Anket En tehlikelisi hangisi ? Elti Görümce savaşları

En tehlikelisi hangisi ?

• Ankete Katılan
    3.201

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.405
69.762
Elti ; Kardeş eşlerinden her birinin ötekine göre adı.
Geçmişten bugüne kadar duyduğumuz 'elti eltiyi çekemez, kıskanır' gibi birçok söylem var. Hatta el işlerinde örgülere bile isim olmuştur. Yılların meselesi eltilerin anlaşmaması ve kıskanç olmalarına örnek teşkil edecek televizyon dizilerinde izlediğimiz birbirinden farklı bir çok elti tiplemesi mevcuttur.

Görümce (stajyer kaynana): Kadına göre kocanın kız kardeşi.

Türk akraba kurumunda güzide bir yere sahiptir müstakbel damadın kız kardeşi olan görümceler. İsminin garipliğini bir kenara koyacak olursak son derece belirleyici bir rolleri vardır. Tabiri caiz ise düğüne giden yol görümcenin ağzından geçer.

Not : soruyu cevaplarken eltinizin ve/veya görümcenizin bu siteye üye olabilme ihtimalini ve yazacağınız yorumların asla silinmeyeceğini de bir kez daha hatırlatmak isterim.

Son düzenleme:
Eltim de var görümcem de var ama direkt bizimle alakadar değiller.
Kpimin eski evliliğinden bir kızı bir oğlu var, eşim ise kpin ikinci evliliğinde tek çocuk.
Ne bileyim... Ekstra bi iyiliklerini de görmedik, bi kötülüklerini de.
Ama sanırım eltime nazaran, görümcem daha soğuk.

eltim yok, görümceminde bi zararı yok.bende görümceyim, gelinimzlede bi sorunumuz gayet güzel geçinip gidiyoruz. çok şükür :nazar: benim hayatımda hiç entrikalar, fesatlıklar, yalanlar, dolanlar olmadı. o yüzden burda açılan konuları okurken şoklar içinde kalıyorum :oha: ve her seferinde şükrediyorum :dua::nazar:
görümcede eltimde kayınvalidemde melek gibidir :)

sonuçta her kadın bir görümce elti ya da adayı, benim eltim yok, görümce olmadım ama ilerde ikiside olucam, o zaman eltimi ya da erkek kadeşimin eşini darlayacağımı hiiiç sanmıyorum, herkesin as olan kendi evi ailesi, diğerleriyle neden insanları darlıcak kadar ilgilensin ki, bunu da hiç anlamam.. erkek kardeşim ya da kayınbiraderim için ancak mutluluk huzur diler ve bana düşen kısımda bunu desteklerim yani..

Simdi konuyu acan site sahibi olunca kimse ilk mesajlarda ayar verme cabasina girmemis.:KK53:

Bu konuyu baska biri acsaydi muhtemel ilk mesajlar:

-Milletin eltisiyle gorumcesiyle arasindaki sorunlari ogrenip ne yapacaksin?

-Eee yani bu anketi niye actin ne faydasi var sana?

-Anket sonucuna gore mi karar vereceksin eltinle goruncenle nasil gecinip gecinemeyecegine?

-Bence siklar cok sacma.

Vs vs vs....

Tabi altinda da bilmem kac begeni.:KK53:

evliyim. eltim de yok görümcem de. olsada bana sökmez umrum bile değil akrabalarım

4 ve 5ci secenekler ayni gibi olmus, her ikisinde de görümce daha kötü olarak yazilmis.

Bende ikiside normal, arada tartisiriz ama öyle anormal bi durum yok yani. Bas edebiliyorum ikisiyle de :KK59:

Secenekler arasina 'ben her ikisine de kök söktürüyorum' eklenebilirmi :halay:

Ve "Kazen" benim açtığım konuyu kapatmissiniz. .en azından bir cvp verseydim di mi..ve bu sayfaya yonlendirmissiniz de..ilk yazmamayı düşündüm çünkü gelişigüzel taraflı yorumlara cvp veremeyecek kadar yorgunum. .ama yine de sormak istiyorum. .
Siz neye istinaden böyle bir yorum yaptınız. .özelden de yazdım size..ve burada da diğer arkadaşların görmesi icib de yazıyorum. .bnce yanli davranıyorsunuz. .

Ve siz yönetici pozisyonundasiniz. .sıradan diğer kullanıcılar gibi yorum yapamazsınız. .cümlelerinizi bile özenle seçmelisiniz. .Ayşe Fatma gibi yorum atmissiniz. .gerçekten de yönetici pozisyonunuz diğer adminlwr tarafından sorgulanmalı.

Simdi konuyu acan site sahibi olunca kimse ilk mesajlarda ayar verme cabasina girmemis.:KK53:

Bu konuyu baska biri acsaydi muhtemel ilk mesajlar:

-Milletin eltisiyle gorumcesiyle arasindaki sorunlari ogrenip ne yapacaksin?

-Eee yani bu anketi niye actin ne faydasi var sana?

-Anket sonucuna gore mi karar vereceksin eltinle goruncenle nasil gecinip gecinemeyecegine?

-Bence siklar cok sacma.

Vs vs vs....

Tabi altinda da bilmem kac begeni.:KK53:

bu bölüm anket bölümü farkındasınız değil mi ? BDV değil

X