Anket En tehlikelisi hangisi ? Elti Görümce savaşları

En tehlikelisi hangisi ?

• Ankete Katılan
    3.201
Türk toplumuna özgü bir durum. Kadının kadına yaptığı şiddettin ikinci perdesi. Kayınvalide-gelin, gelin-görümce, elti-elti. Medeni olamamak, empati yoksunu, biraz da aileden gelen özellikler ve anne baskısı sonucu ortaya çıkan tablo :))

Türk toplumuna özgü bir durum. Kadının kadına yaptığı şiddettin ikinci perdesi. Kayınvalide-gelin, gelin-görümce, elti-elti. Medeni olamamak, empati yoksunu, biraz da aileden gelen özellikler ve anne baskısı sonucu ortaya çıkan tablo :))

Eltim kaynanam arkamdan iyi konusur yuzume gulerler
Gorumcem daha ilimli
Kendinden baska hic kimseyi begenmeyen kaynanam ve eltim var
Kaynanam cok hamarattir eltimde bir manken biri bana guzel dese surati asilir
Ama iyi algi operasyonu yapar suan o zayif oldugu icin bacagindan tutta omzuna kadar olan sekilsiz fizigine hayran
en guzel fizik ondadir ama ben dar giyinince sirtima bakmaya doyamaz kendi kambur oldugu icin
Bense koca totolu kilolu bakimsiz cirkinmi cirkin biriyimdir
Hos olabilirde insanin tek derdi onun totosu onun gobegi onun saci yuzu olabilirmi tek hobisi bu

Annemin bir lafı var kuma kuma ile anlaşırmış ta elti eltiyle anlaşamazmış o kadar haklı ki aramızda hiçbir ayrım yapılmamasına rağmen yine de kıskançlık çekememezlik oluyor. Görümcem de fena abilerini kıskanıyor şimdi çocuğum oldu şimdi de onu kıskanıyor ben ne yapıcam 😓

Henüz eltim yok ama cevrede gördüğüm kadariyla en tehlikelisi eltiler.
Bayramda da bizzat yasanmis bir olayimiz var.
Bazi insanlarin icine seytan mi kaçıyor bazen, anlam veremiyorum. Bazilari iyiligi bile cikar icin yapiyor galiba, ne acı ne garip, yazııık...!!

Annemin bir lafı var kuma kuma ile anlaşırmış ta elti eltiyle anlaşamazmış o kadar haklı ki aramızda hiçbir ayrım yapılmamasına rağmen yine de kıskançlık çekememezlik oluyor. Görümcem de fena abilerini kıskanıyor şimdi çocuğum oldu şimdi de onu kıskanıyor ben ne yapıcam 😓
He ya bazi gorumcelerde de kuyruk acısı var herhalde, kiskancliktan ne yapsak aynisini yapiyorlar, kendilerine ait bir fikirleri yok galiba, galiba yeterli akıl yok, düşünemiyorlar :S

Benim kv çok sinsi ikiyüzlüdür,kızı da aynı kendisi gibi ...eşim onların gerçek yüzünü görene kadar evliliğimiz yıprandı.Onlar yüzünden boşanıyoruz...😔

Kimse dort dortluk deģil.. once kendimize ayna tutarsak karsimizdakileride goruruz..
Kimseyle bi sorunum yok..
Ufak defek seyler olur konusulur edilir hallolur..
Benmle sorunu olan varsa da yuzume soyleyen olmadi.. acikcasi kendi hayatim ilgi alanim. Gerektiginde ne yapilmamaliysa onu yapmam gerekmediginde ne yapilmamaliysa onu yapmassn olur biter
Once kendi haddimizi bilelim kendimizi bilelim
Digerleri de ergec bilir.. :)

X