✴ Bu ev artik alıp başını gitmesin 🤨

_Yemek yedikten sonra mutfağı hemen temizliyorum,yemek yediğimiz alana hemen bi gırgır
_Wc banyo akşamdan yıkıyorum
_Evi 2 günde bi süpürüp toz alıyorum,haftada bir cumartesi dip köşe temizlik
_Çocuklar uyuduktan sonra ortalığı düzeltip yatıyorum
_çamaşır kuruduktan sonra hemen katlayıp ütüluyorum
_Ev düzenli çocuk odası hariç akşama kadar oyuncak döker kıyafet dökerler gerisini elimde hallediyorum 3 çocuk var mecbur bi düzen olması lazım

Kan surubu demek ,bendemi kullansamki. Benimde degerlerim dusuk epey gecen sene bi zehirlendiydim sudan 🤯😱 drdan mi receteli mi yani yoksa eczaneye gidince veriyolar mi
15gunde bir dip kose olarak orta yolu bulayim en iyisi :)))
2 tane daginikliktan mutlu olan sipam var😠😤. Senin var mi cocuk?
Aile hekimi kan degerlerimr bakip yazdi. Ve gercekten fayda etti. Gidip baktirin siz de .
Evet benim de 2 cocugum var . Ve daginik seviyorlar. 1 gun toplu durmuyor evim.
Hele oyuncaklari dagitirlarsa cok fena 😗
Odalarında oynayamiyorlar. Oyun kurduklari icin.
Buyuk kizim cok oynamaz .
Ben de idare ediyorum iste😊

Ben de habersiz misafir kabul edemiyorum henuz o mertebeye erismedim🤣
Yani oglenden once evi toparlasamda , supurme vs ogleden sonraya kaliyor.
sabah gec kalkmazsam, kis diye tolerans gosteriyorum kendime😁
Oturup baska bir sey yapiyorum yada hicbir sey yapmiyorum😅
Sabah 7de kalkiyorum ,alistirdim kendimi. Cocuklar sabahci onlara beslenme hazirliyorum.
Alt komsumun esi vardiyali gececi olunca gunduz is yapmak istemiyorum. Esi eve gelince benim is yapmam hic yoktan supurge acmam 15.30u buluyo.
Obur turlude soyle yetismiyo , supursem silemiyom. Camlari silsem ,balkonu yikayamiyom. Ikram edilmelik o anlik eksik veya yetmiyo. O sebeple bi zahmet eve gidip tekrar ciksinlar disari 😆

_Yemek yedikten sonra mutfağı hemen temizliyorum,yemek yediğimiz alana hemen bi gırgır
_Wc banyo akşamdan yıkıyorum
_Evi 2 günde bi süpürüp toz alıyorum,haftada bir cumartesi dip köşe temizlik
_Çocuklar uyuduktan sonra ortalığı düzeltip yatıyorum
_çamaşır kuruduktan sonra hemen katlayıp ütüluyorum
_Ev düzenli çocuk odası hariç akşama kadar oyuncak döker kıyafet dökerler gerisini elimde hallediyorum 3 çocuk var mecbur bi düzen olması lazım
Sizden baya ornek almam gerekcek. Camasirla ilgili bolüm ozellikle. Duzenide guzel oturtmussunuz masallah size

Aile hekimi kan degerlerimr bakip yazdi. Ve gercekten fayda etti. Gidip baktirin siz de .
Evet benim de 2 cocugum var . Ve daginik seviyorlar. 1 gun toplu durmuyor evim.
Hele oyuncaklari dagitirlarsa cok fena 😗
Odalarında oynayamiyorlar. Oyun kurduklari icin.
Buyuk kizim cok oynamaz .
Ben de idare ediyorum iste😊
Aile hekimine bi gidiyim o zaman. Gecen sene baktirdigimda b12 ve folik asitim eksik cikmisti. Dr 3 aylik zorunlu vitamin tedavisi vermisti 😶

