Boşanma süreçleri

hyt1991

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
13
2
33
Hanımlar boşanmak için çok haklı sebeplerim var . Ama yinede cesareti bulamıyorum kendimde. Sizler boşanınca ne yaptınız bu çok ağrılı bir süreç mi nasıl atlattınız . Biraz anlatırsanız belki ben de cesaret bulurum 🙏🏻

Evet zor bir sürec ama illa ki geçiyor,çocuk yoksa süreç daha kolay bir hal alıyor,çocuklu boşanmada olan anneye oluyor,maddi durumunuz nedir,sorun nedir çocuk var mı sağlıklı bir yorum için bunlar şart

Herkesin farklı benimki çok zordu çekişmeli açtım anlaşmaliya çevirdim arada çocuk var diye ama karşımdaki iflah olmadığı için tekrar çekişmeliye çevirdim
Çocuk yoksa şans mans verme değişmiyor kimse konunuz neyse daha da beter oluyor ..
Çocuk varsa da tüm haklarını al dirayetli ol dişli bir avukat tut
Erkeklere hiç birsey olmuyor olan çocuklara ve kadınlara oluyor o yüzden gideceğin yolu iyi belirle benim gibi bocalayip daha da zor bir süreç yaşama!

Ben çocuksuz boşandım psikolojiniz kaldiriyorsa çekismeli açın çünkü çok zorlayici bir sürec sizi bekliyor. Çocugunuz yoksa bence direk anlasmali boşanin imkaniniz varsa. Her aci geciyor bende çok severken vazgecmek zorunda kaldim yapacak bişey yok insanlar evlat acilarina alisiyor bu mu zor olacak. He bide eskisi gibi bosanmis kadin damgasi yok var diyenler kendileri bosanmis kadin triplerine girdigi icin öyle hissediyor yoksa hiç evlenmemiş kadınlara karsida zihiniyeti bozuk erkekler ve kadınlar art niyetle yaklasiyor çözüm olduğunuz gibi devam etmek. Elalem ne der derdine sakın düşmeyin kimseyi memnun edemezsiniz. Psikolojik olarak çok zorluyor bir gün mutlulugun zirvesinde bir gün sinir harbiyle dengesizlikle devam ediyor ama geciyormus ben suan o dengesizlikteyim ama acım daha hafifledi 1 yil olacak ayrilali eskisi kadar düşünmüyorum. Hayirlisi olsun hakkinzda

Ben çocuksuz boşandım psikolojiniz kaldiriyorsa çekismeli açın çünkü çok zorlayici bir sürec sizi bekliyor. Çocugunuz yoksa bence direk anlasmali boşanin imkaniniz varsa. Her aci geciyor bende çok severken vazgecmek zorunda kaldim yapacak bişey yok insanlar evlat acilarina alisiyor bu mu zor olacak. He bide eskisi gibi bosanmis kadin damgasi yok var diyenler kendileri bosanmis kadin triplerine girdigi icin öyle hissediyor yoksa hiç evlenmemiş kadınlara karsida zihiniyeti bozuk erkekler ve kadınlar art niyetle yaklasiyor çözüm olduğunuz gibi devam etmek. Elalem ne der derdine sakın düşmeyin kimseyi memnun edemezsiniz. Psikolojik olarak çok zorluyor bir gün mutlulugun zirvesinde bir gün sinir harbiyle dengesizlikle devam ediyor ama geciyormus ben suan o dengesizlikteyim ama acım daha hafifledi 1 yil olacak ayrilali eskisi kadar düşünmüyorum. Hayirlisi olsun hakkinzda
Birşey soracağım çekişmeli boşanma da mahkeme günü ne zaman belli oluyor benim daha olmadı 5 buçuk ay oldu

Cesareti hayat verir size kemiğe dayandımi cektikleriniz yada bir hastaliga sinir hastaligi yada farklı ....zaten o psikolojik şiddet insan sünger gibi emip sıkıp akitamadigi için hani bı laf var kireç tıkar ya çamaşır makinesini işte aynı öyle......o aşamaya gelince zorlukmus toplummus bakış acisiymis boş ajitasyonlarmis hepsi püf buhar olup çıkar......iş sizde biter sizin ekonomik güce sizin yetişkin olma gücünüze sizin dünyada bir daha olmadığınızı fark etmeye yani bunu zorlaştırmak kolaylaştırmak karakter ve kendinizi ne kadar sevip saydiginiz ile ilgili

Hanımlar boşanmak için çok haklı sebeplerim var . Ama yinede cesareti bulamıyorum kendimde. Sizler boşanınca ne yaptınız bu çok ağrılı bir süreç mi nasıl atlattınız . Biraz anlatırsanız belki ben de cesaret bulurum 🙏🏻
Çekişmeli boşanma çok sancılı ben evden bir çöp alamamıştım. Ona rağmen evrakları imzalasın diye bişey istemedim. Sonra ikna oldu tek celsede bitti. Şeytan görsün yüzünü.

