işin tuhaf yani bu aralar kalp atışım gayet normal yani 60-70-80 arasi oynuyor. Ve ben 2 yıldır çarpıntı ya yüksek kalp atışına o kadar alıştım ki bu defada kalo atışlarım düşüyor gibi geliyor. Göğsümde bir boşluk hissi yaşıyorum ve herhangi birşeye panik dahi yapsam kalbimde çarpıntı olmuyor. Yaklaşık 20 gündür de bu başladı. Yani hadi çarpıntıyi anlarım. Pamuk yaptık çarpıntı oldu. Peki bu halde mi psikolojik.

Doktorda öyle diyor. Ama gercekten birsey düşünüp de olmuyor. Kendi kendine oluyor. Ve işin tuhaf yani bu aralar kalp atışım gayet normal yani 60-70-80 arasi oynuyor. Ve ben 2 yıldır çarpıntı ya yüksek kalp atışına o kadar alıştım ki bu defada kalo atışlarım düşüyor gibi geliyor. Göğsümde bir boşluk hissi yaşıyorum ve herhangi birşeye panik dahi yapsam kalbimde çarpıntı olmuyor. Yaklaşık 20 gündür de bu başladı. Yani hadi çarpıntıyi anlarım. Pamuk yaptık çarpıntı oldu. Peki bu halde mi psikolojik.
Evet. Gittiğiniz psikiyatriste anlatın sizi detayli şekilde değerlendirecektir

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar bu hastalığı yaşamayan bilemez bizi bizden daha iyi anlayan kimsede olmaz internette yazılanlara itibar etmeyin lütfen internettr yararlı bilgi olduğu kadar yararsız o kadar çok bilgi var ki.bnde panik atak ve anksiyete hastasıyım 3 aydır bu dertten muzdarbim sabahları panik ve korkuyla uyanıyorum sanki kalbim deli gibi çarpıyor nefes alamiyorum nabzimi Bi olcuyorum 80 87 arası.bi kaç gündür nefesim yetmiyor gibi geliyor napicaz boyle bilmiyorum Allah yardımcımız olsun

Ben sizin gibiydim, nabzim da cok yukseliyordu. Surekli panik atak deyip gonderdiler, psikiyatra gittim panik atak degil dediler. Sonra ritm uzmani bi kardiyolog buldum, ablasyon yaptirdim. Ritm bozukluguymus ozetle

Ben sizin gibiydim, nabzim da cok yukseliyordu. Surekli panik atak deyip gonderdiler, psikiyatra gittim panik atak degil dediler. Sonra ritm uzmani bi kardiyolog buldum, ablasyon yaptirdim. Ritm bozukluguymus ozetle
Biraz bahseder misiniz acaba neler yasiyordunuz. Mesela durduk yere mi oluyordu? Ek atimlariniz varmiydi yani ekstra sistol dedigimiz olay. Birde nabziniz kaça kadar çıkıyordu? Mesela benim 2 senedir nabzim hep yuksekti . Özellikle yemekleri fazla.kacirirsam 90-100 oluyordu. Boguyordu resmen beni. Şimdi de tam tersi yemekleri az da yesem cokta yesem nabzim düşük. 60-70 arasi . Ama iki yıldır o kadar alıştım ki yüksek nabza bu halde beni bir tuhaf ediyor. Anlayamıyorum yani kalp mi anksiyetemi. Siz neler yasiyordunuz biraz bahseder misiniz.

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar bu hastalığı yaşamayan bilemez bizi bizden daha iyi anlayan kimsede olmaz internette yazılanlara itibar etmeyin lütfen internettr yararlı bilgi olduğu kadar yararsız o kadar çok bilgi var ki.bnde panik atak ve anksiyete hastasıyım 3 aydır bu dertten muzdarbim sabahları panik ve korkuyla uyanıyorum sanki kalbim deli gibi çarpıyor nefes alamiyorum nabzimi Bi olcuyorum 80 87 arası.bi kaç gündür nefesim yetmiyor gibi geliyor napicaz boyle bilmiyorum Allah yardımcımız olsun
Sizinde sebepsizce mi oluyor. Birde sürekli sebepsiz iç huzursuzluğu ve ek atiminiz varmi

Aynen daha çok kendimi dinledikçe oluyor ek atim ney tam olarak
Kalbinizin normal atimindan bir tane fazla atmasi. Bazen iki gogsunuzun ortasinda güm diye bir tane vurur bazen 2 bazen 3. Bazen kalbinizde kuş cirpiniyormus hissi verir. Bazen sanki durmus da yeniden çalışmış hissi verir. Bazende kalbiniz dönüyormuş gibi hissedersiniz. Ek atim bunlar.

Kalbinizin normal atimindan bir tane fazla atmasi. Bazen iki gogsunuzun ortasinda güm diye bir tane vurur bazen 2 bazen 3. Bazen kalbinizde kuş cirpiniyormus hissi verir. Bazen sanki durmus da yeniden çalışmış hissi verir. Bazende kalbiniz dönüyormuş gibi hissedersiniz. Ek atim bunlar.
Himm yok yok öyle sıkıntılarım çok şükür.bunlarin hepsi psikolojik.beynimizde bitirebilsek keşke değil mii

Himm yok yok öyle sıkıntılarım çok şükür.bunlarin hepsi psikolojik.beynimizde bitirebilsek keşke değil mii
İşte sorun bu. Yani benim bir düşündüğüm sıkıntım yok. Hani durduk yere oluyor benim yaşadığım bu ek atimlar. Ve beni işte o atım panik yapıyor. Yani o atimlar olmasa ben iyiyim zaten takmiyorum. Ve gittiğim doktor sayısı bellisiz. Hepsi de panik atak diyor. Ama şimdi burda arkadaş panik atak dendi ritim bozukluğu çıktı diyor. İşte böyle birseye denk gelmekten korkuyorum. Valla psikolojiksede değilse de Allah şifa versin ne diyeyim. Yapacak hicbirseyim kalmadi.

Bende taşikardi atakları oluyor, dediğiniz gibi değil. Holter takılıyken de çıktı zaten, genelde gün içinde farklı zaman aralıklarında olduğu için ritim bozukluğu olsaydı holterde çıkardı diye düşünüyorum. Fizyolojik bir neden çıkmadıysa siz bir psikiyatriste de gidin yine de.

Bende taşikardi atakları oluyor, dediğiniz gibi değil. Holter takılıyken de çıktı zaten, genelde gün içinde farklı zaman aralıklarında olduğu için ritim bozukluğu olsaydı holterde çıkardı diye düşünüyorum. Fizyolojik bir neden çıkmadıysa siz bir psikiyatriste de gidin yine de.
Peki bu tasikardi ataklarina ritim bozukluğu denmedi mi. Hemde holterde çıkmasına rağmen. Mesela kaça kadar çıkıyordu kalo ritminiz kaç dakika sürüyordu?

X