Sabah 7de kalkiyorum ,alistirdim kendimi. Cocuklar sabahci onlara beslenme hazirliyorum.
Alt komsumun esi vardiyali gececi olunca gunduz is yapmak istemiyorum. Esi eve gelince benim is yapmam hic yoktan supurge acmam 15.30u buluyo.
Obur turlude soyle yetismiyo , supursem silemiyom. Camlari silsem ,balkonu yikayamiyom. Ikram edilmelik o anlik eksik veya yetmiyo. O sebeple bi zahmet eve gidip tekrar ciksinlar disari 😆
Yapabildigin kadarini yap. 1 0dan iyidir derler.
Cam sil ,balkon kalsin. Uyuyorsa yatak odasi haric yerleri yapmaya calis. Hafta da bir ince is yapinca , haftayi bayagi goturuyor. Gun asiri supur. Vs .
Yapa yapa duzen oturuyor gercekten.
Beni birkac ay once gorecektin🫣
Bir de uzerine hicbir sey yapasim gelmiyordu.

Sabah 7de kalkip cocuklarin beslenmelerini hazirlayip okula goturdum
eve gelince ilk is yataklari ve odalari toplamak oldu
Banyolari fircaladim
Oglen yapacagim yemegin on asamasini bitirdim
bulasiklari makineye,elde yikanacaklari elimde yikadim,tezgahi sil,aspirator ve ocagi ustunkoru silip temizledim
Cocuk odasi fon perdeler yikaniyor simdi
Guneslik ve tulude aticam yikansinlar.
Carsi isim oldugu icin oglene yemegi yetistirip bisey yapmicam. Enerjimi carsida harcicam 🤣

4 Gibi donersem salonu/oturma odasini toplucam. Aksamda utu yaparim 🤨

Yapabildigin kadarini yap. 1 0dan iyidir derler.
Cam sil ,balkon kalsin. Uyuyorsa yatak odasi haric yerleri yapmaya calis. Hafta da bir ince is yapinca , haftayi bayagi goturuyor. Gun asiri supur. Vs .
Yapa yapa duzen oturuyor gercekten.
Beni birkac ay once gorecektin🫣
Bir de uzerine hicbir sey yapasim gelmiyordu.
Yapinca tam detayli dip kose yapiyorum ama yapmayincada ev alip basini gidiyo. Nerden tutacagimi toparlayacagimi sasiriyorum. Tek oda temizligi bana gore degil. Ben diger odalari siraya koyup temizlerken ,temizledigim odada batiyo .fenaliklar geliyo o zaman bana.
Cocuklar odalarinda oynamiyo , oturma odasinda oynuyo,kirik oyuncaklari attirmiyolar cunku o kiriklardan baska oyuncak turetiyorlar. Cocuklar ellerinde yiyecek varken gezinme huylarini biraksmadilar heryer kirinti, kuruyemis copu,seker copu vsvs.
BUyuyene kadar idare edecegim napiyim 😔😤😱

Yapinca tam detayli dip kose yapiyorum ama yapmayincada ev alip basini gidiyo. Nerden tutacagimi toparlayacagimi sasiriyorum. Tek oda temizligi bana gore degil. Ben diger odalari siraya koyup temizlerken ,temizledigim odada batiyo .fenaliklar geliyo o zaman bana.
Cocuklar odalarinda oynamiyo , oturma odasinda oynuyo,kirik oyuncaklari attirmiyolar cunku o kiriklardan baska oyuncak turetiyorlar. Cocuklar ellerinde yiyecek varken gezinme huylarini biraksmadilar heryer kirinti, kuruyemis copu,seker copu vsvs.
BUyuyene kadar idare edecegim napiyim 😔😤😱
Ben de eskiden oyle yapiyordum ama dedigim gibi hic yapmamaktan iyidir. 😁

Carsidan gelince cocuklarin kiyafet ve tul/perde utu,benim utuler epey vaktimi aldi.
Bu oturdugumuz odayi yarin ogleden sonra kesin yapmak durumundayim,sabahtan isim var.
Mutfagi topladim
Saatimi 7ye kurdum yarina.

