✴ Bu ev artik alıp başını gitmesin 🤨

Ayy ben heralde kesip bictiklerini atmasam ev bir kağıt eve dönerdi abartısız😂konu sahibi bir yerde okumuştum yabancı adını hatırlamıyorum ama 25 dakika kuralı diye bir şey vardı,25 dakika yapmak istediğin şeyi, planladığın işi yapıyorsun sonra mola,bu şekilde belli periyotlarla ne iş yapmak istiyorsak akşama kadar vakti verimli geçirmek mümkün.Tabi bir düzen haline getirmek lazım.Yapilacak işleri kafada büyütmemek bir de.
Ya sakliyorlar valla. Zorla attiriyorum bazilarini. 1 dolap dolusu oyuncak var. Oynasalar ev oyun evine donuyor. Oynamasalar yer kapliyor . Oyle genis ev olmayinca zor.
Ben de hic is yapmak istemedigimde, her odaya 5 dk kurali yapiyorum bazen. 5 dk sonra diger odaya geciyorum. Senin dedigin gibi oluyor 😊
Ama bayagi toparladim kendimi

Üst kat : 3 oda ,koridor ,merdiven supuruldu,silindi.halisi yun olanlar fircalandi
Asagi kat: mutfak supuruldu,silindi,camlari silindi
Tul perde yikanip utulendi

Yarin: alt kat ; salon toparlancak supur,sil. Cam sil. Guneslikleri yika utule,balkonlari yika

Kandil gunu ogrendigim icin pek is yapmadim,cocuklarima yas pasta yaptim. Cocuklarimi sevindirdim.

Asagi kat,
Salon / oturma odasi ; halilari yuzunden ve tersinden supurdum, haliyi kaldirip graniti supurdum. Sildim. Camlarin ic ev tarafini sildim. Tul ve perdelerini yikamaya attim. Biraz dinledim utulerini yapicam ve takicam sandalyeye cikip.
Ara koridorun halisini yuzunden tersinden supurup kaldirdim,granitini supurup sildim. Kuruyunca haliyi yerine serdim.

Yarin persembe;

Dis cam yuzeyleri silincek
Avizeler silincek
Duvarlar silincek
Balkonlar duzenlenip yikancak

Cuma;

Mutfak dolaplarinin iclerini yer degistir
Mutfaktaki buzdolap,dolaplar ve masanin yerini degistir.

Gun gun yapılacak işleri bende yazayım. Guzel dusunce... Bebekle yapabıldıgım kadar Hergun ev supurulup vıleda ıle sılınecek, toz alıncak
Yarın oglene kadar klasık ev rutini + cocukların dolaplar duzenlrnecek
Toplantıya gidilip gelınce yemek pişerken erzak dolabı yerlesıcek

Gun gun yapılacak işleri bende yazayım. Guzel dusunce... Bebekle yapabıldıgım kadar Hergun ev supurulup vıleda ıle sılınecek, toz alıncak
Yarın oglene kadar klasık ev rutini + cocukların dolaplar duzenlrnecek
Toplantıya gidilip gelınce yemek pişerken erzak dolabı yerlesıcek
Memnun olurum hosgeldin 🌸
Insan bi motive oluyor 😏 biraz duzeni tutturdum sanki ..su dip koseyi bi halledeyimde aylik

Memnun olurum hosgeldin 🌸
Insan bi motive oluyor 😏 biraz duzeni tutturdum sanki ..su dip koseyi bi halledeyimde aylik
Evet. Bırde bıraz zorunlulul gıbı oluyor. Yapmassam mahcup olcakmısım gıbı ayrı bır motıvasyonu var

Dün dip kose temizlik yaptim ama yarin yine yapmam gerekiyo. Kalabalik misafir agirladim cunku.

Oturma odasini supurdum sadece
Ust kat odalari gunluk topladigim icin yazma ihtiyaci duymuyorum. Goze gozukmeyecek yerleri toparlayip, goze batacak yerlere ayni ozeni gostermemek nasi bi kafa yapisina sahipsem artik

Mutfak ve oturma odasini supurdum
Sabahindan yataklari topladim
Mutfagi topla duzen yaptim

Yarin mutfaktaki dolaplarin yerini degistirmeyi hedefliyorum yaklasik 1.5 aydir dusunuyorum bunu esasen 😂 neyse artik yapimde kafamda yer edinip durmasin bari. Mutfak masasinida yana kaydirinca genis bir mutfagim ve daha duzenli olacak dolaplarim.
Bugun yataklari toplayip hafiften odalari bi toparladim,renklileri yikatip astim,yarin utu yaparim,cocuklarimi sinemaya goturdum,carsi alisveris sonrasi eve geldik.

