Evlilik Yıldönümüm :(

Peki hediye hatırlama vs

Yani doğum günü vs olsa ondan bekleyin de evlilik yıldönümü karşılıklıdır

Yemeğe gitmişsiniz mesaj atmadı deyip çiçek almadı deyip dırdır ile zehir etmişsiniz

Adam dönüp size sen önemsiyorsun madem sen ne yaptın demedi mi

Şahsen ben derdim neden benim görevim sadece sen mi evlendin diye
Yani karşılıklı ama ben onun bişey yapmayacagını tahmin ettim benim de içimden gelmedi..çünkü genelde ince süprizleri ben yapıyorum

Ben de özel günlere çok önem vermem, ufak bir kutlama, yenilen bir yemek, bir mesaj yeterli bana. Yok illa ki sürprizler yapılacak, el emeği bir şeyler hazırlanacak, yemeğe gidilecekse özel bir yere gidilecek-ona göre giyinilecek, saat 00.01 olunca kutlamalar başlayacak.
Ben odun davrana davrana biraz kırdım bu durumu neyse ki, siz de çok önemsediğinizi göstere göstere biraz kıvama getirebilirsiniz ama sizin uğraşmanız lazım. Bir süre sonra alışkanlığa dönüşecektir.

Yani karşılıklı ama ben onun bişey yapmayacagını tahmin ettim benim de içimden gelmedi..çünkü genelde ince süprizleri ben yapıyorum

Bu tavrınız çok çirkin

Adam yemeğe götürmüş Çiçek mesaj istemişsiniz ama siz hiçbir şey yapmamışsınız

Yapmayacağını biliyorum diyorsunuz ama Ada'm ben önemsemem diyor siz önemsiyorsunuz ama sadece beklenti olarak size yapılsın diye

Verici değilsiniz hep sürpriz ben yapıyorum diyorsunuz da bu ilk yıldönümü madem önemli sizin de sembolik de olsa bir organizasyon yapmanız hediye almanız gerekli

İlk yorumum beklentiyi düşürün şeklinde idi ben siz yaptınız da o yapmadı yemek ile geçiştirdi sanmıştım

O yorumu geri alıyorum beklentiyi değil bencilliği düzeltin

Eşiniz de ilginç hala Çiçek alıyor mesaj atıyor gönlünüz olsun diye sen ne yaptın demiyor

Ben de özel günlere çok önem vermem, ufak bir kutlama, yenilen bir yemek, bir mesaj yeterli bana. Yok illa ki sürprizler yapılacak, el emeği bir şeyler hazırlanacak, yemeğe gidilecekse özel bir yere gidilecek-ona göre giyinilecek, saat 00.01 olunca kutlamalar başlayacak.
Ben odun davrana davrana biraz kırdım bu durumu neyse ki, siz de çok önemsediğinizi göstere göstere biraz kıvama getirebilirsiniz ama sizin uğraşmanız lazım. Bir süre sonra alışkanlığa dönüşecektir.
Aynen katılıyorum size..ugras istiyor ama ben çözemedim kocamı, çünkü sevgiliyken daha 2aylık sevgiliyken sevgililer gününü kutlamam diyen adam elinde çiçekle iş yerime gelip kutlamıştı..şiirler sözler yazdı bana özel..şimdi baştan böyle yapınca beklentim oluyor haliyle

Bu tavrınız çok çirkin

Adam yemeğe götürmüş Çiçek mesaj istemişsiniz ama siz hiçbir şey yapmamışsınız

Yapmayacağını biliyorum diyorsunuz ama Ada'm ben önemsemem diyor siz önemsiyorsunuz ama sadece beklenti olarak size yapılsın diye

Verici değilsiniz hep sürpriz ben yapıyorum diyorsunuz da bu ilk yıldönümü madem önemli sizin de sembolik de olsa bir organizasyon yapmanız hediye almanız gerekli

