✴ Bu ev artik alıp başını gitmesin 🤨

gulru

O biiiir 9️⃣0️⃣ kilo 🥁🏃‍♀️
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2024
249
115
Duzenli tertipli evlerden olsun artik benim evimde 🤨😔
Yarin ;
Ev süpürülcek ,silincek ,
mobilya tozu alinacak
Banyolar yikanip paklancak
Utu yapilacak

Bu 3 maddeyi yapicam umuyorum.

Ayy gercekten de 🤣😆 neyse yarin ola hayrola 🥲😅

Ben banyoları gece yatmadan yıkıyorum.
Her akşam fircalayip çamaşır suyuyla yıka ertesi gün rahat oluyor dene istersen.
Geceden mutfağı temizliyorum ertesi gün kahvaltı bulaşığı oluyor sadece.
Onlari toparla kalan işleri yap sonra yemek zaten gün bitiyor.
Ben açıkçası hergun hergun evi supurmuyorum,toz almıyorum.

Duzenli tertipli evlerden olsun artik benim evimde 🤨😔
Yarin ;
Ev süpürülcek ,silincek ,
mobilya tozu alinacak
Banyolar yikanip paklancak
Utu yapilacak

Bu 3 maddeyi yapicam umuyorum.
Evin yarisini supurup sildim,camlarini sildim,mobilya tozu aldim.
Cocuk odasi,yatak odasi,koridor 🪣🧹🧴

Ben banyoları gece yatmadan yıkıyorum.
Her akşam fircalayip çamaşır suyuyla yıka ertesi gün rahat oluyor dene istersen.
Geceden mutfağı temizliyorum ertesi gün kahvaltı bulaşığı oluyor sadece.
Onlari toparla kalan işleri yap sonra yemek zaten gün bitiyor.
Ben açıkçası hergun hergun evi supurmuyorum,toz almıyorum.
Belki ilerde ben sizin gibi olurum 🤗👌
Mutayit evi cok tuhaf yapmis benim mutfagin alti,komsunun yatak odasi. Gece 10dan sonra mutfaga girmiyorum. Her zaman degil bazen gecenin bulasiklari sabaha kaliyo mecburen.

Banyolari sabahtan cocuklari okula yolladiktan sonra gunluk fircaliyorum ama gecede yapabilirim.herkes yattiktan sonra.

Hep diyorum 3gunde1 supureyim evi maalesef haftayi buluyo ve daha cok dagiliyo sinir oluyorum.

Umarim bir duzen tuttururum bende 😅

Selamlar konunuz hayirli olsun. Boyle bir konuya cok ihtiyacim vardi. Hatas ben acayim dedim , olmadi.
Size katilayim madem, hazir acilmisi varken.
Ben de cok zor evi toparliyordum acikcasi. Cocuklarim kagit kes bic , cok dagitiyor. Yaptiklarini attirmiyorlar .
Koyduklarini elletmiyorlar . Evden degerli degiller dedim idare ediyorum🤭
Neyse once biraz gereksizleri yine de azaltma yoluna gittim.
Sonra da kendime soyle bir duzen yaptim. Hepsine uyamiyorum ama bayagi motive ediyor.
Haftada bir biraz ince is yapiyorum.
Diger gunler daha hafif.
Ayda bir de daha da detayli isler.
Bir de dikey supurge aldim. Supurme isi kolaylasti benim icin gunluk uzerinden gecebiliyorum.

Selamlar konunuz hayirli olsun. Boyle bir konuya cok ihtiyacim vardi. Hatas ben acayim dedim , olmadi.
Size katilayim madem, hazir acilmisi varken.
Ben de cok zor evi toparliyordum acikcasi. Cocuklarim kagit kes bic , cok dagitiyor. Yaptiklarini attirmiyorlar .
Koyduklarini elletmiyorlar . Evden degerli degiller dedim idare ediyorum🤭
Neyse once biraz gereksizleri yine de azaltma yoluna gittim.
Sonra da kendime soyle bir duzen yaptim. Hepsine uyamiyorum ama bayagi motive ediyor.
Haftada bir biraz ince is yapiyorum.
Diger gunler daha hafif.
Ayda bir de daha da detayli isler.
Bir de dikey supurge aldim. Supurme isi kolaylasti benim icin gunluk uzerinden gecebiliyorum.
Hosgeldiniz memnun olurum 🤗 aslinda cok bakindim boyle bi konu varsa yazayim ,konu acmiyim diye. Herkes gunluk mahiyetinde kullandigi icin orayada yazamadim bi turlu 🤷‍♀️

Benim cocuklarda oyleydi bigun dedimki evi böcek basacak. Bu karton kagitlar zamanla toz oluyo,tozdanda minik böcekler olusuyo ayni karinca gibi dedim. Artik kendileri veriyo etkinligimiz bitti cope at diye 🤣

