Evlilik Yıldönümüm :(

Yapısı böyle ise değişeceğini sanmıyorum..
Geçen sene darbenin ertesi günü evlenmiştik, unutulmaz bir tarih .
15 temmuz olduğunda eşimin ağzını aradığımda yarın ne yapacağız ki felan diye , ne önemi varki yarının darbenin 2.günü diye gülüyordu kendi kendine :)
Tabi ben anladım bir şeyler yaptığını ve ertesi gün olduğunda, akşama doğru bir bahaneyle dışarı çıktı yarım saatliğine, tabi dışarı çıkacağız diye ben hazırlanıyorum o esnada.
Geldi, hazırlandık çıktık, arabaya biner binmez çıkardı güzel bir çiçek buketi verdi bana çok mutlu oldum, sonrasında ise güzel bir yemek yedik ve bana evlilik teklifi ederken okuduğu şiirle birlikte ikinizin isminin yazılı olduğu bir kolye yaptırmış onu verdi.
Eşim özel günlere önem verir, mesela 6 aralıkta çıkmaya başlamıştık, her ayın 6 sında o dakika bana kaçıncı ay dönümümüz olduğunu söyler..
İnan agzım açık okudum canım ben göremediğimden :)
Maşallah size valla var mı böyle şeyler aynı dünyadayız dimi şuan :)

Hepsi aynı anda olan erkeğe rastlayan var mı bilmiyorum.Büyük ikramiye gibi.:KK53:
Adam çiçek alıyor,pasta alıyor,ayıcık alıyor daha ne yapsın?:skandal:Hiç kutlamıyor değil ki.
Çok fazla mı dizi izliyorsunuz :KK45:
Hep bu sosyal medyada paylaşım yapanlar yüzünden oluyor biraz da.:KK69:
Bu çiçek ayıcık olayı ama şubattaydı canım sevgililer günü..kutlamayız demiştik ben de sevmem o günü çünkü ama sonra ben dayanamadım özel şeyler yapmak istedim o da benden gördü ayıcık çiçek filan almış
Ama ben mükemmel bi masa hazırlamıştım ona :)

evlilik yıldönümü sadece kadına sürpriz yapılması gereken bir gün diye düşünmeyin o zaman.
özel olsun istiyorsanız, siz özelleştirin.
siz plan yapın. sürpriz olmak zorunda da değil ayrıca.
haberli ve planlı, özenli olabilir...
Zaten ben de ona yapıyorum canım karşılıklı olsun ikimiz de özel bişeyler yapalım özel hissettirelim istiyorum
Ben hep masa kur kur nereye kadar

Sevgiliyken hepsinin romantizmde nirvana yaptigini gorebiliyoruz evlendikten sonra nasil olsa cepte mantigi,dikkat edin bu cogu kadin da da cocuktan sonra olusan bir durum....İnsanoglu karmasik,degisik yaratiklariz iste...
Sevgiliyken beklentilerimi yükseltti işte şimdi karısıyım aslında tam tersi olması lazım sevgiliyken çok büyük şeylere ne gerek var? Ama karısıyım dimi artık ötesi yok şuan elinden geleni yapması lazım

Bu açtığın konulardan eşinin seni sevmediğini anlıyorum. Sen de hiç sıkılmadan her gün konu açıyorsun. Bir durup düşünsen ben her gün niye kocamla ilgili konu açıyorum diye şıp diye sorununu çözeceksin bence...

Kendisi yemeğe götürdü beni ama sadece okadar..ne bi çiçek ne bi tatlı söz
Evlilik yıldönümü ile ilgili mesaj filan yazabilirdi

olaylara karşı tepkileri kendi istediğiniz gibi beklemeyin adam yemeğe götürmüş ona göre kutlama bu demek ki. daha fazla şeyler bekleyip de eldekinden de olmayın bence

İnan agzım açık okudum canım ben göremediğimden :)
Maşallah size valla var mı böyle şeyler aynı dünyadayız dimi şuan :)

