Evimde kurtulamadığım fare için yardım

Benim evime kocaman sıçan girmişti.. mutfak çekmecesini bi açmıştım uyuyordu orda Allah ım kabus gibiydi. Evde kedim de vardı. Kedim bile korkup kaçtı saklandı bi faydası dokunmadı :KK70:
Ben fareyi kovalayıp bi şekilde banyoya sokup sonra viledayla köşeye sıkıştırdım. Evde küçük yeğenim vardı deli cesareti geldi herhalde bana fare kovalamak nedir? :KK70: Herhangi bir zarar vermedim. Biraz kovalamacadan sonra Köşeye sıkışınca durdu sakince acayip şaşırdım. Hiç hareket etmedi gözlerime bakıp durdu. Eldivenliydim her yerim de kapalıydı kuyruğundan tutup elimle poşete koydum. Dışarı çıkıp çöpün kenarına saldım pıtı pıtı gitti. Sanki beni anlarmışcasına.
Tabi sizin fare küçük ve yakalaması zordur ki eminim çok korkuyorsunuzdur.
Ama lütfen kapanla da yapışkanla da yakalansa öldürmesinler.. kurtarsınlar, o da bir canlı.
Sizin durumunuzda bir şirketten destek almak en doğrusu gibi.

İlaçlama işe yaradı bizde tek seferde kurtulduk şükür. Sizin farenin girip çıktığı bir yer var demek ki onu bulmanız lazım, mutlaka. Bizim ki mesela çocuğun bazasının altında yer yapmış psrkenin köşesinde duvarın olduğu yeri kemirmiş oradan girip çıkıyormuş. Tavsiyem mutlaka girdiği yeri bulun zehir atılınca oradan kaçmış olabilir ondan ölmemiştir
Biz evi döktük komple baza altları hurçlar gardolapları hiç Bir yerde izi ve pisliği yoktu benim de içim rahatlamıştı gitti diye ilaçcı geldi güdeceğim gün ilaçladı bant bıraktı ilaçlama da sadece yem bırakıyor küp küp tablet şeklinde köşelere o kadar başka her hangi bir şey yapmadı ama yememiş Bşr hafta sonra geldim evde geziyordu halen daha sanırım girip çıkıyor yada mutfakta dolapların altına saklandı görmedik temizlikte 😢Şuan annemdeyim devamlı takır tıkır seslerden ürperiyorum uykuya daldım poşet sesi çıktı odada kalktım direk şimdi tetikte yatıyorum dolaşıyorum devamlı evin içinde bu psikolojiden nasıl kurtulacağım bilmiyorum

Biz evi döktük komple baza altları hurçlar gardolapları hiç Bir yerde izi ve pisliği yoktu benim de içim rahatlamıştı gitti diye ilaçcı geldi güdeceğim gün ilaçladı bant bıraktı ilaçlama da sadece yem bırakıyor küp küp tablet şeklinde köşelere o kadar başka her hangi bir şey yapmadı ama yememiş Bşr hafta sonra geldim evde geziyordu halen daha sanırım girip çıkıyor yada mutfakta dolapların altına saklandı görmedik temizlikte 😢Şuan annemdeyim devamlı takır tıkır seslerden ürperiyorum uykuya daldım poşet sesi çıktı odada kalktım direk şimdi tetikte yatıyorum dolaşıyorum devamlı evin içinde bu psikolojiden nasıl kurtulacağım bilmiyorum
Psikolojik olarak yıpratıyor insanı bizim kaç ay geçti hala tıkırtı duysam içim gidiyor. Zehiri mutfak dolabının içi dahil her yere atsınlar. Bizim hem ilaçlandı bir gün eve girmeyin dediler kokudan dolayı hem de tablet atıldı. Başka bir şirketle daha görüşün. Benim şallarıma kadar yemişti fare çekmecemde çok tiksinmiştim.

Ben bir videoda görmüştüm fare çamaşır makinesini yuva yapmıştı kendine hani makinenin arkası kapalı görünüyor ya orayı vidayla bir açtılar ki içinde fareler cirit atıyor acaba bir baksanız mı makinenin arkasına falan açsanız yada actirsaniz

Yapışkanlı olanlar çok efektif olmayabiliyor. Kutu gibi bi şey var içinde kokusu ile fareyi çeken bi şeyler varmış. Büyük merkez fırınlarda dahi çok jyi sonuç alınıyormuş öyle bi şey denediler mi ? Bi de tabii esas sadece ev de değil binanın ilaçlaması lazım. Keşke taşınma imkaniniz olsa olmasa bile insan devamlı tıkırtı dinlemeye falan başlıyor 🤦‍♀️
Onu sordum canlı yakalama istasyonu dedi bantla aynı görevi görüyor dedi bırakmadı yerine yapışkanlı bant koydu,binada ev sahibi annemler ve ben varım ev sahibinin umrunda dğeil ki,benden bekliyor ilaçlamamı ancak ben yaptıramam çok külfetli inanır mısınız şimdi ye kadar 2 bin TL gitti umrumda depil gitsin yeter ki yakalansın kurtulayım psikolojim alt üst oldu işe uykusuz gidiyorum annemdeyim üst katta korkuyorum yine çok en ufak sesten ürperiyorum evim de artık nasıl kalacağım bilmiyorum Allahtan tek istediğim şu psikolojiden kurtulayım atlatayım şu günleri