Daha benim sirada tullerim var,oglumun cikolatali ekmek sonrasi eline cikolata bulasmis temizlemek icinde tülü kullanmis 🤯😱

Okullarda salginlar oluyo bi ara evi tum kapilarini sildim, sadece 1 cephe olacak sekilde duvar sildim.. yarim yamalak is yapiyorum anlican. Su duzeni tuttursam bi halilar,tencere caydanlik altlari vs onlara gelecek sira

Hosgeldiniz memnun olurum 🤗 aslinda cok bakindim boyle bi konu varsa yazayim ,konu acmiyim diye. Herkes gunluk mahiyetinde kullandigi icin orayada yazamadim bi turlu 🤷‍♀️

Benim cocuklarda oyleydi bigun dedimki evi böcek basacak. Bu karton kagitlar zamanla toz oluyo,tozdanda minik böcekler olusuyo ayni karinca gibi dedim. Artik kendileri veriyo etkinligimiz bitti cope at diye 🤣

Daha benim sirada tullerim var,oglumun cikolatali ekmek sonrasi eline cikolata bulasmis temizlemek icinde tülü kullanmis 🤯😱

Okullarda salginlar oluyo bi ara evi tum kapilarini sildim, sadece 1 cephe olacak sekilde duvar sildim.. yarim yamalak is yapiyorum anlican. Su duzeni tuttursam bi halilar,tencere caydanlik altlari vs onlara gelecek sira
Benim de oyle sayilirdi yapiyordum ama duzensiz. Simdi soyle dusunuyorum ,ayda bir kadin geliyormus gibi detay, haftada bir yine kadin geliyormus gibi davraniyorum. O kadin benim tabi😅
Oyle isleri yapinca , diger gunler gunluk hafif seyler, daha kolay olmaya basladi.
Bazen vaktim varkwn yada misafir gelecekse ekstra yapiyorum.
Cokta abartmiyorum ev isleri benden de degerli degil🤭
Yaptiklarimi yazdikca ben de burada paylasirim . Yada yapmadan daha motive edici olur

Benim de oyle sayilirdi yapiyordum ama duzensiz. Simdi soyle dusunuyorum ,ayda bir kadin geliyormus gibi detay, haftada bir yine kadin geliyormus gibi davraniyorum. O kadin benim tabi😅
Oyle isleri yapinca , diger gunler gunluk hafif seyler, daha kolay olmaya basladi.
Bazen vaktim varkwn yada misafir gelecekse ekstra yapiyorum.
Cokta abartmiyorum ev isleri benden de degerli degil🤭
Yaptiklarimi yazdikca ben de burada paylasirim . Yada yapmadan daha motive edici olur
1 haftayi gecirince ipin ucu kaciyo bazen oluyoki 1.5 hafta gecmis ben hala genel ev supurcem . Mutfak haliyle diger odalara nazaran cabuk battigi icin watti az dikey supurgem var girgir niyetine 2gune 1 acarim ,vaktim mutfakta cok gectigi icin gozume batiyo haliyle 🤣
Şu ev supurup silme rutinini 3 güne ayarlayabilirsem,diger isleri cok sikinti yapmicak gibiyim.
Su filtreli elektrik supurgem iyi hos ama cok agir,hantal. Arada suyu tasar ,guzel koksun diye icine doktugum deterjan kopurur filtreyi sarar heryer kopuk ugras dur. Yani aslinda ben evi supurmeyi cok severim ama supurgemin hantalligindan supuresim gelmiyo 🤪😆

Beklerim her zaman ,hem kendini hem beni motive edersin ☺

Evin yarisini supurup sildim,camlarini sildim,mobilya tozu aldim.
Cocuk odasi,yatak odasi,koridor 🪣🧹🧴
Bunlarin disinda bisey yapamadim iyi mi 😶🤔
Yarinda evin diger yarisini yapayim oglene kadar. Aksamda ütü yapayim

1 haftayi gecirince ipin ucu kaciyo bazen oluyoki 1.5 hafta gecmis ben hala genel ev supurcem . Mutfak haliyle diger odalara nazaran cabuk battigi icin watti az dikey supurgem var girgir niyetine 2gune 1 acarim ,vaktim mutfakta cok gectigi icin gozume batiyo haliyle 🤣
Şu ev supurup silme rutinini 3 güne ayarlayabilirsem,diger isleri cok sikinti yapmicak gibiyim.
Su filtreli elektrik supurgem iyi hos ama cok agir,hantal. Arada suyu tasar ,guzel koksun diye icine doktugum deterjan kopurur filtreyi sarar heryer kopuk ugras dur. Yani aslinda ben evi supurmeyi cok severim ama supurgemin hantalligindan supuresim gelmiyo 🤪😆

Beklerim her zaman ,hem kendini hem beni motive edersin ☺
Islak supurgeyle haklisin ben de supurmek istemem🤭 bastan motiveyi engelliyor.

