Evimde kurtulamadığım fare için yardım

Ben beslerdim onu ya, çok şey etmeyin.
Biraz dostça yaklaşın derim en azından bilgi edinin olumlu manada, doğaya kavuşturmak için.
Muhtemelen aynı fare değil ve havalandırma boşluğunda yuvası var.

Evet, dışarıda yiyecek bulundurunca cidden eve girmeye teşebbüs etmiyorlar. Tabi ben bunu tarla farelerinde deneyimledim diğer türler nasıldır bilmiyorum. Müstakil evde işe yarıyor besleme yöntemi 🤭

Allah yardımcınız olsun :KK43:( 1 hamam böceği 2 fare deli gibi korkuyorum :KK43: evimde şimdiye kadar hiç görmedim inşallah bundan sonra da görmem görsem de aklımı oynatırım :KK43:
Bende aynı sizin gibiyim hamam böceği gördüm netten ilaç aldım kesildi birdaha hiç görmedim evim de sonra o bitti fare çıktı hamam böceği olsaydı ona razıyım fareden çok korkuyorum geceleri uyuyamıyorum annemde bile resmen aklımı oynatmış gibiyim,dün gece uyuyordum çığlıkla uyandım sanki yastığın için de bir şey kıpırdayıp öttü ve kulağımda gibiydi bağırarak uyandım kulaklarım tıkanmıştı bu kadar etkilenmem hiç normal değil şundan kurtulsam doktora gitmeyi düşünüyorum çünkü evde kalamam bu şekilde artık o gitse bile🥺🥺

Bizim evede girmisti bikez esimde bi fırça bende bi fırça top oynar gibi bisi oldu ama uyuyamicagimi bildigim icin zehirdi kapandi okadar vaktim yoktu bana doğru atti fareyi bende dış kapiya doğru 😂 yarim saat icinde hallettik.... Bunu yapicaginizi sanmıyorum ama yinede dursun köşede cokta korkulcak bisi yok.
Keşke yapabilsem atarım evden gördüğüm yerde ancak ben eve adım atamıyorum ki🥺

Yerlere un, pudra gibi görünür bir şey dökün bence. Farenin nerelere gittiğini görürsünüz en azından, kaynağı bulursunuz. Biraz yerler batar ama evi süpürmek fareyle uğraşmaktan iyidir diye düşünüyorum.
Haklısınız onu da yapacağım Bir de alçıyla unu karıştırıp yerlere döküyorlarmış etrafa da içmesi için su o şekilde de donup ölüyormuş,çok vahşice öldürmek ancak onu canlı yakalayacak kimse yok etrafımda ufacık zaten onu gördüğüm de içim gitti parmak kadar bir şey korkmasam yakalar salarım dışarıya ama elim de değil😭

Onu sordum canlı yakalama istasyonu dedi bantla aynı görevi görüyor dedi bırakmadı yerine yapışkanlı bant koydu,binada ev sahibi annemler ve ben varım ev sahibinin umrunda dğeil ki,benden bekliyor ilaçlamamı ancak ben yaptıramam çok külfetli inanır mısınız şimdi ye kadar 2 bin TL gitti umrumda depil gitsin yeter ki yakalansın kurtulayım psikolojim alt üst oldu işe uykusuz gidiyorum annemdeyim üst katta korkuyorum yine çok en ufak sesten ürperiyorum evim de artık nasıl kalacağım bilmiyorum Allahtan tek istediğim şu psikolojiden kurtulayım atlatayım şu günleri
Benim de başıma gelmişti cidden insanı çok yoruyor evden nefret ediyor. Ev sahibi başta pek inanmamıştı sonra manyak gibi denk gelince fotosunu çekmiştim. Önce bant ile denedik olmadı tabi ben bu arada sağda solda kalıyorum otel falan olmayan bi yerdeyim. Biz canlı yakalama istasyonu ile kurtulduk. Apartmana da koydular riskli yerlere benim eve de 2 adet koymuşlardı. Evde ki hemen temizleniyor ama apartman temizlenmesi zaman almıştı. Benim ev tam geçiş güzergahında bulunuyordu. Doğru düzgün rahat bir uyku uyuyamadım en son başka bi daire taşındım biraz daha rahatladım.