Psikolojik olarak yıpratıyor insanı bizim kaç ay geçti hala tıkırtı duysam içim gidiyor. Zehiri mutfak dolabının içi dahil her yere atsınlar. Bizim hem ilaçlandı bir gün eve girmeyin dediler kokudan dolayı hem de tablet atıldı. Başka bir şirketle daha görüşün. Benim şallarıma kadar yemişti fare çekmecemde çok tiksinmiştim.
Benim tablet harici ilaçlama yapılmadı sanırım ilaçlama firması çok iyi dğeil bakalım çözüm bulamazsam başka ilaç firması çağıracağım,benim en son hiç Bşr şeyime zarar vermemişti her yerim temizdi Şuan ne durum da bilmiyorum,sizin evinizde ki küçük müydü

Benim evime kocaman sıçan girmişti.. mutfak çekmecesini bi açmıştım uyuyordu orda Allah ım kabus gibiydi. Evde kedim de vardı. Kedim bile korkup kaçtı saklandı bi faydası dokunmadı :KK70:
Ben fareyi kovalayıp bi şekilde banyoya sokup sonra viledayla köşeye sıkıştırdım. Evde küçük yeğenim vardı deli cesareti geldi herhalde bana fare kovalamak nedir? :KK70: Herhangi bir zarar vermedim. Biraz kovalamacadan sonra Köşeye sıkışınca durdu sakince acayip şaşırdım. Hiç hareket etmedi gözlerime bakıp durdu. Eldivenliydim her yerim de kapalıydı kuyruğundan tutup elimle poşete koydum. Dışarı çıkıp çöpün kenarına saldım pıtı pıtı gitti. Sanki beni anlarmışcasına.
Tabi sizin fare küçük ve yakalaması zordur ki eminim çok korkuyorsunuzdur.
Ama lütfen kapanla da yapışkanla da yakalansa öldürmesinler.. kurtarsınlar, o da bir canlı.
Sizin durumunuzda bir şirketten destek almak en doğrusu gibi.
Sizde ki cesarete hayran kaldım ben yapamam asla🥺

Benim tablet harici ilaçlama yapılmadı sanırım ilaçlama firması çok iyi dğeil bakalım çözüm bulamazsam başka ilaç firması çağıracağım,benim en son hiç Bşr şeyime zarar vermemişti her yerim temizdi Şuan ne durum da bilmiyorum,sizin evinizde ki küçük müydü
Bizim evde 3 tane çıktı bir tanesi gerçekten kolum kadardı aşırı büyüktü. Bulaşık makinesinin altında yaşıyormuş yapışkan falan hiçbir şey tutmadı kayınvalidemler yakaladı kendileri. Diğeri küçüktü kapanla yakalandı. 3.sü de çok büyük değildi onu da ilaçlamayla ve nane yağıyla hallettik çok şükür. Bizimkilerden biri bulaşık makinesinin giderinden gitmiş içeri boruyu kemirip oralara da bakın

Ben bir videoda görmüştüm fare çamaşır makinesini yuva yapmıştı kendine hani makinenin arkası kapalı görünüyor ya orayı vidayla bir açtılar ki içinde fareler cirit atıyor acaba bir baksanız mı makinenin arkasına falan açsanız yada actirsaniz
Aman Allahım,zaten beni görünce makinanın altına kaçtı bende şüphe ediyorum ondan bulaşık yada çamaşır makinesinin altında içinde yuva yapmış olabilir diye

Bizim evde 3 tane çıktı bir tanesi gerçekten kolum kadardı aşırı büyüktü. Bulaşık makinesinin altında yaşıyormuş yapışkan falan hiçbir şey tutmadı kayınvalidemler yakaladı kendileri. Diğeri küçüktü kapanla yakalandı. 3.sü de çok büyük değildi onu da ilaçlamayla ve nane yağıyla hallettik çok şükür. Bizimkilerden biri bulaşık makinesinin giderinden gitmiş içeri boruyu kemirip oralara da bakın
Temizlerken baktık bulaşık makinası altına borusuna hiç bir şey yoktu temizdi ben bacadan şüphe ediyorum siz nasıl fark ettiniz peki büyük olan kendini göstermiş miydi,ben küçücük bir şey gördüm sadece çok ufaktı benim evdeki

Temizlerken baktık bulaşık makinası altına borusuna hiç bir şey yoktu temizdi ben bacadan şüphe ediyorum siz nasıl fark ettiniz peki büyük olan kendini göstermiş miydi,ben küçücük bir şey gördüm sadece çok ufaktı benim evdeki
Biz önce sesler duyduk ama ihtimal vermedik daha sonra temizlik yaparken çocuğun yatağının arkasında pislikleri gördük öyle fark ettik. Sonra kayınvalidemler geldi bize onlar fark ettiler makinenin altına girdiğini görmüşler ben kaçtım zaten hemen mutfağın kapısını kapatıp 😂 ölüsünü gördüm. Diğerlerini de yine pisliklerinden fark ettik canım

