Eşimin değişimi konuşsam da farkına varmıyor.

Yani bilemiyorum kendi işin olunca çalışma şartları daha ağır oluyor maalesef. Bir de ustaların gönlünü yapmak hakikaten çok zor. Abisi de aynı yoğunlukta çalışıyor mu?

Bu devirde geçim çok zor, çoğumuz bunda hem fikiriz......
Para bulunur,kaybedilir ama geçen zamanın telafisi yok .4- 5 sene böyle gidecek demek çocuklar babasız bir yaşam şekli öğrenecek demek.Cocukluk anılarında iki tarafta karşılıklı eksik olacak demek .
Eşim çocuklarımızın çoğu anına tanık oldu ama o bile zaman nasıl geçti anlamadım,keşke daha fazla anı biriktirseydik diyor .Biraz sabredin gerekirse eleman alınsın bir düzen oturtun.

Abisiyle ortaklar dimi? Her gün hergun ikisinin kalmasi mantığa pek yatkın değil. Gerekli olursa gün biri bir gün biri kalır. Hergun hergün de birsey bozulmaz yani. Başka işler karıştırıyor olmasın?

Bence kızıp durmayın eğer farklı bir durum yoksa. İş henüz yeni sayılır anladığım kadarıyla, bence işler iyi gittikçe eleman alımı falan olur, o kadar sürmeyebilir.

Ben merak ettim abisi de aynı tempoyla calişıyor mu?
Yani tamam insan kendi işine daha fazla emek ve çaba gösteriyor özellikle oturtana kadar ama ikisininde gece yarılarına kadar çalışıyor olması normal gelmedi bana. Sirayla halledebilirler hiç mi dinleneyim demiyorlar.

Herkese selamlar.
Benim sorunum eşimin değişimi.. Abisiyle ortak iş yeri açtılar iki yıl oluyor iş yerini açalı son 1 yıldır değişim başladı şöyle anlatayım.
Eve geliş gidiş saati belli değil hafta içi hafta sonu vakit geçirmek mucize 2. Sınıfa giden bir kızım var ve 1 yaşında bebeğim var. Bazen bebeği emzirirken kızımın ödevini yaptırıyorum çünkü gece 1 2 eve gelmesi, çalışıyordum doğum sonrası iş yeri küçülmeye gidiyor diye çıkartıldım işten. Bebeğim küçük diye evdeydim şu anda kii çalıştığım zaman eşim çok yardımcı olurdu, akşam 7 işi biter evdeydi bulaşık, yemek, çamaşır herşeyde yardımı olurdu. Şimdi evde görmek mümkün değil ne zaman arasam iş yerindeyim usta geldi, malzeme geldi mutfak dolabı tadilatı üzerine iş yeri çalışmadan olmuyor yetmiyor diyor kızıyor 😟
Çalışma demiyorum 1 aydır biz uyuduktan sonra geliyor. Keşke fabrikada belediyede çalışsa da akşam çıkış saati belli olsa.
Bişey desem kızıyor anneme ablama gidiyorum herkesin eşi evde sohbeti eşiyle kahve keyfi özeniyorum biz sadece telefonda konuşuyoruz.
Çocukların yükü, evin yükü, okul hepsi bende.. Çıkarttığı çoraplar ortalıkta soda içiyor şişesi koltukta bari kendi dağıttığını topla diyorum iki gün dikkat ediyor sonra yine aynı ya bebek var evde yetemiyorum 😟😟😟
Dün yine konuştuk 4 5 yıl böyle gidecek idare et diyor. Nasıl bir yol izlemem lazım gerçekten sadece evi uyumak için kullanan bir eş hemde 4 5 yıl bu şekilde sürecek böyle bir durumda olsaydınız ne yapardınız.?
Abisi evli mi ? O da mı her gece mesaiye kalıyor? Yeni açılmış marangoz ya da o tür bir iş yerinde her gece ne işi olabilir. Yani bazı dönemler iş yoğun olabilir ya da eleman eksiği olur fazla mesai yapılır da kim akşamları evde tadilat yaptırır mesela bu kadar ? Öncelikle doğru söylediğinden emin olun. Belki de arkadaş ortamı var beraber oturup oyun falan oynuyorlar var mı böyle alışkanlıkları?