Ne olur yardım edin 3 haftadır evimde fare var evime adım atamıyorum,her türlü ilaç denendi ilaçlama firması çağırdım evi didik didik yaptık iki bayan tuttum,hiç Bşr yerde yoktu pisliği de yoktu ilaçlama ve temizlik sonrası bir hafta şehir dışına tatile gidecektim denk geldi gittim ve içim rahattı biraz evde o kadar temzilikte hiç bir iz yok diye döndüğüm gün kapıdan içeri girdiğim de beni gördü çamaşır makinasının altına kaçtı küçük fare neden ölmemiş olabilir yapışmamış tuzaklara ve ilaçları yememiş başka ne yapabilirim girebileceği her yeri gitmeden kapatmıştım bilmiyorum girip çıkıyor mu yavrulamış olabilir mi evimde kafayı yemek üzereyim evimden çok soğudum annemde kalıyorum onu gördüğüm zamandan beri evime giremiyorum başka ne yapabilirim başına gelen yardımcı olursa çok sevinirim:KK43:((
Geçmiş olsun çok zor oluyor sizi korkutmak istemem ama bizim mutfak dolabı en alt çekmecesinden bile fırladı 😣 evi kontrol ettireceğiniz zaman mutfak dolaplarına, yatak odası dolaplarına kadar tek tek baktırın. O kapanlar falan hiçbir işe yaramıyor fare pastası diye bir şey vardı denediniz mi? En son çaremiz olmuştu bizim

Ay hiç de yakalamıyor biz birini banyoya soktuk ağlaya ağlaya miyavladı kaçacak yer aradı. Diğer kedi de gitti içeri uzanmış bi güzel 🤣

Minnoş ev kedileri tenezzül etmiyor pek, sonuçta hazır yemek veren var, kim niye koşup yorulsun ki dmgndsj :KK45:
Sokak kedileri biraz daha avcı ruhlu olduğu için fareyi yakaladıkları an hart hurt kıtlarlar :rolleyes:

Minnoş ev kedileri tenezzül etmiyor pek, sonuçta hazır yemek veren var, kim niye koşup yorulsun ki dmgndsj :KK45:
Sokak kedileri biraz daha avcı ruhlu olduğu için fareyi yakaladıkları an hart hurt kıtlarlar :rolleyes:
Sokaktan getirdik zateeen 🤣 babamın mahallede yem aldığı kediler vardı takip ediyorlar onu o şekilde sokmuştuk ama sonuç dediğim gibi oldu 😂

Geçmiş olsun çok zor oluyor sizi korkutmak istemem ama bizim mutfak dolabı en alt çekmecesinden bile fırladı 😣 evi kontrol ettireceğiniz zaman mutfak dolaplarına, yatak odası dolaplarına kadar tek tek baktırın. O kapanlar falan hiçbir işe yaramıyor fare pastası diye bir şey vardı denediniz mi? En son çaremiz olmuştu bizim
Ev ilaçlama yapılmadan önce didik didik edildi her yer tüm kıyafetlerim Şuan çöp poşetinde her yeri döktük temizledik yoktu mutfak dolaplarıda aynı şekilde tüm dolaplarımı döktüm eşyalarımı başka bir dolaba doldurdum Şuan mutfak dolaplarım boş evde hiç bir izi yoktu gitmiş sandık geldiği gibi ancak ya saklandı ya gelip gidiyor tatil dönüşü evimdeydi ilaçlama hiç etki etmemiş

Ev ilaçlama yapılmadan önce didik didik edildi her yer tüm kıyafetlerim Şuan çöp poşetinde her yeri döktük temizledik yoktu mutfak dolaplarıda aynı şekilde tüm dolaplarımı döktüm eşyalarımı başka bir dolaba doldurdum Şuan mutfak dolaplarım boş evde hiç bir izi yoktu gitmiş sandık geldiği gibi ancak ya saklandı ya gelip gidiyor tatil dönüşü evimdeydi ilaçlama hiç etki etmemiş
İlaçlama öncesi Bayerin pastalarından aldım kardeşim her yere koydu eldivenle onlarda yenmemişti ilaçlama da koydu pastalardan yapışkan yemiyor yapışmıyor,sanırım benim ki çok uyanık

ayyy en korktuğum şey fare..
biz çocukken 5.kattaki evimize bacadan resmen inerlerdi
ne uyku kalmıştı ne bişey
annem neler yaptı da gitmedi çünkü asıl kaynağı çatıydı
en son taşınarak çare bulmuştuk
umarım en kısa zamanda kurtulursunuz..

