Eşimin değişimi konuşsam da farkına varmıyor.

golldkahveemm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
16
5
34
Herkese selamlar.
Benim sorunum eşimin değişimi.. Abisiyle ortak iş yeri açtılar iki yıl oluyor iş yerini açalı son 1 yıldır değişim başladı şöyle anlatayım.
Eve geliş gidiş saati belli değil hafta içi hafta sonu vakit geçirmek mucize 2. Sınıfa giden bir kızım var ve 1 yaşında bebeğim var. Bazen bebeği emzirirken kızımın ödevini yaptırıyorum çünkü gece 1 2 eve gelmesi, çalışıyordum doğum sonrası iş yeri küçülmeye gidiyor diye çıkartıldım işten. Bebeğim küçük diye evdeydim şu anda kii çalıştığım zaman eşim çok yardımcı olurdu, akşam 7 işi biter evdeydi bulaşık, yemek, çamaşır herşeyde yardımı olurdu. Şimdi evde görmek mümkün değil ne zaman arasam iş yerindeyim usta geldi, malzeme geldi mutfak dolabı tadilatı üzerine iş yeri çalışmadan olmuyor yetmiyor diyor kızıyor 😟
Çalışma demiyorum 1 aydır biz uyuduktan sonra geliyor. Keşke fabrikada belediyede çalışsa da akşam çıkış saati belli olsa.
Bişey desem kızıyor anneme ablama gidiyorum herkesin eşi evde sohbeti eşiyle kahve keyfi özeniyorum biz sadece telefonda konuşuyoruz.
Çocukların yükü, evin yükü, okul hepsi bende.. Çıkarttığı çoraplar ortalıkta soda içiyor şişesi koltukta bari kendi dağıttığını topla diyorum iki gün dikkat ediyor sonra yine aynı ya bebek var evde yetemiyorum 😟😟😟
Dün yine konuştuk 4 5 yıl böyle gidecek idare et diyor. Nasıl bir yol izlemem lazım gerçekten sadece evi uyumak için kullanan bir eş hemde 4 5 yıl bu şekilde sürecek böyle bir durumda olsaydınız ne yapardınız.?

Mutfak dolabı tadilatı boya, kulp tamiri vs
Yani hiç personeli yok mu bu kisinin.
Onu da geçtim bütün şehrin ihalesini sizin kocanizin şirketine mi vermisler ki 4-5 yıl bu şekilde olacak..
Bana pek inandırıcı gelmedi,arzu ederse gayet zaman ayırabilir sanki..
Ama çoluk çocuk,ev işine yardim vs.. zor gelmiş olacak ki hemen bahanesini bulmuş bence.

Yani hiç personeli yok mu bu kisinin.
Onu da geçtim bütün şehrin ihalesini sizin kocanizin şirketine mi vermisler ki 4-5 yıl bu şekilde olacak..
Bana pek inandırıcı gelmedi,arzu ederse gayet zaman ayırabilir sanki..
Bende ona kızıyorum işte neden okadar yıl daha böyle sürmesi lazım elaman almamak için her işi biz yapıyoruz bu yüzden diyor 🤦

Bende ona kızıyorum işte neden okadar yıl daha böyle sürmesi lazım elaman almamak için her işi biz yapıyoruz bu yüzden diyor 🤦
Bari iyi kazaniyor mu ?
Yani gelen para tatmin edecek düzeyde mi ?
Yahu öyle olsa bile ; adamın 1 yaşında bebeği var,2. Sınıfa giden bir kızı var ; bu çocuklar 4-5 sene nasıl babasız buyuyecek.
Gece 1' gelen adamı nasıl görecekler.
Para önemli ancak aileye de elden geldiğince zaman ayrilmali bence.

Tamam da kim evine gece usta gelsin ister ki?
Eve değil iş yerine geliyor usta onların yetişemediği işi yapıyor gündüz de onlar aldıkları işlere gidiyorlar. Daha çok kazanayım hırsı olduğu için bu şekilde. Ama evinden karısından çocuklarından ödün veriyor bunun farkına varsa bunu konuşuyorum onunla 5 yıl sonranin garantisi var sanki.