Baştan aşaği yalan sonuç olarak abisiyle ortaklar çalışırlar akşama kadar gece gelen ustaları 1 gün abisi 1 gün kendisi bekleyebilir.. 2 secenek var ya abiside kendiside evlerindeki sorumluluktan bu sekilde kaciyorlar yada bir güzel hayatında baskası var baskada bir secenek yok

Size duskun olsa abisiyle kafa kafaya verip yol bulur. Birde gece yarilarina kadar olan bir yogunluk varsa paraya para dememeniz lazim. Çok iş var ama çok para yok saçmalık baştan aşağı sinir oluyorum böyle adamlara benimde 6 5 yaş ve 2 yaş cocuklarim sizi cok iyi anliyorum gercekten cok zor yetismek eş yardimi olmadan hakından geliniyor birsekilde ama pskoloji çöküyor resmen

Konusun bir yol bulsun ... 4 5 sene böyle olacak yokum diyebilecek kadar öngörülüyse keşke 2. Bebeyi kucağınıza vermeden önce deseydide sizde ona göre doğuraydınız
Ben çalışıyorum diye zaten ikinci çocuk istemiyordum çünkü 15 yıldır çalışan biriyim öyle para ver şunu bunu alacağım demem. Sprail olmasına rağmen oldu ikinci bebiş iyiki var tabiki de Allah yokluğunu göstermesin. Eşime kalsa 5 yıl önce başladı çocuk istemeye. Ve ben Bukadar yük benim üzerime kalacağını bilseydim asla iş yeri açmasını istemezdim ilk kızımda altını değiştirip banyo yaptırdı, şimdi çocuğu sevmeye vakti yok. Ama çocuğun anne babaya ihtiyacı var ondan bı haber.

Ben merak ettim abisi de aynı tempoyla calişıyor mu?
Yani tamam insan kendi işine daha fazla emek ve çaba gösteriyor özellikle oturtana kadar ama ikisininde gece yarılarına kadar çalışıyor olması normal gelmedi bana. Sirayla halledebilirler hiç mi dinleneyim demiyorlar.
Eltimin de aynı şeyden şikayeti var zaten onun oğlu da beraber diye haber alıyor sürekli kim var, neredesiniz vs diye.

Bir olur iki olur o tadilatı yaptıranın kapısına polis dayanır gecelere kadar tadilat hangi ülkede varmış? Hiç inandırıcı gelmedi ama Allah yardımcınız olsun.

Abisi evli mi ? O da mı her gece mesaiye kalıyor? Yeni açılmış marangoz ya da o tür bir iş yerinde her gece ne işi olabilir. Yani bazı dönemler iş yoğun olabilir ya da eleman eksiği olur fazla mesai yapılır da kim akşamları evde tadilat yaptırır mesela bu kadar ? Öncelikle doğru söylediğinden emin olun. Belki de arkadaş ortamı var beraber oturup oyun falan oynuyorlar var mı böyle alışkanlıkları?
Arkadaş ortamı var belirli saate kadar gerçekten iş yerindeler o saate kadar başka bişey mi var desem firmalardan imalat işleri almak için şu anda daha çaba göstermek lazım diyor. Elaman almıyorlar sigorta vs masraf çok diye 🤦

Bir olur iki olur o tadilatı yaptıranın kapısına polis dayanır gecelere kadar tadilat hangi ülkede varmış? Hiç inandırıcı gelmedi ama Allah yardımcınız olsun.
Sadece tadilat değil boya dolap boyası kapı boyası tezgah vs ama çalışma saatleri çok uzun tek dertleri işi büyütmek kendi imalatı yapmak

