Evimde kurtulamadığım fare için yardım

Bu sıkıntıyı bende yaşadım benim mutfak balkonundan ağaca tırmanıp girmiş galiba girerken gozgoze geldik. Ne yaptıysam çıkaramadım tuzak kurdum hergün peynir denedim tuzaktan peyniri aldı kaçtı tuzak açılmadı çok zeki bir hayvan fındık koydum yedi kaçtı 3 hafta boyunca fındıkla peynirle pesledim. Mutfağın her köşesine yapiskan döktüm yapışmadi zehirli yem aldım ölmedi. Bu arada 4 tane yavru yaptı. Yavrular tek tek kapana düştü anası geldiği gibi gitmiş anasını bulamadık. Ozamanlar birde hamileydim ve neler çektim evinden tiksindim nefret ettim. Heryerde fare pisliği yemeden içmeden kesildim sonunda kurtuldum. Allah yardımcın olsun şimdi akşam olunca balkon kapısını hemen kapatıyorum yine aynı şeyleri yaşamamak için bu arada üçüncü kattayim nasıl hiç üşenmeden ağaca tırmanıp çıktıysa şaşırtıcı
Ayyy aman Allahım İnşAllah yavruları değildir gördüğüm annemin ilk gördüğü de küçüktü benim gördüğüm de küçüktü sanırım bizim ki tek çünkü ev alt üst edildi hiç pisliği yoktu dilerim bende biran önce kurtulurum ben giriş kattayım 4 yıldır oturuyorum Bu evimde çok korkuyordum korka korka başıma getirdim

Giriş katındayım ancak ben kedi giriyor korkusundan canlarımı açmazdım Bİle nerdeyse açsam da camın önünde oturur havalandırıp kapatırdım.çünkü kedi giriyordu ayrıca evim doğal gaz sobalı ilk doğal gaz sobasında fark ettim sabah uyandığım da takır takır sesler geliyor du korktum çok çıktım evden hemen akşam annem baktı eve perdenin üzerinden zıplamış annem gördü ilk bacadan girmiş olabilir mi aklımı yitiricem evim kira ve kiralar çok pahalı asla evimi taşıyamam kızımla tek yaşıyorum 🥺
Ah canım benim ya :KK43: dediğin gibi baca olabilir,tuvalet olabilir,camlar olabilir. Heryer tıkamak lazım profesyonel bir ekip var mı fare kovma adına bilmiyorum,mutlaka çözümü vardır

Ayyy aman Allahım İnşAllah yavruları değildir gördüğüm annemin ilk gördüğü de küçüktü benim gördüğüm de küçüktü sanırım bizim ki tek çünkü ev alt üst edildi hiç pisliği yoktu dilerim bende biran önce kurtulurum ben giriş kattayım 4 yıldır oturuyorum Bu evimde çok korkuyordum korka korka başıma getirdim
Benim eve giren küçük bir fareydi öle büyük lağım faresi değildi. 3 hafta içinde doğurmuş daha tüyleri yeni çıkıyordu minnak minnaktilar. Seninki belki dogurmamistir gördüğün tüylü. anlarsın zaten Ama dogurmadan çıkarman lazım evden. O dönem benim piskolojim çok bozuldu hamileydim ve bebekler kapana kapildikca ciyak ciyak sesleri inanılmaz bı durum oturup ağlıyordum kapana peynir koy ama dokunma eline eldiven felan tak elinin kokusu sinmesin ben bunu o dönemler bilmiyordum oyuzden besledim de besledim

O eve adım atmayarak kesin çözümü bulurdum sanırım.
Adım atamıyorum zaten durumum el verse direk taşınırım ama maalesef imkansız taşınmam bugün yine ilaçlama gelecek ve ben giremeyeceğim eve anahtarı vereceğim ilaçlasınlar bu kadar korkmamak gerekiyor çünkü korktuğunla illaki sınanıyorsun ancak elimde değil keşke korkmasam o kadar çaresizim ki tüm yaşam enerjimi aldı benim resmen evimi kendine kendisine mesken tuttu

Aspiratör bacasının deliği var mı ? Orası tam kapalımı. Belki apartmanda var. Yada bir yerde bir delik. Apartmanada giriyorlar. Kapı altında az bişey dahi aralık varsa sığıyorlar. Yani kocaman delik aramaya gerek yok kafalarının girebileceği heryerden sığıyorlarmış. Penceredende gelebilir. Havalar sıcak sonuçta açık bırakıyoruz. Havalandırmadanda gelebilir.