Bari iyi kazaniyor mu ?
Yani gelen para tatmin edecek düzeyde mi ?
Yahu öyle olsa bile ; adamın 1 yaşında bebeği var,2. Sınıfa giden bir kızı var ; bu çocuklar 4-5 sene nasıl babasız buyuyecek.
Gece 1' gelen adamı nasıl görecekler.
Para önemli ancak aileye de elden geldiğince zaman ayrilmali bence.
İnanın takıldığım bu zaten kızımın 23 Nisan gösterisinde yoktu diye kaç defa sordu işe gitti kızım desem de orada olsaydı keşke.

Benim eşim de ikinci işe başladığında evden çalışmasına rağmen yüzünü zor görürdüm. Sürekli telefonda bilgisayar bilmem ne. Gebeliğim yalnız geçti. Hiçbir muayeneye gelemedi mesela. Çok yoruldu yıprandı. Şimdi rayına oturdu eskisi kadar yoğun değil. İkinci işin getirisi çok iyi oldu bizim için. Getirisi bu kadar iyi olmasaydı tahammül edemezdim. Hele sizinki hiç evde değil bu çok daha zor. Ayrı kaldığınıza değiyor mu kazancı mesela?

Herkese selamlar.
Benim sorunum eşimin değişimi.. Abisiyle ortak iş yeri açtılar iki yıl oluyor iş yerini açalı son 1 yıldır değişim başladı şöyle anlatayım.
Eve geliş gidiş saati belli değil hafta içi hafta sonu vakit geçirmek mucize 2. Sınıfa giden bir kızım var ve 1 yaşında bebeğim var. Bazen bebeği emzirirken kızımın ödevini yaptırıyorum çünkü gece 1 2 eve gelmesi, çalışıyordum doğum sonrası iş yeri küçülmeye gidiyor diye çıkartıldım işten. Bebeğim küçük diye evdeydim şu anda kii çalıştığım zaman eşim çok yardımcı olurdu, akşam 7 işi biter evdeydi bulaşık, yemek, çamaşır herşeyde yardımı olurdu. Şimdi evde görmek mümkün değil ne zaman arasam iş yerindeyim usta geldi, malzeme geldi mutfak dolabı tadilatı üzerine iş yeri çalışmadan olmuyor yetmiyor diyor kızıyor 😟
Çalışma demiyorum 1 aydır biz uyuduktan sonra geliyor. Keşke fabrikada belediyede çalışsa da akşam çıkış saati belli olsa.
Bişey desem kızıyor anneme ablama gidiyorum herkesin eşi evde sohbeti eşiyle kahve keyfi özeniyorum biz sadece telefonda konuşuyoruz.
Çocukların yükü, evin yükü, okul hepsi bende.. Çıkarttığı çoraplar ortalıkta soda içiyor şişesi koltukta bari kendi dağıttığını topla diyorum iki gün dikkat ediyor sonra yine aynı ya bebek var evde yetemiyorum 😟😟😟
Dün yine konuştuk 4 5 yıl böyle gidecek idare et diyor. Nasıl bir yol izlemem lazım gerçekten sadece evi uyumak için kullanan bir eş hemde 4 5 yıl bu şekilde sürecek böyle bir durumda olsaydınız ne yapardınız.?

4 5 yıl o sizi niye idare etmiyor😒 eve para getiriyor diye size hükmedemez ya.. nasıl bir yoğunluk ki senelerce sürüyor hiç mantıklı değil

Baştan aşaği yalan sonuç olarak abisiyle ortaklar çalışırlar akşama kadar gece gelen ustaları 1 gün abisi 1 gün kendisi bekleyebilir.. 2 secenek var ya abiside kendiside evlerindeki sorumluluktan bu sekilde kaciyorlar yada bir güzel hayatında baskası var baskada bir secenek yok

Size duskun olsa abisiyle kafa kafaya verip yol bulur. Birde gece yarilarina kadar olan bir yogunluk varsa paraya para dememeniz lazim. Çok iş var ama çok para yok saçmalık baştan aşağı sinir oluyorum böyle adamlara benimde 6 5 yaş ve 2 yaş cocuklarim sizi cok iyi anliyorum gercekten cok zor yetismek eş yardimi olmadan hakından geliniyor birsekilde ama pskoloji çöküyor resmen

Konusun bir yol bulsun ... 4 5 sene böyle olacak yokum diyebilecek kadar öngörülüyse keşke 2. Bebeyi kucağınıza vermeden önce deseydide sizde ona göre doğuraydınız

X