Boşanmaya karar vermek daha zor bir süreç. Çünkü birçok sebebin olmasına rağmen boşanmaya cesaret edemiyoruz. Ona karar verdiğimizde herşey daha kolay ilerliyor inanın. Tabiki zorlanacağınız konular olur,üzüleceğiniz zamanlar olur ama hepsi geçiyor sonra oh be diyorsunuz.

Boşanmaya karar vermek daha zor bir süreç. Çünkü birçok sebebin olmasına rağmen boşanmaya cesaret edemiyoruz. Ona karar verdiğimizde herşey daha kolay ilerliyor inanın. Tabiki zorlanacağınız konular olur,üzüleceğiniz zamanlar olur ama hepsi geçiyor sonra oh be diyorsunuz.
Kesinlikle katılıyorum

Çok doğru diyorsunuz . Ben çok duygusallığa kapılan biriyim unutamam özlerim diye cesaretim olmuyor . Ama herkesin dediği bir süre sonra geçiyor unutuyorsun oluyor

Cesareti hayat verir size kemiğe dayandımi cektikleriniz yada bir hastaliga sinir hastaligi yada farklı ....zaten o psikolojik şiddet insan sünger gibi emip sıkıp akitamadigi için hani bı laf var kireç tıkar ya çamaşır makinesini işte aynı öyle......o aşamaya gelince zorlukmus toplummus bakış acisiymis boş ajitasyonlarmis hepsi püf buhar olup çıkar......iş sizde biter sizin ekonomik güce sizin yetişkin olma gücünüze sizin dünyada bir daha olmadığınızı fark etmeye yani bunu zorlaştırmak kolaylaştırmak karakter ve kendinizi ne kadar sevip saydiginiz ile ilgili
Söylediklerinizde çok haklısınız .aslında ekonomik gücüm var baya da yerinde kendime de çocuğumada yeterim fıstık gibi de yaşarım. Ama çok ahmak bir insan olduğumu düşünüyorum. Çünkü cesaret edemiyorum özlerim üzülürüm diye kahroluyorum. Sanırım ben kendimi sevmiyor ve değer vermiyorum :KK43:

Söylediklerinizde çok haklısınız .aslında ekonomik gücüm var baya da yerinde kendime de çocuğumada yeterim fıstık gibi de yaşarım. Ama çok ahmak bir insan olduğumu düşünüyorum. Çünkü cesaret edemiyorum özlerim üzülürüm diye kahroluyorum. Sanırım ben kendimi sevmiyor ve değer vermiyorum :KK43:
Ahmak demeyin kendinize baskıyı kırmamak diyelim onuda bız cozemeyiz işte ömrün sonunda bu adamla bir hayat geçirdiğinize pişman olursanız ... O pişmanlık özlem hissini yere sererse o zaman geç kalınmış oluyor tren kaçıyor....ilişkiler sabretmek değil anlaşılmak sevilmek üzerine kuruluysa iluskidir....gerisi millet için şak şak için tribüne oynamak ...sonuçta hayat sizin ben sizinle ölmeyecegim yaşadığınız günlerin yaşların telafisi yok

Ben de boşanmaya karar vermiş bir anneyim. Ama hala ya çocuğum bu yüzden beni suçlarsa, ya özler pişman olursam gibi binlerce düşünce var kafamda. Ortada boşanmak için çok büyük bir tek sebep yok, küçük küçük ama bir araya gelince katlanılmaz hale gelen, yorucu şeyler yaşadım. Belki de ben büyütüyorum, bilmiyorum. Sanırım yaşayıp göreceğim :KK43:

Keşke daha önce boşansaymışsım diyeceksin :)

Evet zor ama geçiyor

Şu an benim için yabancı biri gibi yanıma gelse kim bu derim

Mutsuz olduğunuz hiç bir yerde durmayın hayat çok kısa

Keşke daha önce boşansaymışsım diyeceksin :)

Evet zor ama geçiyor

Şu an benim için yabancı biri gibi yanıma gelse kim bu derim

Mutsuz olduğunuz hiç bir yerde durmayın hayat çok kısa
Yorumunu okuyunca ferahladım 😅
Sen de çok seviyor muydun boşanmak çok zor geliyor muydu sana nasıldın yani . Yoksa çok kolay vazgeçeceğin biri miydi ne çok soru sordum ya 🙈😅

