✴ Bu ev artik alıp başını gitmesin 🤨

Merhabalar,

Konu çok hoşuma gitti. Ben de temiz ve düzenli evi çok seviyorum ama ipin ucu kaçtı mı toparlaması zor oluyor. Bir de yoğun çalıştığım için bir düzen oturtmakta zaman zaman zorlanıyorum.

Dediğiniz gibi aslında en iyisi bir program dahilinde elini hiç çekmeden azar azar yapmak. Ben kendime Nisan ayı için bir takip çizelgesi oluşturdum çıktı alıp buzdolabına astım, önceki aylarda da bu takip çizelgesi üzerinden ilerlemek motivasyonumu artırdı :KK76: Bütün ayı toplu bir halde görünce insan biraz daha gaza geliyor, yaptıkça işaretleyeyim diyorsun ya da aaa bak bu hafta kaç gün ara vermişim hemen az da olsa yapayım diyorsun. Mesela bugün hedefim işten eve gidince hızlıca dikeyle bütün evin üzerinden geçmek ve gece yatmadan lavaboları ovalamak olacak umarım yapabilirim. Bunun dışında zaten eşimle gece yatmadan ev hep derli toplu düzenli bırakmaya dikkat ediyoruz onun da çok faydası oluyor.

Kullanmak isteyen olursa diye çizelgemi de paylaşayım belki sizlerin de işine yarar :KK25:

Eklentiler

• Ivory Colorful Dot Grid Bullet Journal Habit Tracker Page A5 Document.png
    Ivory Colorful Dot Grid Bullet Journal Habit Tracker Page A5 Document.png
    909,3 KB · Görüntüleme: 23
Allaha cok sukur yaz geliyor havalar duzeliyor cocuklar enerjilerini evi dagitmak icin degil, parkta kosup ziplamak,kaydiraktan kaymak icin kullanacak 😁🤣👌
Vayy 4 ay gecmis demek ben bu konuyu acali
Bu 4 ayda zorla morla yapmam gereken temizlikleri yaptim 👏💃😌
Duvarlarimi ,kapilarimi camasir sulu sildim.balkon ve terasimi duzenleyip tavanlarina kadar yikadim
Cekmece ve dolap iclerini silip duzenledim
Evin tul-perdesini degistirdim
Mutfakta mobilyalarin yerini degistirdim
2 katli evim var her kata birer ayni temizlik malzemesinden koydum. Boylece merdiven eringenlik bahanesini ortadan kaldirdim.
artiik cocuklari uyuttuktan sonra banyo/wc temizligini yapiyorum,mutfak tezgahini topluyorum nadiren daginik kaliyor.

Usengevligimi yenmek icin manevi olarak dualar var onlari okuyup tesbihliyorum cok faydasini gordum sizde internette arastirin.

Bunun disinda mutlaka tam kan sayiminda b12niz ideal degerde olsa bile mutlaka takviye vitamin kullanin. Multi vitaminin yanina,folik asitte ekledim,kolajenim var bunlari icince benim oturasim gelmiyor cok enerjik oluyorum 🧿😅

bugun cocuklarimin daginiklik bazinda oturma odasinin icine s..klari icin 😤😤🤦‍♀️ bugun tum gunumu once firca faras ve cop poseti esliginde on temizlik asamasindan sonra elektrikli supurge ve paspas aticam. Ara mola olarak kizimi dra goturcem

Merhabalar,

Konu çok hoşuma gitti. Ben de temiz ve düzenli evi çok seviyorum ama ipin ucu kaçtı mı toparlaması zor oluyor. Bir de yoğun çalıştığım için bir düzen oturtmakta zaman zaman zorlanıyorum.

Dediğiniz gibi aslında en iyisi bir program dahilinde elini hiç çekmeden azar azar yapmak. Ben kendime Nisan ayı için bir takip çizelgesi oluşturdum çıktı alıp buzdolabına astım, önceki aylarda da bu takip çizelgesi üzerinden ilerlemek motivasyonumu artırdı :KK76: Bütün ayı toplu bir halde görünce insan biraz daha gaza geliyor, yaptıkça işaretleyeyim diyorsun ya da aaa bak bu hafta kaç gün ara vermişim hemen az da olsa yapayım diyorsun. Mesela bugün hedefim işten eve gidince hızlıca dikeyle bütün evin üzerinden geçmek ve gece yatmadan lavaboları ovalamak olacak umarım yapabilirim. Bunun dışında zaten eşimle gece yatmadan ev hep derli toplu düzenli bırakmaya dikkat ediyoruz onun da çok faydası oluyor.

Kullanmak isteyen olursa diye çizelgemi de paylaşayım belki sizlerin de işine yarar :KK25:
Merhaba, sizin adiniza cok sevindim. Insallah bende tertipli olabilirim. Bende aksine takvim veya plan yaptimi asla uygulamiyorum.
Ama duzenli insanlaeada imreniyorum masallah.