Bu konulara önem verir gerçekten. 5 yıldır her ayın 6 sında tanışalı 50 ay oldu, 51 ay oldu diye gece çıkmaya başladığımız saatte uyandırır beni. Ben unuturum mesela ama o unutmaz. Evlilik yıldönümünde Benim ona en ufak bir sürprizim yoktu ama utandım :KK43:

Zaten ben de ona yapıyorum canım karşılıklı olsun ikimiz de özel bişeyler yapalım özel hissettirelim istiyorum
Ben hep masa kur kur nereye kadar
yok masa kurun demedim ben:)
ben kurmam mesela:)
plan yapın.
havanızı değiştirecek bir şey organize edin.
illa yemek olarak düşünmeyin.
sevdiğiniz bir şey yapın. kültürel bir faaliyet de olabilir bu.
sevdiğiniz bir sanatçının konseri de olur.
romantik olması daha hoş olabilir tabi.
doğa yürüyüşü de olabilir.
maddi durumu bilemem ama, yakın yerlere gezi olabilir.
mini bir tatil olabilir. bunun sonu yok.
tabi dışarıda yemek de olabilir, eve yemek siparişi de olabilir en nihayetinde.

Başka zamanlarda bazen kendi bazen benim zorumla yaptıgı şeyler oldu:)
Ama bu evlilik yıldönümü üstelik ilk senemiz yani seneye artık 2 olcak..ne biliyim ben bekledim bişeyler o gün..sonunda hüsran..o da öyle diyor yaptıklarıma say yaptıklarımı görmezden gelme ama bugün önemsiz mi

Bence bu kadar önem addetmeyin hiç bir şeye...
Bunun için gerçekten mutsuz olmaya degmez. Normalde güzel bir ilişkiniz varsa kendi kendinizi bu yüzden doldurup kinlenmeyin adama :)
Güzel seyler yaşamaya bakın, tarihleri mühim degil. Kaçıncı oldukları da :)

Bence erkeklerden beklentiye girip kendimizi mutsuz etmek yaptığımız en büyük hata. Sonuçta onlar bizim kadar ince fikirli olmayabiliyorlar, kaldı ki ben kadın olmama rağmen böyle özel günleri önemsemem, hediye beklemem, romantik olamam. Romantik erkek yok mu elbette var ama onların sayısı da gerçekten az.
aynen bende sevmiyorum hatta hep unuturum eşimin doğum gününü vs
bizde de aksine o unutmaz hediye alır sürpriz yapar ama yapmasa da farketmez benim için
kabul ediyorum ben değişiğim :kahve:

Bu açtığın konulardan eşinin seni sevmediğini anlıyorum. Sen de hiç sıkılmadan her gün konu açıyorsun. Bir durup düşünsen ben her gün niye kocamla ilgili konu açıyorum diye şıp diye sorununu çözeceksin bence...
Hergün konu açıyorum çünkü tek kullandıgım site burası..sosyal aglara filan bakmam üyeliğim de yok..burda yalnız hissetmiyorum kendimi..rahatsız oluyorsanız okumazsınız konularımı..ama ben açmaya devam edicem

yok masa kurun demedim ben:)
ben kurmam mesela:)
plan yapın.
havanızı değiştirecek bir şey organize edin.
illa yemek olarak düşünmeyin.
sevdiğiniz bir şey yapın. kültürel bir faaliyet de olabilir bu.
sevdiğiniz bir sanatçının konseri de olur.
romantik olması daha hoş olabilir tabi.
doğa yürüyüşü de olabilir.
maddi durumu bilemem ama, yakın yerlere gezi olabilir.
mini bir tatil olabilir. bunun sonu yok.
tabi dışarıda yemek de olabilir, eve yemek siparişi de olabilir
İlişkimizin ilk senesinde eşime süpriz yaptım şiileri telefonda silinir diye bana attıgı bütün seneki mesajlarını kitap olarak bastırdım..
Doğumgünlerini hiç atlamadım kışa denk geldiği için evde hep masa hazırladım hediyesini aldım ben hediye almayı çok seviyorum ve kendisine hep ayakkabı kıyafet kozmetik tarzı aldıgım şeyler oldu sevgiliyken de alıyordum
Sevgililer gününde de romantik bir ortam hazırladım kartlar yazdım hepsine ayrı bir anımız vardı avizeye astım fotolarımızı çıkarttırdım hepsini birlikte salon ortasına avizeye astım :) daha napıyım kş ben :)