Ne olur yardım edin 3 haftadır evimde fare var evime adım atamıyorum,her türlü ilaç denendi ilaçlama firması çağırdım evi didik didik yaptık iki bayan tuttum,hiç Bşr yerde yoktu pisliği de yoktu ilaçlama ve temizlik sonrası bir hafta şehir dışına tatile gidecektim denk geldi gittim ve içim rahattı biraz evde o kadar temzilikte hiç bir iz yok diye döndüğüm gün kapıdan içeri girdiğim de beni gördü çamaşır makinasının altına kaçtı küçük fare neden ölmemiş olabilir yapışmamış tuzaklara ve ilaçları yememiş başka ne yapabilirim girebileceği her yeri gitmeden kapatmıştım bilmiyorum girip çıkıyor mu yavrulamış olabilir mi evimde kafayı yemek üzereyim evimden çok soğudum annemde kalıyorum onu gördüğüm zamandan beri evime giremiyorum başka ne yapabilirim başına gelen yardımcı olursa çok sevinirim:KK43:((
Aynı fare değildir.Benim gelin gittiğim evde vardı.İlk gördüğüm an bayılacaktim😩 Kaçtı sonra kapana yakalandı.Kurtuldum derken mutfağın ışığını bir açtım tezgahta o sinirle terliği fırlattım düştü öldü.Yinr sevindim derkennn vızır vızir ses duyduk gece bir baktım yapışkanda minik fare.Megerrr yavrulamisss.Ev sıfır gibiydi tadilat temizlik her şey yapılmıştı güyaaaaa.Sonra delik bulundu amaa evden tiksindim taşındım zaten sonrasında

Aynı fare değildir.Benim gelin gittiğim evde vardı.İlk gördüğüm an bayılacaktim😩 Kaçtı sonra kapana yakalandı.Kurtuldum derken mutfağın ışığını bir açtım tezgahta o sinirle terliği fırlattım düştü öldü.Yinr sevindim derkennn vızır vızir ses duyduk gece bir baktım yapışkanda minik fare.Megerrr yavrulamisss.Ev sıfır gibiydi tadilat temizlik her şey yapılmıştı güyaaaaa.Sonra delik bulundu amaa evden tiksindim taşındım zaten sonrasında
Çok korkuyorum yavrulamıştır diye inanın kalamam evde ve taşınacak durumda değilim istanbul da yaşıyorum ve kiralar oturduğum yerde çok pahalı imkansız taşınmam yoksa bir dk beklemez taşınırdım şimdi ye kadar 😒

Geçmiş olsun çok zor durum ama bu hayvanlar çok akıllı yapiskana düşmezler,anında öldüren zehiri yemiyorlar biri yese diğeri olayı anlayıp hiç yanaşmıyor.eczanelerde satılan bir ilacı var yiyor ölmüyor o yüzden digerleride yiyor ama sonra içten kurutuyor biliyorum çok canice ama hangimizin başına gelse yapmaz ki.ben MDF fabrikasında bile çözdüm sorunu o ilaçla 🙈

öldüren kapan degilde yasarken yakalaya kapan var onlardan kurun eve

icine peynir bugday vs koyabilirsin

ilac koymayin ilacla oluyorlar evin icinde olmadik bir yerde ölür kurtlanir falan :olamaz:

Geçmiş olsun çok zor durum ama bu hayvanlar çok akıllı yapiskana düşmezler,anında öldüren zehiri yemiyorlar biri yese diğeri olayı anlayıp hiç yanaşmıyor.eczanelerde satılan bir ilacı var yiyor ölmüyor o yüzden digerleride yiyor ama sonra içten kurutuyor biliyorum çok canice ama hangimizin başına gelse yapmaz ki.ben MDF fabrikasında bile çözdüm sorunu o ilaçla 🙈

Denedim bir çok ilaç fayda etmedi ilaçlama da fayda etmedi ve son ilaçlamadan sonra evime bakılmadı hiç😒anında öldüren ilaçlar değildi koyulanlar içten hastalanıp kurutuyormuş benimkiler de sizin kullandığınızın adı nedir acaba benim ki Bayer’in pastası

X