Evet zor bir süreç içindeyim hala mutsuz bir evlilikte, akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum .ben boşanmanın kaçınılmaz olduğunu idrak ettiğimde bir piskoloğ buldum ve öz güvenimi kazanmak istediğimi söyledim .insanı en çok anlaşılmamak yoruyor , içimi döküyorum . Bana sınır koymayı öğretiyor . şu an seyanslarım devam ediyor .iş buldum çalışıyorum şükür. para birliktirmeye çalışıyorum. mümkün mertepe kendimi yanlızlığa alıştırıyorum , maddi manevi. arkamda aile vs en ufak bir destekcim yok 7 yaşında oğlum var . O kadar zor ki . ama başka çarem yok. iş bulmam beni çok mutlu etti birde süresiz kontrat yaptılar , aklıma geldikçe şükür çekiyorum .bir yerde bir miktar param ve garanti bir işim olucak . Zaten bu sefer o gelip diyecek bana boşanalım diye ben de tmm diyeceğim . daha önce ben söyledim kabul etmedi . Herşey iyiye gidiyor .ama kolay olmadı depresyondayım ağlama kırizleri uyuyamamalar deli gibi yemek yemeler aşırı sinirli hallerim .a sosyalliğim burnumdan geldi hayat 7 yıldır .eğer başarabilirsem kendime verebileceğim en güzel hediye olucak boşanmak . Boşana bilen kadınlara imrenerek bakıyorum . Rabbim ihtiyacı olan herkese nasip etsin ihtiyaç çünkü boşanmak çok büyük bir ihtiyaçtır , kolaya kaçma denilirya aslında zor olandır .

Evet zor bir süreç içindeyim hala mutsuz bir evlilikte, akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum ben boşanmanın kaçınılmaz olduğunu idrak ettiğimde bir piskoloğ buldum ve öz güvenimi kazanmak istediğimi söyledim .insanı en çok anlaşılmamak yoruyor , içimi döküyorum . Bana sınır koymayı öğretiyor . şu an seyanslarım devam ediyor .iş buldum çalışıyorum şükür. para birliktirmeye çalışıyorum. mümkün mertepe kendimi yanlızlığa alıştırıyorum , maddi manevi. arkamda aile vs en ufak bir destekcim yok 7 yaşında oğlum var . O kadar zor ki . ama başka çarem yok. iş bulmam beni çok mutlu etti birde süresiz kontrat yaptılar , aklıma geldikçe şükür çekiyorum .bir yerde bir miktar param ve garanti bir işim olucak . Zaten bu sefer o gelip diyecek bana boşanalım diye ben de tmm diyeceğim . daha önce ben söyledim kabul etmedi . Herşey iyiye gidiyor .ama kolay olmadı depresyondayım ağlama kırizleri uyuyamamalar deli gibi yemek yemeler aşırı sinirli hallerim .a sosyalliğim burnumdan geldi hayat 7 yıldır .eğer başarabilirsem kendime verebileceğim en güzel hediye olucak boşanmak . Boşana bilen kadınlara imrenerek bakıyorum . Rabbim ihtiyacı olan herkese nasip etsin ihtiyaç çünkü boşanmak çok büyük bir ihtiyaçtır , kolaya kaçma denilirya aslında zor olandır .

Evet zor bir süreç içindeyim hala mutsuz bir evlilikte, akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum .ben boşanmanın kaçınılmaz olduğunu idrak ettiğimde bir piskoloğ buldum ve öz güvenimi kazanmak istediğimi söyledim .insanı en çok anlaşılmamak yoruyor , içimi döküyorum . Bana sınır koymayı öğretiyor . şu an seyanslarım devam ediyor .iş buldum çalışıyorum şükür. para birliktirmeye çalışıyorum. mümkün mertepe kendimi yanlızlığa alıştırıyorum , maddi manevi. arkamda aile vs en ufak bir destekcim yok 7 yaşında oğlum var . O kadar zor ki . ama başka çarem yok. iş bulmam beni çok mutlu etti birde süresiz kontrat yaptılar , aklıma geldikçe şükür çekiyorum .bir yerde bir miktar param ve garanti bir işim olucak . Zaten bu sefer o gelip diyecek bana boşanalım diye ben de tmm diyeceğim . daha önce ben söyledim kabul etmedi . Herşey iyiye gidiyor .ama kolay olmadı depresyondayım ağlama kırizleri uyuyamamalar deli gibi yemek yemeler aşırı sinirli hallerim .a sosyalliğim burnumdan geldi hayat 7 yıldır .eğer başarabilirsem kendime verebileceğim en güzel hediye olucak boşanmak . Boşana bilen kadınlara imrenerek bakıyorum . Rabbim ihtiyacı olan herkese nasip etsin ihtiyaç çünkü boşanmak çok büyük bir ihtiyaçtır , kolaya kaçma denilirya aslında zor olandır .
Eşinizin boşanalım demesini mi bekliyorsunuz, anlaşmalı olması için? Peki ya hiç demezse ne yapacaksınız o zaman?

X