Hergün konu açıyorum çünkü tek kullandıgım site burası..sosyal aglara filan bakmam üyeliğim de yok..burda yalnız hissetmiyorum kendimi..rahatsız oluyorsanız okumazsınız konularımı..ama ben açmaya devam edicem
Rahatsız olduğum yok sadece insan her gün görünce üzülüyor bu kadının kocasından başka kafaya takacak bir şeyi yok diye. Durup düşündünüz mü gerçekten ben niye bu kadar çok konu açıyorum bu adamdan ailesinden bu kadar şikayetçiyim diye? Ya gerçekten memnuniyetsizsiniz adam size yetmiyor hiçbir konuda ya da adamın zaten sizle ilgilendiği sevdiği filan yok siz can sıkıntısından her gün konu açıyorsunuz.

takılmayın böyle şeylere
minik bir yaş pasta al evde öylece tv karşısında otururken getir mum yak boynuna sarıl
-biz de en sadesinden kutlarız de
bir öpücük tamam..
bak bakalım seneye ne yapıyor

Rahatsız olduğum yok sadece insan her gün görünce üzülüyor bu kadının kocasından başka kafaya takacak bir şeyi yok diye. Durup düşündünüz mü gerçekten ben niye bu kadar çok konu açıyorum bu adamdan ailesinden bu kadar şikayetçiyim diye? Ya gerçekten memnuniyetsizsiniz adam size yetmiyor hiçbir konuda ya da adamın zaten sizle ilgilendiği sevdiği filan yok siz can sıkıntısından her gün konu açıyorsunuz.
Hergün konu açıp açmıcagım bana kalmış istersem günde on konu da açabilirim..dediğim gibi burda yalnız hissetmiyorum konusmak dertleşmek iyi geliyor bana ve de burdakilerin görüşlerini önemsiyorum merak edip soruyorum..
Eşimle ilgili söylediklerinize gelince birbirimizi sevmişiz ki evlenmişiz yani sorunlar olabilir sorunçıkıyo diye sevmediği anlamına gelmez..ailesi ile de sadece ilgisizler başka sorun yok
Burda samimi olup herseyi anlatıyorum diye çarpıtmayın
Hergün bi sorunum yok benim evliliğimde

Kendisi fazla mantıkçı yani duygularını fazla belli etmeyi sevmez
Ben de duygusal ve romantizm kadınıyım ikimiz farklı açılardan bakıyoruz
Burda eşimi nasıl alıştırabilirim diye konu açtım hani belki fikir veren olur diye..sevip sevmediği hangi mantıkla cıkıyo konumdan

Bende esiniz gibiyim, kadin olmama ragmen pek sevmem boyle seyleri..Ki sizin esiniz yemege cikariyormus,pasta aliyormus daha ne olsun..Beklentinizi yuksekte tutmayin pek..Yaptiklari yeterli geldi bana..

Valla canım bizim ilk evlilik yıl dönümünüzde eşim ailesi ile birlikte il dışına gitti ben işim dolayısı ile gitmedim

Eşimin bunun farkında olduğunu bile düşünmüyorum
Tabiki kırıcı bir durum insan kendini değersiz hissediyor
Eşimin 2 yıllık olmamıza rağmen nikah günümüzü bile hatırladığını sanmıyorum
Bence doğumgünü ve evlilik yıldönümü yeterli öyle çok ozel güne takılmam hediye yemek şu bu beklemem
O gün birlikte olalım kendimi ozel hissedeyim yeterli benim için

Geçen doğumgünümu de yanlız geçirdim şaka gibi dedigim gibi yanında olduğuna şükret beklentimin düşüklüğüne bakar mısınız ağlanacak haldeyim:bicak:

X