Oturma odasinin seklini degistirdim birazda boyle kullanayim :)
Bayrama evimdeyim ne memlekete nede tatile gidicem. Halilarimi sileyim diyom cok kirlendiler oglum keceli kalem ve pastel boyalarla halida resimler cizmis 🤨🤦‍♀️ cikar umuyorum. Bulasik deterjanli sicak su hazirlicam. Yaz olsa terasta yikardim silmeye kim ugrasacak ,yikamak daha kolay.
Koltuklarida silerim havalar isindi artik. Bayramin 3. Gunu cocuklari alip merkez carsiya cikar ,sahilde dolasir vakit geciririz bi sekilde.

Oturma odasinin seklini degistirdim birazda boyle kullanayim :)
Bayrama evimdeyim ne memlekete nede tatile gidicem. Halilarimi sileyim diyom cok kirlendiler oglum keceli kalem ve pastel boyalarla halida resimler cizmis 🤨🤦‍♀️ cikar umuyorum. Bulasik deterjanli sicak su hazirlicam. Yaz olsa terasta yikardim silmeye kim ugrasacak ,yikamak daha kolay.
Koltuklarida silerim havalar isindi artik. Bayramin 3. Gunu cocuklari alip merkez carsiya cikar ,sahilde dolasir vakit geciririz bi sekilde.
Halıları deterjanlı suyla sildikten sonra bir tur da temiz suyla durular gibi silmeye gerek var mı? Yoksa sadece deterjanlı suyla silsem yeter mi?

Halıları deterjanlı suyla sildikten sonra bir tur da temiz suyla durular gibi silmeye gerek var mı? Yoksa sadece deterjanlı suyla silsem yeter mi?
Mutlaka durulayin zaten durulamazsaniz deterjandan yapis yapis olur haliniz

Yarin butun evi supur sil yapacam

Yarin icin plan umarim bi kacini bari uyayim listenin
Camlari sil
Firini temizle
Buzdolabi temizle
Teras ve balkonu yika
Banyolar dip kose detayli temizlik
Halilari fircala ,oglumun yeniden resim yaptigi yerleri sil sadece 😤

Eee az once ben foruma giremedim sansur vardi simdi baska bi yerden girince oldu hatta bunlari bile yazabildim nasil oldu bu is🤔😶

Yarin icin plan umarim bi kacini bari uyayim listenin
Camlari sil
Firini temizle
Buzdolabi temizle
Teras ve balkonu yika
Banyolar dip kose detayli temizlik
Halilari fircala ,oglumun yeniden resim yaptigi yerleri sil sadece 😤
Oglum haliya erimis dondurma dusurmus sonra oyuna dalmis tee 1 saat sonra soyluyo. Arkadas bu halinin cektikleri nedir yaa! Sildim epey yikatilsna kadar idare etsin.
Listeye hic uymadim 🤣
Renkli/beyaz camasir yikattim astim
Yemek yaptim
Su filtreli elektrikli supurgemin icini disini filtresini sicak suyla yikadim.
Bunun disinda aksama kadar oturdum,hic is yapasim gelmedi.
Az once dolabi bosalttim onun esyalarini koydum.
Oglumla yaticamda oglanda caprazlama yatmis ben ne tarafina sigacam yatagin.. biraz uykum gelir gibi oldu.

Oturdugumuz odayi ustunkoru toplayip supurdum
Bulasik makinesi yerlestirip yenisini doldurdum aksama dogru calistirdim
Kuruyan camasirlari toplayip katlayip yerine yerkestirdim
3 cesit yemek yaptim

Evin serhini kaldirttirip beni sokaga atacak derdi baska. Eski kocamdan gelecek butun onerilere kapaliyim,hic bi yerede imza atmayacagim. Onun tek derdi ben ona muhtac kalayim her acidan ve ayrilik bosanma gibi onu zarara sokacak davranislarda bulunmayayim. Cocuklarimi alacak,velayeti vermeyecek. Kadin siginma evlerini ben onerince cocuklari vermeyecek rahati bozulacak diyip. Bana kac gundur rahatin bozulacak manipulasyonu yapiyor burda. Kendisinide sacma sapan paranoyadan magdur etmisim zaten. Elimi kalbime koyacakmisim,kendi oyle yapiyormus. Bende yapmaliymisim kalicak yeri yokmus. Is yerine yakin apart ,pansiyon,otel yokmus ordaki evler hep 3 katli mustakilmis bu neree yatsinmis. Hadi bulmus bi sekilde bunun hic mi sosyal hayati olmayacakmis,sosyal acidanda magdur ediyormusum simdi. Aksamlari is cikisi ,haftasonlari hic mi carsiya cafeye oraya buraya gitmeyecekmis bu sebeplede magdur ediyormusum kendisini.
Masmagdur olarak butun suclu(!) benim zaten kendi sutten cikma ak pak kasik!

Eveeettt biz boyle cok yorulcaz evi satalim iste falan filan. Ev 5 yillik serhli satamazsin,satisa iznim yok mahkememiz bitmedi,durusmamiz var ne evi satmasi dedim. Temmuzda evi satacakmis! Hic bi yere imza atmiyorum dedim.
Sonra basladi bu ,boyle bize bi faydasi yok zararli olucaz,en cokta ben zararliyim kalacak bi yerim bile yok.. anlasmaliya dönsün sen mahkemeyi geri cek,uzaklastirmayi bitir karakola git

X