Sabahtan yataklari toplayip odalari toplayip evi havalandirdim
Makineye renkli attim yikattim ve serdim
Mutfagi toplayip makineyi calistirdim
Cocuklara servis soforlugu yaptim
Iftara yemek hazirliyim
Bi supurup silmek kaldi yarina mi biraksam bilemedim
Aksam utu yapcam
Firtina geliyo o sebeple balkon ve cam silmekten vazgectim
Ramazan ayi vesilesiyle tesbihlerim var onlari cekerim,yiutubeden sureler dinlerim birazda dini radyolardan kurani kerim ve meali dinliyip aksami yaparim

Sabahtan yataklari ,odalari toplayip havalandirdim ust kati.
Mutfagi topladim,ocak ve tezgahi sildim
Kuruyan camasirlari toplayip katlayip dolaba yerlestirdim,utulencekleri aksama yaparim.
Banyo/wcler temizledim yikadim
Alt kati havalandirdim

Elinize sağlık ben de iyice saldım. Toparlanmam gerek yarın yazarım inşallah 🙏

Yataklari ve odalari toplayip havalandirdim
Mutfagi toplayip bul mak calistirdim
Oturma odasinida ogleden sonra toplucam. Oglum benle ilk defa sahura kalkti, gecede sahuru kacircam diye uyumamis davulcunun sesini falan duymus hatta. Beraber sahur yaptik 🧡🌸
Mutfak balkonunuda yikicam artik ,beynimde yer edinmekten ciksin.

Elinize sağlık ben de iyice saldım. Toparlanmam gerek yarın yazarım inşallah 🙏
insallah beklerim. Instada 30 dk kuraliyla is yapan hesaplar var. Bende onlara baka baka dedimki is dedigin ne en fazla 30dk surer :KK66: en azindan bi ustun koru kabasini alirsin,dip kose icinde belli bir gun sadece bi odaya ayirirsin veya bugun ev supurme yarin silerim oburgun cam silerim/firin-ocak silerim vb.

Eski bene gore daha duzenliyim kesinlikle 😁

yaptıklarımı yazayım ,evim 2 katlı sizinki gibi 3 oda,2 banyo, koridor süpürdüm , balkonu yıkadım , çamaşır katladım devam edeceğim

👌👏👏👏👏 bende yarin evi supureyim diyom:temizlik: iki katli ev zor yaa hic sevmiuorum bide supurge tasi kova tasi falan ekseriye is cikariya basimiza 😉

Kolay gelsin , dün ütü yaptım çamaşır katladım şimdi 15 dakika ev de yürüyüş yapıyorum çok kilo aldım

Merhabalar 4 ay geçmiş ama bir hayırlı olsun diyeyim. Kendimi toparlamak için söz vermişken ben de dahil olayım belki daha hızlı ceki dğzen veririm.
6 senelik evliyim nasıl oldu anlamadım iş güç cocuk derken evli oldugumu anlamadım desem yeridir 😄 hala kendimi annemin bekar kızı sanmam durumları vardı ama kızım artık buyudu ve ben 2.80 yatarkenanne sen de ne tembelsin dedi bna. Bayram geldi bayram temizliği yapsana dedi. Babanesi temizlik yapıyor sanırım ondan gördü ve özendi veya orada gıyabımda konusuldu.
Zaten karar vermişlen tuz biber oldu
Bunun üstünde dehb gibi saçma bir durumum var mutfaga bulaşık yıkamaya girip muslugu yerinden sökebilirim, muslugu sökerken fayansta kir görüp orayı silmeye baslayabilirim. Kendimi düzeltmeye çalışıyorum.
Uzun süre aynı yeri temizlemiyorum. Bu akşam ajanda edindim yapacagım işleri yazıyorum yaptıkca ustunu ciziyorum. Mesela az önce 10 dakika tuttum bulaşıkları makinaya koydum tezgahı sildim buzdolabını toparlayacakken sayac caldı. Sonrasında mümkün değil devam edemem suan buraya yazıyorum 😄
Bırazdan diger 10 dk lık süremde kızımıb masasını toplayacagım.
Böyle böyle süreleri artırmayı hedefliyorum

X