İlk yorumum beklentiyi düşürün şeklinde idi ben siz yaptınız da o yapmadı yemek ile geçiştirdi sanmıştım

O yorumu geri alıyorum beklentiyi değil bencilliği düzeltin

Eşiniz de ilginç hala Çiçek alıyor mesaj atıyor gönlünüz olsun diye sen ne yaptın demiyor
Canım anlamadın galiba, doğumgünümde bişey yapmayınca ben de evlilik yıldönümü için bekledim hani yine umudum yoktu bişey yapmak için önce ondan bekledim bu sefer..çünkü ben onun doğumgününü de atlamadım hiçbir özel günümüzü de atlamadım süprizler hediyeler vs yaptım
Baktım kendisinin bişey yapcagı yok ben de sadece beklemek istedim
Dışarıya yemege çıkarması yeterli değil çünkü o gün için özel bişey olması gerek
Ben içimden geldiği her an yapıyorum zaten sadece özel günlerde değil

Neyseki geç te olsa kutladı dün çiçek almış bide güzel bi mesaj yazdı
Çiçek ve özel sözler beklemek çok mu yüksek beklenti?? Yapmayın

Canım anlamadın galiba, doğumgünümde bişey yapmayınca ben de evlilik yıldönümü için bekledim hani yine umudum yoktu bişey yapmak için önce ondan bekledim bu sefer..çünkü ben onun doğumgününü de atlamadım hiçbir özel günümüzü de atlamadım süprizler hediyeler vs yaptım
Baktım kendisinin bişey yapcagı yok ben de sadece beklemek istedim
Dışarıya yemege çıkarması yeterli değil çünkü o gün için özel bişey olması gerek
Ben içimden geldiği her an yapıyorum zaten sadece özel günlerde değil

Bakın sizi tanımam eşinizi de

Sizi kırmak üzmek gibi bir Amacım da yok

Yalnız ben özel günlere önem veririm diyen kişi kendi havada karada bir şey yapmalı

Biri yazmıştı paramız yoktu pilava mum dikip kutladık diye işte bu önem vermektir

Beklenti derken onun sizi hatırlamasını doğum günü vs kutlamasını istiyorsunuz siz yapıp o yapmayınca kırılıyordunuz

Ama bir de o yapsın diye bekleyip sonra huzursuzluk çıkarılacak son Zaman ilk evlilik yıldönümüdür doğumgününse yapsan bu tavrı haklı olursun sadece senin doğum günün ama evlilik yıldönümü karşılıklı

Bu arada onuncu evlilik yıldönümünü gece yatınca hatırlayan bir çiftiz hiç de önemli değil sembolik günler eskiden doğum günü falan da kutlamazdık da şimdi çocuk hevesleniyor diye alıyoruz bir
Pasta

Bakın sizi tanımam eşinizi de

Sizi kırmak üzmek gibi bir Amacım da yok

Yalnız ben özel günlere önem veririm diyen kişi kendi havada karada bir şey yapmalı

Biri yazmıştı paramız yoktu pilava mum dikip kutladık diye işte bu önem vermektir

Beklenti derken onun sizi hatırlamasını doğum günü vs kutlamasını istiyorsunuz siz yapıp o yapmayınca kırılıyordunuz

Ama bir de o yapsın diye bekleyip sonra huzursuzluk çıkarılacak son Zaman ilk evlilik yıldönümüdür doğumgününse yapsan bu tavrı haklı olursun sadece senin doğum günün ama evlilik yıldönümü karşılıklı