Herkese selamlar.
Benim sorunum eşimin değişimi.. Abisiyle ortak iş yeri açtılar iki yıl oluyor iş yerini açalı son 1 yıldır değişim başladı şöyle anlatayım.
Eve geliş gidiş saati belli değil hafta içi hafta sonu vakit geçirmek mucize 2. Sınıfa giden bir kızım var ve 1 yaşında bebeğim var. Bazen bebeği emzirirken kızımın ödevini yaptırıyorum çünkü gece 1 2 eve gelmesi, çalışıyordum doğum sonrası iş yeri küçülmeye gidiyor diye çıkartıldım işten. Bebeğim küçük diye evdeydim şu anda kii çalıştığım zaman eşim çok yardımcı olurdu, akşam 7 işi biter evdeydi bulaşık, yemek, çamaşır herşeyde yardımı olurdu. Şimdi evde görmek mümkün değil ne zaman arasam iş yerindeyim usta geldi, malzeme geldi mutfak dolabı tadilatı üzerine iş yeri çalışmadan olmuyor yetmiyor diyor kızıyor 😟
Çalışma demiyorum 1 aydır biz uyuduktan sonra geliyor. Keşke fabrikada belediyede çalışsa da akşam çıkış saati belli olsa.
Bişey desem kızıyor anneme ablama gidiyorum herkesin eşi evde sohbeti eşiyle kahve keyfi özeniyorum biz sadece telefonda konuşuyoruz.
Çocukların yükü, evin yükü, okul hepsi bende.. Çıkarttığı çoraplar ortalıkta soda içiyor şişesi koltukta bari kendi dağıttığını topla diyorum iki gün dikkat ediyor sonra yine aynı ya bebek var evde yetemiyorum 😟😟😟
Dün yine konuştuk 4 5 yıl böyle gidecek idare et diyor. Nasıl bir yol izlemem lazım gerçekten sadece evi uyumak için kullanan bir eş hemde 4 5 yıl bu şekilde sürecek böyle bir durumda olsaydınız ne yapardınız.?

Yeni bi iş kurmak biraz sancılı yoğun olabilir.
Ama eşiniz evdeykende saçma sapan hareketlerde bulunuyor. Çorabını en azından atabilir kirliye. Veya ufak tefek işlerde yardımcı olabilir. Nekadar yoğun olsada günde bi kaç sefer mesaj atabilir arayabilir.
Önünü almazsanız buna alışır ve umursamaz.

Evet evli abisi de Eltim de dertli o konuda baba oğul çalıştıkları için şüphe duymuyor Eltim evde isteği bitmiyor gelmesin daha iyi mantığı ama benim küçük çocuklarım var

Ben iş tanımını anlamadım eşinizin. Bi iş kurdu, maaşlı ustaları var, eşiniz iş bağlıyor ve ustaları bu işlere yolluyor. Boyle mi? Sıfırdan inşaatlara mı giriyolar? Gece içinde insan yaşayan eve kimse usta almaz. Bunu geçin zaten. Sıfırdan inşaatlar evet gece de çalışıyor ama hani her gece her ustaya gerek olmaz. Biri kalıpcıdır, biri parkecidir. Biri gelir biri gider. Çok ev yaptırdı babam sıfırdan, sırayla geliyodu ustalar kendi alanlarına göre. Bide hergün 5 sene aşırı fazla. Eşinizin işinin kayıtlı sabit adresi, teli vs var mı?

İyide o 4 5 yıldaki ilişkide yıpranma payı ne olacak idare ederken tükenince gerisi nasıl olacak iyi kazanıyormu bu kadar yoğun çalışmaya iyi de kazanmak lazım mali durumda artış varsa belli olur
Yani iki çocuğumuz oldu gelecekleri iyi olsun kafasında ise çünkü şu an tek maaş eşinize birşey diyemiyorum ha evde iki çocuk biri bebek uzak olayim büyüyene kadar kafası ise o başka durum alın karşınıza konuşun bebek az büyüsün bende çalışırım bu kadar calismana gerek yok deyin gerçi konuştum demişsiniz ikinci çocuğu ikinizde çok istediyseniz garip bir durum eşinizin tavrı ikinci çocuk plansız oldu ise orada aksayan bir durum var umarım evli iki çocuklu para kazanıyorum ya sus yeter moduna geçmez esiniz diyorum yani şu an en azından cevap verip dikkate alıyor bir adım sonrası olmaz inşallah bir şekilde size destek olması gerektiğini hayatı paylaşmak gerektiği dank eder diyorum

X