Biz önce sesler duyduk ama ihtimal vermedik daha sonra temizlik yaparken çocuğun yatağının arkasında pislikleri gördük öyle fark ettik. Sonra kayınvalidemler geldi bize onlar fark ettiler makinenin altına girdiğini görmüşler ben kaçtım zaten hemen mutfağın kapısını kapatıp 😂 ölüsünü gördüm. Diğerlerini de yine pisliklerinden fark ettik canım
Umarım Bir daha yaşamazsınız,aynı şekilde bende,çünkü gerçekten çok yıpratıcı ve uğraştıcı kurtulmak çok zor,ben ses falan hiç duymadım ama fareden 10 gün önce falan mutfakta alış veriş poşetimden ses gelmişti bende hamam böceği sanmıştım sanırım o zamandan beri vardı fark etmedim maalesef😒yarın nane yağı alacağım ve iki gün içinde bir şey olmazsa başka çözümler bulmam gerekiyor çünkü kızım gelecek

Umarım Bir daha yaşamazsınız,aynı şekilde bende,çünkü gerçekten çok yıpratıcı ve uğraştıcı kurtulmak çok zor,ben ses falan hiç duymadım ama fareden 10 gün önce falan mutfakta alış veriş poşetimden ses gelmişti bende hamam böceği sanmıştım sanırım o zamandan beri vardı fark etmedim maalesef😒yarın nane yağı alacağım ve iki gün içinde bir şey olmazsa başka çözümler bulmam gerekiyor çünkü kızım gelecek
Başka bir ilaçlama şirketiyle daha görüşün dediğim gibi inşallah bir an önce kurtulursunuz 🙏🏻

Bizim evede girmisti bikez esimde bi fırça bende bi fırça top oynar gibi bisi oldu ama uyuyamicagimi bildigim icin zehirdi kapandi okadar vaktim yoktu bana doğru atti fareyi bende dış kapiya doğru 😂 yarim saat icinde hallettik.... Bunu yapicaginizi sanmıyorum ama yinede dursun köşede cokta korkulcak bisi yok.

Allah yardımcınız olsun :KK43:( 1 hamam böceği 2 fare deli gibi korkuyorum :KK43: evimde şimdiye kadar hiç görmedim inşallah bundan sonra da görmem görsem de aklımı oynatırım :KK43:

Ben beslerdim onu ya, çok şey etmeyin.
Biraz dostça yaklaşın derim en azından bilgi edinin olumlu manada, doğaya kavuşturmak için.
Muhtemelen aynı fare değil ve havalandırma boşluğunda yuvası var.

Giriş katındayım ancak ben kedi giriyor korkusundan canlarımı açmazdım Bİle nerdeyse açsam da camın önünde oturur havalandırıp kapatırdım.çünkü kedi giriyordu ayrıca evim doğal gaz sobalı ilk doğal gaz sobasında fark ettim sabah uyandığım da takır takır sesler geliyor du korktum çok çıktım evden hemen akşam annem baktı eve perdenin üzerinden zıplamış annem gördü ilk bacadan girmiş olabilir mi aklımı yitiricem evim kira ve kiralar çok pahalı asla evimi taşıyamam kızımla tek yaşıyorum 🥺

Yerlere un, pudra gibi görünür bir şey dökün bence. Farenin nerelere gittiğini görürsünüz en azından, kaynağı bulursunuz. Biraz yerler batar ama evi süpürmek fareyle uğraşmaktan iyidir diye düşünüyorum.

En büyük vicdan azabım, yapışkan.
Ben gece odamda otururken olmaması gereken bi tıkırdı duyunca öylesine telefon flaşıyla yatağın altına eğildim ve göz göze geldik. Koşarak odadan çıktım kapıyı kapattım, küçücük bir şeydi zaten. Sakinleşince geri döndüm odaya. Tüm eşyalar yüksek zaten her şeyi kaldırdım nereye sindiyse zeminde yoktu.
Ertesi gün odaya yapışkan koydum iki saatte yakalandı. Ama hala çok üzülüyorum ya. Fındık faresi gibi minik bir şey.
Dilerim yakın zamanda kurtulursunuz.

Bizde her yayla dönusu getirdigimşz esyalardan elma dolu kasalardan cıkar fare eve dadanır apartman dairesi bide ama yapıskan koyuyoruz genellikle tezgah dolspların altına, bişeyletşn altına yani 4-5 noktaya koyun yapıstırcıyu illa oradan yecer yakalnır cok tatlı bir hayvan ya tuzakta gorunce kıyamıyorjm ama kuyrukları cok tiksinc duruyor 🤮 oda insanları korkkutyor işte yoksa saldırganlığı falannyok eve zara rvetmesi dışında insanlara zarar vermez korkcak bişey yok.umarım yakalrsınız. Piknik sonrası falan esylara karısmıs olabilir yada en altta oturuyorsanız

X