Ah canım benim ya :KK43: dediğin gibi baca olabilir,tuvalet olabilir,camlar olabilir. Heryer tıkamak lazım profesyonel bir ekip var mı fare kovma adına bilmiyorum,mutlaka çözümü vardır
Çok araştırdım öyle bir ekip yok sadece ilaçlama yapılıyor yaptırdım,bu akşam yine ilaçlanacak

Aspiratör bacasının deliği var mı ? Orası tam kapalımı. Belki apartmanda var. Yada bir yerde bir delik. Apartmanada giriyorlar. Kapı altında az bişey dahi aralık varsa sığıyorlar. Yani kocaman delik aramaya gerek yok kafalarının girebileceği heryerden sığıyorlarmış. Penceredende gelebilir. Havalar sıcak sonuçta açık bırakıyoruz. Havalandırmadanda gelebilir.
Apartman da bir ay önce ev sahibim kızı benim alt katım zemin kat boş daire Bodrum olarak kullanıyorlar kullanmadıkları eşyalarını koyuyorlar,1 ay önce orda odada görmüş,ilaç Bİle koyamamışlar kapıyı koli babdıyla bantladım bıraktım gitmişti diyor büyük ihtimalle o geldi benim evime fındık faresi dedikleri ama nerden geldi bilmiyorum baca delikleri olabilir her deliği kapattım baca olarak ama ben ilk doğalgaz sobam da gördüm ses yapıyordu çok sobanın için de sanırım borudan girdi bacanın deliğinden şundan bir kurtulsam direk Sobacı çağıracağım bacayı kontrol etsin filtre taksınlar çünkü bundan sonra psikolojim nasıl olur bilmiyorum

Baca delikleri var evim de ancak hepsi kapalı açık olanlar vardı hepsini kapattım fare görünce bilmiyorum ki nerden geldi
Biz köyde çalışırken lojmanda kapıdan girip çıkıyor sanmıştık bir de baktık ki baca deliginden.. hemen oraya büyük bir taş koyup alciyla kapattilar, bir daha da problem yasamadik.

Biz köyde çalışırken lojmanda kapıdan girip çıkıyor sanmıştık bir de baktık ki baca deliginden.. hemen oraya büyük bir taş koyup alciyla kapattilar, bir daha da problem yasamadik.
Evet ilaçlama şirketi ilk geldiğin de oradan da girebileceğini söyledi baca kapağı aldım kapattım onları açar mıki acaba🥺

Muhakkak girip çıktığı bir yer vardır ki.bi yerden girmiş bende 3 ay uğraştım. Mutfak dolabının altından delik açmış girmiş ewde doğurmuş. Kapattık orayı daha yok çok şükür çok dikkat edin en ufak yerden geçebiliyor ve hemen çoğalan bı hayvan

Muhakkak girip çıktığı bir yer vardır ki.bi yerden girmiş bende 3 ay uğraştım. Mutfak dolabının altından delik açmış girmiş ewde doğurmuş. Kapattık orayı daha yok çok şükür çok dikkat edin en ufak yerden geçebiliyor ve hemen çoğalan bı hayvan
Üç Ay yakalayamadınız mı 🥺🥺bunları duydukça çok korkuyorum ben 2 gün önce gördüm avucumun yarısı kadar bir şeydi,fındık faresi diyorlar onlarda mı ürüyor eğer tek girdiyse başka yoksa nasıl yavrulayacak ki Allahım düşünmek istemiyorum yavrularını falan dilerim biran önce kurtulurum o psikolojiyi nasıl atlattınız Peki ben Şuan annemlerde bile çok korkuyorum