Bu arada onuncu evlilik yıldönümünü gece yatınca hatırlayan bir çiftiz hiç de önemli değil sembolik günler eskiden doğum günü falan da kutlamazdık da şimdi çocuk hevesleniyor diye alıyoruz bir
Pasta
İşte anlamadıgınız kısım ben kutlamayıp havada karada ondan beklemiyorum,her özel günde yaptım diyorum..süpriz de çok yaptım çünkğ ben seviyorum süpriz yapmayı hediye almayı vs..
Doğumgünüydü mesela dışarda kar fırtına çıkılacak gibi değildi ben yine de süpriz olsun diye ayağım kaya kaya gittim pasta aldım(evde pasta yapcak malzeme yoktu) hediyesini alamadım diye içime dert olmuştu bi gün gezerken ay ne güzel gömlek dedi çok beğendi hemen gidip alıp süpriz yaptım onun sevdiği yemekleri tatlılıları hazırladım
Ben de bişey görmek istedim haliyle
Doğumgünümü pek kutlamadı sadece pasta alıp işe gitti yani güzel bi mesaj güzel bi söz söylemedi zaten hediye de beklemiyodum..ben de bişey yapmıcam bakalım evlilik yıldönümünde napcak dedim kendi kendime

Valla bende sevmem bu tür günleri kutlamayı.hatta bayramları bile sevmem.belkide çocukluğumda her bayramı babam bize zehir ettiği icindir.kocaniza bu konuda anlayış gösterin bence, sizin için bu bir fedakarlık olur tabii ama zorla kutlamak da anlamsız olur.

Karşımızdaki insanlar beklentilerimize karşılık vermiyorsa beklentileri düşürmek lazım yoksa hiçbir zaman mutlu olamayız ki adamın kapasitesi bu demek ki

Kızlar daha evlilikte senem doluyo tabiki özeniyorum heves ediyorum evlilik yıldönümümü kutlamak istiyorum o gün özel olsun istiyorum ama eşim sevmiyormuş öyle şeyleri özel günleri önemsemediğini söyledi..ya tamam sevgililer gününü filan kutlamayız bi önemi yok ama bu evlilik yıldönümü..
Ya ona ayak uydurup evlilik yıldönümü doğum günü gibi özel günlerimizi kutlamıcam hediye pasta vs özel şeyler yapmıcam, ya da eşimi bi şekilde ikna etcem alıştırcam bunlara..
Ama senede bir gün ya senede bir gün ve ilk senemiz insan heves etmez mi :KK43:
merhaba
aynı sizin eşiniz gibi cevap veren eşime
"ama ben seviyorum, nasıl ki ben senin sevdiğin bazı şeyleri bayılmasam da yapıyorum,sende bu günde bana ayak uyduracaksın ve kutlama yapacağız" dedim
ve yaptık
sonrasında çok eğlendiğini seneyi iple çektiğini söyledi :)

Benim ki de yaklaşıyor.. bende hiç sevmiyorum eşim tam tersi sürpriz yapmayı çok sever.
Keşke şu heyecanınız bende olsa.

Valla bende sevmem bu tür günleri kutlamayı.hatta bayramları bile sevmem.belkide çocukluğumda her bayramı babam bize zehir ettiği icindir.kocaniza bu konuda anlayış gösterin bence, sizin için bu bir fedakarlık olur tabii ama zorla kutlamak da anlamsız olur.
Keşke ben de sevmesem de kutlamak istemesem ama elimde değil

Karşımızdaki insanlar beklentilerimize karşılık vermiyorsa beklentileri düşürmek lazım yoksa hiçbir zaman mutlu olamayız ki adamın kapasitesi bu demek ki
Ama başta beklentilerimi eşim yükseltti sevgiliyken nişanlıyken çok güzel şeyler yapıyodu aynı evin içine girince bitiyo mu herşey

merhaba
aynı sizin eşiniz gibi cevap veren eşime
"ama ben seviyorum, nasıl ki ben senin sevdiğin bazı şeyleri bayılmasam da yapıyorum,sende bu günde bana ayak uyduracaksın ve kutlama yapacağız" dedim
ve yaptık
sonrasında çok eğlendiğini seneyi iple çektiğini söyledi :)
Benimki öyle demez malesef :)
Nasıl kutlama yaptınız canım?

X