Aynı evde 2 yabanci

Gizemli1007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2019
86
-9
30
Merhaba. Eşimle gayet güzel giden bir evliliğimiz vardı (yaklaşık 6 yıldır evliyiz, 5 yaşında kizimiz var) . Ve eşim sigarayi bırakma kararı aldı, kararına da gayet sadikti 3 gün hiç içmedi tabi bu süreçlerde sinir de yaptı ama geldi hep benden destek buldu. 3.gun akşamı eşimle bir konuda tartıştık ( ertesi gün 23 nisandi. Ben bayrama biraz erken gidelim(1 gibi) dedim eşim ise geç gidelim(2 gibi) sabahtan işlerimiz var dedi,kitap okumak vs.gibi dedi. 1 e kadar zaten o işlerimizi yapabileceğimizi soylediysem de kavga çoktan başlamıştı artık o nikotin krizi ile. Daha sonrasında tekrar sigaraya başladı. Şimdi ben onu sigaraya başlatmış oldum baştan söyledi çünkü 1 hafta kadar her dediğime evet de sinir yapiyor diye ben de kabul etmiştim. ( daha önceden de benzer durumlar yaşadık ve gene başladı).şimdi ne zaman sigara içse benden daha çok nefret ediyor boşanmak istiyor. Ama ben istemiyorum. Kendimi nasıl affettirebilirim? Öfkesi dinmiyor sigara içtikçe adeta tazeleniyor öfkesi.

Ya yürüsün gitsin ne güzel iş o öyle minareyi çalan kılıfını hazirlarmis kocanizin yaptigida o senin yüzünden sigara başladım deyip boşanmak kaçıncı seviye bu
Ben de sigara kullanan biri olarak çok net söylüyorum ki bu sadece saçma bir bahane eee sigarayı bıraktım her türlü hiyarligi yaparım sende bana katlanicaksin bir de zaten birakmaya kesin niyeti olan feristahi gelse ağzına almaz ama adam hem suçluyor sizi hem de boşanmaya kadar goturuyor işi bunun altında başka bir iş aradım ben bilemedim aşırı saçma geldi.

Ya yürüsün gitsin ne güzel iş o öyle minareyi çalan kılıfını hazirlarmis kocanizin yaptigida o senin yüzünden sigara başladım deyip boşanmak kaçıncı seviye bu
Ben de sigara kullanan biri olarak çok net söylüyorum ki bu sadece saçma bir bahane eee sigarayı bıraktım her türlü hiyarligi yaparım sende bana katlanicaksin bir de zaten birakmaya kesin niyeti olan feristahi gelse ağzına almaz ama adam hem suçluyor sizi hem de boşanmaya kadar goturuyor işi bunun altında başka bir iş aradım ben bilemedim aşırı saçma geldi.
Bu ilk değil daha önce de niyet etti bırakmak için ama ben başlattım büyük kavgalarla,

Eşinizin boşanası varmış bahane aramış, hayatımda duyduğum en saçma argüman. Eşinizi öncesinde sigaraya siz mi başlattınız?
Bende sigara içiyorum hamileyken bıraktım sonra tekrar başladım bazen eşim bırakalım diyor sen istersen bırak diyorum bu birinin söylemesi ile ne başlanır ne bırakılır. Bırakmak isteyen kimsenin yardımına ihtiyaç duymaz çevremde günde 2-3 paket içip biranda bırakan çok kişi oldu kimseye de eziyet etmedi

Bu ilk değil daha önce de niyet etti bırakmak için ama ben başlattım büyük kavgalarla,
O zaman şöyle anlatayim bırakmak isteyen insan bırakır içmek isteyen insan önce birakir ama içmek için en küçük meseleyi bahane edip tekrar başlar sonra da karşıya geçip senin yüzünden der kavga der bahane çok yani
Bu akla yatan bir şey değil şimdi peki siz ne yapmak istiyorsunuz bu adamla her bahanede size saldıran boşanmaya konuyu getiren bir adamla

Ne boşanması ya . Alsın sigarasını bir tarafında tüttürsün böyle şeyden bosanilir mi ? Sizde ezik bir tutum sergiliyorsunuz yapmayın . Onun gelip özür dilemesi lazım . Dik duruş sergileyemiyosaniz bari kendinizi affettirmeye çalışıp kucultmeyin.

Eşim günde bi buçuk paket içiyordu kızımız 4 aylık 2 aylıkken bıraktı . Üstüne bizimde kavgalarımız oldu içmedi bi tane seçim görevinde içmiş sinirle daha da devam ettirmedi. Demek istediğim isteyen her türlü bırakır başlamak isteyen bahane arar ve uygun zamanı bulduğu an başlar.

Merhaba. Eşimle gayet güzel giden bir evliliğimiz vardı (yaklaşık 6 yıldır evliyiz, 5 yaşında kizimiz var) . Ve eşim sigarayi bırakma kararı aldı, kararına da gayet sadikti 3 gün hiç içmedi tabi bu süreçlerde sinir de yaptı ama geldi hep benden destek buldu. 3.gun akşamı eşimle bir konuda tartıştık ( ertesi gün 23 nisandi. Ben bayrama biraz erken gidelim(1 gibi) dedim eşim ise geç gidelim(2 gibi) sabahtan işlerimiz var dedi,kitap okumak vs.gibi dedi. 1 e kadar zaten o işlerimizi yapabileceğimizi soylediysem de kavga çoktan başlamıştı artık o nikotin krizi ile. Daha sonrasında tekrar sigaraya başladı. Şimdi ben onu sigaraya başlatmış oldum baştan söyledi çünkü 1 hafta kadar her dediğime evet de sinir yapiyor diye ben de kabul etmiştim. ( daha önceden de benzer durumlar yaşadık ve gene başladı).şimdi ne zaman sigara içse benden daha çok nefret ediyor boşanmak istiyor. Ama ben istemiyorum. Kendimi nasıl affettirebilirim? Öfkesi dinmiyor sigara içtikçe adeta tazeleniyor öfkesi.
Lütfen kendi iradesini yönetemeyen birinin sizi bu sekilde suçlu hissettirmesine izin vermeyin. Kendinizi eşinizin yerine koyun, siz bu sebepten eşinizden daha cok nefret edip boşanmak ister miydiniz?

Sigara içen birisi olarak demeliyim ki dedikleri sadece bahane. Sigarayı bırakası yokmuş aslında zorla ara vermek mecburiyetinde kalmış herhangi bir nedenden ötürü. Sigara öfkeyi arttırmaz aksine bağımlılar sigara içince rahatlık duygusu hisseder. Bu sebepten ötürü boşanmak istemesi de şüpheli normalde eften püften sebep. Ben olsam işkillenirdim. Senin yüzünden sigara başladım ifadesi de sadece manipülasyon. Vardır onun bir geçmişi.

Saat 1 ile 2 arasindaki farki anlayamadim cidden
Resmen bahane olmus
Bosanmak istiyorum diyene tamam diyin sizde
Az gurur.
Agzina 5 tane birden sokup yaksin

X