Selamlar dun annemdeydin evimde bulasik harici is yapmadim😁
Bugun sabah makineyi bosaltim . Simdi kahvalti bulasiklarini dizicem.
Kizimla odev kartondan ev yapicaz hizlica. Onu okuls goturunce bakicsz diger islere. Ama en fazla ,hizlica supurme ,lavabolari yikama yaparim.
Sonrada yemegi dusunmem lazim
Buldum karnabahar 😊

Selam gulru neredesin? Bugun pazartesi , detayli temizlik yaptim ama yetismedi devami yarin artik. Sonra 5 gun hafif is. Ve hergun kendime vakit ayiracagim

Dun bende dip kose supurup sildim
Makineye renkli attim ,cocuklari okula yollayip yatak topla banyolari yikadim.
BIeazdan mutfagi toplayip yemek yapicam

Biraz rahatsizim göz cukurlarim,burun kökü ve basim agriyo. Sanirim siddetli girip olcam 3gündur boyle. Sinizutte olabilir tabii.. bende migren yok ama migren agrisi boyle bisey mi acaba ?

Dun bende dip kose supurup sildim
Makineye renkli attim ,cocuklari okula yollayip yatak topla banyolari yikadim.
BIeazdan mutfagi toplayip yemek yapicam

Biraz rahatsizim göz cukurlarim,burun kökü ve basim agriyo. Sanirim siddetli girip olcam 3gündur boyle. Sinizutte olabilir tabii.. bende migren yok ama migren agrisi boyle bisey mi acaba ?
Gecmis olsun. Ben de islerime devam edicem ama kizim hasta . Anne yanimda dur diyor. Oyle isle bakalim

Gulru nerdesin hic yamiyorsun ki motive olalim🤭
Yarin misafirim geliyor.
Ev supurucem. Lavobalari yikayacagim. Mutfak dolaplarini ,fortmanto distan silegim.toz alicam. Camasir var tabi bir de.
Market alirsverisi. Yarin icin hazirlik birkac sey

Duzenli temizlik yapinca ,gercekten kolay oluyormus. Yazi olarak cok olsada , zaman olarak eskiden daha cok vakit harciyordum.

Bugun yaotiklarim
Camasira makine atip serdim
Yemek yaptim
Cocuklari yikadim
Nevresimleri degistirdim
buyuk elrktrikli supurgeyi cok sicak suyla yikadim,arada dezenfekte etmek icin makine ve filtresini deterjanli sicak suda yikarimda.
Bulasik makinesini 2 kez calistirip bosalttip
Mutfagi topladim
Buyuk banyoyuda kaynar sicak suyla yikadim

Yarin yapacaklarim
Utu yapilcak
Kucuk dikey suourgeyle ev supurulcek,silincek
Balkonlar yikancak
Camasir yikancak makinede
Belki duvar silerim

Utu yaptim
4 defa camasir makde camasir yikattim
Balkonlari yikadim
2 kez bulasik mak doldurup bosalttim

Sadece evi supurmedim 😬🤨

Ev yine alip basini gidiyoree ,kara kuşak bandami takip evin hakkindan gelicem
Yarin gece yaptiklarimi yazarim 😎😌

Selamlar konunuz hayirli olsun. Boyle bir konuya cok ihtiyacim vardi. Hatas ben acayim dedim , olmadi.
Size katilayim madem, hazir acilmisi varken.
Ben de cok zor evi toparliyordum acikcasi. Cocuklarim kagit kes bic , cok dagitiyor. Yaptiklarini attirmiyorlar .
Koyduklarini elletmiyorlar . Evden degerli degiller dedim idare ediyorum🤭
Neyse once biraz gereksizleri yine de azaltma yoluna gittim.
Sonra da kendime soyle bir duzen yaptim. Hepsine uyamiyorum ama bayagi motive ediyor.
Haftada bir biraz ince is yapiyorum.
Diger gunler daha hafif.
Ayda bir de daha da detayli isler.
Bir de dikey supurge aldim. Supurme isi kolaylasti benim icin gunluk uzerinden gecebiliyorum.
Ayy ben heralde kesip bictiklerini atmasam ev bir kağıt eve dönerdi abartısız😂konu sahibi bir yerde okumuştum yabancı adını hatırlamıyorum ama 25 dakika kuralı diye bir şey vardı,25 dakika yapmak istediğin şeyi, planladığın işi yapıyorsun sonra mola,bu şekilde belli periyotlarla ne iş yapmak istiyorsak akşama kadar vakti verimli geçirmek mümkün.Tabi bir düzen haline getirmek lazım.Yapilacak işleri kafada büyütmemek bir de.

X