Fare mi Böcek Mi Lütfen Yardım

Evi kontrol ettik hiçbirşey yok apartmanda da pislik veya yemlerde de farklılık yok sizce gitmiş midir yanda düğün salonu var o kadar sese durabilir miydi

Yalvarırım bana akıl verin. Apartmanın en alt katında pastane var üretim yok sadece satış yapılıyor. Apartman kapısından girince bir daire var üst katta da biz oturuyoruz en üstte de çatı var. fırınla girişlerimiz tamamen farklı. 30 yıllık bir bina.

Ben iki yıl önce taşındım taşınmadan önce evi ilaçlattım bu zamana kadar da bir tane bile böcek vs görmedim.

Üç dört gündür apartmanda annem ve komşumuz çok büyük hamamböceğinin üç dört katı büyüklükte böcekler görmüşler ve ilaçlamışlar kendi çapında.

Bugün ben sabah işten eve geldim birşey yoktu öğlen annem kapının önünde bu pisliği gördü. İç kapının önünde apartmanın içinde. Ben bir dakika durmadan hemen ilaçlatmayı aradım fare olabilir deyince de hemen çağırdım.

Öncelikle ilaçlama şirketi geldi direkt bu büyük bir farenin pisliği dedi ve ilacını hazırladı. İlaçlarken apartmanın bizim katta olan ufak bir bölümüne bakliyat kabak çekirdeği badem vs koymuş annemle komşu onları gördü, “fare bunları çok sever bunları tutarsanız tabii ki gelir” dedi ama onlar iki yıldır orada. Bir gram kemirme izi poşette yırtık vs yok.

Şimdi adam gittikten sonra düşündük annemle fare olsa elbette bunları yerdi bu acaba böcekten kaynaklanabilir mi acaba diye

Bu fotoğrafı yakınlaştırıp çektim lütfen fikri olan belirtsin evde uyuyamayacak kadar kötüyüm otele gideceğim
Yapışkan alın fareyse de böcekse de yakalanacaktır.

Çatı katı teraslı bir evde oturmuştum izolasyon için sarı yunlu bır malzeme sermişlerdi çatıya oraya yuvalamıştı dehşet korkarım bu arada. Öyle bir şey kaplı ise çatınız kesin çatıdan o malzemeyi seviyorlarmış. Bir tıkkırtı duydum bir akşam huylanıp ertesi gün yapışkan aldım bir kartona sürüp ortasına peynir bıraktım.3 saat olmadan yakalandı .Var ya da yok bu yapışkanı yaparsanız emin olursunuz.

Çatı katı teraslı bir evde oturmuştum izolasyon için sarı yunlu bır malzeme sermişlerdi çatıya oraya yuvalamıştı dehşet korkarım bu arada. Öyle bir şey kaplı ise çatınız kesin çatıdan o malzemeyi seviyorlarmış. Bir tıkkırtı duydum bir akşam huylanıp ertesi gün yapışkan aldım bir kartona sürüp ortasına peynir bıraktım.3 saat olmadan yakalandı .Var ya da yok bu yapışkanı yaparsanız emin olursunuz.
Yazik hayvana bre 😞

ben maalesef kedilerden de korkuyorum. ve bahsettiğiniz şeyleri yapacak maddi imkanim da yok şuan o kadar korkuyorum ki eve girerse diye ve mutlaka bahsettiğiniz bir açıklık vardır evde zemininle duvarin birleştiği noktada tahta pervazlar var mesela 30 yıllık falan.. çok korkuyorum iki yildir hiç karşılaşmadım ilk defa başımıza geldi
Tabii haklısınız çok masraf olmuştu ben iki kuruş para biriktirmiştim onu da harcadım bu yüzden. Silikon ile kapatmayı deneyin ya da sıkınca kabaran köpükler var, bir soruşturun ne kullananilirsiniz diye. Ama en önemlisi musluk, çamaşır makinesi ve benzeri boruların girdiği duvar deliklerini kapayın. Ben çok kuvvetli geniş bi bantla kapatmıştım o tür delikleri mesela.

bir de bu zehri yediği gibi ölür dedi ama siz birkaç gün azaldığını görmüşsünüz acaba birkaç tane miydi sizinki
Tek fareydi ama artık bu zehirlere bile alıştıkları için hemen ölmediklerini söylemişti satın aldığım yer. Ben bir kaç hafta uğraştım bununla.