Silmeyi haftada bir yap gozunde buyumesin.
Supurme gun asiri, yada yari yariya yap.

Valla ben de yavas miyim neyim . Yapsam hergun aksama kadar isler bitmez. Misadmfir gelmedigi surece daha yuzeysel. Duzenli yapinca da gercekten cok kirlenmiyor.
Kulagimda kulaklikla is yapmak kolaylastiriyor benim isimi bir de.

Yarin misarim geliyor , bugun bir suru is yaptim😁😁
Sil supur
Banyolari temizleme
Salonun camini sildim
Mutfak dolaplarini sildim.
Toz al.
5 makina camarsir mak. Actim.
Yemek hazirla,topla
Bulasik .
Yarina tatli.
Biraz once oturumdum
Islere oglen basladim. Arada kahve molalari falan iste . Gec oldu ama bitti😁

Yarin misarim geliyor , bugun bir suru is yaptim😁😁
Sil supur
Banyolari temizleme
Salonun camini sildim
Mutfak dolaplarini sildim.
Toz al.
5 makina camarsir mak. Actim.
Yemek hazirla,topla
Bulasik .
Yarina tatli.
Biraz once oturumdum
Islere oglen basladim. Arada kahve molalari falan iste . Gec oldu ama bitti😁
Heyy masallah bacim sen enerji icecegi falan mi ictinde kisa vakitte bi suru is yaptin 🤩👏

Bende yakin misafirime şöyle diyorum; gelceksen ona göre ev süpürcem 🤣😆 o da gelecekse süpür süpür diyor 😅🤭

Islak supurgeyle haklisin ben de supurmek istemem🤭 bastan motiveyi engelliyor.

Silmeyi haftada bir yap gozunde buyumesin.
Supurme gun asiri, yada yari yariya yap.

Valla ben de yavas miyim neyim . Yapsam hergun aksama kadar isler bitmez. Misadmfir gelmedigi surece daha yuzeysel. Duzenli yapinca da gercekten cok kirlenmiyor.
Kulagimda kulaklikla is yapmak kolaylastiriyor benim isimi bir de.
Silmeyi haftada 1 yapayim o zaman ,supurmeye erinmem boylece 😁
Evime misafir almaya cekinmemin baslica sebebi ,evin supurulmemis olmasi.
Simdi oglen cocuklari okuldan almaya gittigimde bazisi diyorki eve git gel olmasin direkt sana gelelim.
Hee gelin zaten evimde pürü pak sizi bekliyodu ,diyemiyosun tabi 🤣 oyuzden duzen onemli, yoksa cevremden falan geri kalicam mazallah 😛

Heyy masallah bacim sen enerji icecegi falan mi ictinde kisa vakitte bi suru is yaptin 🤩👏

Bende yakin misafirime şöyle diyorum; gelceksen ona göre ev süpürcem 🤣😆 o da gelecekse süpür süpür diyor 😅🤭
Kan surubu🤣degerlerim yukselince biraz guclendim. Bir de gercekten haftada bir ve ayda bir detayli yapinca kolay oluyormus.
Gercekten yakin zamana kadar ben de yetistiremiyordum.
Kafama koydum . Boyle devam edicem ins😚 darisi sana .
Cocuk var miydi bu arada senin?

Silmeyi haftada 1 yapayim o zaman ,supurmeye erinmem boylece 😁
Evime misafir almaya cekinmemin baslica sebebi ,evin supurulmemis olmasi.
Simdi oglen cocuklari okuldan almaya gittigimde bazisi diyorki eve git gel olmasin direkt sana gelelim.
Hee gelin zaten evimde pürü pak sizi bekliyodu ,diyemiyosun tabi 🤣 oyuzden duzen onemli, yoksa cevremden falan geri kalicam mazallah 😛
Ben de habersiz misafir kabul edemiyorum henuz o mertebeye erismedim🤣
Yani oglenden once evi toparlasamda , supurme vs ogleden sonraya kaliyor.
sabah gec kalkmazsam, kis diye tolerans gosteriyorum kendime😁
Oturup baska bir sey yapiyorum yada hicbir sey yapmiyorum😅

Kan surubu🤣degerlerim yukselince biraz guclendim. Bir de gercekten haftada bir ve ayda bir detayli yapinca kolay oluyormus.
Gercekten yakin zamana kadar ben de yetistiremiyordum.
Kafama koydum . Boyle devam edicem ins😚 darisi sana .
Cocuk var miydi bu arada senin?
Kan surubu demek ,bendemi kullansamki. Benimde degerlerim dusuk epey gecen sene bi zehirlendiydim sudan 🤯😱 drdan mi receteli mi yani yoksa eczaneye gidince veriyolar mi
15gunde bir dip kose olarak orta yolu bulayim en iyisi :)))
2 tane daginikliktan mutlu olan sipam var😠😤. Senin var mi cocuk?

X