Bağımlı olmaktan nasil kurtuluyorsunuz ? Lutfen okuyun?

dermansizdertler

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2024
171
253
29
Merhaba.. bastırılmış ozguveni kırılmış oldukça bağımlı takıntılı bir insana dönüştüm.. eşim tarafından oldukça sindiriliyor ve manipule ediyorum.. beni sevmiyorsun falan diye konuya girdiğimde direk sen kuruyorsun sen şizofrensin sevmesem dünyada tek kadın sen mi varsın gibi laflar ediyor.. herneyse mevzu eşim değil sorunu anlayın diye anlattım.

Nasıl bağımlı olmaktan kurtulabilirim, cesaretimi nasıl kazanabilirim. Ben 2016 yılında evlendim 62 kiloydum boyum 172 falan gerçekten çok güzel bir kadındım.. hala yüzüm çok güzel ama 113 kiloyum ( 125 e çıkmıştım)

Ozguvenim kötü.. aşırı bağımlı takıntılıyım.. ayrılıktan korkup herseye göz yumuyorum. Kendime değer vermiyorum.. aranızda böyle olup sonradan kendini iyileştiren güçlü bir karakter olan insanlar varmi ? Neler yaptınız.. neler yapabilirim ( önceden böyle bir insan degildim eşimi bir çok kez terk ettim haklı sebeplerden ve hep peşimde kosmustur yalvarmistir nedenini bilmediğim şekilde o kendini çok üst görmeye beni hor görmeye başladı ve ben anlamadigim.bir şekilde bağımlı olmaya başladım)
Artık kaldıramıyorum iyileşmek istiyorum. Değerli hissetmek kendi değerimi bilmek.. zayıflamak

Öncelikle kendinizi sevmekle başlayın.siz özgüvensiz oldukça eşiniz de daha çok hor görüyordur.kendiniz için zayıflayın.8 yılda bu kadar kilo almak normal değil her hangi bir sağlık sorununuz var mı?bunun için doktora görünün.

Bi meşgaleniz mi yok
Hedefleriniz Mi yok

Kendinize odaklansanıza

Hedef kilo vermek spor yapmak olsun
Hedef işinde iyi olmak olsun
Hedef arkadaşlarınızla yurtdışında gezmek olsun
Hedef haftada bir kitap bitirmek olsun
Bir hobide örneğin seramikte iyi olmak olsun

Yani şu adamları hayatınızın merkezi haline getirip hizmetçi moduna girip şişmanlıyorsunuz
Sonra da vay aldatıldım, vay boşanacak özgüvenim yok, vay kendimi sevmiyorum diye burda ağlıyorsunuz

Kendinize yatırım yapın biraz, kendinize odaklanın

Mesela eşim. Hep beni sever sayar ama ben 109 kilodan 80 kilolarca düşünce birden tüm huyları değişti full bir kıskanma kaybetme korkusu herkesin beni begenmesinden korkma duygusu başladı bu duygular bende güçlü his uyandırdı kendimi daha çok seviyor ve beğeniyor güçlü buluyorum aynadaki kadinida kafamın icindeki kadinida çok seviyorum artık

Öncelikle kendinizi sevmekle başlayın.siz özgüvensiz oldukça eşiniz de daha çok hor görüyordur.kendiniz için zayıflayın.8 yılda bu kadar kilo almak normal değil her hangi bir sağlık sorununuz var mı?bunun için doktora görünün.
Eşim cocuk yapmaya zorluyordu.. korunma iğnesi vurunuyordum çok hızlı şekilde almıştım

Diyetisyene gitmek zorundasınız. Önce buradan başlayın. Kilo verdikçe bu kadar bağımlı hissetmezsiniz kendinizi.