Üç Ay yakalayamadınız mı 🥺🥺bunları duydukça çok korkuyorum ben 2 gün önce gördüm avucumun yarısı kadar bir şeydi,fındık faresi diyorlar onlarda mı ürüyor eğer tek girdiyse başka yoksa nasıl yavrulayacak ki Allahım düşünmek istemiyorum yavrularını falan dilerim biran önce kurtulurum o psikolojiyi nasıl atlattınız Peki ben Şuan annemlerde bile çok korkuyorum
Canım o gördüğün muhtemelen yavrusu annesi de var onun. Alıştım diyelim ama onun psikolojisi çok berbat tek basunaydim birde. İnşallah bir an evvel kurtulursunuz

Canım o gördüğün muhtemelen yavrusu annesi de var onun. Alıştım diyelim ama onun psikolojisi çok berbat tek basunaydim birde. İnşallah bir an evvel kurtulursunuz
Ayy İnşAllah küçük fare cinsidir annesi yoktur yada herhangi başka yoktur,bende tekim kızımla yaşıyorum kızım babasında iki hafta sonra gelecek o gelmeden bundan kurtulmamız lazım,inanın psikolojim falan kalmadı evi komple naftaline buladım kokusunu sevmiyorlarmış diye binaya girince benim evden dolayı her yer naftalin kokuyor bu halen evde cihazlardan düşünüyorum ama ben onun ölüsünü görmeden içim rahat etmez ki,bide hiç pislik yoktu evim de 4 kişi birden giriştik eve komple ev taşınır gibi kalktı geri indi hatta ilaçlama yapılmadan önce tüm her şeyi çöp poşetlerine doldurdum tatilden gelince yıkayacaktım içlerinde gezmiş olabilir diye yatak yorgan yıkanmıştı gitmeden evim Şuan böyle her şey poşetler de ve tekrar temizlik yapılacak ev komple kalkacak😢

Eklentiler

• 23AD790F-813C-4DED-926B-94E2645064A2.jpeg
    23AD790F-813C-4DED-926B-94E2645064A2.jpeg
    142,2 KB · Görüntüleme: 226
Aynısı annemin başına geldi. Bizim bahçedeki kediyi aldım eve koydum. Sabaha kadar fare mare kalmadı. Biz bahçeli evdeyiz ve bahçede tarşa fareleri var. Kediler yakalayıp getiriyor. Yani dışarıdan tuttuğunu koparan bir kedi gözünüze kestirin ve evlat edinin. Bir daha böyle sorunlarınız olmaz.

Aynısı annemin başına geldi. Bizim bahçedeki kediyi aldım eve koydum. Sabaha kadar fare mare kalmadı. Biz bahçeli evdeyiz ve bahçede tarşa fareleri var. Kediler yakalayıp getiriyor. Yani dışarıdan tuttuğunu koparan bir kedi gözünüze kestirin ve evlat edinin. Bir daha böyle sorunlarınız olmaz.
Maalesef kedinden de çok korkuyorum ben🥺🥺ve kendimden nefret ediyorum bu kadar korkak olduğum için

Ayy İnşAllah küçük fare cinsidir annesi yoktur yada herhangi başka yoktur,bende tekim kızımla yaşıyorum kızım babasında iki hafta sonra gelecek o gelmeden bundan kurtulmamız lazım,inanın psikolojim falan kalmadı evi komple naftaline buladım kokusunu sevmiyorlarmış diye binaya girince benim evden dolayı her yer naftalin kokuyor bu halen evde cihazlardan düşünüyorum ama ben onun ölüsünü görmeden içim rahat etmez ki,bide hiç pislik yoktu evim de 4 kişi birden giriştik eve komple ev taşınır gibi kalktı geri indi hatta ilaçlama yapılmadan önce tüm her şeyi çöp poşetlerine doldurdum tatilden gelince yıkayacaktım içlerinde gezmiş olabilir diye yatak yorgan yıkanmıştı gitmeden evim Şuan böyle her şey poşetler de ve tekrar temizlik yapılacak ev komple kalkacak😢
Nerden girmiş acaba anlamadım bende illaki pisliğini görürsün demek tekdir o yapışkan koyun aslında hemen yapışır küçükler çok akıllı olmuyo nerde gorduyseniz 3. 5 tane yapışkan koyun sabaha yapisir

X