Boşanma Sebebi

O da bir şey mi bir yılbaşını da başbaşa kutlayamadık. Hep ailesiyle olduk. Çünkü kendisi dışarıda eğlenmeyi sevmiyormuş, ailesi üzülürmüş. E tamam belki ben seviyorum 1-2 kere gidilebilirdi mesela.
Düşündükçe sinirleniyorum her şeye.
Öf ailesi üzülürmüs niye evlenmiş annesinin dizinin dibinde yasasaymis o zaman. Bosansaniz yılbaşını disarda kutlar asla ailesiyle kutlamaz böyle tiplerin ailesi evliyken kıymetli olur.

Koalina,
belki de yıllardır ufak tefek şeyler birike birike bu duruma geldiniz ki evliliği bitirmek için illa aldatma, kumar, şiddet vb şeyler olması gerekmiyor mutsuz olmak da bir sebep bence, o kadar saygısızlık, aile bağımlılığı, herkesi ön planda tutup sizi geri planda bırakması gibi şeylere rağmen bunca yıl evliliği sürdürme motivasyonunuzu anlayamadım şahsen, belki yeri değil konuyla ne ilgisi var diyebilirsiniz de, hamilelikte yaşadığınız depresyonun sebebi bile eşinizdi bana kalırsa, belki de içten içe tek başına kalacağınızı biliyordunuz ya da eşinizle aranızda kopmaz bir bağ olacağı fikri yüzünden depresyona girmiştiniz bilemiyorum lakin eşinizin alttan alta verdiği mesaja bakarsak yakanızdan kolay kolay düşmeyecek gibi, ilgili mükemmel ve çocuğundan ayrılmak istemeyen baba rolüne bürünüp çocuk üzerinden ajitasyon yapacak ve sizi çocuk üzerinden yıldırmaya çalışacak gibi görünüyor.
Sürdürme motivasyonum beklentiydi. Başlarda ailesinin eşyalarıyla yaşadık, onun sıkıntıları oldu. Onlar gitse hallolacak zannettim. Onlar gitti 1-2 sene de evi toparlamaya uğraştık. Sonrasında da çocuk oldu zaten.
Muhtemelen bir çok şeyden uğraşır o durumda, daha önce sinirliyken belirtmişti de.

Öf ailesi üzülürmüs niye evlenmiş annesinin dizinin dibinde yasasaymis o zaman. Bosansaniz yılbaşını disarda kutlar asla ailesiyle kutlamaz böyle tiplerin ailesi evliyken kıymetli olur.
Tabi canım cefası bana sefası başkasına olacaktır eminim. Üzerimde yeterinde denedi aynı hataları başkasına yapmaz.

Bosanmak kolay olmamali, elbette buyuk bir gerekce gerekir,
veyahut da sizin gibi kucuk kucuk seyler birikir de buyuk olur, cozmeye calisirsin cozemezsin, cozulmeyecegine kani olursun ve bosanma gerceklesir.

Ben konularinizi azicik bilen birisi olarak sizi zaten gereginden fazla sabirli buluyorum.

11 yiliniz bu evlilikte gitmis, mutlu oldugunuz gun sayisi sayilabilir bir cokluktaysa eger daha da kendinizi yipratmayin.
Belki baska bir duzende mutlu olacaksiniz, deneyin, acilin dunyaya.

Cocugunuz icin de cok uzulmeyin, babasi ile iliskisine karisacak degilsiniz.

İçim şişti okurken.bende sürekli eşimin ailesiyle birlikteydim çünkü altlı üstlü oturuyorduk.sonra bir mucize oldu uzaklara taşındik.oyle mutluyumki anlatamam altın çağımi yaşıyorum resmen.size de tavsiye ederim.

Her şey aslına rücu eder. Hiç öyle düşünmeyin.
Sana yapan ona da yapar
Yok egecell hanım etmiyor. Insan kendisi değiştiğinde bile karşısındaki eşin davranışı değişiyor . Yine fedakar bir kadın bulursa dibine kadar kullanır ama fena bir kadın olursa kendilerini geri çekerler. Örneğini ben çok gördüm .

İçim şişti okurken.bende sürekli eşimin ailesiyle birlikteydim çünkü altlı üstlü oturuyorduk.sonra bir mucize oldu uzaklara taşındik.oyle mutluyumki anlatamam altın çağımi yaşıyorum resmen.size de tavsiye ederim.
Biz zaten uzaktayız :)
Mesele bu değil ki, mesele eşimin arayı bulamamış dengeyi sağlayamamış olması😇

canım konuna ne zamandır yazmak istiyorum ama kafamı toparlayıp da bir yazamadım. empati yaptığım durumlar çok. bizim toplumumuzda aldatma, dayak, kumar gibi en uç örnekler yoksa boşanmak için haklı bir sebep yokmuş gibi görülüyor ama uyumsuz bir çift olmak, değer görmediğini iliklerine kadar hissetmek, her gün mutsuz olmak, hayata bakış açısı, çocuk yetiştirmeye dair temel konularda ciddi ayrı fikirlerde olmak ve pek çok konuda ortak noktada buluşamamak bence çok çok geçerli ayrılık sebepleri ve bu saydığım sebeplerle evliliğini bitirmeyi düşünen insanlar kesinlikle çok aklı başında ve cesur insanlar bence. çünkü konfor alanı dediğimiz şeyi bozmak kolay değil ve bu sebeple mutsuz olduğu yere kendini hapsetmemeye karar vermiş insan kendini tanıyan, kendi değerinin farkında olan ve güçlü bir insandır. bir günde bu raddeye gelip mutsuzum demez insan. sen aklı başında bir kadınsın. kendin ve oğlun için neyin en doğrusu olduğunu ölçüp tartıyorsundur. ayrılmanız annelik ve babalık görevlerinizden imtina etmeniz anlamına gelmeyecek. eşin pislik yapacak biriyse öncesinde bir evlilik terapistine gidip içindekileri anlatıp, kararından bahsedip beklediğin şeyin eşinin boşanma ve velayet gibi konularda makul davranmasını sağlamaya çalışmak, o şekilde yönlendirilmesini istemek olduğunu söyleyebilirsin. eşin evliliğinizi kurtarmaya çalıştığınızı düşünsün varsın. iyi bir terapistse onun senle empati yapmasına ve belki de onun da inada bindirmeden bu evlilikte ikinizin de mutlu olmadığını görmesine yardımcı olabilir.

X