Bi meşgaleniz mi yok
Hedefleriniz Mi yok

Kendinize odaklansanıza

Hedef kilo vermek spor yapmak olsun
Hedef işinde iyi olmak olsun
Hedef arkadaşlarınızla yurtdışında gezmek olsun
Hedef haftada bir kitap bitirmek olsun
Bir hobide örneğin seramikte iyi olmak olsun

Yani şu adamları hayatınızın merkezi haline getirip hizmetçi moduna girip şişmanlıyorsunuz
Sonra da vay aldatıldım, vay boşanacak özgüvenim yok, vay kendimi sevmiyorum diye burda ağlıyorsunuz

Kendinize yatırım yapın biraz, kendinize odaklanın
Vay bosanacak diye düşünmüyorum.. kendim ayrılmayı düşünüyorum zaten. O ayrılmayı değil herseye susan bir eş istiyor. Her neyse evet bir hedefim yok hobim yok.. kendime ait hicbirseyim yok.. 3 gündür diyet yapıyorum kilom fazla olduğu için 2.5 kg verdim bile.. üzgün olduğum için bu beni yemeğe itiyor ama bozmamak için direniyorum.. çok istiyorum eski halime dönmek

Meseleye kilo vererek başlayabilirsin. Bir kadın kendini beğenmemeye başladığında hayatında ki
Erkeğe töleransı artıyor bunu fırsat bilem adam da manipüleye başlıyor ve döngü başlıyor.
Önce özgüveni kazanacaksınız bunun için kilo vererek başlayabilirsin
3 gündür diyet yapıyorum 2.5 kg verdim fakat agir depresyondayim ve hicbirsey yapmak istemiyorum sadece uyumak istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum

Vay bosanacak diye düşünmüyorum.. kendim ayrılmayı düşünüyorum zaten. O ayrılmayı değil herseye susan bir eş istiyor. Her neyse evet bir hedefim yok hobim yok.. kendime ait hicbirseyim yok.. 3 gündür diyet yapıyorum kilom fazla olduğu için 2.5 kg verdim bile.. üzgün olduğum için bu beni yemeğe itiyor ama bozmamak için direniyorum.. çok istiyorum eski halime dönmek
Vay boşanacak diyorsunuz demedim
“Vay boşanacak özgüvenim yok” diyorsunuz dedim
Boşanmayı düşünüyorsunuz ama o özgüveni bulamıyorsunuz anlamında

Bir de eşinizin sizden ayrılmak istememesi aşkından değil
Erkekler konforuna düşkündür
Gömlekleri ütüleyecek, tuvalet temizleyip yemek yapacak biri lazım onlara

Mesela eşim. Hep beni sever sayar ama ben 109 kilodan 80 kilolarca düşünce birden tüm huyları değişti full bir kıskanma kaybetme korkusu herkesin beni begenmesinden korkma duygusu başladı bu duygular bende güçlü his uyandırdı kendimi daha çok seviyor ve beğeniyor güçlü buluyorum aynadaki kadinida kafamın icindeki kadinida çok seviyorum artık
Evet ben zayifken esim de öyleydi aşırı kıskançtı. Bana karşı bu huyları asla yoktu.. sadece kv problemleri vardı.. ama şuan tamamen degisti

3 gündür diyet yapıyorum 2.5 kg verdim fakat agir depresyondayim ve hicbirsey yapmak istemiyorum sadece uyumak istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum
Önce şunu kabullenelim bu kiloları yıllar içerisinde aldın bir an önce vermeyi hedeflememelisin. Uzun bir süreç.
İkinci olarak hayatına spor katmalısın kendin için bir şey yapıyor olma hissini zamanla seversin. Bir süre seni zorlayacak sonra mutlu edecek. Açık havada yürüyüş yapma şansın var mı 1-1,5 saat

Vay boşanacak diyorsunuz demedim
“Vay boşanacak özgüvenim yok” diyorsunuz dedim
Boşanmayı düşünüyorsunuz ama o özgüveni bulamıyorsunuz anlamında

Bir de eşinizin sizden ayrılmak istememesi aşkından değil
Erkekler konforuna düşkündür
Gömlekleri ütüleyecek, tuvalet temizleyip yemek yapacak biri lazım onlara
Zaten bende aşkımdan ölmediğinin hatta hiç umrunda olmadığının farkındayım =)

X