Bugün yapacağız inşallah yoktur yemleri de yememiş sonuçta

Tek fareydi ama artık bu zehirlere bile alıştıkları için hemen ölmediklerini söylemişti satın aldığım yer. Ben bir kaç hafta uğraştım bununla.
Ben ilaçlatma çağırdım gelirse yer dedi şimdi bugün de yemezse tekrar ararım adam her yere de baktı burada olsa yakalarım dedi ama çıkmadı

Büyükşehir belediyesi ilaçlamış logar kapaklarını, apartmandaki ve evdeki yemi yemedi, evde herhangi birşey kemirilmedi yiyecekler olduğu yerde duruyor, pisliğine de rastlamadık hem apartmanda hem evde. Şuan biraz daha rahatım hepinize teşekkür ederim. Şimdi prize takılan birşey varmış eminönünden onu alacağız eski komşumuz kullanmış çok memnun kalmış. Bakalım inşallah çözmüşüzdür

Öncelikle o çuvallar kiminse alsın,fare gelmezse böcek gelir,olmaz yani o tip şeyler ortalıkta. Evde bile baharat hava alıp böceklenince uğrasıp duruyoruz nerden geldi diye.
Bu attıgıniz resimdekiler fare pisligidir, bocek nasil yapsın bunu.

Büyükşehir belediyesi ilaçlamış logar kapaklarını, apartmandaki ve evdeki yemi yemedi, evde herhangi birşey kemirilmedi yiyecekler olduğu yerde duruyor, pisliğine de rastlamadık hem apartmanda hem evde. Şuan biraz daha rahatım hepinize teşekkür ederim. Şimdi prize takılan birşey varmış eminönünden onu alacağız eski komşumuz kullanmış çok memnun kalmış. Bakalım inşallah çözmüşüzdür
selam, ne oldu fare işi, yakalanan oldu mu? yoksa bir daha ortalara çıkmadı mı? bu hafta bize bir fare geldi, aynı sizin gibi olduk, her yerde yapışkanlı kağıt var ama hayvandan 3 gündür ses yok tıkırtı yok. ev kalabalıktı bu ara biraz ondan mı çıkmıyor acaba dedik. bilmiyorum ne olacak halimiz.

selam, ne oldu fare işi, yakalanan oldu mu? yoksa bir daha ortalara çıkmadı mı? bu hafta bize bir fare geldi, aynı sizin gibi olduk, her yerde yapışkanlı kağıt var ama hayvandan 3 gündür ses yok tıkırtı yok. ev kalabalıktı bu ara biraz ondan mı çıkmıyor acaba dedik. bilmiyorum ne olacak halimiz.
Cok akıllılar.. dikkat edin..

Belki de iri böcekleri avlamak için bir uğradı (evet yerler), o böcekler gidince de geri çıktı.

Çok geçmiş olsun inşallah uğramaz.
Kedi olan yere fare yaklaşmaz, bizdeki sokak kedileri yüzünden bizde hiç fare yok, bir sokak ötedeki sitede ise sıçanla gözgöze geldim. Sokak kedisi falan görürseniz arada birşeyler koyun, dolaşsın etrafta.

Kizlar merhaba fare bizim apartmana sadece uğramış. Arka apartmandaymış normalde bir hafta sona bize uğrayıp pisleyip gitmiş. Bir hafta fare stresi yaşadık sonrasında arka apartmandan bir çocuk apartmandaki fareden bahsedince apartmandakilerle görüştük bizde fare dediler. Biz fare ilacından biraz verdik, fare onu yediği gibi kendini dışarı atmış ölüsünü de görünce içim çok rahatladı..

X